PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam taki malutki problemik.

Jeden z plików tekstowych przez przypadek kliknąłem aby otworzyło mi Adobe Flash Reader i teraz mam wszystkie pliki tekstowe pod to... Oczywiście można kliknąć otwórz za pomocą i Word, ale jest to lekko uciążliwe. Jak przywrócić ówczesny stan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 18:27, Vaksinar napisał:

Mam taki malutki problemik.

Jeden z plików tekstowych przez przypadek kliknąłem aby otworzyło mi Adobe Flash Reader
i teraz mam wszystkie pliki tekstowe pod to... Oczywiście można kliknąć otwórz za pomocą
i Word, ale jest to lekko uciążliwe. Jak przywrócić ówczesny stan?


Kliknąć na plik -> właściwości -> na samej górze prawie jest: Otwórz za pomocą i po prawej ikonka: Zmień. Kliknij i zmień na worda. Skojarzy wszystkie pliki z takim samym rozszerzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ściągnąłem niedawno program do odczytywania komiksów o nazwie "Comical". Problemem jest to, że w Operze zagnieździła sie jakas strona internetowa, która po każdym nowym uruchomieniu załącza się automatycznie, kasujac poprzednią sesję. Jest jakiś sposób żeby cos z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 18:58, Pierogi_z_Cukrem napisał:

w Operze

Może wystarczy zmienić ustawienia opery z "uzywaj strony glownej" na "kontynuuj przerwaną sesję"?. W operze 9
siedzi ta opcja "narzędzia/preferencje zakładka ogólne.
Chyba, ze gdzies w ustawieniach programu comical jest opcja od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Wczoraj zainstalowałem sobie Devil may cry. Wszystko chodziło pieknie, wyłaczyłę grę, potem właczyłem po jakimś czasie, gra się ładuje, zaczynam trzecią misiję i..... pokazuje sie biały ekran w szare paski, komputer wydaje pisk i jedyna radą jest restart kompa. Próbowałem nowe sterowniki zainstalowac, okazało się że się nie da bo wyskakuje bład. Wkurzyłem się i zrobiłem format. zainstalowałem najnowsze sterowniki i grę Leauge of legends. Postanowiłem zagrać sobie partyjkę, gra się ładuje.... brup... ten sam problem... nie wiem co może byc powodem. Czyżby dmc zniszczył mi coś w karcie graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne zjawisko, że jak na pulpicie kilknę dwa razy lewym przyciskiem myszki, to znikają wszystkie ikony, ponowne podwójne kliknięcie je przywraca - można to jakoś zniwelować, wyłączyć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 02:29, lis_23 napisał:

Mam takie dziwne zjawisko, że jak na pulpicie kilknę dwa razy lewym przyciskiem myszki,
to znikają wszystkie ikony, ponowne podwójne kliknięcie je przywraca - można to jakoś
zniwelować, wyłączyć?.

Vista? Jeżeli tak, to masz zainstalowanego Service Packa? Jak nie to zaktualizuj system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 12:24, Jackal-pl napisał:

> Mam takie dziwne zjawisko, że jak na pulpicie kilknę dwa razy lewym przyciskiem
myszki,
> to znikają wszystkie ikony, ponowne podwójne kliknięcie je przywraca - można to
jakoś
> zniwelować, wyłączyć?.
Vista? Jeżeli tak, to masz zainstalowanego Service Packa? Jak nie to zaktualizuj system.


Windows 7 64 bit, Service Pack 1 + aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłbym jakiegoś Anti-virusa, Anti-Malware i poprawił CCleaner''em, razem z rejestrem. Jeśli dalej będziesz miał problem zainstaluj sterowniki do GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:31, Shinigami napisał:

Odpaliłbym jakiegoś Anti-virusa, Anti-Malware i poprawił CCleaner''em, razem z rejestrem.
Jeśli dalej będziesz miał problem zainstaluj sterowniki do GPU.


Anti Malware strasznie mi namieszał w kompie, przestał mi działać, min. firefox i musiałem przywracać system
używam odkurzacza i CClenera, ale w przypadku CC szukam tylko problemów w rejestrze i je naprawiam
GPU to karta graficzna, tak?, używam jakiś z połowy ub. roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:38, lis_23 napisał:

GPU to karta graficzna, tak?, używam jakiś z połowy ub. roku.


Odkurzacz z miejsca bym odinstalował, ale to tak na marginesie. Co do Anti-Malware to używam bez problemów tego:
http://www.malwarebytes.org/

GPU to karta graficzna zobacz może najnowsze sterowniki pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:46, Shinigami napisał:

> GPU to karta graficzna, tak?, używam jakiś z połowy ub. roku.

Odkurzacz z miejsca bym odinstalował, ale to tak na marginesie. Co do Anti-Malware to
używam bez problemów tego:
http://www.malwarebytes.org/

GPU to karta graficzna zobacz może najnowsze sterowniki pomogą.


A co jest nie tak z odkurzaczem?, używam go od paru lat
przeleciałem też komp CC a obecnie AVG Anti-Virus Free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:53, lis_23 napisał:

A co jest nie tak z odkurzaczem?


Kiedyś robiłem znajomemu komputer który sobie odkurzał tym programem, może od tego czasu coś się zmieniło, jednak zmiany jakie poczynił w systemie były podobne do Twoich doświadczeń z Anti-Malware. Można powiedzieć, że był fanem polskich przyśpieszaczy systemu - na zdrowie mu to nie wyszło.

Kombinuj, sprawdź co ostatnio zainstalowałeś - co masz w startup etc. W końcu dojdziesz do tego co jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 15:58, Shinigami napisał:

> A co jest nie tak z odkurzaczem?

Kiedyś robiłem znajomemu komputer który sobie odkurzał tym programem, może od tego czasu
coś się zmieniło, jednak zmiany jakie poczynił w systemie były podobne do Twoich doświadczeń
z Anti-Malware. Można powiedzieć, że był fanem polskich przyśpieszaczy systemu - na zdrowie
mu to nie wyszło.

Kombinuj, sprawdź co ostatnio zainstalowałeś - co masz w startup etc. W końcu dojdziesz
do tego co jest problemem.


Heh, ja, jak na razie nie miałem problemów z odkurzaczem, nie używam też przyśpieszaczy systemu, poza Game Booster 3, ale to do gier i dosyć rzadko
niestety, nie jestem dobry w tym, żeby dojść do tego, co jest nie tak ... anty wirus nic nie wykrył, mogę jeszcze zainstalować nowsze sterowniki do karty graficznej
sam problem nie jest zbyt uciążliwy, odkryłem go przez przypadek, kilkając dwukrotnie na pulpicie, martwię się tylko tym, żeby to nie było nic poważniejszego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem coś z grafiką. Wywala mnie ciągle z windowsa i wyskakuje BSOD, i jest napisane że problem dotyczy pliku nvlddmkm.

Grafikę mam GF9800GT i nigdy przed tem nie miałem podobnych problemów. System win 7 64bity również działał normalnie, ale jak grałem ostatnio w L4D2 po prostu się zwiesił i wywalił. Własnie instaluje Viste i zobaczę czy coś podobnego będzie się działo na tym systemie. Ktoś miał coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 18:23, Puszkin napisał:

Mam problem coś z grafiką. Wywala mnie ciągle z windowsa i wyskakuje BSOD, i jest napisane
że problem dotyczy pliku nvlddmkm.

Grafikę mam GF9800GT i nigdy przed tem nie miałem podobnych problemów. System win 7 64bity
również działał normalnie, ale jak grałem ostatnio w L4D2 po prostu się zwiesił i wywalił.
Własnie instaluje Viste i zobaczę czy coś podobnego będzie się działo na tym systemie.
Ktoś miał coś podobnego ?


Kiedyś miałem podobny problem z Radeonem x1800 xt. Gdy zainstalowałem win 7 po kilku minutach gry wywalało BSOD''a. Zainstalowałem Vistę i to samo. Natomiast gdy zainstalowałem Xp problem odrazu znikł .
Pozostaje próbować innych wersji sterowników. Przed instalacją sterownika odinstaluj stary sterownik ,oraz: Psyhx itp Następnie usuń folder C:\NVIDIA\Sprawdź czy karta się nie przegrzewa. Jeśli jest to wersja podkręcona możesz spróbować obniżyć zegary karty do standardowych (np. EVGA Precision , Riva Tuner MSi Afterburner)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jakis program do czyszczenia sterowników grafiki np Driver Sweeper i zainstaluje.
Następnie pobierz sobie najnowsze sterowniki.
I teraz kolejno - z panelu sterowania -> dodaj/usun programy odinstaluj wszystkie składniki swoich sterowników, poproszony o restart zgódź się, ale przy restarcie od razu wbij w tryb awaryjny.
Po wejściu w awaryjny odpalasz Driver Sweeper i czyścisz pozostałości po sterownikach.
Poproszony o kolejny restart zgadzasz się i czekasz aż system normalnie się włączy, teraz zarzucasz ccleaner i czyścisz rejestr z resztek pozostałości po sterach po czym instalujesz nowe.

Tak wygląda poprawny proces czystej instalacji sterowników do grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwalona karta graficzna.
Jeśli dalej masz na niej takie artefakty jak wcześniej i ten konkretny urywek odnośnie biblioteki to w większości przypadków ten błąd wskazuje uszkodzony układ gpu [kodu błędu nie podałeś ale +/- domyślam się które to mogą być kody]

Wyżej masz rozpisaną instrukcję jak prawidłowo reinstalować sterowniki - możesz spróbować takiej poprawnej reinstalacji przed oddaniem karty na diagnostykę do naprawy [mało opłacalne, najwygodniej było by ją sprawdzić w innym sprzęcie, jeśli dawała by takie same rezultaty to wywalić do śmieci i kupić nową]

Od biedy można jeszcze spróbować ustawić tryb zarządzania energią z adaptacyjnego na preferuj maksymalna wydajność jak również dodać wartość DWORD - TdrDelay do odpowiedniego klucza w rejestrze i ustawić jej wartość danych na 8.

P.S.
Sprawdzałeś temperaturę i napięcia tej karty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Viste i jak na razie bez problemu po zainstalowaniu sterów (przed było problemowo, kolorki artefakty itp)
Zainstaluję z origin dead space 2 i zobaczę czy z grami będzie podobnie. Mam nadzieję że nie będzie cyrków robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się