PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2012 o 20:31, Evertsen_Dante napisał:

Przy łączeniu wykorzystuje Atherosa. I tak z tamtej strony pobierałem.



alt+ctrl+del uruchom proces services.msc
Znajdź model swojej karty lub coś co przypomina ją.
Kliknij dwukrotnie, daj typ uruchomienia na automatyczny.
Powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za offtopic''a ale czy możecie mi powiedzieć gdzie się mam zgłosić jeśli chce odzyskać utracone konto. Jeszcze raz prepraszam ale zależy mi strasznie na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 14:24, CNJ napisał:

Przepraszam z góry za offtopic''a ale czy możecie mi powiedzieć gdzie się mam zgłosić
jeśli chce odzyskać utracone konto. Jeszcze raz prepraszam ale zależy mi strasznie na
czasie.

Jeżeli jest to konto domenowe, to do administratora domeny. Jeżeli jest to konto Microsoft, to tutaj:
https://account.live.com/ResetPassword.aspx
A jeżeli jest to konto lokalne, to sorry Winnetou, ale pewnie zostało wykasowane w całości z danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem laptopa i chce do niego podłączyć internet (a internet mam kablem ze starego pieca), podpinam do lapka i nie wykrywa sieci ( pisze siec niezidentyfikowana), co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 10:38, Lukasz924 napisał:

kupiłem laptopa i chce do niego podłączyć internet (a internet mam kablem ze starego
pieca), podpinam do lapka i nie wykrywa sieci ( pisze siec niezidentyfikowana), co robić???


Dostawca może mieć włączone filtrowanie urządzeń po adresie MAC kart sieciowych. Najlepiej będzie się z nim skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 11:08, Narmo napisał:

> kupiłem laptopa i chce do niego podłączyć internet (a internet mam kablem ze starego

> pieca), podpinam do lapka i nie wykrywa sieci ( pisze siec niezidentyfikowana),
co robić???

Dostawca może mieć włączone filtrowanie urządzeń po adresie MAC kart sieciowych. Najlepiej
będzie się z nim skontaktować.


obecnie widzi połączenie ale z ograniczeniami, przykladowo wysyła 3000 pakietów a odbiera 200-300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2012 o 11:08, Narmo napisał:

Dostawca może mieć włączone filtrowanie urządzeń po adresie MAC kart sieciowych. Najlepiej
będzie się z nim skontaktować.

Podejrzewam że nie tyle może mieć co ma skoro ma "po kablu" to pewnie eternet czyli jakaś sieć osiedlowa, A MAC to najlepszy sposób na "odcinanie" niepłacących. Tyle że w takim przypadku zamiast strony powinna się pojawić stosowna informacja, np w mojej sieci tak jest. Kupiłem lapa, podłączyłem i zamiast strony info: Witamy w sieci takiej a takiej, jeśli jesteś nowy skontaktuj się z numerem (i tu zarówno stacjonarny jak i komórka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłączasz się do switcha, to tak jest, tak samo u mnie, ale najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest router, i aktywujesz tylko jego MAC, po czym możesz podpinać się zarówno do WIFI jak i switcha w routerze bez potrzeby autoryzacji.

Ja mam pytanie, od kilku dni w wielu miejscach jest u mnie pogrubiona czcionka, np. na Gmailu, GaduGadu, Google, na niektórych forach. Od razu mówię, że to nie kwestia ustawień, np. GG ani mozilli. Wiele osób ma takie problemy, szukałem w google, ale nie znalazłem rozwiązania...
Można się przyzwyczaić, ale jest to bardzo problematyczne jeśli chodzi właśnie o Gmaila - gdyż przeczytane wiadomości normalnie są zapisane czcionką cienką, a te nieprzeczytanie podkreślone i pogrubiione (z tym, że podkreślenie jest żółte u mnie i nie widać go od razu, trzeba się wczytać w temat wiadomości). A teraz wszystkie są pogrubione ;).
Miał ktoś podobny problem i go rozwiązał?
Co do tego jak to się stało to prawdopodobnie albo zainstalowałem jakiś program, albo coś, w każdym razie zauważyłem to po tym, jak wkleiłem coś do notatnika, ale to nie może być wina tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od sierpnia mam dziwny problem z aktualizacjami do Visty.
Otóż, po ich instalacji komputer się nie uruchamia. Tzn. dochodzi do ładowania systemu, pojawia się przez sekundę kursor myszki i w tym momencie następuje samoczynny restart komputera (tuż przed oknem powitalnym). Jedynym rozwiązaniem na jakie wpadłem to przywrócenie systemu sprzed instalacji tych łatek i nie instalowanie ich. Opcja "Napraw System" z płyty Visty wskazuje właśnie na problem z aktualizacjami.
Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem i to duzy. Kupilem nowy dysk, upgrade z 500gb na 1TB. Ta piec setka sie zawieszala....
Kiedy podpinam nowy dyskor komputer niechce sie nawet zalaczyc, zatrzymuje sie na "Verifying DMI Pool Data..."
Niemam pojecia co zrobic. Juz mnie szlag trafia. Podpinam stary dysk wszystko smiga.
Dodam tez ze windows jest zainstalowany na odzielnym dysku SSD.
Teraz do jasten anielki niewiwem czy ten dysk jest zepsuty i mam go zwrocic, czy musze przygotowac jakos komputer w biosie czy cos podobnego...
Skonczyly mi sie pomysly.
Prosze gramowicze, pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 14:34, pizdecki napisał:

Jest problem i to duzy. Kupilem nowy dysk, upgrade z 500gb na 1TB. Ta piec setka sie
zawieszala....
Kiedy podpinam nowy dyskor komputer niechce sie nawet zalaczyc, zatrzymuje sie na "Verifying
DMI Pool Data..."
Niemam pojecia co zrobic. Juz mnie szlag trafia. Podpinam stary dysk wszystko smiga.

Dodam tez ze windows jest zainstalowany na odzielnym dysku SSD.
Teraz do jasten anielki niewiwem czy ten dysk jest zepsuty i mam go zwrocic, czy musze
przygotowac jakos komputer w biosie czy cos podobnego...
Skonczyly mi sie pomysly.
Prosze gramowicze, pomozcie.


Włacz komputer, ale bez nowego dysku. Gdy Windows się załaduje podepnij nowy dysk. Tym sposobem system wykryje dysk i zainstaluje sterowniki do niego. Następnie klepnij na start, prawym przyciskiem myszy na komputer i na zarządzaj. Klepnij na zarządzanie dyskami i zobacz czy wykryło ci nowy dysk. Jeżeli tak to musisz go zwyczajnie zainicjować i utworzyć nowy wolumin prosty. Natomiast jeżeli wejdziesz w zarządzanie dyskami i nie wyświetli się żadna informacja i będzie wyglądało, że komp "myśli" to mamy problem. I będziemy się potem martwić. Narazie zobacz czy tak go wystartujesz. Zwykły Hot Plug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem jak napisales, przydzielilem dysk na jedna partycje. Zostal jeden problem; kiedy odlaczam ten stary dysk a zostawiam ten nowy ktory podpielismy na zywca z windowsem na ssd to komputer zachowuje sie jak poprzednio "verifying DMI pool Data" i sie nielaczy. Jedyna opcja zeby wlaczyc pcta jest zostawienie starego dysku na miejscu i podpiecie wszystkich trzech.
Jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 15:50, pizdecki napisał:

Zrobilem jak napisales, przydzielilem dysk na jedna partycje. Zostal jeden problem; kiedy
odlaczam ten stary dysk a zostawiam ten nowy ktory podpielismy na zywca z windowsem na
ssd to komputer zachowuje sie jak poprzednio "verifying DMI pool Data" i sie nielaczy.
Jedyna opcja zeby wlaczyc pcta jest zostawienie starego dysku na miejscu i podpiecie
wszystkich trzech.
Jakies sugestie?


Skoro Windows go widzi, to wklej obrazek z jakiegoś programu, który podaje stan smartu (HD Tune, HDDScan). Może tutaj być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 15:59, KrzysztofT napisał:

Skoro Windows go widzi, to wklej obrazek z jakiegoś programu, który podaje stan smartu
(HD Tune, HDDScan). Może tutaj być problem.


Wybacz ale nierozumiem. Moglbys troszke dokladniej rozpisac instrukcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 16:11, pizdecki napisał:

> Skoro Windows go widzi, to wklej obrazek z jakiegoś programu, który podaje stan
smartu
> (HD Tune, HDDScan). Może tutaj być problem.

Wybacz ale nierozumiem. Moglbys troszke dokladniej rozpisac instrukcje?


Pobierasz ten program :

http://www.hdtune.com/download.html

instalujesz, odpalasz i przechodzisz do zakładki "Health". Robisz "szkrinszota" i zapodajesz go na forum. O tak :

20121106162311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzac na dyski zauwazylem ze na tym starym jest mala partycja (H) ktora jest powiazan z sytemem?
Moze to jest problem? Moze Windows stara sie pobrac pliki z tego dysku kiedy sie bootuje? Moze to jest przestrzen z plikami odpowiedzialnymi za Bootowanie? Tylko jakim cudem skoro Windows jest zainstalowany na SSD?

20121106162158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się