PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jak gram i słucham czegoś na Yt lub po prostu słucham co jakiś czas monitor gaśnie, gra zamarza i wyrzuca komunikat, że sterownik monitora przestał działać a na dole coś napisane o sterowniku AMD. C o robić? Denerwuje mnie to i się trochę boje bo komputer trochę ponad miesiąc ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 17:22, Fimbulvinter napisał:

Jak gram i słucham czegoś na Yt lub po prostu słucham co jakiś czas monitor gaśnie, gra
zamarza i wyrzuca komunikat, że sterownik monitora przestał działać a na dole coś napisane
o sterowniku AMD. C o robić? Denerwuje mnie to i się trochę boje bo komputer trochę ponad
miesiąc ma.


Sterowniki karty graficznej masz aktualne?
Masz prawidłowo podłączoną kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku miesięcy źle się dzieje z moim systemem. Jest to oryginalna Siódemka 64 bitowa, reszta kompa w sygnaturce. Mam po prostu strach wyłączać komputer, bo nie wiem czy się w ogóle uruchomi. Ostatni tydzień września opisywałem tu problem, który zmusił mnie do formatowania. Pierwszy tydzień października to także format i ponowna instalacja. Od tamtego czasu komputer był wyłączany ze 4 razy. Dziś, uruchamiając starą grę (Startek Armada II) zawiesił mi się komputer i zmuszony byłem zresetować blaszaka. Od tamtej pory odpala STRAAAAAAAAASZNIE wolno, system przeskanowany w poszukiwaniu rootkitów/wirusów (posiadam AVG IS ''13), a także program AVG TUNEUP PC, którym skanowałem peceta w poszukiwaniu innych kłopotów, które oczywiście program od razu "naprawił". Mimo tego, nic się nie poprawiło. Jeżeli chodzi o ogólną pracę systemu i jego szybkość, to nie mam zastrzeżeń. Jest tak jak zawsze było.
Problem występuje podczas ładowania systemu. Mija 30s, zanim zacznie pojawiać się logo Windowsa, a potem kolejne 4-5minuty sobie pulsuje światłem. Dopiero po tym czasie pojawia się kursor. Wszystko zobrazowane jest na filmiku, który nagrałem:
http://www.youtube.c...eature=youtu.be

Jest jakiś sposób na diagnozę tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podłączyłem magnetowit do PC za pomocą kabla euro chince i do tego podłączyłem grabbera usb.
http://www.vista.pl/porady/1744_jak_zgrac_filmy_z_kaset_wideo_vhs_na_komputer_.html
ale niestety raz zadziałało na pinacle 12 a teraz w ogóle nie chce wychwycić połączenia co może być problemem. Dźwięk też niedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk zewnętrzny WD My Book Essential 2TB USB 3.0
Odłączyłem go ostatnio od TV, i podłączyłem do PC.
PC go nie wykrywa, dysk chodzi (wibracje), lampa mruga, jest dźwięk systemowy że podłączono sprzęt - dysku nie widać w systemie ani żadnym programie.
Teraz nawet przy podłączeniu do TV go nie wykrywa.

O co może chodzić?
Dysk ma może z pół roku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 22:22, Mafioso_PL napisał:

O co może chodzić?
Dysk ma może z pół roku ...


Próbowałeś podłączać do innego komputera? Spróbuj, ewentualnie podepnij jeszcze do innego portu USB (jeśli podpinałeś do panelu frontowego, podłącz go z tyłu, do złącza w panelu płyty głównej).
Jeśli nadal nie będzie rezultatu, może się okazać, że padła elektroika dysk. Pozostanie więc albo oddanie dysku do serwisu, albo wyjęcie go z obudowy (wiąże się to z utratą gwarancji). W tym pierwszym przypadku może się okazać, że stracisz dane z dysku, bo serwis zapewne wymieni dysk na nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach.

późna odpowiedź z mojej strony ;)

McAfee wywalilam, tak jak napisaleś ;) a laptop już do mnie wrócil z serwisu.
Co bylo przyczyną zlego funkcjonowania??
Dokladnie to nie wiem co, ale wymienili mi procesor :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 22:57, lisek93 napisał:

Dokladnie to nie wiem co, ale wymienili mi procesor :F


To już chyba masz odpowiedź ;)

Przy okazji. Częstą przyczyną przegrzania/padnięcia procka jest trzymanie notebooka na kolanach, tudzież używania w łóżku (wówczas wszystkie możliwe otwory wentylacyjne są zatkane cieplutką kołderką ;) ). Oczywiście równie dobrze, w Twoim przypadku mogła być to jakaś wada procesora. Pamiętaj, że gwarancja przedłuża się o czas jaki laptop był w naprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 13:00, mrosi napisał:

Przy okazji. Częstą przyczyną przegrzania/padnięcia procka jest trzymanie notebooka na
kolanach, tudzież używania w łóżku (wówczas wszystkie możliwe otwory wentylacyjne są
zatkane cieplutką kołderką ;) ). Oczywiście równie dobrze, w Twoim przypadku mogła być
to jakaś wada procesora. Pamiętaj, że gwarancja przedłuża się o czas jaki laptop był
w naprawie...


o, dobrze wiedzieć o tym przedlużeniu gwarancji ;)
w ogóle to muszę się zaopatrzyć w jakąś podstawkę chlodzącą, bo tak bardzo lubię siedzieć z laptopem przytkanym od spodu kolderką... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem i potem zarządzanie dyskami.
Powinny być tam widoczne wszystkie dyski i informacje o ich partycjach. Jeżeli dysk nie ma utworzonej partycji, lub jest to typ nierozpoznawany przez Windowsa, to tutaj powinno to być widoczne. Jeżeli masz w miejscu swojego dysku wpisane RAW, to prawdopodobnie nie odłączyłeś dysku przez "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i się skopała tablica.

20121026175004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ... coś mi się porobiło z kompem ...
najpierw poznikały mi gadgety z pulpitu i nie da się ich przywrócić, natychmiast znikają
nie mogę uruchomić AVG - też znika
przeglądarka FF - po uruchomieniu mam stronę startową i wszystkie zakładki na pasku są białe
nie mogę przywrócić systemu, gdyż po naciśnięciu na " otwórz przywracanie systemu " okienko pojawia się i znika
co mogę zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 21:14, Narmo napisał:

A w trybie awaryjnym?


W trybie awaryjnym nie próbowałem, jak się to robi i czy to jest trudne? - chyba nigdy nie uruchamiałem kompa w tym trybie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie odpale trybu awaryjnego, gdyż klawiatura Razera wyłącza się wraz z kompem i ponownie włącza podczas startu systemu i nie możliwym jest wybranie jakiejś opcji przed startem systemu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 20:18, lis_23 napisał:

Mam problem ... coś mi się porobiło z kompem ...
najpierw poznikały mi gadgety z pulpitu i nie da się ich przywrócić, natychmiast znikają
nie mogę uruchomić AVG - też znika


Przetestuj jakimś online skanerem kompa na obecność wirusów, zwykle to one uniemożliwiają włączanie takich programów.

Dnia 26.10.2012 o 20:18, lis_23 napisał:

przeglądarka FF - po uruchomieniu mam stronę startową i wszystkie zakładki na pasku są
białe


Tym się nie przejmuj, po prostu wyczyścił się cache przeglądarki i muszą się ikonki załadować ponownie po tym jak wejdziesz na strony internetowe.

Dnia 26.10.2012 o 20:18, lis_23 napisał:

nie mogę przywrócić systemu, gdyż po naciśnięciu na " otwórz przywracanie systemu "
okienko pojawia się i znika
co mogę zrobić?.


Przywrócić przy użyciu płyty instalacyjnej systemu.

edit:
Tryb awaryjny bez klawy: podczas ekranu ładowania systemu wciśnij reset, po tym system powinien pokazać najpierw menu wyboru opcji jaką chcesz użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się