PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2012 o 16:23, pizdecki napisał:

Tak patrzac na dyski zauwazylem ze na tym starym jest mala partycja (H) ktora jest powiazan
z sytemem?
Moze to jest problem? Moze Windows stara sie pobrac pliki z tego dysku kiedy sie bootuje?
Moze to jest przestrzen z plikami odpowiedzialnymi za Bootowanie? Tylko jakim cudem skoro
Windows jest zainstalowany na SSD?

Takim cudem, że dysk 500 GB był włożony do portu SATA o najmniejszym numerze i jeżeli nic nie przestawiłeś w BIOSie, to był uznawany jako pierwszy dysk. Teraz dysk 1 TB podłączyłeś do portu o jeszcze niższym numerze, więc przy próbie instalacji wszystkie pliki bootowalne wgrały by się tam. Proponuję podłączyć dyski do odpowiednich gniazd na płycie głównej, a następnie przeinstalowanie systemu. Bo nie wiem, czy polecenia naprawiające bootrecord pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows juz dawno byl zainstalowany na dysku SSD, to nie tak ze ja go wlasnie zainstlowalem pliki od bootu poinstalowaly sie na starym dysku. Ja mysle ze to nie jest wina kabli, tylko tej partycji H ktora ma wlasni te pliki z bootingiem. Mysle ze przenesienie ich w jakis sposob na nowy dysk mogloby rozwiazac problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 16:45, pizdecki napisał:

Windows juz dawno byl zainstalowany na dysku SSD, to nie tak ze ja go wlasnie zainstlowalem
pliki od bootu poinstalowaly sie na starym dysku. Ja mysle ze to nie jest wina kabli,
tylko tej partycji H ktora ma wlasni te pliki z bootingiem. Mysle ze przenesienie ich
w jakis sposob na nowy dysk mogloby rozwiazac problem.

Ech. To może wytłumaczę to jak krowie na miedzy.
W komputerze masz dajmy na to 4 gniazda SATA na płycie głównej: SATA0, SATA1, SATA2, SATA3. SSD jest podłączony do SATA2, HDD 500 GB do SATA1. Dla komputera pierwszeństwo w bootowaniu będzie miał HDD, bo jest podłączony do wcześniejszego gniazda. Instalator Windowsa o tym wiedział i dlatego uznał, że musi umieścić pliki bootujące na dysku twardym, a nie SSD. Na HDD masz więc wszystkie potrzebne do uruchomienia pliki, które mówią dalej komputerowi, gdzie ma szukać reszty, czyli na SSD. Wyciągając HDD komputer głupieje bo nie wie, gdzie są pliki, które ma po kolei załadować. Włożenie nowego dysku do SATA0, zostawienie SSD w SATA2 i ponowna instalacja systemu doprowadzi do tego, że ta 100 MB partycja utworzy się na nowym HDD a nie na SSD i znowu będzie to samo, bo nie będziesz mógł bez HDD uruchomić systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wszystko fajnie, tylko powiedz mi jak ja mam zainstalowac windowsa na tym nowym HDD skoro po odlaczeniu starego dysku komputer sie niebootuje bo niemoze znalesc owych plikow ktore sa na nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 17:00, pizdecki napisał:

Dobrze wszystko fajnie, tylko powiedz mi jak ja mam zainstalowac windowsa na tym nowym
HDD skoro po odlaczeniu starego dysku komputer sie niebootuje bo niemoze znalesc owych
plikow ktore sa na nim?

Ustaw bootowanie z płyty, pena czy z czego tam chcesz skorzystać do zainstalowania systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Postawilem Windowsa na nowo uzywajac penka zeby zainstalowac windowsa. Wszystko jak narazie smiga. Dzieki za pomoc wszystkim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy istnieje jakiś darmowy program, który znajduję sprzęt jaki mamy i pobiera automatycznie najnowsze aktualizacje? Wiem, że niektóre programy takie jak GameBooster czy Xfire potrafią pobrać sterowniki do np. karty graficznej, ale bardziej interesowało by mnie, aby można było pobrać do karty sieciowej, dźwiękowej etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 20:53, Sigu napisał:

Witam, czy istnieje jakiś darmowy program, który znajduję sprzęt jaki mamy i pobiera
automatycznie najnowsze aktualizacje? Wiem, że niektóre programy takie jak GameBooster
czy Xfire potrafią pobrać sterowniki do np. karty graficznej, ale bardziej interesowało
by mnie, aby można było pobrać do karty sieciowej, dźwiękowej etc.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21598&u=1076
Nie. Głównie dlatego, że jest zbyt wielu różnych producentów sprzętu, więc baza danych musiałaby być ogromna i często aktualizowana na podstawie wielu źródeł.
Są niby płatne usługi, które udają, że to potrafią, ale zazwyczaj potem się okazuje, że masz w kompie więcej trojanów, niż normalnego softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, podczas np. oglądania filmów na youtube niektóre dzwieki jak komentarz "Let''s Playera" jest slyszany w jednej sluchawce glosniej, niz w drugiej, za to inne dzwieki jak np. te z gry, sa slyszalne bardziej w tej drugiej sluchawce! Stąd moje pytanie, czy to jest spowodowane przez słuchawki czy jakąś opcje w komputerze? Chciałbym żeby dzwiek byl slyszany tak samo i równo w obu kanałach.

PS. Nie jest to spowodowane balansem, bo to sprawdzilem dokladnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się...To bardziej polega na kierunkowym odtwarzaniu dzwieku np. Jeżeli w grze postac stoi bardziej w prawo, to słysze ją bardziej w prawym kanale, a jesli na lewo to w lewym. Dlatego chce, bym niezaleznie od polozenia, mógł słyszeć równomiernie w obu słuchawkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. W sterownikach do dźwięku lub ustawieniach systemowych musisz poszukać wirutalizacja słuchawek
To jest rozszerzenie w "Urządzenia do odtwarzania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 20:16, Karol44 napisał:

Nie wydaje mi się...To bardziej polega na kierunkowym odtwarzaniu dzwieku np. Jeżeli
w grze postac stoi bardziej w prawo, to słysze ją bardziej w prawym kanale, a jesli na
lewo to w lewym. Dlatego chce, bym niezaleznie od polozenia, mógł słyszeć równomiernie
w obu słuchawkach!


To co chcesz zrobić to wyłączenie opcji stereo, czyli dwóch kanałów. Poszperaj w ustawieniach może gdzieś będzie opcja mono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komputerem. Podczas instalacji gier, komputer się zawiesza. Pomaga tylko twardy reset. Ostatnio problem zaczął występować nawet podczas normalnej pracy, podejrzewam dysk twardy... Znacie jakieś fajne programy do sprawdzenia dysku? A może to coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 13:57, erwins napisał:

Witam.
Od sierpnia mam dziwny problem z aktualizacjami do Visty.
Otóż, po ich instalacji komputer się nie uruchamia. Tzn. dochodzi do ładowania systemu,
pojawia się przez sekundę kursor myszki i w tym momencie następuje samoczynny restart
komputera (tuż przed oknem powitalnym). Jedynym rozwiązaniem na jakie wpadłem to przywrócenie
systemu sprzed instalacji tych łatek i nie instalowanie ich. Opcja "Napraw System" z
płyty Visty wskazuje właśnie na problem z aktualizacjami.
Jakieś pomysły?


Przypominam się i dopisuje specyfikację, o której zapomniałem wspomnieć :/
Komp:
Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX
Asus P5Q Pro
Radeon 4870 Asus TOP 512MB 2xDVI (PCI-E) Dark Knight cooler
Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)
Tagan BZ PipeRock Series 600W (tu jest chyba 650W bo był reklamowany i dali mi "lepszy" - ale to bylo 3 lata temu)
Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 1066MHz CL5
Vista 32bit

O co może się rozchodzić? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 19:38, dreamer94 napisał:

Czy można samemu upnąć firmwere ?

Tak, nie, być może. Wszystko zależy od sprzętu i oprogramowania, które chcesz wgrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się