PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2012 o 21:29, S1G napisał:

Hm czyli wykazuje publiczny, o ile to faktycznie ip a nie np gateway. Sprawdź u dostawcy,
być może jakieś zabezpieczenie antywirusowe blokuje port wykorzystywany przez AC do gry
jako takiej (tylko czemu nie całą dobę?).

ps jest jeszcze jedno wytłumaczenie: masz zmienny ip (za każdym połączeniem się do internetu
dostajesz jakiś z posiadanej przez operatora "puli", i część z nich ma bana.


Co do IP jeszcze: W komendzie cmd ipconfig/all pokazuje ten zaczynający się od 14. , lecz np. na www sprawdzającym moje ip zaczyna się ono od 192. Więc coś tu jest nie tak.Nie znam się tak dobrze na sieciach więc proszę o jakieś wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na www nie może pokazywać prywatnego (bo jeśli takowy masz pokażę publiczny adres NAT-a a nie prywatny komputera), sprawdź na http://www.whatismyip.com/ i porównaj z tym co pokazuje komenda. Sam mam prywatne ip to jestem pewien że się różnią na www i ten dostępny lokalnie.

ps chyba że to strona twojego dostawcy netu tak pokazuje. Akurat ona może mieć dostęp do twojego prywatnego ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 02.12.2012 o 21:35, Janek_Izdebski napisał:

3. Czy uruchomić przywrócenie systemu do punktu sprzed awarii i odinstalować sterownik
i zainstalować inny, np. Catalyst 12.10 do laptopoów?

Dnia 02.12.2012 o 21:35, Janek_Izdebski napisał:


To, moim zdaniem :)

A tryb awaryjny z tego co pamiętam, włącza się F8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 22:17, FreemanPL napisał:

> 3. Czy uruchomić przywrócenie systemu do punktu sprzed awarii i odinstalować
> sterownik i zainstalować inny, np. Catalyst 12.10 do laptopoów?

>
To, moim zdaniem :)

Dzięki. A nie robić formatu i reinstalacji całego systemu, programów, gier?

Przy okazji, jak po przywróceniu systemu, reinstalacji sterowników, wywalić wszelkie smieci po instalacji, logi, zbędne wpisy i pliki, obrazy instalacji etc. ręcznie, oprócz poszczególnych punktów przywracania? Gdzie są ich najczęstsze lokalizacje oprócz katalogów Temp? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 22:28, Janek_Izdebski napisał:

Dzięki. A nie robić formatu i reinstalacji całego systemu, programów, gier?


Moim zdaniem formatu nie ma sensu robić jeśli Ci ruszy po wywaleniu sterownika i wrzuceniu dobrego. Najprościej na początek to uruchom komputer w trybie awaryjnym i usuń sterownik przez dodaj usuń programy a potem zainstaluj poprzedni.

PS. Sterowniki Beta instaluj tylko jeśli wiesz, że rozwiązują jakiś problem, który masz w innym przypadku jest większa szansa, że same będa powodowały problemy (Beta - wersja jeszcze nie do końca przetestowana i może zawierać błędy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki serdeczne. :)

Przy okazji, jak po przywróceniu systemu, reinstalacji sterowników, wywalić wszelkie smieci po instalacji, logi, zbędne wpisy i pliki, obrazy instalacji etc. ręcznie, oprócz poszczególnych punktów przywracania? Gdzie są ich najczęstsze lokalizacje oprócz katalogów Temp? Znasz może najpopularniejsze lokalizacje takich śmieci? Dzięki. :)

P.S. A ten plik atikmdag.sys, to co to jest, bo to odnośnie jego mi przy blue-screenie wyświetlało informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 22:08, S1G napisał:

Na www nie może pokazywać prywatnego (bo jeśli takowy masz pokażę publiczny adres NAT-a
a nie prywatny komputera), sprawdź na http://www.whatismyip.com/ i porównaj z tym co
pokazuje komenda. Sam mam prywatne ip to jestem pewien że się różnią na www i ten dostępny
lokalnie.

ps chyba że to strona twojego dostawcy netu tak pokazuje. Akurat ona może mieć dostęp
do twojego prywatnego ip.


Sprawdzałem na zwykłej stronie www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 22:52, Janek_Izdebski napisał:

ok, dzięki serdeczne. :)

Przy okazji, jak po przywróceniu systemu, reinstalacji sterowników, wywalić wszelkie
smieci po instalacji, logi, zbędne wpisy i pliki, obrazy instalacji etc. ręcznie
,
oprócz poszczególnych punktów przywracania? Gdzie są ich najczęstsze lokalizacje oprócz
katalogów Temp? Znasz może najpopularniejsze lokalizacje takich śmieci? Dzięki.
:)


W przypadku sterowników AMD na dysku C: bezpośrednio znajduje się folder AMD można go spokojnie skasować po instalacji (zawiera pliki instalacyjne sterowników). Dalej bym się nie bawił bo można coś zepsuć jeśli nie do końca wiadomo co się robi.
.

Dnia 02.12.2012 o 22:52, Janek_Izdebski napisał:

P.S. A ten plik atikmdag.sys, to co to jest, bo to odnośnie jego mi przy blue-screenie
wyświetlało informację?


Plik sterownika grafiki ATI/AMD. Przeinstalowanie powinno rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 00:02, Nufiko napisał:

W przypadku sterowników AMD na dysku C: bezpośrednio znajduje się folder AMD
można go spokojnie skasować po instalacji (zawiera pliki instalacyjne sterowników). Dalej bym
się nie bawił bo można coś zepsuć jeśli nie do końca wiadomo co się robi.

Chodzi mi o śmiecie, które pozostawia przeinstalowanie sterownika oraz tzw. punkty przywracania systemu oprócz tych, które usunę ręcznie za pomocą opcji "Oczyszczanie dysku" lub programiku TuneUp Utilities 2012? Czy są Wam jeszcze znane jakieś inne lokalizacje, skąd takie brudy mogę z powodzeniem usunąć nie narażając się na problemy z systemem, oczywiście pomijając katalogi Temp? Co np. z katalogami Installshield, Uninstall information w Program Files? Dzięki serdeczne. :)

Dnia 03.12.2012 o 00:02, Nufiko napisał:

Plik sterownika grafiki ATI/AMD. Przeinstalowanie powinno rozwiązać problem.

Dzięki, tak właśnie myślałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 22:08, S1G napisał:

Na www nie może pokazywać prywatnego (bo jeśli takowy masz pokażę publiczny adres NAT-a
a nie prywatny komputera), sprawdź na http://www.whatismyip.com/ i porównaj z tym co
pokazuje komenda. Sam mam prywatne ip to jestem pewien że się różnią na www i ten dostępny
lokalnie.

ps chyba że to strona twojego dostawcy netu tak pokazuje. Akurat ona może mieć dostęp
do twojego prywatnego ip.


Co do tego IP,w poprzednim poście popełniłem błąd,źle spojrzałem. Na stronce www IP rozpoczyna się od 91.
Czy coś to zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2012 o 00:51, Memorr napisał:

Co do tego IP,w poprzednim poście popełniłem błąd,źle spojrzałem. Na stronce www IP rozpoczyna
się od 91.

To publiczne ip. Jak u ciebie jest inne niż tam to masz jakiś rodzaj maskarady czyli NAT-a Najlepiej sprawdź oba podczas tego samego połączenia na wypadek gdybyś miał zmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 07:30, S1G napisał:


> Co do tego IP,w poprzednim poście popełniłem błąd,źle spojrzałem. Na stronce www
IP rozpoczyna
> się od 91.
To publiczne ip. Jak u ciebie jest inne niż tam to masz jakiś rodzaj maskarady czyli
NAT-a Najlepiej sprawdź oba podczas tego samego połączenia na wypadek gdybyś miał zmienne.


Nie wiem czy cie dobrze zrozumialem,ale jak wylaczylem i wlaczylem router IP pozostalo takie samo.
Masz moze jeszcze jakies pomysly jak naprawic ten problem z AC3? A moze to funkcja uPnP w routerze odpowiada za to ze nie moze znalezc serwerow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włączę funkcję DMZ w routerze,żeby sprawdzić czy z tym będzie mi działać AC 3 może się coś stać?W sensie,czytałem,że włączenie tej opcji może jakoś zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 23:26, Memorr napisał:

Jeśli włączę funkcję DMZ w routerze,żeby sprawdzić czy z tym będzie mi działać AC 3 może
się coś stać?W sensie,czytałem,że włączenie tej opcji może jakoś zaszkodzić?

Może zaszkodzić tak, że internet na danym gnieździe nie będzie chodził.
Jeżeli chcesz ominąć NAT, to albo przekieruj odpowiednie porty (po info jakie konkretnie dla tej gry odsyłam do gugli), albo spróbuj włączyć uPnP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, witajcie. Od jakiegoś czasu mam problem ze sterownikami do karty - nie chcą się zainstalować...
Pobieram właściwe, o to się nie martwcie. Wersja WHQL - instalacja kończy się niepowodzeniem. Próbuję manualnie przez menedżer urządzeń - mimo iż wskazuje mu ten pieprzony plik drivera, komputer i tak twierdzi że nie znalazł rządanego pliku! Próbowałem kilka razy wyczyścić system ze sterowników driver cleanerem(uprzednio odinstalowując przez programy i funkcje) i dopiero instalacja starych, sprzed dwóch lat(!) sterowników oznaczonych 270 zakończyła się sukcesem(ale tylko grafiki, reszty kończy się niepowodzeniem).

Moja karta to Geforce 460 GTX. Dodam, że od dłuższego czasu mam problemy z miganiem ekranu(po prostu robi się czarny ekran, a za chwilę wszystko wraca do normy). Pojawiają się też miejscami takie krótkotrwałe śnieżenia. Karta już raz była na gwarancji, bezproblemu gram w nią w najnowsze tytuły jak Far Cry 3, ba, wtedy ekran w większości przypadków mi nie miga, tylko jest stabilny.

Co możecie mi doradzić z tymi sterownikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Error, coś mi się stało z komputerem. Dzisiaj rano musiałem na chwilę ( jakieś 2-3h ) odłączyć od sprzętu grafikę i ramki, wszystko zrobiłem ładnie pięknie, normalna rzecz. Problem w tym, że po podłączeniu ponownie, gry strasznie mi klatkują. Mw3 działało na 70 fpsach, teraz to 70 mam patrząc w ziemie, a normalnie 20. FIFA13 to samo, strasznie tnie. Karta ani ramki nie wyglądaja na uszkodzone mechanicznie, nic z nimi przeca nie zrobiłem. macie jakies pomysły?

edit: właśnie się zorientowałem, że nie działają mi filmiki na yt. Zielony ekran, głos jest, a po chwili wysiada także przeglądarka. Wygląda to ewidentnie na jakiś problem z grafiką, jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii sterowników do karty graficznej, ja nigdy nie czyściłem kompa z poprzednich sterowników, raz spróbowałem i skończyło się to katastrofą ... obecnie w katalogu Nvidia mam:

280.26
285.62
296.10
301.42

czy one się jakoś aktualizują, gdy nowe stery zastępują stare?.

Kirabaxior - też mam takie dziwne miganie, np. gdy zamykam system, wtedy obraz na ułamek sekundy miga na czarno, lub gdy otwieram okno odpowiedzi tu na forum, też mi na ułamek sekundy miga na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 15:34, lis_23 napisał:

czy one się jakoś aktualizują, gdy nowe stery zastępują stare?.

To, co masz w katalogu nVidia to instalatory. Właściwe sterowniki są w katalogach systemowych. Więc pewnie jakoś się aktualizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 15:14, Pernia napisał:

edit: właśnie się zorientowałem, że nie działają mi filmiki na yt. Zielony ekran, głos
jest, a po chwili wysiada także przeglądarka. Wygląda to ewidentnie na jakiś problem
z grafiką, jakieś pomysły?

Dodatkowe zasilanie jest podłączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się