PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2012 o 23:15, Narmo napisał:

Tak, nie, być może. Wszystko zależy od sprzętu i oprogramowania, które chcesz wgrać.

Po ostatniej wizycie w serwisie, właśnie upneli firmware i podziałało i przez kilka miesięcy działał normalnie. Teraz jednak znowu wymadza stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 19:30, dreamer94 napisał:

> Tak, nie, być może. Wszystko zależy od sprzętu i oprogramowania, które chcesz wgrać.

Po ostatniej wizycie w serwisie, właśnie upneli firmware i podziałało i przez kilka
miesięcy działał normalnie. Teraz jednak znowu wymadza stąd moje pytanie.

A może powiesz chociaż, do czego to firmware, jakie są problemy i ogólnie o co w ogóle chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Na wstępie pragnę napisać, że czuję się trochę jak syn marnotrawny. Nie udzielałem się na tym forum grubo ponad rok, a kiedy zaistniał problem, to wróciłem na stare śmieci ;)
Przejdźmy może do mojego problemu... Posiadam kartę muzyczną emu podpiętą pod PCIe. Jakiś czas temu nie miałem dźwięku w kompie, szczerze mówiąc siedziałem cały dzień nad tym. Sprawdzałem głośniki, kable, mixer, karte i nic. Na końcu postanowiłem wyjąć kartę muzyczną i wyczyścić z kurzu, o dziwo problem ustał... Dzisiaj jednak ponownie spotkała mnie ta sytuacja, jednak tym razem wyjęcie i ponowne włożenie karty nie pomogło... Ponownie spędziłem pół dnia nad tym problemem. Wymyśliłem iz przełożę kartę dźwiękową do slota w którym znajduje się karta graficzna, a kartę graficzną do slota karty dźwiękowej. Ponownie się zdziwiłem ponieważ dźwięk w magiczny sposób wrócił.
Wiecie może jaka jest tego przyczyna? Czyżby jakiś problem z płytą główną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 20:04, Narmo napisał:

A może powiesz chociaż, do czego to firmware, jakie są problemy i ogólnie o co w ogóle
chodzi?

Sorry, zapomniałem się ;)
Otóż problem dotyczy napędu LG GH22NS50, wczytuje te płyty które mu się podoba(płyty oczywiście są ok). Parę miesięcy temu byłem z nim w serwisie upneli mu firmware i do ostatnich dni działało. Teraz jednak znowu robi to co przed serwisowaniem, a gwarancja się już skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.lg.com/za/support-product/lg-GH22NS50
Zakładka Software Update. Ostatnia aktualizacja poprawia właśnie podobno odczyt płyt CD i DVD, a poprzednia poprawiała współpracę z systemem Windows 7. Z tego co widzę wszystko jest w jednym pliku, więc nie powinno być problemu.
Pamiętaj tylko o tych krokach:
1. Odłącz się całkowicie od internetu, najlepiej przez fizyczne odłączenia kabla. Nie jest to co prawda konieczne, ale z powodu drugiego kroku lepiej to zrobić.
2. Wyłącz antywirusa. Bardzo często widzą one próbę ingerencji w firmware jako atak wirusa i mogą zablokować poprawkę, a w najgorszym wypadku doprowadza to do nieodwracalnego w domowych warunkach uszkodzenia napędu.
3. Nie przerywaj aktualizacji. Nawet, jeżeli trwa ona całkiem długo. Ale powyżej 10 minut to już możesz zacząć się niepokoić.
4. Nie korzystaj w tym czasie z komputera. Wywołanie jakiegokolwiek błędu w innej aplikacji może spowodować na przykład zawieszenie się całego komputera i uszkodzenia napędu.

Jeżeli to nie pomoże, to niestety musisz kupić nowy napęd, co szczerze mówiąc tak czy siak będzie najlepszym rozwiązaniem, bo teraz tego typu rzeczy nie wytrzymują zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja przy próbie updateu, wyskakuje to okienko i nie mogę kliknąć przycisku update, mimo że wg menadżera wszystkie aplikacje są wyłączone.

20121115155404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 15:54, dreamer94 napisał:

Znowu ja przy próbie updateu, wyskakuje to okienko i nie mogę kliknąć przycisku update,
mimo że wg menadżera wszystkie aplikacje są wyłączone.

Najpierw musisz wybrać napęd na liście rozwijanej, o ile tam będzie bo pisze że nie może żadnego znaleźć. Jesteś pewien że masz napęd akurat LG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 20:35, S1G napisał:

Najpierw musisz wybrać napęd na liście rozwijanej, o ile tam będzie bo pisze że nie może
żadnego znaleźć.

Faktycznie, nic tam nie ma.

Dnia 15.11.2012 o 20:35, S1G napisał:

Jesteś pewien że masz napęd akurat LG?

Na szufladzie są dwie duże literki LG, więc chyba tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 20:52, dreamer94 napisał:

Na szufladzie są dwie duże literki LG, więc chyba tak...

Hm być może masz inny model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 22:47, S1G napisał:

Hm być może masz inny model

Ściągnięte ze strony producenta, którą podał Narmo a model z menadżera urządzeń.
Edit: Tak teraz zauważyłem, że model to GH22NS50 a w zakładce strony dotyczącej go jest software GH22LS50, o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Tomb Raidera Underworld z CD-action, kiedyś instalował się bez problemu, a teraz każdorazowo w tym samym momencie instalacji pojawia się błąd CRC, z czego może to wynikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 20:58, damlon napisał:

Mam Tomb Raidera Underworld z CD-action, kiedyś instalował się bez problemu, a teraz
każdorazowo w tym samym momencie instalacji pojawia się błąd CRC, z czego może to wynikać?


Uszkodzona płyta/napęd. Spróbuj przekopiować płytę na dysk i wtedy zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 22:02, damlon napisał:

Przy kopiowaniu to samo, z tym samym plikiem.

Spróbuj na innym komputerze, albo spowolnij napęd np programem cd bremse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często wykonywałem wiele szybkich operacji na kompie - przeglądanie neta, oglądanie teledysku między kartami w HD, podczas gdy ze Steam ściągała się gra z prędkością 7mb/s. Tutaj moje pytanie - czy nie spowoduję takmi częstymi akcjami uszkodzenia dysku twardego czy coś? Mam mało czasu na kompa, stąd tak szybko różne rzeczy robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 01:28, LubieWafle napisał:

Tutaj moje pytanie - czy nie spowoduję takmi częstymi akcjami uszkodzenia dysku twardego

Nie, a nawet jakby to akurat dysk jest obciążony co najwyżej ściąganiem ze steama (a te 7mb/s to dla współczesnego dysku tyle co nic). Bufor flasha/html5 (od tego hd) i tak będzie w ramie a nie na dysku. No chyba że w pamięci ram skończy się miejsce i część danych będzie przerzucana między nią a plikiem wymiany, ale nawet i wtedy będzie to dużo poniżej jego możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 22:16, S1G napisał:

> Przy kopiowaniu to samo, z tym samym plikiem.
Spróbuj na innym komputerze, albo spowolnij napęd np programem cd bremse


Na innym kompie to samo. Dziwne, żeby płyta uszkodziła się leżąc w opakowaniu na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 12:16, damlon napisał:

Na innym kompie to samo. Dziwne, żeby płyta uszkodziła się leżąc w opakowaniu na półce.


Zobacz może jest po prostu zabrudzona. Możesz ją wyczyścić lekko zwilżoną miękką ściereczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 12:16, damlon napisał:

Na innym kompie to samo. Dziwne, żeby płyta uszkodziła się leżąc w opakowaniu na półce.

To akurat jest bardzo możliwe. Wystarczy, że płyta jest wykonana z kiepskich materiałów (co w wypadku płyt dodawanych do czasopism jest powszechną praktyką), lub będzie narażona na niekorzystne warunki (leżenie na słońcu lub blisko źródła ciepła na przykład). No i opakowanie. Od dłuższego czasu CDA wkłada płyty do kartonowych kopert, więc mogła się ona porysować podczas wkładania, wyciągania, a czasami nawet przy przenoszeniu z miejsca na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się