PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

No nic, po czterech godzinach z czego dwie z kumplem doszliśmy do wniosku, że podłączamy cały czas DVi nie pod to wejście co trzeba... No nic, śmiesznie było przynajmniej potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2012 o 11:34, Smileyer napisał:

Chciałbym jednak wiedzieć czym jest ten proces.

Teoretycznie jest systemowy. Odpowiada za wiele usług.
Jednak jest troche malware''u co sie lubi pod to podczepić.
Sprawdziłbym to Hijackthisem np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe


To jest prawidłowa lokalizacja owego procesu.
Prawidłowa i jedyna.

Jeśli ten konkretny problematyczny proces jest w jakiejkolwiek innej np :

C:\WINDOWS\svchost.exe

To jest to jakiś syf który się maskuje [malware/spyware/trojan tudzież keylogger]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość spory problem.
8 miesięcy temu spalił mi się zasilacz, nie z mojej winy, nic nie było podkręcone, zasilacz Thermaltake TR2 TR-600 PCEU
600 watowy, jak sama nazwa wskazuje. Miał wadę fabryczną. Po prostu parę razy wyskoczył bluescreen, a potem komp już się nie włączył. Zasilacz został wymieniony. Może od razu podam specyfikację kompa:

Windows 7 Home Premium 64 bit, Intel Core i5-2500k, 3,3 GHz ( teraz podkręcony na 3,7), ASRock P67 PRO3,
8 GB Ram DDR 3 od Kingstona, Dysk WD 1 TB, 2 dysk SSD Corsair 60 GB, GeForce GTX 570 od Gigabyte, firmowo podkręcony.

Od paru miesięcy komp wywala bluescreena, o dziwo średnio co 21 dni. Tu jest podgląd błędu z Podglądu Zdarzeń:


+ System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

EventID 41

Version 2

Level 1

Task 63

Opcode 0

Keywords 0x8000000000000002

- TimeCreated

[ SystemTime] 2012-08-26T12:02:49.445208700Z

EventRecordID 70526

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

Channel System

Computer Creative

- Security

[ UserID] S-1-5-18


- EventData

BugcheckCode 0
BugcheckParameter1 0x0
BugcheckParameter2 0x0
BugcheckParameter3 0x0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress false
PowerButtonTimestamp 0


Jaka jest tego przyczyna? Czy to wina zasilacza? Podkreślam, że nie gram w wymagające gierki, Wiedźmin 1, PES 6, temepratura też w porządku, teraz było gorąco to procek miał max 50-51 C, a karta 60-61 C.
Więc nie wiem, jak myślicie reklamować zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2012 o 17:18, Riddl3r napisał:

Podaj lokalizację tego pliku/procesu svchost.


Lokalizacja jest prawidłowa tj. C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie problem a pytanie. Nawet dwa.
1) Czy możliwym jest, że w Win 7 x64 defragmentacja zachodzi w tle, w sensie jest ustawione że zachodzi to co tydzień?
2) Czy systemowy defragmentator jest dobry, czy sprawić sobie jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: już nie po raz pierwszy, gdy kliknę na jakąś ikonę bądź folder na pulpicie, to znikają mi wszystkie ikony i foldery z pulpitu ... co to może być? i jak przywrócić ikony bez restartu kompa?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem dotyczy gry Dark Souls, którą dziś kupiłem. Otóż po zainstalowaniu teoretycznie powinna się pojawić możliwość założenia konta na usłudze games for windows live. Nic takiego się nie pojawiło, a gra nie uruchamia się wyświetlając błąd " program dark souls executable przestał działać" (xlive.dll). Błąd dotyczy braku możliwości zainstalowania assistanta do GFWL, co sprawia, że jestem bez wyjścia. Miał ktoś podobny problem, ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego irytującego kłopotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 20:27, Essau napisał:

Mój problem dotyczy gry Dark Souls, którą dziś kupiłem. Otóż po zainstalowaniu teoretycznie
powinna się pojawić możliwość założenia konta na usłudze games for windows live. Nic
takiego się nie pojawiło, a gra nie uruchamia się wyświetlając błąd " program dark souls
executable przestał działać" (xlive.dll). Błąd dotyczy braku możliwości zainstalowania
assistanta do GFWL, co sprawia, że jestem bez wyjścia. Miał ktoś podobny problem, ma
ktoś pomysł na rozwiązanie tego irytującego kłopotu?


Wywal z kompa games for windows live przez dodaj usuń programy i zainstaluj nową wersję stąd: http://www.xbox.com/pl-PL/LIVE/PC/DownloadClient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małą wątpliwość, ponieważ Comodo Firewall pokazuje mi coś takiego w stosunku do iPlus managera.
Czy to normalne, czy może aplikacja której używam do łączenia się z internetem może być zainfekowana?

20120902152642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam jakieś problemy z zawieszającym się z kompem...zwiesza się tak, że nie pomaga ctrl+alt+del, musze zrestartować, gdy zrestartuję często system nie chce zaskoczyć i trzeba albo wyłączyć całkiem i włączyć na nowo ale robić tyle restartów aż zaskoczy. Dodam, że wtedy światełko monitora mryga w takiej częstotliwości jakby komputer był wyłączony a monitor tak, taki tryb czuwania.

System to Win7.

To wina windowsa, monitora (kabli?), jakiegoś podzespołu? Jak myślicie? Ostatnio go czyściłem myśląc, że to pomoże ale jak widać nie pomogło do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie w którym jest Windows 7 reportuje mi, że antywirus jest wyłączony jak cały czas jest włączony. O co chodzi? Wszystko dzialało ok i raptem takie coś, TuneUp 2012 to samo raportuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ...
wczoraj zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej / 301.42 / i po całej operacji przestał mi działać flash w FF, ale potem sytuacja wróciła do normy .... z pół godziny temu, oglądam sobie YT, nagle, filmik przestał działac i inne strony otwarte w kartach a taki gadget na pulpicie, GPU Observer zaczął mi wskazywać temperaturę GPU 0stopni ... po wyłączeniu i ponownym włączeniu gadgetu jest on niedostępny / not found /, czy to tylko jego wina, czy coś jest nie tak z grafiką? - gdyby miała na prawdę 0 stopni to chyba by nie działała?
INVIDIA Inspector wskazuje mi 33 stopnie, więc chyba wszystko jest ok?.

20120905002020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadżety pulpitu odczytuja informację ze sterowników, jak zmieniłeś sterownik możliwe że zmieniony został system podawania temperatury i teraz źle jest odczytywana przez gadżet. Nie ma co sie przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 00:30, Nufiko napisał:

Gadżety pulpitu odczytuja informację ze sterowników, jak zmieniłeś sterownik możliwe
że zmieniony został system podawania temperatury i teraz źle jest odczytywana przez gadżet.
Nie ma co sie przejmować.


Dzięki za odpowiedź
ogólnie, teraz nie widać tego gadżetu - próbowałem go ponownie zainstalować, pobiera się, instaluję, pyta mnie, czy zamienić istniejący gadżet na ten i gdy wyrażę zgodę nic się nie dzieje, gadżetu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 00:39, lis_23 napisał:

Dzięki za odpowiedź
ogólnie, teraz nie widać tego gadżetu - próbowałem go ponownie zainstalować, pobiera
się, instaluję, pyta mnie, czy zamienić istniejący gadżet na ten i gdy wyrażę zgodę nic
się nie dzieje, gadżetu nie ma.


Może musisz dodać z menu gadżetów: Prawy na pulpicie -> Gadżety -> ten który potrzebujesz wyciągasz na pulpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2012 o 00:56, Nufiko napisał:

Może musisz dodać z menu gadżetów: Prawy na pulpicie -> Gadżety -> ten który potrzebujesz
wyciągasz na pulpit


Problem w tym, że nie pojawia się w menu gadżetów ... a wcześniej był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega chce sprzedać komputer i chce żebym zrobił wycenę jego sprzętu... jest jeden problem... On nie wie co ma w środku w skrzynce, a mi się nie chce rozkręcać obudowy i chciałbym się zapytać jak można to zrobić bez rozkręcania PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się