PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

toshiba satelite z oferty tmobile wiec swiezy. telewizor tez kupiony z rok temu. a czym to podlaczyc ? odpowiedni kabel powinien miec telewizor ? bo przy laptopie zadnego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy producent dostarczyl Ci kabel razem z monitorem, wiec moze bedziesz musial kupic, vga, dvi lub hdmi prawdopodobnie, moze bedziesz musial skorzystac z przejsciowki, nawet nie podales jakie masz wyjscia w laptopie i LCD-ku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ocenicie temperaturę? W sumie mój hd 4870 zawsze się sporo grzał, po zakupie kompa 4 lata temu koło 70 stopni. Teraz widzę, że ta temperatura już trochę wysoka jest. Zastanawiam się czy jeszcze zwiększać obroty wiatraka w karcie.

Edit: Oczywiście temperatura podczas gry w d3.

20120518191209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw zeby logowwalo temperature, bo teraz masz obciazenie 0%, podczas gry musi byc zauwazalnie gorecej.
W logu tez sprawdzisz na ile masz wentylator ustawiony przy danej temperaturze, tych 37% chyba na sztywno nie ustawiales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 19:18, kuba9876543210 napisał:

Ustaw zeby logowwalo temperature, bo teraz masz obciazenie 0%, podczas gry musi byc zauwazalnie
gorecej.
W logu tez sprawdzisz na ile masz wentylator ustawiony przy danej temperaturze, tych
37% chyba na sztywno nie ustawiales?


Obciążenie 0 bo na sekundę zminimalizowałem grę, aby uruchomić program więc w grze pewnie podobna. Na samym początku było ustawione zadziwiające 20 %, ale od razu po zakupie zmieniłem na 37 % bodajże w ccc. I cały czas chodzi na tych 37 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze loguj temperature (zahacz log to file), bo jesli by minimalizowanie gry nie mialo znaczenia to GPU-Z wyswietlalby (a przynajmniej powinien) obciazenie GPU zdecydowania blizsze 100% niz 0. :P I po drugie ustaw na automat wentylator jesli jest taka mozliwosc, sprawdz tez krzywa doboru obrotow do temperatury, nie pamietam czy w ccc jest taka opcja, jak nie to m.in. w msi afterburner masz taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 19:51, kuba9876543210 napisał:

Po pierwsze loguj temperature (zahacz log to file), bo jesli by minimalizowanie gry nie
mialo znaczenia to GPU-Z wyswietlalby (a przynajmniej powinien) obciazenie GPU zdecydowania
blizsze 100% niz 0. :P I po drugie ustaw na automat wentylator jesli jest taka mozliwosc,
sprawdz tez krzywa doboru obrotow do temperatury, nie pamietam czy w ccc jest taka opcja,
jak nie to m.in. w msi afterburner masz taka mozliwosc.


Ale jak to w końcu z temperaturą, jest za wysoka czy jeszcze ujdzie? Po testowaniu zauważyłem, że wszystkie wskaźniki na pulpicie spadają średnio 16-20 stopni więc wzrost w d3 jest dość spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam patrzec tylko na to co jest na screenie to jest jak najbardziej w porzadku.
Ale jak mowilem zle przeprowadziles test pod obciazeniem, najlepiej po prostu uruchom furmarka, jesli ktorys sensor zacznie dochodzic do 95C lub 110C dla VDDC znaczy ze nalezy wyczyscic z kurzu radiator jesli jest kurz/zmienic paste/poprawnie nalozyc/sprawdzic poprawnosc montowania chlodzenia/zmienic chlodzenie (ostatecznosc, nie powinno tak byc). Jaki to model 4870?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem ponownie, problemów ciąg dalszy. Wcześniej obraz mi się syfił w grach i często ekran migał że ''sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność. Karta poszła do wymiany, podziałało spoko i znowu się zaczęło - choć obraz się nie syfi, to potrafi w środku oglądania czegoś czy grania po prostu zniknąć - ekran robi się czarny i brak sygnału. Mało tego, przy włączaniu kompa ten często zawiesza się na... ekranie wczytywania systemu(Trwa Uruchamianie Windows...). Od czasu do czasu też żnów sterownik przestaje działać. karta, zasilacz, co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 13:05, Kirabaxior napisał:

Czołem ponownie, problemów ciąg dalszy. Wcześniej obraz mi się syfił w grach i często
ekran migał że ''sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność. Karta poszła do
wymiany, podziałało spoko i znowu się zaczęło - choć obraz się nie syfi, to potrafi w
środku oglądania czegoś czy grania po prostu zniknąć - ekran robi się czarny i brak sygnału.
Mało tego, przy włączaniu kompa ten często zawiesza się na... ekranie wczytywania systemu(Trwa
Uruchamianie Windows...). Od czasu do czasu też żnów sterownik przestaje działać. karta,
zasilacz, co jest?


Wymień wszystko :D Zasilacz sobie kup, bo masz noname :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7, 32bit, GF GTX460, Sterownik 295.73 nvidii, zasilacz 600W. Temperatury raczej w normie, bo dzieje się to ''tak z uja'' nawet w pulpicie, sluchając muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 18:36, Misquamaqus napisał:

Mamy przyczynę :)

Musisz zdemontować chłodzenie na karcie grafiki i zmienić pastę na świerzą.
Problem zniknie.

Przy okazji wyczyść chłodzenie, jak będzie ściągnięte.

Jesteś tego pewien? Nie mam pojęcia o wymianie pasty w karcie... Czy przyną nie może być ram lub sterowniku GPU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problem z internetem. Otóż po np. godzinie/dwóch spędzonych czy to na serfowaniu w internecie czy grze w BF3 mój internet traci zasięg. Na początku po włączeniu routera gdzieś przez godzinę czasami dłużej mam pełny zasięg, ale po dłuższym czasie tracę zasięg i mam 3 kreski(na5). O ile w przeglądaniu stron to wybitnie nie przeszkadza to w grze tak, bo ping od razu skacze na 500+. Czasami pomoże wejscie na speedtest.pl i rozpoczecie testu, i jakimś cudem zasieg wraca(na chwilę) na dłuższą metę pomaga jedynie restart routera. Router to Linksys Wag120N i stoi około 5 metrów ode mnie w holu. Karta sieciowa Modecom mc un-22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta (GPU) osiąga ponad 100 st C !!
Tak nie może być.
Musisz zmienić pastę na GPU i wyczyścić chłodzenie.

Jak nie potrafisz, poproś kogoś, kto potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 15:41, Kirabaxior napisał:

Windows 7, 32bit, GF GTX460, Sterownik 295.73 nvidii, zasilacz 600W. Temperatury raczej
w normie, bo dzieje się to ''tak z uja'' nawet w pulpicie, sluchając muzyki.


Sterownik grafiki najnowszy 12.4 jest wadliwy.
Zmień go na 12.3.

Druga sprawa, to sama grafika.
Pisałeś, że jest po naprawie.
Możliwe, że jest uszkodzona i nic już nie pomoże, ale trzeba zacząć od zmiany sterownika.
Następnie obniżyć taktowania pamięci i GPU o jakieś 50mhz.
Jeżeli po obniżeniu taktowań problemy znikną, to oddaj kartę na reklamację.
Karta musi pracować na fabrycznych ustawieniach bezproblemowo.

Można jeszcze podnieść napięcie GPU i testować.
W większości przypadków taka metoda pomaga, ale karta bardziej się grzeje, dla tego trzeba zadbać o temperatury karty.

Uruchom GPU-Z i pokaż zakładkę "sensors".

http://www.programosy.pl/program,gpu-z.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniami czasu i daty w komputerze. Zawsze gdy uruchamiam rano kompa, to widzę, że data jest przestawiona na 2002 rok, a godzina to 0:00. Dzieje się tak za każdym razem, gdy uruchamiam rano komputer. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 10:22, Patjan56 napisał:

Mam problem z ustawieniami czasu i daty w komputerze. Zawsze gdy uruchamiam rano kompa,
to widzę, że data jest przestawiona na 2002 rok, a godzina to 0:00. Dzieje się tak za
każdym razem, gdy uruchamiam rano komputer. Jakieś sugestie?


Na 99% bateria na płycie głównej się skończyła. Wyjmij ją i idź do sklepu kupić taką samą koszt ok 3zł. W międzyczasie nie odłączaj kompa od zasilania to godzinę powinien utrzymywać (wyłączyć możesz ale nie wyłączaj listwy/wyciągaj wtyczki z gniazdka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 13:05, Kirabaxior napisał:

Czołem ponownie, problemów ciąg dalszy. Wcześniej obraz mi się syfił w grach i często
ekran migał że ''sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność. Karta poszła do
wymiany, podziałało spoko i znowu się zaczęło - choć obraz się nie syfi, to potrafi w
środku oglądania czegoś czy grania po prostu zniknąć - ekran robi się czarny i brak sygnału.
Mało tego, przy włączaniu kompa ten często zawiesza się na... ekranie wczytywania systemu(Trwa
Uruchamianie Windows...). Od czasu do czasu też żnów sterownik przestaje działać. karta,
zasilacz, co jest?


Po zmienię karty graficznej miałem tak przez pewien czas. Ale gdzieś w zakamarkach internetu znalazłem rozwiązanie.

Trzeba w rejestrze Windows dodać do:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers
pozycje:
TdrDelay i wpasiać wartość np. 8

Co do zmiany sterownika nie wiele pomogła zmiana oprócz zasyfienia systemu niewiele się zmieniło... Po prostu trochę inaczej objawiał się ten sam błąd.

PS. Misquamaqus pamiętasz jak się motaliśmy z tym? Tam był podobny problem tyle że występował tylko w jednej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem zaczyna być co raz bardziej uciążliwy..
Otóż jak jakaś gra zaliczy crasha i wyrzuci mi do pulpitu to zostaje szum(ostatni dźwięk z gry, krótki, o wysokiej częstotliwości). Jedynym mi znanym sposobem jest uruchomienie ponownie komputera. Zna ktoś inny, lepszy sposób?

Karta dźwiękowa jest zewnętrzna, dokładnie to Asus Xonar DX/XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się