PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2012 o 21:21, Misquamaqus napisał:

BTW każdy system jest legalny, gdy jest używany jako testowy przez 30 dni.Później nalezy
system kupić lub odinstalować, więc nawet win 7 ściągnięty, będzie legalny przez miesiąc.


Ale ja mam klucz do win 7 home premium potrzebuje tylko czystego systemu bez programów od producentów. Napisałem tak w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 21:27, mrosi napisał:

/.../

Miras, nie rozumiesz... ;)
Ona ma lapka z Windows 7. Nie chce używać recovery, bo z takim systemem jest zawsze tona
pokichanych, nikomu niepotrzebnych, ale zdaniem producenta laptoka "cudownych" programów.
Chce zainstalować siódemkę, korzystając z klucza jaki ma dołączony do lapka...


ON

I jak zwykle Mrosi... wie wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 21:30, Chester001 napisał:

ON


Tak z rozpędu... ;)

Dnia 31.07.2012 o 21:30, Chester001 napisał:

I jak zwykle Mrosi... wie wszystko!


Może nie wszystko, ale też mam lapka Acera i pierwsze co zrobiłem, to wyciąłem ukrytą partycję recovery, bo nie dość że kupa śmieci to jeszcze niepotrzebnie miejsce na dysku zajmowała. Było nie było, 12GB przy dysku 120GB to sporo.
A w temacie...
Możesz mieć problem z pobraniem takiego systemu. Musisz poświęcić się i popytać wśród znajomych czy nie mają płytki z takim systemem i w ten sposób postawić system, korzystając rzecz jasna ze swojego klucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U znajomych już byłem.. u siebie mam wszystkie wersje windowsa... oprócz... tego co akurat potrzebuje -_- Zobacze jeszcze na chomikuj... tylko boje się ze to bedą juz wersje crackowane i mój klucz nie wejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 21:37, Chester001 napisał:

U znajomych już byłem.. u siebie mam wszystkie wersje windowsa... oprócz... tego co
akurat potrzebuje -_- Zobacze jeszcze na chomikuj... tylko boje się ze to bedą juz wersje
crackowane i mój klucz nie wejdzie...


Spróbuj jeszcze z inną wersją windowsa. Najlepiej Ultimate. Kiedyś mowa była o tym, że w Ultimate jest "zapakowana" każda wersja systemu, a jej ostateczna wersja jaka zostanie zainstalowana na kompie zależy właśnie od wpisanego w trakcie instalacji klucza. (z naciskiem na "w trakcie", a nie po instalacji).
BTW. Jakiej firmy nasz notebooka? Próbowałeś zadzwonić do serwisu? Z tego co się orientuję, jeśli udokumentuje się własność notebooka, to nie robią problemów i wysyłają nośniki/płyty z systemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 21:29, Chester001 napisał:


Ale ja mam klucz do win 7 home premium potrzebuje tylko czystego systemu bez programów
od producentów. Napisałem tak w pierwszym poście.


Nie doczytałem początku, ale to nic...
Spróbuj ściągnąć tą wersję systemu, jako obraz ISO:

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itproinstall/thread/c0e78d7a-883d-4caa-a8c0-1e127a14612a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest najwłaściwszy temat no ale ...

Mam dysk zewnętrzny pod USB, przed zgraniem na niego plików sprawdziłem go aplikacją HD Tune. Quick Scan [ paręnaście sekund ] jak i Full Scan [ ten parogodzinny ] nie wykazały niczego złego, wszystkie kwadraciki są zielone. Na dysku były też instalatory własnego oprogramowania [ SmartWare, Utilitiesy, Secury i tym podobne ]. Po zainstalowaniu Utilitiesów wybrałem Diagnostykę oraz Stan Smart [ 2 sekundowy test - wykazał że wszystko jest ok ], Skrócony test [ ok. 2 minuty ] - zakończył się i odpowiedział tylko tym że zakończył się wtedy i wtedy bez żadnego wyniku czy pozytywnego czy negatywnego. Chciałem też wykonać Pełny skan ale to by trwało z 10h. :/

Zanim jeszcze wykonałem te testy po podłączeniu dysku przeniosłem parę plików i jakoś w trakcie przenoszenia dostałem komunikat który brzmiał chyba tak:

system windows - opóźniony zapis nie powiódł się system windows nie mógł zapisać wszystkich danych dla pliku xxx. dane zostały utracone. powodem tego błędu mogła być awaria sprzętu komputerowego lub połączenia sieciowego

I teraz pytanie co z tym fantem zrobić? Potestować innym programem? Jakim? Oddać sprzęt? Obawiać się awarii czy może da się to jakoś ''naprawić'' [ w sensie to błąd kopiowania / przenoszenia / Windowsa / czegoś innego? Co robić?

Dodam też że teraz na próbę skopiowałem parę plików i na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 12:24, Tyler_D napisał:

system windows - opóźniony zapis nie powiódł się system windows nie mógł zapisać wszystkich
danych dla pliku xxx. dane zostały utracone. powodem tego błędu mogła być awaria sprzętu
komputerowego lub połączenia sieciowego


A po jakim czasie od chwili kopiowania odłączyłeś dysk od komputera? Ten komunikat jest typowy dla sytuacji zbyt wczesnego odłączenia. Przy przyrzucaniu plików, pomimo tego, że okno kopiowania zostało zamknięte, system jeszcze sobie coś tam układa. Jeśli za szybko odłączy się napęd, można utracić kopiowane dane (nie zostaną zapisane w miejscu docelowym). Wprawdzie już w Windows Vista i 7 nie trzeba bezwzględnie korzystać z trybu bezpiecznego odłączania napędów, to jednak warto po kopiowaniu jeszcze chwilę poczekać.
W Twoim konkretnie przypadku tak prawdopodobnie się stało, tym bardziej, że jak piszesz, programy testujące nie wykazują błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... za pierwszym razem jak przenosiłem pliki od razu po podłączeniu dysku i wykryciu go przez peceta to możliwe że odłączyłem od razu lub chwilę potem bo w trakcie przenoszenia właśnie dostałem tego crasha i być może część plików poszła w diabły [ tak przynajmniej mówił komunikat ], pół biedy że to nie były jakieś ważne pliki. A za drugim razem jak już kopiowałem by dopiero potem je bezpiecznie usunąć z peceta potem to z tego co pamiętam dysk był cały podłączony bo robiłem testy aplikacjami i producenta i tym HD Tune właśnie. A pytam także z tego powodu że wyczytałem że jednej osobie [ przynajmniej jedna o tym napisała ] zdarzyło się że dysk wariował [ nie przeszedł testu Smart aplikacją od WD ] i musiała go oddać na wymianę. I teraz pytanie czy mam robić to samo czy ufać programowi [ co prawda nie stricte od producenta ale sądzę że jakby coś było skopane to by jednak to wykrył ]. Temperatury też są ok, przynajmniej według WD. Więc co? Używać normalnie czy sprawdzić jeszcze w jakiś sposób dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tym programom testującym, markowym - producenckim czy takim jak HDek można ufać, miałeś z nimi doświadczenia? Sprawdzały się i wykrywały wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Generalnie do sprawdzania jakości dysku są specjalistyczne programy. Ten producencki powinien pokazywać wyniki zgodne z rzeczywistością, chociaż może być tak, że tylko w odniesieniu do własnych dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 10:03, mrosi napisał:

> U znajomych już byłem.. u siebie mam wszystkie wersje windowsa... oprócz... tego
co
> akurat potrzebuje -_- Zobacze jeszcze na chomikuj... tylko boje się ze to bedą
juz wersje
> crackowane i mój klucz nie wejdzie...

Spróbuj jeszcze z inną wersją windowsa. Najlepiej Ultimate. Kiedyś mowa była o tym, że
w Ultimate jest "zapakowana" każda wersja systemu, a jej ostateczna wersja jaka zostanie
zainstalowana na kompie zależy właśnie od wpisanego w trakcie instalacji klucza. (z naciskiem
na "w trakcie", a nie po instalacji).
BTW. Jakiej firmy nasz notebooka? Próbowałeś zadzwonić do serwisu? Z tego co się orientuję,
jeśli udokumentuje się własność notebooka, to nie robią problemów i wysyłają nośniki/płyty
z systemem...


Tą wersje Ultimate którą posiadam nie ma takiego czegoś. jakby miała była by gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 10:38, Misquamaqus napisał:

>
> Ale ja mam klucz do win 7 home premium potrzebuje tylko czystego systemu bez programów

> od producentów. Napisałem tak w pierwszym poście.
>

Nie doczytałem początku, ale to nic...
Spróbuj ściągnąć tą wersję systemu, jako obraz ISO:

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itproinstall/thread/c0e78d7a-883d-4caa-a8c0-1e127a14612a


Najważniejsze pytanie... czy jest wybór języka polskiego podczas instalacji ? Pytam ponieważ w niektórych wersjach jest tylko eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 15:05, Chester001 napisał:


Najważniejsze pytanie... czy jest wybór języka polskiego podczas instalacji ? Pytam
ponieważ w niektórych wersjach jest tylko eng.

>

Nie mam ppjęcia.
Ja korzystam z Win 8 wer. ang.

Ściągnij i rozpocznij instalacje, to zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Piszę po raz kolejny i poraz kolejny potrzebuje Waszej pomocy.
Dzisiaj wkoncu zamawiam swoje nowe podzespoly.
Niestety moj budzet spadl do 2200..
Będzie on używany glownie do gier.
Obudowe,dysk,oraz naped posiadam.
Moze obudowa nie jest najwyzszych lotow ,bo jest to jakis "Logic"
ale dzieki niej bd mogl troche oszczedzic na rzecz czegos innego.
A więc okolo 2200 na MOBO,CPU,GPU,PSU,RAM.
Wiem ze nie jest to zbyt wiele, ale mam nadzieje ze cos sie sensownego
da zlozyc.

Prosze o pomoc oraz pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dwa pytanka związane z tłoczonymi płytami DVD.

Dziś, przeglądając moje wytłoczone płytki z grami, zacząłem się zastanawiać nad plamkami, które znajdują się na tej stronie płyty, która służy do odczytu. Plamy takie często widać na zupełnie nowej płycie (jakby coś się tam wylało - często są zaokrąglone, bywają też nierównomierne). Co to takiego? Czy to ma na cokolwiek wpływ?

I jeszcze jedno pytanie - wiadomo, że tłoczona płyta składa się z kilku warstw. Kiedy spojrzymy na jej krawędź to raz je widać, a raz są jakby zalane tym plastikiem. Czy te mniej zalane są bardziej podatne na utlenienie, czy jeśli płyta jest właściwie eksploatowana to nie ma się co przejmować jakimkolwiek utlenieniem, bo jej to w ogóle nie grozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem... otóż jakiś czas temu były u mnie pewne problemy z zasilaniem i komp zrestartował się gdzieś na poziomie startowania biosu i pojawił się problem bo nie wykrywa pewnego pliku potrzebnego do wystartowania systemu... plik sprawdzałem i na partycji jest. W Biosie po naciśnięciu F12 mogę sobie wybrać z czego ma mi bootować i jeśli wybiorę Drugi dysk twardy (nie pierwszy bo na tym nie ma systemu) to system startuje bez problemu. Teraz pytanie, co zrobić w biosie by automatycznie wybierał drugi dysk i z niego startował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli domyslnie probuje bootowac z dysku, na ktorym nie masz systemu?
Wejdz do BIOSu i odszukaj czegos w stylu boot order / boot sequence / boot priority i zmien zebys na pierwszym miejscu mial HDD, na ktorym masz system.
Nie wiem czy o to Ci chodzilo, bo cos dziwnie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się