PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Hej - mam dosyć prosty, a jednak problematyczny dla mnie problem.
Otoż kupiłem sobie laptop(na studia) i pomyślałem sobie, że będę działał na ósemce. System.. mniejsza z tym.
Problem polega na tym jak poprawnie powinno partycjonować się dysk.
Na 750GB obecnie mam 50, pozostawiłem sobie rezerwę(sporą) na tą czynność.
Te 50GB to na system i różnego typu programy, ktorys nie da sie zainstalować na innym dysku.
Słyszałem o koncepcji stronicowania na inny dysk i w tym tkwi problem. Doczytałem się różnych koncepcji. Niektórzy mówią o tym, aby miejsce na taka rzecz zostawić wartosści równej wielkości pamięci RAM, niektórzy w przemnożeniu na 1,5, a ini nawet dwukrotna wartość.
Jeżeli było to opłacalne to zostawiłbym tam także pamięć podręczną przeglądarek(coś jeszcze się tam da wstawić?).
Tak więc na koniec proszę was o pomoc tej sprawie i przepraszam za ewentualne błędy w pisaniu.

Ps. Zostawiłem tyle miejsca, gdyż słyszałem o programach, które otrafia wykorzystac nieprzydzielon część dysku. Jeżeli to nie działa to będzie następny format ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiec wirtualna wylacz i wlacz dopiero jesli bez niej nie bedzie prawidlowo dzialac system (co do konkretnej wartosci to jesli uzywam to ustawiam na rownowartosc pamieci RAM). Jak juz ja bedziesz miec, to tak napisales, zeby byla na innej partycji niz systemowa, bo plik stronicowania ulega fragmentacji. Pliki tymczasowe, pamieci podreczne, etc. wszystko co sie da tez zeby nie bylo na partycji systemowej, bo sie fragmentuje.
Jesli masz duzo RAMu, mozesz utworzyc ramdisk (partycje w pamieci RAM) i tam trzymac temp''y i cache''e wszelkie, ogolnie cokolwiek tam zainstalujesz powinno dzialac szybciej niz na HDD czy nawet SSD. Jesli duzo sciagasz rzeczy przez przegladarke / trzymasz duzo w dokumemtach / na pulpicie to takze warto przeniesc profile uzytkownikow na inna partycje, zeby systemowej szybko nie zapelnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopiuję swojego posta z poprzedniej strony, bo nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

Witam, mam problem z komputerem, ściślej mówiąc z wentylatorem. Kręci mi się on ok. 5000 obr/min, co daje cholerny szum. Temperatura procesora utrzymuje się na poziomie ok. 40 C. W czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ''zainstalowaną'' pamięć 8GB, jednak nie zamierzam robic ramdiska. Koncepcja z osobną partycją mi wystarczy, kwestia jaka wielkość.
Wg ciebie na plik stroncowania, piliki tymczasowe, p. podręczną i podobnego typu pliki wystarczy ~20GB wolnej przestrzeni, czy szykować coś większego?
Na świeżym systemie trudno mi określić wartość, a poprzednio działałem na jednej partycji, 4GB(3,3 dokładnie - XP 32bit) i nie odczuwałem potrzebny tworzenia takiego podziału.

Co do profili użytkowników to chętnie się do tego dostosje i umieszczę to na największej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy mam nową kartę graficzną: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti, przy dłuższym uruchomionym komputerze (kilka godzin), gdy uruchamiam jakąs grę, mam w niej od 4 do 10 FPSów. Pomaga jedynie restart kompa, czasami muszę restartować dwa razy, gdyż po pierwszym nie ma żadnego efektu. Kartę graficzną mam od października 2011 roku. Na wcześniejszej karcie graficznej: Radeon 4870 512 mb, nigdy nic takiego nie miałem. Dopiero od kiedy mam tego GeForce, w grach mam kilka FPS-ów, gdy mam dłużej uruchomionego kompa. Sterowniki jak i DirectaX mam najnowszego. O sam sprzęt jak i system dbam, więc to nie wina zaśmieconego komputera czy jakiegoś wirusa. Reszta specyfikacji komputera: AMD Athlon 62 X2 4400+, 3 GB RAM, MSI K9N SLI, dysk 250 GB i 80 GB, Windows 7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 08:50, Sericulum napisał:

Już będzie jakiś miesiąc.


Faktycznie coś nie halo. Sprawdzałeś czy gdzieś przewód nie ociera o wentylator, jakaś pozostałość folii z opakowania, coś w tym stylu...?
Jeśli nie i jeśli kupowałeś nowy produkt - jedna rada - serwis. Nie ma co kombinować samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ze nie bede konkretny, ale zalezy od uzytkowania, najlepiej jakbys ustawil co sie podoba (np. te 20GB), a potem ew. zmniejszl/zwiekszyl partycje, jesli bedziesz chcial kazdego softu cache przenosic tam i bedzie ciezki i np. ustawic swap na 1.5x wartosci RAM to 20GB moze nie wystarczyc, co do swapu jeszcze to mozesz sobie poczytac:

http://www.tweakhound.com/2011/10/10/the-windows-7-pagefile-and-running-without-one/

Ja osobiscie na niektorych systemach mam wylaczony page file, na innych mam 1x wartosci ram, na jednym ''rekomendowana'' przez OSa (bodajze 1.5x).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie. Mam problem ze sterownikami, otóż chciałem zaaktualizować sterownik do karty graf., wywaliłem go, odpalam instalator, i po przebiegu paska instalator twierdzi, że wystąpił błąd i sterownik nie został zainstalowany. Musiałem ręcznie instalować go przez Menedżer Urżądzeń, ale teraz nie mogę komfortowo grać na mniejszych rozdzielczościach, bowiem rozdzielczość nie jest dopasowywania do ekranu, tylko ''wklejana'', przez co wokół obrazu są czarne, nieużytkowane pasy. Najpewniej przez to również mam problem z Battlefieldem 3. Czy to może być znowu karta? Generalnie w gry gra się dobrze, tylko ta rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś podsumować czy płyta asrock 970 pro 3 amd am3+ jest lepsza /gorsza od tej co mam w opisie ?

Bo się generalnie na tym nie znam i nie mam pc dostępnego , jak ktoś mi napisze gorsza/lepsza to już coś.
Pisałem tu stronę wcześniej, o esc i w po godzinie zadzwonili do ojca, czy mogą taka płytę wstawić, mam to już w domu tylko muszę po paste lecieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stało, pierwszy raz wymieniałem płytę główną, więc nie wiedziałem że trzeba system do góry nogami przewrócić, nie chciał odpalić, dałem jakąś diagnostykę pamięci, zawiesiła się dałem reset i teraz jak włączam pc to monitor nie świeci.
WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 16:25, zerohunter napisał:

Co się stało, pierwszy raz wymieniałem płytę główną, więc nie wiedziałem że trzeba system
do góry nogami przewrócić, nie chciał odpalić, dałem jakąś diagnostykę pamięci, zawiesiła
się dałem reset i teraz jak włączam pc to monitor nie świeci.
WTF?


Nowa płyta, nowe sterowniki.
Dobrze jest postawić świerzy system na nowej płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mój problem polega na tym, że nie mogę uruchomić żadnej z gier bez połączenia z internetem. Gothic, Warcraft etc.
Myślałem, że to wina Microsoft Essentials ale nawet bez tego Windows 7 woła o połączenie z siecią.
Posiadam laptopa i czasem jestem w miejscu gdzie nie mam internetu więc nie jest mi to na rękę?
Czy to normalne zachowanie Windowsa? Dodam, że moi znajomi nie mają tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 05:37, zerohunter napisał:

Ale jak to zrobić z.tym problemem?
Dodatkowo po resecie biosu buzer zaczął działać, ale pika na 5, przed tą diagnostyka
był sprawny.


Jeszcze raz zresetuj bios zworką c-mos (na 1 minutkę).
Po uruchomieniu komputera, gdy pojawi się obraz, wejdź w ustawienia bios i ustaw "boot" na HDD (to jest rozruch systemu).
Zatwierdź F10 i enter.

p.s mój kumpel kupił tą płytę i musiał oddać do sklepu, bo nie wykrywała grafiki.

Jak będziesz mieć dalej problemy, zapodam Ci jego GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa, nie podpiąłem grafiki, ale czemu pikał 5 razy to nie wiem, zrobiłem już reinstall i ściągam stery grafiki, swoją drogą czemu teraz mi pisze RAM 4 GB dostępne 1,98?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 10:08, zerohunter napisał:

Głupia sprawa, nie podpiąłem grafiki, ale czemu pikał 5 razy to nie wiem, zrobiłem już
reinstall i ściągam stery grafiki, swoją drogą czemu teraz mi pisze RAM 4 GB dostępne
1,98?


No to żeś pojechał po bandzie :))))

Widocznie system sobie zarezerwowal część pamięci.
Jak będzie trzeba, to sobie zwolni ile należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No byłem gotowy jechać do brata po procek, tutaj są widocznie inne sygnały, a ten ram to może być przez płytę główną?

W starej miałem też 4 banki, tylko 2 kolorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się