PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2012 o 15:53, Piotrek_K napisał:

Sprobuj kliknac prawym przyciskiem myszy na tym pliku, nastepnie wybierz ''Otworz za
pomoca'' -> Wybierz program domyslny.

Niestety w tym typie pliku nie mogę rozwinąć panelu ''Otwórz za pomocą'', a mogę na niego jedynie kliknąć i nawet jeśli to zrobię to nie da się tu usunąć domyślnych skojarzeń plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamówiłem komputer przez morele.net. Wybrałem opcję złożenia zestawu. Po podłączeniu do gniazdka komputer rusza na sekundę i to tyle. Dałem go do pobliskiego serwisu w celu zdiagnozowania usterki. Okazało się że kilka pinów w płycie głównej pod procesorem jest powyginanych a nawet zmiażdżonych.

Zgłosiłem na ich stronie wadę produktu, wybrałem rodzaj zgłoszenia ''''wymiana 3-dniowa''''. Aktualnie widnieje status zgłoszenia ''''Nowy'''' . Powinienem wysłać do nich sprzęt od razu czy najpierw poczekać na ich odpowiedź ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 01:49, Etnies napisał:

Ostatnio zamówiłem komputer przez morele.net. Wybrałem opcję złożenia zestawu. Po podłączeniu
do gniazdka komputer rusza na sekundę i to tyle. Dałem go do pobliskiego serwisu w celu
zdiagnozowania usterki. Okazało się że kilka pinów w płycie głównej pod procesorem jest
powyginanych a nawet zmiażdżonych.

Zgłosiłem na ich stronie wadę produktu, wybrałem rodzaj zgłoszenia ''''wymiana 3-dniowa''''.
Aktualnie widnieje status zgłoszenia ''''Nowy'''' . Powinienem wysłać do nich sprzęt
od razu czy najpierw poczekać na ich odpowiedź ?

Powinien być telefon podany :) zadzwoń i się dowiedz wszystko Ci powiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno wymieniłem procesor bo stary się zepsuł. Zakupiłem AMD Phenom x4 965 . W serwisie od razu zupdatowali mi biosa i wymienili procesor i wszystko działało do chwili gdy chciałem odpalić go po raz drugi. Wszystkie wentylatory chodziły jednakże na monitorze wyświetlało się not connectrion i po 15 restarcie odpaliło. Ale następnego dnia powtórka tylko tym razem wystąpił ptaki błąd.
Znalazłem na necie zdjęcie podobne bo ja nie mam jak screna zrobić ale to właśnie Cmos Checksum bad. Jakieś porady? Dodadkowo jak się to pojawiło to już się komp zaciął i nic nie mogłem wybrać... i po restasrcie dalej się nie uruchamiało, słychać było tylko że pracuje.

Screen
http://www.jwele.com/UserFiles/jwele_com/1210863710.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rozumiem, że po ustawieniu BIOSu do wartości domyślnych sytuacja się powtarza?
Jeśli tak, to najprawdopodobniej padła bateria podtrzymywania płyty głównej. Spróbuj ją wymienić - to koszt ok. 8-10 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 10:15, mrosi napisał:

/.../

Rozumiem, że po ustawieniu BIOSu do wartości domyślnych sytuacja się powtarza?
Jeśli tak, to najprawdopodobniej padła bateria podtrzymywania płyty głównej. Spróbuj
ją wymienić - to koszt ok. 8-10 PLN.


Właśnie nie mogę ustawić bo komp się zacina jak tylko wyświetli ten napis o cmosie. Dodatkowo jak wyłączam komputer na noc i rano włączyć chce to się uruchamia ale jak już ładuje pulpit to sie zacina i potem jest już tylko czarny ekran. Zaznaczam że zaczęło się to dziać po wymianie procka i upgrade biosu w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli tak....
Na każdą sprzedaż czy usługę sprzedawca udziela gwarancji. Myślę, że najmniej obciążającym kosztowo będzie jeśli oddasz komputer to tego samego serwisu. Jak zaczniesz sam kombinować, to może się okazać, że przez ich partactwo (może to być błąd kompatybilności płyta<->procesor, ale równie dobrze błędu przy montażu) będziesz musiał wybulić kasę na nowy procesor i płytę główną. Tym bardziej, że w przypadku procesorów AMD, które w przeciwieństwie do chipów Intela mają piny na płytce procesora, łatwo o zniszczenie któregoś z pinów nawet w trakcie wkładania procesora do gniazda płyty.
Zawieź im kompa, opisz problem zaznaczając, że dzieje się tak od chwili wymiany przez nich procesora. Niech się martwią. Mam nadzieję, że masz jakiś paragon za usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 10:56, mrosi napisał:

/.../

Jeśli tak....
Na każdą sprzedaż czy usługę sprzedawca udziela gwarancji. Myślę, że najmniej obciążającym
kosztowo będzie jeśli oddasz komputer to tego samego serwisu. Jak zaczniesz sam kombinować,
to może się okazać, że przez ich partactwo (może to być błąd kompatybilności płyta<->procesor,
ale równie dobrze błędu przy montażu) będziesz musiał wybulić kasę na nowy procesor i
płytę główną. Tym bardziej, że w przypadku procesorów AMD, które w przeciwieństwie do
chipów Intela mają piny na płytce procesora, łatwo o zniszczenie któregoś z pinów nawet
w trakcie wkładania procesora do gniazda płyty.
Zawieź im kompa, opisz problem zaznaczając, że dzieje się tak od chwili wymiany przez
nich procesora. Niech się martwią. Mam nadzieję, że masz jakiś paragon za usługę?


Coś tam jest, na innych forach radzą jeszcze wyczyścić Cmos. Na każdej płycie głównej jest przekładnia do restartu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie na każdej. Na jednych jest to przycisk, na jednych jest to przełącznik a na innych jest to przycisk (mikrostyk). Tak czy owak, takie miejsce powinno być opisane "Clear CMOS" albo coś w tym guście. Co to za płyta główna? Model i producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 11:04, mrosi napisał:

/.../

Nie na każdej. Na jednych jest to przycisk, na jednych jest to przełącznik a na innych
jest to przycisk (mikrostyk). Tak czy owak, takie miejsce powinno być opisane "Clear
CMOS" albo coś w tym guście. Co to za płyta główna? Model i producent?

msi k9a2 neo-f jeśli dobrze pamiętam bo teraz jestem w pracy i nie mam jak zajrzeć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W tym modelu to piny ze zworką. Musisz przy wyłączonym komputerze przełożyć zworkę (fot. 001) w położenie jak na fotce na kilka sekund. Na fot. 002 masz położenie tej zworki na płycie.

20120806111724

20120806111728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 11:17, mrosi napisał:

/.../

W tym modelu to piny ze zworką. Musisz przy wyłączonym komputerze przełożyć zworkę (fot.
001) w położenie jak na fotce na kilka sekund. Na fot. 002 masz położenie tej zworki
na płycie.

Zatem spróbuję, bo to dziwne bo jak chcę odpalić rano to się odpala i zacina na pulpicie a także za x razem się włączy i działa normalnie. Ale domyślam się że w końcu nie włączy się w ogóle jak nic z tm nie zrobię xd
więc mam przestawić, poczekać pare minut i wrócić ja do poprzedniego stanu i dopiero uruchomić komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zworkę wystarczy przełożyć na kilka, kilkanaście sekund. Potem przepiąć ją na początkowe miejsce i uruchomić komputer. Na pewno zawoła o zmiany w BIOSie, więc śmiało kliknąć F5 (ustawienia domyślne BIOSu) i powinien ruszyć.
Szczerze powiedziawszy, jak dla mnie to wygląda na źle zamontowany procesor. Któryś z pinów się podgiął i komputer wariuje. Osobiście zaniósłbym go do do tego serwisu żeby usunęli usterkę. Tym bardziej, że jak mniemam, wcześniej (przed wymianą procka) było wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 11:34, mrosi napisał:

/.../

Zworkę wystarczy przełożyć na kilka, kilkanaście sekund. Potem przepiąć ją na początkowe
miejsce i uruchomić komputer. Na pewno zawoła o zmiany w BIOSie, więc śmiało kliknąć
F5 (ustawienia domyślne BIOSu) i powinien ruszyć.
Szczerze powiedziawszy, jak dla mnie to wygląda na źle zamontowany procesor. Któryś z
pinów się podgiął i komputer wariuje. Osobiście zaniósłbym go do do tego serwisu żeby
usunęli usterkę. Tym bardziej, że jak mniemam, wcześniej (przed wymianą procka) było
wszystko OK.

Dzięki. po powrocie do domu sprawdze pierw tą metodę a jak nie zadziała to z powrotem na serwis chociaż gdyby to był zagięty procesor to chyba podczas gdy chodził to by dawał jakieś znaki prawda? bo pierwszy dzień cały był na chodzie i działał bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No właśnie te dziwne zachowania w trakcie uruchamiania czy zwisy systemu mogą być tego oznaką. Miałem podobnie gdy miałem procesor AMD. Sam go montowałem i zagiąłem jeden z pinów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 12:01, mrosi napisał:

/.../

No właśnie te dziwne zachowania w trakcie uruchamiania czy zwisy systemu mogą być tego
oznaką. Miałem podobnie gdy miałem procesor AMD. Sam go montowałem i zagiąłem jeden z
pinów...


eh, ja własnie dałem zrobić to im w serwisie by taka sytuacja nie miała miejsca xd. mam nadzieję że clear cmos pomoże xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 12:10, mrosi napisał:

/.../

Spróbuj w domu zresetować CMOS i daj znać.:)

Dobra, dam znać po 18. to nie może być trudne to resetowanie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się