PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2012 o 13:21, kaczek93 napisał:

Od jakiegoś czasu komputer zaczął w różnych momentach piszczeć.
Pierwszy raz spotkałem się z tym gdy grałem w Deus Ex HR. Kiedy wchodziłem do ekranu
ulepszania skilli komputer piszczał, kiedy wracałem do gry już nie. Potem zaczął piszczeć
już cały czas. Jest to coś takiego. Pisk > przerwa > pisk > przerwa.
Podczas normalnego przeglądania internetu itp. wszystko jest ok.
Kiedy renderowałem film wydawał z siebie ciągły pisk. Jak wiadomo podczas renderowania
procesor jest bardzo obciążony.
Zdjąłem obudowę aby zobaczyć co wydaje ten dźwięk jednak ciężko było go zlokalizować,
co więcej ucichł.
Czy coś się przegrzewa? Pierwsze co mi przyszło na myśl to procesor.
Jak to skutecznie sprawdzić?


Pisk może być generowany z zasilacza, płyty głównej lub grafiki (jeżeli to piszczące cewki).
Może któryś z wentylatorów zaczyna popiskiwać (wyschnięte łożysko).

Zrób tubę z gazety i zlokalizuj te piski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer, kiedy go włączam, dziwnie się zachowuje. Wiatraczki nagle się włączają, wszystko słychać, a potem pecet się wyłącza. Czasami nawet kilku odgłosów nie słychać (4 lata mam komputer i wiem, jaki podzespół jakie odgłosy przy włączaniu wydaje). Problemem jest to, że żeby komputer zresetować, trzeba go wyłączyć od prądu, przez co cierpią moje inne elementy, jak klawiatura i mysz.

Pomijam to już, że przy włączaniu czasem jest okropny zgrzyt z głośników słyszalny. Co więcej, po którymś razie komputer się włącza normalnie i... chodzi normalnie! Niezależnie co robią, czy przeglądam internet, czy bawię się Gimpem albo też gram w wymagające dobrego sprzętu gry - wszystko ok!

Przeczyściłem go i problem wrócił. Co mam zrobić? Jeśli ktoś chce to wkleję raport DxDiag tutaj, ale nie wiem, czy to pomoże.

Proszę o pomoc! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odpowiedzi szukam wszędzie, ale nic przydatnego nie znajduję. Dziś przyszła mi paczka z kartą i nowym zasilaczem. Częsci wymieniłem, komputer odpalam i następuje brak reakcji monitora. Natomiast po wyjęciu karty i podłączeniu do zintegrowanej wszystko działa. Wiatraczek od karty po podłączeniu chodzi, więc wnioskuję, że złącze na płycie jest sprawne. Karta to Radeon HD 7750, zasilacz XFX 550W, płyta główna Gigabyte 945GZM-S2. Próbowałem przepinać RAM (gdzieś znalazłem, że to pomaga), ale nic nie dało, sterowniki stare usunąłem. W BIOS''ie ustawione mam, by odpalało zintegrowaną, gdy nie wykryje karty (opcji całkowitego wyłączenia nie ma). Jest ktoś w stanie mi z tym pomóc?
Zapomniałem dodać, że przy uruchamianiu komputera na zintegrowanej na starcie jest dzwięk, a na normalnej karcie juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 19:52, KubooPL napisał:

Witam. Odpowiedzi szukam wszędzie, ale nic przydatnego nie znajduję. Dziś przyszła mi
paczka z kartą i nowym zasilaczem. Częsci wymieniłem, komputer odpalam i następuje brak
reakcji monitora. Natomiast po wyjęciu karty i podłączeniu do zintegrowanej wszystko
działa. Wiatraczek od karty po podłączeniu chodzi, więc wnioskuję, że złącze na płycie
jest sprawne. Karta to Radeon HD 7750, zasilacz XFX 550W, płyta główna Gigabyte 945GZM-S2.
Próbowałem przepinać RAM (gdzieś znalazłem, że to pomaga), ale nic nie dało, sterowniki
stare usunąłem. W BIOS''ie ustawione mam, by odpalało zintegrowaną, gdy nie wykryje karty
(opcji całkowitego wyłączenia nie ma). Jest ktoś w stanie mi z tym pomóc?
Zapomniałem dodać, że przy uruchamianiu komputera na zintegrowanej na starcie jest dzwięk,
a na normalnej karcie juz nie.


Głowy nie dam, ale Twoja płyta główna posiada PCI-E x16 o przepustowości x4.
Karta natomiast potrzebuje złącza o przepustowości co najmniej x16 PCI-E 1.0.
To oznacza, że nowa karta nie ruszy na Twojej starej płycie głównej.

Idź do kolegi, który ma nowszą płytę główną i sprawdź kartę, jak ruszy, to masz potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podpiąłeś dodatkowe zasilanie do karty graficznej?
Jeżeli karta ma dodatkowe zasilanie z zasilacza i nie działa to sprubuj włożyć w inne gniazdo (o ile masz) na płycie głównej.
Sprubuj też wyłączyć i włączyć ponownie monitor.
Ewentualnie sprawdzić kartę czy działa u znajomego - bo jest możliwej, że otrzymałeś wadliwy egzemplaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 11:45, zerohunter napisał:

Jak kupiłem na fakturę pc w esc.pl to muszę wysłać wszystkie części z faktury czy tylko
to co nie działa?

Wczoraj wrócił mi nowy zasilacz od esc w ramach reklamacji, zasilacz wcześniejszy mi padł z innego powodu niż Twój. Wątpię, żeby przez spalenie przez burzę Ci przyjęli, ale jak chcesz to próbuj.
Wysyłasz tylko zepsutą rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie to. No cóż, teraz nic nie zrobie, trzeba bedzie uzbierać na nową płytę. A tak przy okazji, orientujesz się może w jakiej cenie znajdę pasującą do tego całego bałaganu? Nie znam się na sprzęcie zupełnie. I dziękuję za pomoc.

@Chaos

Karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Gniazdo niestety PCI-E mam tylko jedno. Z testowaniem karty u znajomego spróbuję jak tylko wyczaję kogoś, kto się nada ;) Dzięki również za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam wciąż odpowiedzi w internecie i znalazłem coś takiego: http://forum.dobreprogramy.pl/brak-sygnalu-podlaczeniu-grafiki-palit-9400gt-t341987-15.html#p2235464 Z tego co widzę ten użytkownik posiada podobną płytę główną (wyciąg z oficjalnej strony "PCIe x16 @ x4 speed"), a mimo wszystko udało mu się coś z tym zrobić. Znajdzie to zastosowanie i tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 23:18, KubooPL napisał:

Szukam wciąż odpowiedzi w internecie i znalazłem coś takiego: http://forum.dobreprogramy.pl/brak-sygnalu-podlaczeniu-grafiki-palit-9400gt-t341987-15.html#p2235464
Z tego co widzę ten użytkownik posiada podobną płytę główną (wyciąg z oficjalnej strony
"PCIe x16 @ x4 speed"), a mimo wszystko udało mu się coś z tym zrobić. Znajdzie to zastosowanie
i tutaj?


Książka/manual do ręki i szukaj zworki.

Przeglądam manuala do Twojej płyty i nie widzę żadnych zworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukalem tez juz i rowniez nic nie znalazlem, ale mimo wszystko postanowilem zapytac kogos bardziej rozeznanego ode mnie. Mimo wszystko dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ni powiedziałem od czego, w pisałem tylko że się wyłączył i nie włączył, mobo też mi padło na 100% a proc nie wiem więc też poleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 00:19, KubooPL napisał:

Szukalem tez juz i rowniez nic nie znalazlem, ale mimo wszystko postanowilem zapytac
kogos bardziej rozeznanego ode mnie. Mimo wszystko dzieki.


Sprawdz kartę w innym komputerze.
Jak ruszy, to znaczy, że jest niekompatybilna z Twoją płytą główną i musisz, albo zmienić płytę, albo grafikę na starszą (nie wiem jak starą).

Płyta z P45 (PCI-E 2.0):

http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-p5q-se-r-p45-i2469644948.html

To tylko propozycja, dla tego szukaj też innych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tu bo widzę, że największy tutaj ruch. Się składa, że mam PC na którym był OEM''owy XP home basic. Ściągłem więc obraz płyty z sieci wypaliłem zainstalowałem podając nr seryjny z naklejki. Idąc dalej mam jeszcze pudełko "Microsoft Office Basic 2007" w którym nie ma płyty jest Certyfikat Autentyczności i nr seryjny. Jest też jakaś nalepka żeby "Licencje nabyć w ciągu 90 dni od daty zakupu komputera". Więc mogę tak samo ściągnąć Offica z sieci zainstalować wykorzystać ten nr seryjny i cieszyć się legalnie oprogramowaniem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
mam nadzieję, że uda mi się znaleźć tu pomoc, gdyż jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt ;p
Od jakiegoś tygodnia, grając w Diablo 3 i CoD4 pojawiało się kilka białych, poziomych pasków na ekranie. Zwykle pomagała zmiana rozdzielczości i powrót do starej. Niestety, dziś uruchamiając laptop pojawiło się ich od groma, już podczas ekranu ładowania Windowsa. Oprócz tego, że co chwila znikały ikonki, robił się cały biały pulpit, komputer chodził dużo wolniej niż zwykle. Nie pomagało zainstalowanie najnowszych sterów do grafiki ani kilkukrotne uruchamianie ponownie. Za którymś razem już zawieszał się "na amen" podczas wpisywania hasła...
Laptop 3letni, i tak miałem kupić nowy tak we wrześniu, jednak chciałbym żeby pociągnął jeszcze 2 miesiące, bo miałem ostatnio dużo wydatków ( opłaty rekrutacyjne - pożal się Boziu; prawko i autko) i jestem, że się tak wyrażę "moneyless".


Klikam z trybu awaryjnego, który jest w porządku więc pewnie to wina karty graficznej, nie monitora.
Sama karta to Radeon HD 4750.

20120706171719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie płyty na tą z podpisu, która posiada 2 złącza Ethernet, prędkość internetu zmalała o połowę - Czy trzeba podłączyć 2 kable aby cieszyć się pełną prędkością? W czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio używałem mikrofonu z sluchawkami (są spięte razem) i po przerwie powróciłem do używania i o dziwo mikrofon niedziała nic niesłychać co mówie przez skeyp i inne programy. Zaktualizowałem stery, sprawdziłem wszelkie ustawienia i dalej nic. Testowałem go na viscie i seven niewiem już co mam zrobić. Dodam że systemy wykrywają słuchawki i mikrofon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się