PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2012 o 19:49, Achilleus napisał:

Jeżeli chodziło Ci o wyłączenie tej usługi to w niczym to nie pomaga.


No to moje pomysły się skończyły. Może ktoś inny będzie w stanie Ci pomóc, bo jak dla mnie to wygląda, że chodzą głównie procesy systemowe + antywir i jakieś programy razera (mysz/klawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuję w takim razie z tym antywirusem, może to on powoduje problem. Jeżeli to nie pomoże to chyba jedynym logicznym rozwiązaniem będzie reinstall, choć jestem prawie pewien, że to wina jakieś programu, bo po ostatnim wgraniu Windowsa wszystko przez pewien czas działało poprawnie.
Zapytam przy okazji czy ten sklep morele.net, który wielu użytkowników tak promuje, jest godny zaufania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tylko takie pytanie - orientujesz się może (lub ktoś inny) jaka powinna być temperatura procesora Intel Core i5 2500K oraz karty graficznej Geforce GTX560 Ti (zotac). Obecnie mam 40 na pierwszym rdzeniu i 33 na reszcze w procesorze, a karta graficzna 32 (tylko mozilla i jakieś tam małe programy włączone, a komputer przed chwilą właściwie uruchomiony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:
Czy double clickowanie myszki na LPM może mieć związek z wadliwym działaniem USB lub sterowników portów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kumpel kupił taki oto komputer i od razu miał z nim kłopoty. Nie wykrywał mu grafy mimo instalowania wszystkich sterów, jakie się dało. Tylko zintegrowaną - zorientował się, jak żadna gra nie chciała mu się uruchomić. Chciał wyłączyć w BIOS''ie zintegrowaną, wyłączył, ale nic innego się nie włączyło, po prostu monitor nie reagował, tak jakby nie był podłączony do kompa, tylko do prądu. Wyjął baterię z MOBO, włożył, uruchomił komputer. MOBO głośno pikała przez kilka sekund ciągle i po tym wszystko się wyłączyło. Po kilku minutach jak próbujemy go włączyć, to wiatraki robią króciutki ruch, góra 5mm. Dosłownie drgnięcie. Serwis, czy da radę coś innego?
Procesor: Intel Core i3-2120 /3.3GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/
Płyta główna: Asus P8H61-M LX3 /intel H61/
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12
Karta graficzna: Vertex3D Radeon HD6850 OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
Nagrywarka DVD: Samsung SH-222BB SATA
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
Zasilacz: Chieftec CTG-500-80P 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 20:23, Sigu napisał:

Ponawiam pytanie:
Czy double clickowanie myszki na LPM może mieć związek z wadliwym działaniem USB lub
sterowników portów?


Znaczy co ?... naciskasz LPM i masz dwuklik ?

Może to sterowniki, a może myszka uszkodzona.

Wątpię, że port USB ma coś wspólnego z jednym przyciskiem.

Jak to lycosa, to bez sterowników będzie działać lepiej.

Miałem klawiche lycosy i właśnie bez sterownika lepiej pracowała niż z ster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7.
Mam router, podłączam do komputera stacjonarnego ten taki wtyk przypominający usb, który wyłapuje sygnał. Instaluję sterowniki, wszystko okej, w prawym dolnym rogu ''dostępne są połączenia'', klikam, próbuję się połączyć i wyskakuje mi "uwierzytelnianie sieciowe | wprowadź poświadczenia użytkownika'' (i prosi o wypełnienie ''nazwy użytkownika'' oraz ''hasła'') zamiast klasycznej prośby o podanie hasła. Nie mam pojęcia co tam wpisać.
Gdy próbuję się połączyć z np. sąsiadami to wyskakuje mi normalnie okienko proszące o hasło internetu.
Od czego to może zależeć, co mam tam wpisać? Z góry dziękuję za pomoc.
Uprzedzam, że z wi-fi wszystko okej i laptop łączy się normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem myszkę A4 Tech X7, klikało się podwójnie. Kupiłem jakiegoś natec Genesis G33 i nadal klika podwójnie. Czy mam aż takiego pecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 23:07, Sigu napisał:

Miałem myszkę A4 Tech X7, klikało się podwójnie. Kupiłem jakiegoś natec Genesis G33 i
nadal klika podwójnie. Czy mam aż takiego pecha?


Dalej nie rozumiem.

Klikając jeden raz na LPM, mysz wykonuje dwa kliknięcia ?

Idź do sąsiada i sprawdź swoje myszy, a jego mysz na Toim komputerze.

Masz mysz na PS-2 ?

Zresetuj bios płyty zworką c-mos lub wyciągnij baterie na 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 23:03, Misquamaqus napisał:

Baterie wyciągnij na 5 minut.
Zamontuj i uruchom.

Wyciągnąłem, na ile bym nie wyjął reakcja ta sama: wiatraki drgają nas kilka mm, słychać lekkie "bzyknięcie" prądu, ale nic więcej.

Dnia 15.06.2012 o 23:03, Misquamaqus napisał:

Komputer kupiony w całości, czy skaładany ?

Składany, o złożenie poprosiłem w odpowiednim topicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wentylatory tylko drgną, to znaczy, że w układzie jest zwarcie i zasilacz wyłącza się (zabezpieczenie przeciw zawarciowe).

Komputer przyjechał z taką wadą, czy stało się to po jakiejś ingerencji w sprzęt ?

To pytanie jest bardzo ważne !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wada z jaką przyjechał to taka, że nie widział karty graficznej. To co się teraz dzieje stało się po resecie BIOS''u (bateria wyjęta i włożona), jak widać niezbyt udanym. Wszystko jest w poście wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bardzo pilną sprawę, mianowicie chcę zrootwać mój telefon i do tego potrzebuję formatu na karcie pamięci FAT (nie FAT32, tylko zwykłe FAT), ale narzędzie do formatowania plików w Windowsie 7 pozwala wybrać tylko: exFAT, FAT32 i NTFS. Nie ma FAT. Ma ktoś jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jasne przebarwienia w kształcie fali u dołu ekranu na monitorze LCD Samsung. Pojawiają się one jakieś 2-3 godziny po włączeniu monitora, ponadto widać na nich niewyraźnie jakieś litery. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 14:29, Jackal-pl napisał:

Witam, mam bardzo pilną sprawę, mianowicie chcę zrootwać mój telefon i do tego potrzebuję
formatu na karcie pamięci FAT (nie FAT32, tylko zwykłe FAT), ale narzędzie do formatowania
plików w Windowsie 7 pozwala wybrać tylko: exFAT, FAT32 i NTFS. Nie ma FAT. Ma ktoś jakieś
rozwiązanie?


Nie ma chyba czegoś takiego jak "po prostu" FAT.
http://pl.wikipedia.org/wiki/File_Allocation_Table
Wybierz FAT32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2012 o 10:13, Jackal-pl napisał:

Wydaje mi się, że to wina pojemności karty, ma 8GB, zatem i tak nie obsłuży mniej jak
FAT32.


Jest dokładnie tak jak piszesz, system FAT obsługuje do 2GB i po prostu system widząc kartę mającą pojemność większą nie pozwoli jej sformatować na system FAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu poświęconego kartom graficznym, więc zapytam tutaj:
jaką temperaturę powinien mieć GTX 570 w spoczynku ( podczas przeglądania neta )? - windowsowy gadżet zwykle pokazuje mi ok. 35 stopni c a dzisiaj mam prawie cały czas 46-48 stopni c, czy to nie za dużo?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się