PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2012 o 22:18, Nufiko napisał:


Przetestuj jakimś online skanerem kompa na obecność wirusów, zwykle to one uniemożliwiają
włączanie takich programów.

Niestety, nie da się - gdy tylko wpiszę w gogle słowo " skaner " lub " skaner online " to przeglądarka automatycznie się wyłącza - i tak za każdym razem ...

Dnia 26.10.2012 o 22:18, Nufiko napisał:


Przywrócić przy użyciu płyty instalacyjnej systemu.

A jak to zrobić?
mam oryginalny windows 7 i tam jest opcja " uaktualnienie ", czy to by pomogło?

Dnia 26.10.2012 o 22:18, Nufiko napisał:

edit:
Tryb awaryjny bez klawy: podczas ekranu ładowania systemu wciśnij reset, po tym system
powinien pokazać najpierw menu wyboru opcji jaką chcesz użyć.


Czyli włączyć kompa i za chwilę go zrestartować?.

Aha, tak to, m.w. wygląda:

http://forum.gram.pl/upl/forum/2012_43/20121026211240.jpg

http://forum.gram.pl/upl/forum/2012_43/20121026211254.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do BIOSu (powinno się dać z klawiaturą na USB) i poszukaj opcji pozwalającej na korzystanie z peryferiów USB od samego początku. Może się to nazywać USB Legacy Support, albo USB Keyboard/Mouse czy coś takiego. Jak to nie podziała, to musisz załatwić sobie klawiaturę na PS/2 (stare, okrągłe złącze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 22:53, Narmo napisał:

Wejdź do BIOSu (powinno się dać z klawiaturą na USB) i poszukaj opcji pozwalającej na
korzystanie z peryferiów USB od samego początku. Może się to nazywać USB Legacy Support,
albo USB Keyboard/Mouse czy coś takiego. Jak to nie podziała, to musisz załatwić sobie
klawiaturę na PS/2 (stare, okrągłe złącze).


Ale, jak już pisałem, klawa ma opóźnienie i zaczyna działać zwykle w momencie, gdy system już się ładuje - myszka zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 22:36, lis_23 napisał:

Niestety, nie da się - gdy tylko wpiszę w gogle słowo " skaner " lub " skaner online
" to przeglądarka automatycznie się wyłącza - i tak za każdym razem ...


Czyli masz wirusa jakiegoś wrednego, może combofix pomoże? -> http://combofix.com.pl/
Tu masz linka do skanera: http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner może tak zadziała.

Dnia 26.10.2012 o 22:36, lis_23 napisał:

> Przywrócić przy użyciu płyty instalacyjnej systemu.
>
A jak to zrobić?
mam oryginalny windows 7 i tam jest opcja " uaktualnienie ", czy to by pomogło?


Zdaje się ze powinna być opcja napraw.

Dnia 26.10.2012 o 22:36, lis_23 napisał:

Czyli włączyć kompa i za chwilę go zrestartować?.


Tak na ekranie z tym logo windowsa.

Dnia 26.10.2012 o 22:36, lis_23 napisał:

Aha, tak to, m.w. wygląda:


Widziałem i to oznacza że pamięć podręczna została wyczyszczona to nic strasznego, pewnie jak usuniesz ustrojstwo które masz to zaczną się pojawiać jak zaczniesz odwiedzać strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2012 o 22:56, lis_23 napisał:

Ale, jak już pisałem, klawa ma opóźnienie i zaczyna działać zwykle w momencie, gdy system
już się ładuje - myszka zresztą też.

Ale, jak już pisałem, czasami to działa, więc uznałem, że warto spróbować. To, że jest to Razer, Logitech czy TanieG_Made_in_China nie ma znaczenia. Wszystko zależne jest od BIOSu (a więc też od płyty głównej) i jego ustawień.
Jeżeli nie możesz wejść do BIOSU, ani trybu awaryjnego, to Windowsa też nie zainstalujesz.
Więc proponuję doczytać do końca moją poprzednią wypowiedź i zastosować się do ostatniego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2012 o 22:57, Nufiko napisał:


Czyli masz wirusa jakiegoś wrednego, może combofix pomoże? -> http://combofix.com.pl/
Tu masz linka do skanera: http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner
może tak zadziała.

Niestety, wywaliło przeglądarkę, skype, gadgety i Xvidged - nie da się uruchomic antywirusa nawet z linku.

Dnia 26.10.2012 o 22:57, Nufiko napisał:


Zdaje się ze powinna być opcja napraw.

Z tego co pamiętam jest opcja " przywróć ":

Podczas instalacji systemu Windows 7 dostępne są dwie opcje:

Uaktualnienie Ta opcja powoduje zastąpienie aktualnie zainstalowanej wersji systemu Windows systemem Windows 7 i zachowanie na komputerze plików, ustawień i programów.

Niestandardowa Ta opcja powoduje zastąpienie aktualnie zainstalowanej wersji systemu Windows systemem Windows 7 bez zachowania plików, ustawień i katalogów. Z tego powodu taką instalację nazywa się czystą.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/Installing-and-reinstalling-Windows-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Combofixa i odpalenia przywracania z trybu awaryjnego. Jak nie pomoże to pewnie czeka cię świeża instalacja z formatowaniem dysku systemowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 23:21, Nufiko napisał:

Spróbuj Combofixa i odpalenia przywracania z trybu awaryjnego. Jak nie pomoże to pewnie
czeka cię świeża instalacja z formatowaniem dysku systemowego.

Jakimś cudem udało mi się uruchomić przywracanie systemu i niby jest ok, poza tym, że wszystkie zakładki w ff są białe, tak jak na fotkach - mogę coś z tym zrobić bez wchodzenia w każdą zakładkę osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 23:25, lis_23 napisał:

Jakimś cudem udało mi się uruchomić przywracanie systemu i niby jest ok, poza tym, że
wszystkie zakładki w ff są białe, tak jak na fotkach - mogę coś z tym zrobić bez wchodzenia
w każdą zakładkę osobno?


Najpierw odpal antywira i przeskanuj kompa, bo jak nie usuniesz tego ustrojstwa to zaraz bedziesz miał to samo. A z zakładkami nic się nie da zrobić innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2012 o 00:11, Nufiko napisał:


Najpierw odpal antywira i przeskanuj kompa, bo jak nie usuniesz tego ustrojstwa to zaraz
bedziesz miał to samo. A z zakładkami nic się nie da zrobić innego.


Odpaliłem AVG i ponoć jest ok, nie znalazło wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 17:52, Narmo napisał:

prawdopodobnie nie
odłączyłeś dysku przez "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i się skopała tablica.


od 8 lat, Nigdy nie odłączałem dysku/pendrive''a przez "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i nie miałem takich problemów a akurat dzień wcześniej zrobiłem to przypadkiem odłączając dysk od WD Live TV, nawet nie wiedząc że jest tam taka opcja.
Także więcej to skopało niż pomogło...

Co to wcześniejszego, to screeny coś może mówią.


20121027010455

20121027010500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio wym płyte ram oraz procek samodzielnie montując części. Chłodzenie CPU to spartan HE923.
Zmierzyłem temp programem realtemp v. 3.70 CPU i wyszło żę:
temp minimalna core 0: 37,core1: 41,core2: 35, core3: 38, średnia 37
temp max po grze battlefield 3 multi 64 graczy ust wysokie rozdziałka: 1680
core0: 61, core 1: 65, core 2: 61, core 3: 64
Są to temp w miare porządku czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z komputerem - system po bliżej nie określonym czasie sam się wyłącza. Podejrzewam przegrzewanie się, lecz jest to mało mozliwe-komputer jest używany biurowo.
AMD 64 3000+ i karta GF 7300, reszta standardowa :)
Sam nie wiem co może to powodować... czy przeinstalowanie systemu może pomóc czy byłoby stratą czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 09:56, diabolo20 napisał:

Witam
Ostatnio wym płyte ram oraz procek samodzielnie montując części. Chłodzenie CPU to spartan
HE923.
Zmierzyłem temp programem realtemp v. 3.70 CPU i wyszło żę:
temp minimalna core 0: 37,core1: 41,core2: 35, core3: 38, średnia 37
temp max po grze battlefield 3 multi 64 graczy ust wysokie rozdziałka: 1680
core0: 61, core 1: 65, core 2: 61, core 3: 64
Są to temp w miare porządku czy raczej nie?

zapomniałem dopisac procka i5 2400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 10:51, Boguslav4 napisał:

Witam,
Mam problem z komputerem - system po bliżej nie określonym czasie sam się wyłącza. Podejrzewam
przegrzewanie się, lecz jest to mało mozliwe-komputer jest używany biurowo.
AMD 64 3000+ i karta GF 7300, reszta standardowa :)
Sam nie wiem co może to powodować... czy przeinstalowanie systemu może pomóc czy byłoby
stratą czasu?

sprawdz temp karty graf oraz procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam od kilku dni dziwny problem z kompem
Otóż w przeciągu ostatnich 4 dni zamarł sam z siebie już 3 razy
Objawa się to tym że system windows albo gra/program zamiera nie działa klawiatura ani myszka zostaje mi ostatni obraz jaki był w momencie zacięcia i nie mozna nic zrobić
Przycisk reset na obudowie nie reaguje tak samo power ale świeci
Zostaje mu jedynie hard reset przez wyłączenie prądu
Wcześniej takich problemów z nim nie było

Jakby ktoś miał jakiś pomysł co by mogło to powodować byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 11:39, diabolo20 napisał:

> Witam,
> Mam problem z komputerem - system po bliżej nie określonym czasie sam się wyłącza.
sprawdz temp karty graf oraz procka


Sprawdzone CPUIDem... procesor potrafi tuż po uruchomieniu systemu dojść do temparatury 90 stopni... Co nie jest normalne- podejrzewam, że poprzedni właściciel próbował zwiększyć moc procesora (w biosie procek dostaje według ustawień 1.92 V, a najniższa wartość do wybrania to 1.88 V). Czy zmiana na mniejszą wartość może pomóc, a przynajmniej nie spowoduje większych problemów? Nigdy nie bawiłem się przy ustawieniach zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 12:30, Boguslav4 napisał:

> > Witam,
> > Mam problem z komputerem - system po bliżej nie określonym czasie sam się wyłącza.

> sprawdz temp karty graf oraz procka

Sprawdzone CPUIDem... procesor potrafi tuż po uruchomieniu systemu dojść do temparatury
90 stopni... Co nie jest normalne- podejrzewam, że poprzedni właściciel próbował zwiększyć
moc procesora (w biosie procek dostaje według ustawień 1.92 V, a najniższa wartość do
wybrania to 1.88 V). Czy zmiana na mniejszą wartość może pomóc, a przynajmniej nie spowoduje
większych problemów? Nigdy nie bawiłem się przy ustawieniach zasilania.

spróbuj przeczyścić komp z kurzu oraz nałożyć nową paste na procek a potem dopiero bios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 14:05, diabolo20 napisał:

spróbuj przeczyścić komp z kurzu oraz nałożyć nową paste na procek a potem dopiero bios


Tylko że to nie pomogło, tuż po zakupie i kilku dniach użytkowania zrobiłem generalne czyszczenie i sprawdzenie... Nie pomogło, ale dotychczas problem zdarzał się rzadko :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 14:45, Boguslav4 napisał:

> spróbuj przeczyścić komp z kurzu oraz nałożyć nową paste na procek a potem dopiero
bios

Tylko że to nie pomogło, tuż po zakupie i kilku dniach użytkowania zrobiłem generalne
czyszczenie i sprawdzenie... Nie pomogło, ale dotychczas problem zdarzał się rzadko :\

to ktoś inny musi się wypowiedzieć kwestii napięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się