PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam taki model ale dla p4 :) jest ciche i wydajne :) arctic coolong to na prawde swietna firma :) robi bardzo dobre produkty i sprzedaje je za niewygrowana cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co musze wymienic wen, bo ten naprawde jest glosny, tylko powiedzcie nie da sie jakos ureguloawc np zmniejszych obrotow albo cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 14:58, morthi napisał:

mam taki model ale dla p4 :) jest ciche i wydajne :) arctic coolong to na prawde swietna firma
:) robi bardzo dobre produkty i sprzedaje je za niewygrowana cene :)


A gdzie kupic? Prosze o jakis super dobry wen ale zeby byl cichy bardzo cichy! bo moj tarabani jak niewiem mam box z athlona 64 3000 pod s. 754 pls pomozcie bo musze rychlo wymienic bo nie idzie wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na pewno zawieszanie się komputera i ciągły pisk są winą karty dźwiękowej? Bo na razie niechciałbym instalować nieoficjalnych sterowników do karty.Problem pojawia sie przy różnych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w Win XP wyłączyć dymki powiadomienia takie jak np.przy starcei systemu wyskakuje mi powiadomienie centrum zabezpieczeń,które mówi,że oprogramowanie antyspywareowe może być nie zainstalowane i może komp być zagrożony.Jak wyłaczyć te dymki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 19:54, ShadowG napisał:

Ale czy na pewno zawieszanie się komputera i ciągły pisk są winą karty dźwiękowej? Bo na razie
niechciałbym instalować nieoficjalnych sterowników do karty.Problem pojawia sie przy różnych
grach.


hmm, nigdy nie ma 100% pewnosci, chyba ze wyciagniesz x-fi i pograsz zeby sprawdzic czy sie powiesi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 23:59, gmx napisał:

> Ale czy na pewno zawieszanie się komputera i ciągły pisk są winą karty dźwiękowej? Bo
na razie
> niechciałbym instalować nieoficjalnych sterowników do karty.Problem pojawia sie przy różnych

> grach.


U mnie podobne zdarzenia miały różne przyczyny- przegrzewanie się procka, wirus, przegrzewanie karty graficznej, uszkodzenie pamięci operacyjnej (jej części) lub po prostu systemowy burdel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale problem nie występuje w każdej grze. W FC nie było, w Hitmanie raz był, ale potem grałem i wszystko działało. Za to w Riddicku problem wystąpił dwa razy(pisk wydobywa się z głośników, jeśli ma to jakieś znaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2006 o 23:50, Jarzy napisał:

Chciałbym w Win XP wyłączyć dymki powiadomienia takie jak np.przy starcei systemu wyskakuje
mi powiadomienie centrum zabezpieczeń,które mówi,że oprogramowanie antyspywareowe może być
nie zainstalowane i może komp być zagrożony.Jak wyłaczyć te dymki?


kliknij na tą ikonke z ktorej wyskakuja te dymki, powinno Ci sie otworzyć centum zabezpieczeń, po lewej stronie masz taki napis ''Zmień sposób informowania mnie przez Centrum zabezpieczeń'' wejdż w to i tam wszystko odznacz, nie powinny Ci teraz wyskakiwać żadne dymki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale najnowsze wersje teoretycznie są lepsze od starszych, chyba nikomu nie polecałbyś instalowania antywirusa z bazą sprzed 6 miesięcy ;) (wiem, firewall to nie antywirus, ale mogą np. istnieć trojany, które potrafią obejść starszą wersję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam już od dłuższego czasu problemy z kompem. Mianowicie zdarza się, że gdy włączam jakąś bardfziej zaawansowaną aplikację niż gadu-gadu albo word czyli np. gre, program jakis ;) to zawiesza mi sie komputer. W głośnikach słyszę tylko trzask i obraz się freezuje i zwiecha. Czasem też się resetuje ale to rzadziej. Nie mam pojęcia o co chodzi, pytałem wielu ludzi ale zaden nie miał konkretnych pomysłów.

Oto moj konfig kompa:

AMD Athlon 1200MhZ Thunderbird (133*9)
256 SDRAM Infineon 133MhZ
ECS K7S5A 1.0 v.
HIS Radeon 9600 Pro
HDD Samsung Spinpoint 5400RPM
Zasilacz Modecom 350WPFC
i inne pierdółki typu: karta sieciowa, dvd/cd-rw, stacja dyskietek ;) i pad

Myślałem, że to przez wysoką temp. ale w końcu dzieje mi się tak od dawna jakichś kilka miesięcy czasem częściej czasem rzadziej. System przeinstalowywałem, formata robiłem, sterowniki róóóżne wgrywałem, wirusów nie mam i nie mam też pojęcia co zrobić. Proc w spoczynku ma 57C bo paste wyczyscilem bo nowa zaloze ;p ale to samo mi się działo jak było zimno i proc miał max 48-50C więc nie wiem. Proszę o solidną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo

mam problem, mam sempa 2600 a jest wykrywany jako athlon XP 1100 :( niestety wydawalo mi sie ze bedzie dzialac tak jak semp, ale dziala jak athlon, tzn sie ma zanizone FSB. probowalem zmienic BIOS na starszy F4 ale nie da sie.
Moja płyta to Gigabyte 7VT600P-RZ :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:11, Jack Bauer napisał:

Moja płyta to Gigabyte 7VT600P-RZ :).

Na tej plycie jest zworka, ktora "blokuje" procesor na 1100mhz, wystarczy przepiac zworke i plyta wykryje ci tego semprona 2600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:55, Ledoke napisał:

> Moja płyta to Gigabyte 7VT600P-RZ :).
Na tej plycie jest zworka, ktora "blokuje" procesor na 1100mhz, wystarczy przepiac zworke i
plyta wykryje ci tego semprona 2600.



tylko właśnie nie umiem tej zasranej sworki znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:57, Jack Bauer napisał:

tylko właśnie nie umiem tej zasranej sworki znaleźć :(

Masz instrukcje od plyty, tam powinno pisac dokladnie gdzie ona sie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się