PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2012 o 20:28, Misquamaqus napisał:

Pokazuje -12 V bo końcówki dałeśna odwrót, ale to nie ma znaczenia.
Obciąż komputer i wtedy wykonaj pomiar.


włączyłem program orthos do obciążenia komputera i zaczolem sprawdzać. Było w jednym miejscu 12.33 a w innym 12.26 i po ok. 1 minucie obciążenia komputer się wyłączył :( Proszę pomocy tak się nie da żyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o autokorektę to dzięki, bo mi pomogłeś. Miałem ją zaznaczoną, ale nie miałem wybranego języka ;)
Byłbym zapomniał, zamieszczam obrazek.

20120605213645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 20:58, POZDRO-Grizzly napisał:

włączyłem program orthos do obciążenia komputera i zaczolem sprawdzać. Było w jednym
miejscu 12.33 a w innym 12.26 i po ok. 1 minucie obciążenia komputer się wyłączył :(
Proszę pomocy tak się nie da żyć :(


Pomiar wykonałeś w wtyku miolex ?
Zasilacz posiada 3 główne linie zasilające:

1. 12 Volt
2. 5 Volt
3. 3.3 Volt

Musisz wykonać pomiary tych linii pod obciążeniem i podać wyniki.

Druga sprawa, to temperatury.

Ściągnij np. hwmonitor i uruchom.
Następnie uruchom np. benchmark vantage.
Po zakończeniou testu, zrób zrzut ekranu z wcześniej uruchomionego hwmonitora i fotkę wklej na forum.

Coś musi wyłączać komputer.

Może to być zasilanie, temperatura procesora, grafiki, mostka północnego lub sekcji zasilania CPU.

Ale, żeby cokolwiek ustalić, musisz być pewny, że zasilanie jest w granicach dopuszczalnych norm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką dziwną sprawę, raz na jakiś czas mysz i klawiatura reagują z opóźnieniem (mówiąc inaczej łapią zwiechy) - dźwięk i obraz są w tym czasie ok (oczywiście oprócz kursora i wszystkiego co wywołuje się poprzez klawiaturę).

Z racji tego, że oba urządzenia sprawiają problemy jednocześnie, odrzuciłbym problemy techniczne w nich samych - mam nadzieję, że to nie błąd. Z drugiej strony, nie mam za bardzo pomysłu co mógłbym zrobić - przeskanowałem wczoraj pc na szybko i nic nie wyszło na podejrzane, a na tym moja wiedza siękończy. ;)

Płyta główna Foxconn P35A-S, mysz i klawiaturka od A4Tech, konkretnych modeli nie przytocze, ale jeśli byłoby trzeba to mogę poszukać, bo gdzieś powinienem mieć jakieś dane. ;)

Jeśli jest coś co mógłbym zrobić, z góry dzięki.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysz i klawiatura na PS-2 czy USB ?
Z resztą zrób reset biosu zworką c-mos i sprawdź zworki na płycie głównej, bo widać, że objaw leży w czymś wspólnym, a tym czymś jest (tak mi się wydaje) porty PS-2 lub USB.
Sprawdź baterię lub podmień.
Linia 5 Volt poprawnie podaje napięcia ?
Pokaż wynik z Hwmonitora.

http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2012 o 22:25, Misquamaqus napisał:

Mysz i klawiatura na PS-2 czy USB ?

Wiedziałem, że zapomniałem o czymś wspomnieć :c PS-2.

Co do dalszych instrukcji, postaram się zrobić to, co będę umiał ;) ale jeszcze w sumie takie info:
Mysz przestała działać na amen, o dziwo klawiatura działała płynnie i na szczęście udało mi się zdobyć mysz pod USB, na chwilę obecną wszystko jest ok. No ale testy i tak zrobię i posprawdzam, jak coś to dam znać tutaj.

Przy okazji, podczas wchodzenia na nba.com wyskakuje mi reklama(screen: http://img403.imageshack.us/img403/5156/beztytuunjm.png), tylko używając firefoxa - no bo w sumie widać, że nie jest ona na samej stronie (zaczyna sie na pasku kart), można ją zamknąć poprzez Alt+F4 albo nawet przejście na inną kartę. Spybot ani antywir nic nie znalazły (niby spybot coś tam zlikwidował, ale nie problem ;) ) - jest sens łączyć te dwie sprawy? W sensie, że mogłem podłapać jakieś świństwo?

I dzięki wielkie za odzew ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z przednim panelem audio, karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną Asus P5QL-E, czyli jest to Realtek HD Audio, nazwy obudowy nie znam, nie wiem gdzie to sprawdzić - ale wiem, że firmy GIGABYTE.
Otóż panel przedni nie działa, chociaż kiedyś działał. Mam wyłączone wykrywanie gniazda panela przedniego, jednak sprawne słuchawki nie działają po podłączeniu - nie ma dźwięku, to samo z mikrofonem.
Dzisiaj przedmuchałem wejścia sprężonym powietrzem, zobaczyłem czy panel przedni jest podłączony - jest, działają także wejścia USB przedniego panela. Ogólnie grzebałem w Menedżerze Realtek HD Audio, ustawiałem wszystkie opcje na wszystkie sposoby, grzebałem w "Zarządzaj urządzeniami audio" w Panelu Sterowania - bez efektu, gniazdo nie działa, nie wiem co jest przyczyną.
W BIOSie przestawiłem przedni panel audio z HD Audio na AC97 - nic nie dało.
Słuchawki oraz mikrofon działają jeśli podłączy się je z tyłu, co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc ;)
P.S. - System do Windows 7 x64, sterowniki do karty dźwiękowej są najnowsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2012 o 22:44, Adjatha napisał:

Przy okazji, podczas wchodzenia na nba.com wyskakuje mi reklama(screen: http://img403.imageshack.us/img403/5156/beztytuunjm.png),
tylko używając firefoxa - no bo w sumie widać, że nie jest ona na samej stronie (zaczyna
sie na pasku kart), można ją zamknąć poprzez Alt+F4 albo nawet przejście na inną kartę.
Spybot ani antywir nic nie znalazły (niby spybot coś tam zlikwidował, ale nie problem
;) ) - jest sens łączyć te dwie sprawy? W sensie, że mogłem podłapać jakieś świństwo?


Czy podłapałeś świństwo, to nie wiem, ale dla sprawdzenia, czy FF pozwala na reklamy, uruchom inną przeglądarkę, np. Operę.

Nowa myszka działa poprawnie na PS-2 ?
Może ta uszkodzona myszka blokowała zarówno siebie jak i klawiaturę na PS-2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 11:27, Misquamaqus napisał:

Czy podłapałeś świństwo, to nie wiem, ale dla sprawdzenia, czy FF pozwala na reklamy,
uruchom inną przeglądarkę, np. Operę.

Tylko w FF. No nic, reklama nie jest na szczęście jakoś wybitnie denerwujaca (wystarczy zmienić kartę podczas ładowania strony i wrócić po załadowaniu - nawet się nie ppojawi), więc jak będzie trzeba, to myślę, że jakoś sobie z nią poradzę ;)

Dnia 07.06.2012 o 11:27, Misquamaqus napisał:

Nowa myszka działa poprawnie na PS-2 ?

Na USB - ale tak, działa bez zarzutu, zobaczymy jak będzie dzisiaj.

Dnia 07.06.2012 o 11:27, Misquamaqus napisał:

Może ta uszkodzona myszka blokowała zarówno siebie jak i klawiaturę na PS-2 ?

Cóż, tego nie wiem ;) Nie będę raczej specjalnie kupował myszy pod PS-2 w celach testowych, więc sprawdzę ewentualnie przy okazji, w miarę możliwości.

Przy okazji, zrzut z hwmonitora - jak już go ściągnąłem...;)

20120607133045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z padem w FIFA 12 . Problem polega na tym , że gdy gram , to po chwili pad mi się zacina .
Pada nie mam od XBOX , tylko za 30zł Tracer , ale chyba nie powinno się zacinać , dodam jeszcze , że ustawiam go na Xbox 360 Controller Emulator . Gałki jak na ss , się zacinają i zawodnik biegnie w jedną stronę , i nie wiem jak to naprawić , prosze o pomoc. Dzięki.

20120607143126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2012 o 13:31, Adjatha napisał:

> Nowa myszka działa poprawnie na PS-2 ?
Na USB - ale tak, działa bez zarzutu, zobaczymy jak będzie dzisiaj.

> Może ta uszkodzona myszka blokowała zarówno siebie jak i klawiaturę na PS-2 ?
Cóż, tego nie wiem ;) Nie będę raczej specjalnie kupował myszy pod PS-2 w celach testowych,
więc sprawdzę ewentualnie przy okazji, w miarę możliwości.

Przy okazji, zrzut z hwmonitora - jak już go ściągnąłem...;)


Jak nowa myszka działa na USB, a klawicha sobie działa na PS-2, to prawdopodobnie tamta uszkodzona myszka powodowała problemy i niczego bym już nie ruszał.

HWmonitor pokazuje bardzo dobre wyniki temperatur i napięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić co powoduje zbyt wysokie użycie procersora? Zainstalowałem wczoraj origin i fife 12, niestety nagle filmiki na yt zaczęły odtwarzać się praktycznie bez obrazu. Dzisiaj jak zacząłem próbować rozwoiązywać ten problem nagle zobaczyłem, że w menadżerze zadań cały czas jest zużycie + 50 %... Wirus?

Edit: Po prostu nagle jakby 0 % przemieniło się w 50 %. Teraz 50 jest tą najniższą granicą, nigdy nie ma mniej niż 50.

20120607172306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, powodem jest proces bezczynności systemu. Prawdopodobnie nagle zepsuło się coś po aktualizacji firefoxa i dodatków do niego, albo po instalacji gry. Stawiałbym raczej na to pierwsze, uruchomiłem kompa w trybie awaryjnym, użycie 0 %, nagle uruchamiam firefoxa i skacze do 50 %. Po wyłączeniu firefoxa już zostało na tym 50 i nie chce zejść. Czemu tak nagle ten proces bezczynności się zachowuje?

Edit: Dobra nvm, proces bezczynności powinien wynosić 100. Jeżeli mam 50 to 50 procka wciąż jest używane. Prawdopodobnie ten firefox coś namieszał. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż procesy wszystkich użytkowników.
U mnie FF nie zabiera prawie w ogóle zasobów, więc u Ciebie też nie powinien.

Ja mam WIN 8 64 bit RP (można sobie ściągnąć za darmo).

20120607220529

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lapka z windowsem 7. I robi się jakaś aktualizacja od 1h wyswietla sie ze instaluje sie 8 z 41. I nic nie idzie. Co z tym>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2012 o 21:39, Achilleus napisał:

Byłbym zapomniał, zamieszczam obrazek.


Ta zakładka wygląda w porządku, nie ma nic niepokojącego. Podrzuć jeszcze zakładkę Usługi i możesz jeszcze z menedżera zadań zakładkę Procesy zaraz po uruchomieniu komputera (wchodzisz w niego przez kombinację Ctrl+Shift+ESC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie płyt CD/DVD mi się nasunęło...

Czy każda płyta z biegiem czasu MUSI się utlenić? Czy stanie się to tylko wówczas, gdy będzie przechowywana w warunkach innych niż pokojowe?

Z tego co wiem to płyty (tłoczone, bo o tłoczone mi tutaj chodzi) są solidne i bezpieczne są na nich zarówno dane, jak i fizycznie nie grozi im, przy normalnym użytkowaniu i przechowywaniu, skruszenie, połamanie etc. Mowa jest tylko o utlenieniu i rozszczepieniu warstw. Jak to wygląda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na temat DirectX.

jaka wersje powinienem zainstalowac dla karty graficznej gtx 275, windows 7 (64bit) i skad.

czy nie jest tak ze directx jest instalowany razem ze sterownikami do karty graficznej ktore pobralem z glownej strony nvidii?

prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 16:22, the_bishop napisał:

mam pytanie na temat DirectX.

jaka wersje powinienem zainstalowac dla karty graficznej gtx 275, windows 7 (64bit)
i skad.


Najnowszą ze strony MS albo jak wejdziesz na tego linka żeby nie szukać: www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

Dnia 11.06.2012 o 16:22, the_bishop napisał:

czy nie jest tak ze directx jest instalowany razem ze sterownikami do karty graficznej
ktore pobralem z glownej strony nvidii?


nie, raczej nie dają dxa do sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się