PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

No więc tak.

Uruchamiam dziś rano komputer. Coś chrobocze lekko, jakby jakiś wiatraczek. Jednak co dziwniejsze po kilkunastu sekundach komputer się wyłącza a z nim cała listwa (w ogóle dla mnie jakimś absurdem jest, że listwa potrafi sama w sobie przełączyć pstryczek zasilania...).

No, ale nieważne. Najpierw pomyślałem, że nie ma prądu. Sprawdziłem - prąd jest, no więc uruchamiam jeszcze raz. To samo.

Sprawdziłem wszystkie przewodziki, poprawiłem trochę, dopchnąłem je itp.

Włączam ponownie. Działa... komputer nie wyłącza się i niby jest ok, gdyby pominąć fakt, że na monitorze nic się nie wyświetla, nie było sygnału uruchomienia (standardowe piknięcie) oraz dioda HDD w ogóle nie mruga.

Wszystkie wiatraki działają, komp jest w pełni włączony po za tym co opisałem powyżej...

Z tego co czytałem już dziś w internecie to chyba płyta główna, no ale czekam na Wasze opinie i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć coś nie tak z zasilaniem (przepięcie może powodować wyłączenie całej listwy).
Jeśli monitor się tobie nie uruchamia to najpewniej jest spalony.
Bateria BIOSu jest możliwa i jest najtańszym elementem do wymiany, można od niej zacząć, jednak wydaje się to dość mało, jak dla mnie, prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż do tej pory miałem w PC ramy pożyczone od kumpla : Gskill f3-10666CL9D-8GBXL

Dzisiaj zakupiłem swoją pamięć: Kingston KVR1333D3N9/4G

Mam problem gdyż na poprzednich ramach, LoL działał mi w stałych 60klatkach,a obecnie skacze od 40 do 60.

Mój sprzęt:

Proc; i5 2400
mobo: h61m/u3s3
grafa: integra

Czy to może mieć wpływ z tego iż,teraz jest mniej ramu i zintegrowana ciągnie wiecej pamięci z jednej kości i dlatego są spadki? te 4gb powodowałoby spadek klatek o 20 fps?

Z tymi FPSami jest dokładnie tak: wczesniej na 8gb trzymały stały poziom 59-60fps ,a obecnie skacze wlasnie od tych 40-60... synchronizacja pionowa jest włączona,nic w opcjach gry nie zmieniałem...

co zrobic z tym fantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dżem dobry. Mam problemy z podłączeniem mikrofonu do komputera. Mam przedwzmacniacz, no i wiadomo, łączę mikrofon do niego, a potem ten preamp do wejścia liniowego. No i nie działa, chyba komputer go wykrywa, bo da się włączyć nagrywanie, ale tylko takie szumy się nagrywają.
Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... integra korzysta z pamięci ram komputera.

Może wejdź w bios i ustaw sobie pamięci na wyższy mhz.
To przyśpieszy kartę i całą platformę.

Najlepiej poczytaj o podniesieniu wydajności gpucpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 12:25, Misquamaqus napisał:

No właśnie.... integra korzysta z pamięci ram komputera.

Może wejdź w bios i ustaw sobie pamięci na wyższy mhz.
To przyśpieszy kartę i całą platformę.

Najlepiej poczytaj o podniesieniu wydajności gpucpu.


Co do ramu taktowanie mam ustawione na 1333mhz.
Nie chce nic podkręcać bo mi to niepotrzebne.
Ale interesuje mnie jedna rzecz,w systemie wszystko działało jak wcześniej,ale czy naprawdę w grze do 4gb zrobiło aż tak dużą różnicę? To ile ta grafika ściąga pamięci z ramu? Chyba,że jak były 2 kości to powiedzmy integra zjadła sobie 1gb a te 7 jednak zostawało,a w obecnej chwili jest to już tylko 3 i może to tak działa?
Jeżeli będziesz miał wolną chwile:P prosze odpowiedz mi czy dobrze mysle czy zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałeś 8 gb pamięci ram i to było z zapasem.
Teraz, gdy jest 4 gb pamięci ram, system pobiera ~ 1 gb, gra powiedzmy 2 gb, a grafika 1 gb.
W sumie zaczyna brakowac pamięci ram.

Wszystkie aplikacje włącznie z grafika korzystaja z pamięci ram.

Gdybyś dołożył grafikę zewnetrzną ze swoją pamięcią, wtedy 4 gb było by w sam raz, ale lepiej mieć więcej niż mniej, dla tego warto dokupić jeszcze jednen moduł pamięci ram (lub grafikę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 14:32, Misquamaqus napisał:

Wcześniej miałeś 8 gb pamięci ram i to było z zapasem.
Teraz, gdy jest 4 gb pamięci ram, system pobiera ~ 1 gb, gra powiedzmy 2 gb, a grafika
1 gb.
W sumie zaczyna brakowac pamięci ram.

Wszystkie aplikacje włącznie z grafika korzystaja z pamięci ram.

Gdybyś dołożył grafikę zewnetrzną ze swoją pamięcią, wtedy 4 gb było by w sam raz, ale
lepiej mieć więcej niż mniej, dla tego warto dokupić jeszcze jednen moduł pamięci ram
(lub grafikę).


Tak wiem,karte graficzną mam zamiar zakupić w Lipcu,a drugą kostkę ramu też w niedalekiej przyszłości.
dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć poważny problem ...
nagle. sama z siebie przestała mi działać mysz, tzn, świeci sie, jest podłączona, działają przyciski i kółko myszki ale ona sama się nie rusza, nic, ani drgnie
restartowałem i wyłączałem kompa z pięc razy, podłączałem mysz do innych USB, nic ( mysz to A4TECH Evolution X740 Extra ) - klawiatura działa, podłączyłem też jakąś starą mysz A4TECH i po jakimś czasie zaczęła działac ale jest już uszkodzona ( zepsuta rolka ), co mam zrobić?
podobną sytuację miałem już kilka razy i wtedy wystarczał restart kompa, czy to wina kompa czy myszki?, myszka liczy sobie 5 miesięcy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co zrobić ... gdyby to było coś z kompem to druga mysz też by nie działała, a działa - teraz mam jedną mysz, która jest b. wolna ( 1000 dpi ) i nie działa w niej kółko myszy i drugą mysz, pięcio miesięczną, w której działają wszystkie przyciski, kółko ale która przestała się ruszać ...
czytam po forach, że trzeba coś grzebać w biosie, itp. ale ja się na tym nie znam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pękł jeden z przewodów mysz - komputer.
Tego nie widać, ale najczęściej taki przewód pęka zaraz przy myszce.

Trzeba by było myszke rozmontować, uciąć z 5-7 cm przewodu i wlutować do myszki pozostałość.

Ja tak robiłem kilka razy i myszka działa już 4 rok :P

p.s. tylko nie można się pomylić w kolorach kabelków, bo będą problemy.

Jak na gwarancji - oddać do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 09:39, Misquamaqus napisał:


Jak na gwarancji - oddać do serwisu.


Myszka ma cztery miesiące, więc oddałem ją do serwisu i zakupiłem nową, ponownie, bo to już trzecia mysz w ciągu pięciu miesięcy, najpierw Razer Imperator teraz ten A4TECH - wziąłem podobnego ale jest jakby gorszy ... kabelek jest krótszy i w ogóle jest jakoś dziwnie ...
Niestety, ta którą wziąłem teraz też ma już jakieś schizy ... kółko myszy działa bardzo powoli, samo się przełącza na szybkie przewijanie w górę i w dół ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nową myszkę też musiałem oddać, najprawdopodobniej uszkodzona rolka myszy ... obecnie zostałem na starym A4TECHu z niedziałającą rolką, jaką mysz byście polecili?, może Razer Abyssus z tych markowych i niedrogich? - dodam, że pół roku temu padł mi Razer Imperator i teraz boję się trochę tej firmy ale i A4TECH budzi teraz u mnie podobne skojażenia ... jest jeszcze Logitech ale one są drogie ... u mnie w Komputroniku jest jakaś za 150 zł ale jest dosyć mała, dziwna i ma małą szybkość ( 2500 DPI ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 13:19, lis_23 napisał:

Niestety, nową myszkę też musiałem oddać, najprawdopodobniej uszkodzona rolka myszy ...
obecnie zostałem na starym A4TECHu z niedziałającą rolką, jaką mysz byście polecili?,
może Razer Abyssus z tych markowych i niedrogich? - dodam, że pół roku temu padł mi Razer
Imperator i teraz boję się trochę tej firmy ale i A4TECH budzi teraz u mnie podobne skojażenia
... jest jeszcze Logitech ale one są drogie ... u mnie w Komputroniku jest jakaś za 150
zł ale jest dosyć mała, dziwna i ma małą szybkość ( 2500 DPI ).


A do ilu byś był w stanie dać za mychę? Ja polecam Logitech MX518 używam do kilku lat i nic się z nią nie dzieje. No i jeszcze chyba ani razu nie zgubiła się (a testowałem nawet na lakierowanym na połysk blacie). Poza tym nie patrz tak bardzo na DPI i tak w 90% przypadków wyjście ponad 1600 niewiele zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2012 o 14:04, Nufiko napisał:


A do ilu byś był w stanie dać za mychę? Ja polecam Logitech MX518 używam do kilku lat
i nic się z nią nie dzieje. No i jeszcze chyba ani razu nie zgubiła się (a testowałem
nawet na lakierowanym na połysk blacie). Poza tym nie patrz tak bardzo na DPI i tak w
90% przypadków wyjście ponad 1600 niewiele zmienia.


Zakupiłem Abyssus ale ... dosyć malutka jest ta mysz ... jednak Imperator był większy i masywniejszy ...
no cóż, zobaczymy ile posłóży, Imperator wytrzymał 10 miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się Wi-Fi spsuło :P Nagle telefon przestał łapać sygnał z routera (ZTE ZXV10 W300 z neostrady). I nie tylko telefon, na xboxie i ipadzie też nie wyszukuje mojej sieci. O co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się