PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z ip. Dostałem bana na pewnym serwerze minecraft. Dostałem to za to ze powiedziałem o adminie ze nic nie potrafi zrobic. Jest mozliwosc zmiany IP internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 23:26, Kamilson914 napisał:

Mam problem z ip. Dostałem bana na pewnym serwerze minecraft. Dostałem to za to ze powiedziałem
o adminie ze nic nie potrafi zrobic. Jest mozliwosc zmiany IP internetu?

Przy dynamicznym ip - starczy się rozłączyć z internetem znowu połączyć.
Przy stałym trzeba będzie prawdopodobnie zmienić dostawcę, bo to on przydziela ci IP.
Można by też próbować ukryć swoje ip przy użyciu proxy, ale to zwiększy opóźnienia a co za tym idzie może spowodować lagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się IP prywatne od publicznego(czy też zewnętrze od wewnętrznego)?
Pytam się gdyż mam problem z graniem w multi w niektóre tytuły np. AC 3. I chcę sie zapytać dostawcy czy jest owa możliwosć dostania prywatnego IP.Ale jak już pisałem czym różnią sie te 2 rodzaje IP ?jakieś wady/zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 22:30, Bralo napisał:

Panowie. Mam zdjęcie w formacie eml , więc nigdzie go nie mogę wstawić , da radę zamienić
to na jpg ?.

''eml files are usual mail program files (outlook express). If you can open the photo and view it in IE or outlook then right click and save somewhere (possibly only as a bitmap depending on what you have). Then you can open it in Photoshop or another photo editing software and "save as" and change the file type to jpg.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prywatne:
zalety:
1) większe bezpieczeństwo, twój komputer nie jest widoczny od strony internetu.
2) możliwość podpięcia kilku/nastu/dziesięciu komputerów na jednym zewnętrznym (publicznym) ip (z czego korzystają np użytkownicy routerów).
wada: cześć gier nie działa, o ile nie zrobi się "na sztywno" przekierowania na routerze. A nawet wtedy działają tylko na tym jednym prywatnym IP.
publiczne:
zaleta: działają wszystkie gry.
wady:
1)możliwość infekcji automatycznej przez dziury w systemie operacyjnym (nawet jeśli takowy dopiero się instaluje, o ile już podpiął się do sieci np celem sprawdzenia czy są poprawki).
2) jedno ip - jeden komputer nawet jak masz własny router. No chyba że router będzie na publicznym, a komputery na prywatnych ale wtedy "dziedziczą" wady i zalety prywatnego.

ps jak gra ma możliwość gry po LANie to można próbować przez Hamachi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na edycję minoł, więc post pod postem: powodem nie działania gry poza IP może też być dobrze skonfigurowany (odrzucający próby połączenia z zewnątrz) firewall, wtedy trzeba wg instrukcji gry dodać wyjątki. Albo też twój domowy router, który przydzieli prywatne ip nawet jak podpinasz do niego tylko jeden komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 21:51, S1G napisał:

Czas na edycję minoł, więc post pod postem: powodem nie działania gry poza IP może też
być dobrze skonfigurowany (odrzucający próby połączenia z zewnątrz) firewall, wtedy trzeba
wg instrukcji gry dodać wyjątki. Albo też twój domowy router, który przydzieli prywatne
ip nawet jak podpinasz do niego tylko jeden komputer.


Wytłumacze Ci jak to mniej więcej działa otóż,mam internet od lokalnego dostawcy.Chodzi mi o grę Assassin''s Creed 3.W ciągu dnia nie mogę wogóle znaleźć gier,za to w nocy od 1 tak mniej więcej nie mam żadnych problemów z wyszukaniem gier i graniem.Co do internetu jeszcze w ciągu dnia działa mi wszystko jak nalezy,inne gry multiplayer też działają,jedynie mam problemy z AC 3 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm w takim razie nie chodzi o IP tylko o opóźnienia (tzw ping), nie mam co prawda tej gry, ale być może sprawdza czy będziesz mógł komfortowo grać a jak nie to nie pokazuje gier cobyś na operatora serwera nie złorzeczył że lagi. Operator raczej nie zmienia ip zależnie od godziny, aczkolwiek możliwe że w nocy masz dostępny większy transfer (mniej ludzi, więc może przydzielić więcej na osobę niż w dzień gdy "tłok na kablach"), co też może wpływać na dostęp do multiplayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 22:21, S1G napisał:

Hm w takim razie nie chodzi o IP tylko o opóźnienia (tzw ping), nie mam co prawda tej
gry, ale być może sprawdza czy będziesz mógł komfortowo grać a jak nie to nie pokazuje
gier cobyś na operatora serwera nie złorzeczył że lagi. Operator raczej nie zmienia ip
zależnie od godziny, aczkolwiek możliwe że w nocy masz dostępny większy transfer (mniej
ludzi, więc może przydzielić więcej na osobę niż w dzień gdy "tłok na kablach"), co też
może wpływać na dostęp do multiplayera.


Ale w innych grach mam normalny ping tj.30-40 jedynie w AC są problemy w ciągu dnia.Pamiętam,że już w AC Revelations miałem ten problem gdyż użyli w nim systemu NAT do wyszukiwania gier itp. I od tamtej pory mam problemy z multi w revelations jak i dzisiaj w AC 3. A co do samego NATu dodatkowo: w grze wyświetla mi się na zielono czasem na pomaranćzowo co oznacza dobry/umiarkowany więc problemów nie powinno być a jednak są,więc nie wiem.Porty też nie mogą być zablokowane do tej gry bo wtedy by wogóle nic nie wyszukiwało a jednak w nocy da się grać...
Sam nie wiem co już z tym zrobić,wydałem ponad 100pln na grę i nie mogę jej w pełni wykorzystać :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad reinstalem Windowsa. Na pewno nie jestem zielony w tych sprawach, aczkolwiek prze reinstalacji nigdy nie miałem chwili zastanowienia jesli chodzi o sprawę partycji. Otóż kiedyś, zawsze miałem dwa dyski, jeden z windowsem i zainstalowanymi programami, drugi zaś na dokumenty i wszelkiego rodzaju multimedia. W chwili kiedy reinstalowałem system, dysk z danymi odłączałem a dysk matkę formatowałem i instalowałem na nim nową windę. Jako, że teraz mam jeden dysk (1TB) podzielony na dwie partycje (200GB na dane oraz +-800GB na multimedia) to nasuwają mi się dwa pytania:

1. Czy przy reinstalacji systemu w chwili kiedy sformatuje jedynie dysk matkę (200GB), wszystkie dane na partycji z danymi (800GB) zostaną? Czy będzie on działał dalej w 100% tak jak wygląda to teraz?

2. Przy reinstalacji systemu z tego co pamiętam, jest najpierw możliwość usunięcia partycji a dopiero później jej formatowania. Czy w przypadku usunięcia partycji przez przypadek, ale bez jej formatowania, zostaną wszystkie dane które na niej się znajdują?

Z góry dziękuję i pozdrawiam..
Duud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2012 o 22:25, Memorr napisał:

Ale w innych grach mam normalny ping tj.30-40 jedynie w AC są problemy w ciągu dnia.Pamiętam,że
już w AC Revelations miałem ten problem gdyż użyli w nim systemu NAT do wyszukiwania

NAT to może być nie w grze tylko u ciebie (albo twojego dostawcy internetu), to właśnie on odpowiada za "rozdzielenie" jednego publicznego IP na prywatne, dzięki czemu może z niego korzystać więcej niż jeden komputer. Do tego gra może korzystać z różnych portów (innych do listy gier i innych do samego grania) ale biorąc pod uwagę że w nocy działa problem z portami jest mało prawdopodobny. SWoją drogą twój ip można sprawdzić przez start/uruchom (pod sevenem to się chyba nazywa polecenie)/cmd i w okienku które wyskoczy wpisz ipconfig /all. Jak twój ip będzie się zaczynał od 10. albo 192.168 to jest prywatny. Sprawdź go też jak multi w AC będzie ci chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 03:18, DuuDFat napisał:

1. Czy przy reinstalacji systemu w chwili kiedy sformatuje jedynie dysk matkę (200GB),
wszystkie dane na partycji z danymi (800GB) zostaną? Czy będzie on działał dalej w 100%
tak jak wygląda to teraz?

Jak sformatujesz tylko partycję z systemem to cała reszta zostanie bez zmian. Nieraz tak robiłem zarówno przy 9x jak i xp-ku.

Dnia 02.12.2012 o 03:18, DuuDFat napisał:

2. Przy reinstalacji systemu z tego co pamiętam, jest najpierw możliwość usunięcia partycji
a dopiero później jej formatowania. Czy w przypadku usunięcia partycji przez przypadek,
ale bez jej formatowania, zostaną wszystkie dane które na niej się znajdują?

Dane to zostaną nawet przy formatowaniu, do ich faktycznego usunięcia trzeba specjalnego programu. Po formatowaniu/zwykłym usunięciu da się je odzyskać programem do odzyskiwania danych, o ile dana partycja nie była używana (jak była to istnieje ryzyko że część utraconych danych została już nadpisana).

edit: wyjątkiem od pytania nr 2 są dyski SSD i inne nośniki czysto elektroniczne. Tam usunięte znaczy usunięte a nie oznaczone jako puste (właśnie na tym polega formatowanie/usuwanie partycji/kasowanie pliku lub katalogu przy dyskach "talerzowych")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 07:37, S1G napisał:

edit: wyjątkiem od pytania nr 2 są dyski SSD i inne nośniki czysto elektroniczne. Tam
usunięte znaczy usunięte a nie oznaczone jako puste (właśnie na tym polega formatowanie/usuwanie
partycji/kasowanie pliku lub katalogu przy dyskach "talerzowych")

Nie. W wypadku dysków SSD, pendriveów, kart pamięci i wszystkich tego typu nośników danych formatowanie ani wykasowanie pliku nie oznacza, że znika on z dysku. Po prostu komórka jest oznaczana jako gotowa do zapisu, ale wszystkie dane ciągle tam zostają.
Łatwo można to sprawdzić. Wystarczy podłączyć do komputera pendrive, wyczyścić go, wgrać kilka zdjęć i zrobić format, wykasować pliki ręcznie, czy co komu jeszcze przyjdzie do głowy. Następnie po skorzystaniu z prostego i darmowego programu Digital Image Recovery skanujemy pena i patrzymy, jak większość zdjęć zostaje odtworzona bez najmniejszego problemu. Jeżeli inne dane nie zapisały się w daną komórkę, to wszystko da się odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, w przypadku elektronicznych nośników znika już po pierwszym zapisie, zaś przy talerzowych trzeba kilku żeby ustrzec się przed co bardziej dociekliwymi i zaawansowanymi sprzętowo "odczytywaczami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 07:34, S1G napisał:


> Ale w innych grach mam normalny ping tj.30-40 jedynie w AC są problemy w ciągu dnia.Pamiętam,że

> już w AC Revelations miałem ten problem gdyż użyli w nim systemu NAT do wyszukiwania

NAT to może być nie w grze tylko u ciebie (albo twojego dostawcy internetu), to właśnie
on odpowiada za "rozdzielenie" jednego publicznego IP na prywatne, dzięki czemu może
z niego korzystać więcej niż jeden komputer. Do tego gra może korzystać z różnych portów
(innych do listy gier i innych do samego grania) ale biorąc pod uwagę że w nocy działa
problem z portami jest mało prawdopodobny. SWoją drogą twój ip można sprawdzić przez
start/uruchom (pod sevenem to się chyba nazywa polecenie)/cmd i w okienku które wyskoczy
wpisz ipconfig /all. Jak twój ip będzie się zaczynał od 10. albo 192.168 to jest prywatny.
Sprawdź go też jak multi w AC będzie ci chodził.


No więc moje IP zaczyna się od 14. Ale co do samej gry,czemu nie mogę normalnie pograć?Szukam wszędzie jakiś
sposobów żeby to działało,ale nie wiem.No w nocy np. dzisiaj raz wyszukało grę,potem już nie chciało znaleźć.Internet działa normalnie jak już wspominałem,inne gry multiplayer też działają jedynie ten nieszczęsny AC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm czyli wykazuje publiczny, o ile to faktycznie ip a nie np gateway. Sprawdź u dostawcy, być może jakieś zabezpieczenie antywirusowe blokuje port wykorzystywany przez AC do gry jako takiej (tylko czemu nie całą dobę?).

ps jest jeszcze jedno wytłumaczenie: masz zmienny ip (za każdym połączeniem się do internetu dostajesz jakiś z posiadanej przez operatora "puli", i część z nich ma bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mój laptop to: Dell Studio 1749 i7 620M (2x2.66-3.33 4MB) 8GB 17.3 RGBLED 1920x1080 1000 GB HDD kartą graf. ATI Mobility Radeon 5650 1 GB BLUERAY JBL 9-CELL WIN7PROF.

Zainstalowałem dziś sterowniki ATI Catalyst 12.11 Beta 8 NET.4. Po prestarcie komputer "crashuje" (niebieski ekran). Toco zdążyłem wyczytać na tym niebieskim ekranie (szybko się restartuje) to, że jest jakiś problem z pikiem atikmdag.sys. Co mam teraz zrobić? Pomóżcie, proszę.

1. Jak usunąć aktualny sterownik wraz ze wszystkimi wpisamy w rejestrze i gdzie tylko zostają jakieś ślady?

2. Czy jest jakieś programowe, sprawdzone narzędzie, które usuwa sterownik, wszystkie jego komponenty, wpisy w rejestrze i co tam jeszcze można sobie wyobrazić?

3. Czy uruchomić przywrócenie systemu do punktu sprzed awarii i odinstalować sterownik i zainstalować inny, np. Catalyst 12.10 do laptopoów?

4. Czy dać spokój i przeinstalować cały system, oprogramowanie, gry?

Pomóżcie proszę i odpowiedzicie na powyższe pytania.

Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się