PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2012 o 15:38, Narmo napisał:

> czy one się jakoś aktualizują, gdy nowe stery zastępują stare?.
To, co masz w katalogu nVidia to instalatory. Właściwe sterowniki są w katalogach systemowych.
Więc pewnie jakoś się aktualizują.


A te czarne przebłyski to coś groźnego?, nawet przed chwilą gdy otwierałem to okienko to takowy czarny przebłysk miałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 15:45, lis_23 napisał:

A te czarne przebłyski to coś groźnego?, nawet przed chwilą gdy otwierałem to okienko
to takowy czarny przebłysk miałem ...

To zależy co je powoduje. Może w systemie zmienia się schemat kolorów, może rozdzielczość na sekundę się przestawia, albo odświeżanie.
Ja od wieków mam grafiki AMD i problemów ze sterownikami od dłuższego czasu nie miałem nawet wtedy, gdy instaluję kilka na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 15:40, Narmo napisał:

> edit: właśnie się zorientowałem, że nie działają mi filmiki na yt. Zielony ekran,
głos
> jest, a po chwili wysiada także przeglądarka. Wygląda to ewidentnie na jakiś problem

> z grafiką, jakieś pomysły?
Dodatkowe zasilanie jest podłączone?

Jest. Przeinstalowałem stery i dalej to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiga! Nie wiem co zrobiłem, doprowadziłem do momentu w którym nie chciała mi się włączyć żadna gra, pomimo zainstalowanej karty graficznej, wtedy na te stery zainstalowałem najnowsze, 12.6 ( po raz 6ty już dziś ) i jakoś działa:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem, ponieważ na nowo złożonym komputerze z świeżo zainstalowanym windowsem 8 bardzo często dochodzi do zamarznięcia obrazu/audio i to bez żadnego konkretnego obciążenia. Podejrzewam, że powodów może być prawdopodobnie wiele, dlatego chciałęm zapytać, czy można gdzieś sprawdzić jakieś logi, raporty systemu i sprawdzić co powoduje crashe? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć w wakacje kupiłem lapcoka Lenoovo Y570 jest wyposażony w 2 porty USB 3.0, ale dopiero teraz załapałem, że po włożeniu w nie gniazda myszki, pada, czy pendriva, one nie reagują. Sprawdzałem sterowniki, użyłem aktualizacji, mam najnowsze wersje. Gdzie leży problem? Trzeba mieć specjalne urządzenie aby podłączyć je do 3.0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dźwiękiem w komputerze. Chodzi o to, że gdy rozmawiam z kimś czy nagrywam dźwięk, to komputer wyłapuje to co robie na komputerze. Opcja Stereo Mix odznaczona (wyciszone), nawet po odłączeniu mikrofonu nagrywa to co dzieje się na komputerze, więc to nie jego wina. Ma ktoś pomysł od czego to jest i co z tym zrobić? Bardzo to uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy gramowicze. Mam takie pytanko odnośnie mojego laptopa a mianowicie Acer Aspire 5738Z.Czy ktos z was oriętuje sie czy posiada on fabrycznie mozliwosc odzyskania stanu systemu sprzed uzytkowania?Chodzi o to ze mój system stoi juz dosc długo i ostatnio strasznie zwolnił i jest zasmiecony i czy jest mozliwosc zeby ten komputer niejako "zrestartowac" . Czytałem o specjalnych partycjach odzyskiwania ale sam czegos takiego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos pomóc ? szukam sterownilow PCI o numerze seryjnym PCI\VEN_8086&DEV_293E&SUBSYS_02051025
bo te z oficjalnej strony ACER ( tej firmy mam laptopa) nie działaja ... Co skutkuje tym ze nie mam dzwieku i nie mam jak tego naprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dość dziwny problem bo przy uruchamianiu peceta mam do wyboru dwa systemy operacyjne - tyle tylko że nie mogę [ od jakiegoś czasu ] sobie wybrać który bym chciał w tym momencie włączyć, krótko mówiąc - nie dziajałą wtedy strzałki. Czym to może być spowodowane? Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 17:20, Tyler_D napisał:

Mam pewien dość dziwny problem bo przy uruchamianiu peceta mam do wyboru dwa systemy
operacyjne - tyle tylko że nie mogę [ od jakiegoś czasu ] sobie wybrać który bym chciał
w tym momencie włączyć, krótko mówiąc - nie dziajałą wtedy strzałki. Czym to może być
spowodowane? Jak to naprawić?


W BIOSie masz weyłączoną opcję suportu urządzeń USB, musisz ją włączyć (prawdopodobnie przy użyciu klawiatury PS2 - bo usb przecież nie działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność.
Taki komunika wywalał mi oglądanie filmów na YT i gry takie jak DOTA 2. Po zainstalowaniu sterowników, chyba do płyty głównej zaczęło wywalać tylko w DOTA 2, a dziś też w World of Tanks. W innych grach, np pierwszy Wiedźmin nic się nie dzieje, w LoLu też nie. Komputer jest nowy z końca sierpnia, sterowniki zainstalowane nowe do karty graficznej.

Procesor to jest i3 2120 a karta to AMD Radeon HD 7700 Series

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z SC2. Grając wyskakuje mi błąd DirectX/OpenGL. Ponoć to jest rozwiązanie:

"Solution: "Try increasing the paged pool size in XP in the following registry key:

HKLM/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Manager

There is a DWord value "PagedPoolSize". It''s default is 0x00000000.

You can set this value to 0xFFFFFFFF to force XP to use as much available memory for Paged Pool (in theory 4gb, but XP won''t support this much, so it will allocate as much as is available)."

Jako, że ang. nie jest dla mnie problemem to nie wiem gdzie mam znaleźć ten cały plik Memory Manager w Windows 8. Czy ktoś może mi napisać dokładnie jak to wykonać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem niedawno, mam problem gdyż czasem zawiesza mi się komputer w trakcie grania w gry, mowa tu o nowych grach jak np. Far Cry 3,grając w CoD4 czy BF Heroes komp się nie zawiesza (chociaż przy BFH chyba raz się zdarzyło).

Przetestowałem temperatury jakimś tam programem i tak to wygląda:

pierwszy screen dotyczy kompa w spoczynku, drugi obciążony poprzez test w tym programie OCCT

20121218234506

20121218234522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2012 o 23:45, Citkowsky napisał:

pierwszy screen dotyczy kompa w spoczynku, drugi obciążony poprzez test w tym programie
OCCT

Procesor zaczyna ci się przegrzewać.
Zdejmij obudowę, i wyczyść radiator z wentylatorem zanim ci się sprzęt spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 23:45, Citkowsky napisał:

Tak jak pisałem niedawno, mam problem gdyż czasem zawiesza mi się komputer w trakcie
grania w gry, mowa tu o nowych grach jak np. Far Cry 3,grając w CoD4 czy BF Heroes komp
się nie zawiesza (chociaż przy BFH chyba raz się zdarzyło).

Przetestowałem temperatury jakimś tam programem i tak to wygląda:

pierwszy screen dotyczy kompa w spoczynku, drugi obciążony poprzez test w tym programie
OCCT

Nałóż też pastę chłodzącą, jeśli stara się już starła. W sklepie kosztują od 7 do 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się