PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ją pitole, na początku wakacji zepsuł mi się pc podczas burzy, wysłałem go więc szybko i już 7 lipca firma esc.pl miała go u siebie.
po paru dniach podali w zgłoszeniu że ich odpowiedzialność wygasa , bo sprzęt ma.ponad 12 miesięcy.
wysłali więc.to do serwisu producenta, w piątek przed zeszłym tygodniem koleś twierdził że przyjdzie w tamtym tygodniu, dziś inny mówi że "negocjują" warunki wymiany z serwisem producenta ,i będą wiedzieć cokolwiek w przyszłym tygodniu, a z racji że u producenta jest bezterminowo, jak spytałem czy.przyjdzie po nowym roku, to się dowiedziałem że może tak być.
tylko ręce załamać, takie coś jest w ogóle zgodne z prawem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie połączenia PC pod TV. Mianowicie posiadam monitor 23 calowy o rozdzielczości 1920x1080. Dzisiaj podłączyłem komputer pod TV 40 cali o tej samej rozdzielczości 1920x1080.
I tu moje obawy. Czy jest jakieś niebezpieczeństwo, że komputer się przegrzeje/spali jakiś komponent? Mówię o wymagających sytuacjach jak np granie w full hd lub oglądanie filmów. Czy PC potrzebuje więcej mocy na TV 40 cali niż na monitor 23 cale? Czy może nie ma najmniejszej różnicy, bo oba urządzenia pracują w tej samej rozdzielczości i przekątna ekranu nie ma tu nic do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, co do którego nie wiem jak sie zabrac: nie moge nijak napisac na klawiaturze literki "ć". Ten bład był chyba już opisywany w tym temacie, ale wtedy jeszcze na moim komputerze nie występował, a teraz nie moge znaleźc tego miejsca gdzie był rozwiązywany. Karte graficzną mam EAH 4850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 14:01, Niewiernus napisał:

W Catalyst Control Center musisz wyłączyć(lub zmienić skrót). Znajdziesz to w zakładce
''Klawisze dostępu''.

Dziękuję za odpowiedź, wywaliłem całego CCC i już śmiga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 21:05, mrosi napisał:

Masz jeszcze coś zainstalowanego ze świństw, o których pisałem wcześniej?


Nigdy tego nie instalowałem, więc nie mam.

Dnia 24.07.2012 o 21:05, mrosi napisał:

Jeszcze raz puść skanowanie ComboFix, potem przeskanuj OTL. Dopiero na samym końcu zrób
czyszczenie OTL.


Combofix robi swoje i po restarcie komp działa w miarę normalnie. Potem OTLem skanuję i na koniec czyszczę, po tym po restarcie komp znowu ma zwiechę.

Combofix stawia kompa tylko na jeden raz, po ponownych restartach zwiecha jest obecna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 12:10, mrosi napisał:

/.../

Spróbuj w domu zresetować CMOS i daj znać.:)

dobra, zrobiłem i działa..póki leży poziomo. Do tej pory jak go stawiałem do pionu to się zacinał.. spróbuję jeszcze raz go postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Właśnie na coś wpadłem. Czy masz może system Vista lub 7? Uruchamiasz ComboFix z opcją "Uruchom jako administrator"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 20:34, mrosi napisał:

/.../

Właśnie na coś wpadłem. Czy masz może system Vista lub 7? Uruchamiasz ComboFix z opcją
"Uruchom jako administrator"?


Mam 7 i uruchamiam jako administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 21:27, Kakarotto napisał:

> /.../
>
> Właśnie na coś wpadłem. Czy masz może system Vista lub 7? Uruchamiasz ComboFix z
opcją
> "Uruchom jako administrator"?

Mam 7 i uruchamiam jako administrator.


Spróbuj jeszcze tym:
http://dw.com.com/redir?edId=3&siteId=4&oId=3000-8022_4-10804572&ontId=8022_4&spi=891f234ecbb801dedb7e8db2f060cc79&lop=link&tag=tdw_dltext<ype=dl_dlnow&pid=12642402&mfgId=6290020&merId=6290020&pguid=UCAf9AoOYJMAAGI2dFQAAAD4&destUrl=http%3A%2F%2Fdownload.cnet.com%2F3001-8022_4-10804572.html%3Fspi%3D891f234ecbb801dedb7e8db2f060cc79%26part%3Ddl-10804572
To program do usuwania wszelkiego rodzaju rootkitów i malware. Swoją drogą ciekawostka z tym ComboFix. Jakiegoś antywirusa masz zainstalowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 21:52, mrosi napisał:

Spróbuj jeszcze tym:
http://dw.com.com/redir?edId=3&siteId=(...)
To program do usuwania wszelkiego rodzaju rootkitów i malware.


Używam tego programu od lat i niestety w tym przypadku niczego nie wyszukuje. :(

Dnia 06.08.2012 o 21:52, mrosi napisał:

Swoją drogą ciekawostka
z tym ComboFix.


Owszem, wydaje się, że ten CF coś tam "naprawia" chwilowo.

Dnia 06.08.2012 o 21:52, mrosi napisał:

Jakiegoś antywirusa masz zainstalowanego?


Darmowego AVG 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z komputerem, ściślej mówiąc z wentylatorem. Kręci mi się on ok. 5000 obr/min, co daje cholerny szum. Temperatura procesora utrzymuje się na poziomie ok. 40 C. W czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przyznam szczerze, że moja wiedza kończy się na tym. Jeśli obydwa programy nic nie pomagają, to nie mam już koncepcji. Jedyne co mogę to polecić Ci forum na dobreprogramy.pl. Tam są goście specjalizujący się w takich problemach. Sorry, że nie mogłem pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 18:11, mrosi napisał:

Przyznam szczerze, że moja wiedza kończy się na tym. Jeśli obydwa programy nic nie pomagają,
to nie mam już koncepcji. Jedyne co mogę to polecić Ci forum na dobreprogramy.pl. Tam
są goście specjalizujący się w takich problemach. Sorry, że nie mogłem pomóc...


Napisałem na tamtym forum, ale jakoś nikt nie poradził mi tam nic ciekawego. Nawet loga nie chcą sprawdzić.

Tak czy tak problem rozwiązałem sam, nie wiem czy na stałe, troszkę nieraz zamula w niektórych momentach, ale ogólnie jest dobrze. Nie będę się rozpisywać, ale wystarczyło wyłączyć kilka programów z autostartem razem z systemem, wywaliłem AVG (coś blokowało aktualizacje antywira, ale nie wiem czy to miało coś wspólnego z problemem) i tada, szafa prawie gra. :P

Mimo, że bezpośrednio nie pomogłeś mi, to jednak pośrednio twoja pomoc się przydała, gdyż poleciłeś mi ComboFixa, który dał mi nadzieję. :D
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim wywal AVG i zainstaluj avasta.
Ewentualnie:
Spróbuj jeszcze Zone Alarm. Na dobreprogramy.pl kilka dni temu rozdawali darmowe licencje na wersję z firewallem (Internet Security) - przejrzyj newsy na głównej, cofnij się kilka albo kilkanaście dni wcześniej. Ten antywir zbiera masę pochlebnych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 18:42, mrosi napisał:

Przede wszystkim wywal AVG i zainstaluj avasta.


Avasta kiedyś miałem i nie wspominam go najlepiej. Zdecydowałem się na comodo, kiedyś miałem i nie był najgorszy.

Dnia 07.08.2012 o 18:42, mrosi napisał:

Ewentualnie:
Spróbuj jeszcze Zone Alarm. Na dobreprogramy.pl kilka dni temu rozdawali darmowe licencje
na wersję z firewallem (Internet Security) - przejrzyj newsy na głównej, cofnij się kilka
albo kilkanaście dni wcześniej. Ten antywir zbiera masę pochlebnych opinii.


To się nie będzie gryzło z antywirem ani z malwarebytes anti-malware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 18:58, Kakarotto napisał:

To się nie będzie gryzło z antywirem ani z malwarebytes anti-malware?


To jest pełen program antywirusowy :) W wersji z firewallem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 19:19, mrosi napisał:

> To się nie będzie gryzło z antywirem ani z malwarebytes anti-malware?

To jest pełen program antywirusowy :) W wersji z firewallem.


Doczytałem i sprawdziłem. Dopóki mam comodo nie zainstaluję tego pakietu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pi.... Mam problem z komptuerem. Co jakieś 3 minuty zaczyna trkotać z chłodzenia z procesora, tak jakby te skrzydełka z wiatraka o coś ocierały. Ruszę jednostką i przestaje, ale po chwili znowu. Co to może być? Patrzyłem i w środku nic nie ma, ani o nic nie oceira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się