PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nie sprawdzałem, na razie jeszcze oddam kolesiowi kartę, niech sprawdzi czy u niego na 7 działa normalnie czy nie.

Dnia 29.01.2013 o 19:25, Pietro87 napisał:

P.S.
Sprawdzałeś temperaturę i napięcia tej karty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 19:21, Pietro87 napisał:

Pobierz jakis program do czyszczenia sterowników grafiki np Driver Sweeper i zainstaluje.
Następnie pobierz sobie najnowsze sterowniki.
I teraz kolejno - z panelu sterowania -> dodaj/usun programy odinstaluj wszystkie
składniki swoich sterowników, poproszony o restart zgódź się, ale przy restarcie od razu
wbij w tryb awaryjny.
Po wejściu w awaryjny odpalasz Driver Sweeper i czyścisz pozostałości po sterownikach.
Poproszony o kolejny restart zgadzasz się i czekasz aż system normalnie się włączy, teraz
zarzucasz ccleaner i czyścisz rejestr z resztek pozostałości po sterach po czym instalujesz
nowe.

Tak wygląda poprawny proces czystej instalacji sterowników do grafiki.


Hmmm ... po pierwsze, nie mogę wejść w tryb awaryjny - mam klawiaturę Razera, która uruchamia się z opóźnieniem ( zresztą, myszka też ), po drugie, próbowałem kiedyś postępować zgodnie z zaleceniami gram. pl ( w temacie o kartach graficznych jest poradnik, jak odinstalowywać stare i instalować nowe sterowniki ) ale miałem wtedy potężne problemy z kompem ... więc po prostu instaluję nowe sterowniki na stare ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 21:07, lis_23 napisał:

Hmmm ... po pierwsze, nie mogę wejść w tryb awaryjny - mam klawiaturę Razera, która uruchamia
się z opóźnieniem ( zresztą, myszka też ), po drugie, próbowałem kiedyś postępować zgodnie
z zaleceniami gram. pl ( w temacie o kartach graficznych jest poradnik, jak odinstalowywać
stare i instalować nowe sterowniki ) ale miałem wtedy potężne problemy z kompem ...
więc po prostu instaluję nowe sterowniki na stare ...


No to się nigdy syfu w systemie nie pozbędziesz instalując nowe stery na stare.
A do wejścia w tryb awaryjny wystarczy kupić byle jaka klawiaturę na wejściu ps2, koszt jakieś 15-20zł, a może być niezbędną w sytuacji gdy komp padnie lub złapie jakiegoś wrednego mallwarea/adware tudzież innego zgnilca.
Ale na chwile obecną możesz olać tryb awaryjny, po odinstalowaniu sterowników zwyczajnie po zwykłym restarcie użyj driver sweepera, potem kolejny restart [DS cie o niego poprosi sam] i użycie ccleanera i dopiero instalacja sterowników.
Tez zadziała tak jak powinno.

Jeśli nie wiesz które pozycje z dodaj/usuń programy odinstalować podaj od kogo masz kartę [amd czy nvidia] + ewentualnie model karty to podam ci które pozycje wywalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 21:34, Pietro87 napisał:

>

No to się nigdy syfu w systemie nie pozbędziesz instalując nowe stery na stare.
A do wejścia w tryb awaryjny wystarczy kupić byle jaka klawiaturę na wejściu ps2, koszt
jakieś 15-20zł, a może być niezbędną w sytuacji gdy komp padnie lub złapie jakiegoś wrednego
mallwarea/adware tudzież innego zgnilca.
Ale na chwile obecną możesz olać tryb awaryjny, po odinstalowaniu sterowników zwyczajnie
po zwykłym restarcie użyj driver sweepera, potem kolejny restart [DS cie o niego poprosi
sam] i użycie ccleanera i dopiero instalacja sterowników.
Tez zadziała tak jak powinno.

Jeśli nie wiesz które pozycje z dodaj/usuń programy odinstalować podaj od kogo masz kartę
[amd czy nvidia] + ewentualnie model karty to podam ci które pozycje wywalić.


Ja chyba wstrzymam się do czasu, aż odwiedzi mnie ktoś, kto lepiej się na tym zna ;)
ale mogę Ci podać mój model karty: Gainward GTX 570
a na fotce, sterowniki.

20130129222109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 22:21, lis_23 napisał:

Ja chyba wstrzymam się do czasu, aż odwiedzi mnie ktoś, kto lepiej się na tym zna ;)
ale mogę Ci podać mój model karty: Gainward GTX 570
a na fotce, sterowniki.



No i wywalasz to wszystko po czym robisz to co opisane wyżej :)
To żadna fizyka kwantowa, 10 minut roboty i po sprawie.

Sterownik od 3d możesz olać kompletnie swoją drogą [chyba, że grasz w stereoskopowym 3d, w innym wypadku to tylko zbędny śmieć w systemie i rejestrze [przy kolejnej instalacji jak nie grasz w 3d wybierz niestandardową i odznacz, żeby ci go nie instalował] jeśli nie korzystasz ze stereoskopowego 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 22:36, Pietro87 napisał:



No i wywalasz to wszystko po czym robisz to co opisane wyżej :)
To żadna fizyka kwantowa, 10 minut roboty i po sprawie.

Sterownik od 3d możesz olać kompletnie swoją drogą [chyba, że grasz w stereoskopowym
3d, w innym wypadku to tylko zbędny śmieć w systemie i rejestrze [przy kolejnej instalacji
jak nie grasz w 3d wybierz niestandardową i odznacz, żeby ci go nie instalował] jeśli
nie korzystasz ze stereoskopowego 3D.


Nie korzystam z 3D ale to się samo instaluje, zawsze instalowałem tę zalecaną wersję ;)
Wiesz, nie jestem specem, miałem już tyle problemów że boję się sam coś ruszać
do tego mały pech, w ubiegłym roku poszły trzy myszki i jeden dysk twardy, wole nie kusić losu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 22:41, lis_23 napisał:

Nie korzystam z 3D ale to się samo instaluje, zawsze instalowałem tę zalecaną wersję
;)


Dajesz przy instalacji zamiast expresowa/zalecana opcje niestandardowa i sam wybierasz które składniki sterownika mają byc zainstalowane.

Dnia 29.01.2013 o 22:41, lis_23 napisał:

Wiesz, nie jestem specem, miałem już tyle problemów że boję się sam coś ruszać
do tego mały pech, w ubiegłym roku poszły trzy myszki i jeden dysk twardy, wole nie kusić
losu ;)


Znam ten bół w kwestii myszek.
Moja razer naga hex znów leży w serwisie, korzystam teraz zastępczo z jakiegoś tam badziewka za 35zł w którym już po niecałym miesiącu użytkowania scroll zaczyna wariować.
Pożegnałem tez niedawno [5 miechów temu] jeden zasilacz, aczkolwiek zmarł niejako "śmiercią naturalną" ot padł w nim kondensator, więc odszedł łagodnie i skończyło się na wymianie na nowy [mogłem wstawić niby nowy kondensator w tamtą zasilkę, mam ją w domu, może nawet ją któregoś dnia naprawię].
Aczkolwiek innych zgrzytów nie miewam od ładnych paru lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2013 o 22:52, Pietro87 napisał:


Znam ten bół w kwestii myszek.
Moja razer naga hex znów leży w serwisie, korzystam teraz zastępczo z jakiegoś tam badziewka
za 35zł w którym już po niecałym miesiącu użytkowania scroll zaczyna wariować.
Pożegnałem tez niedawno [5 miechów temu] jeden zasilacz, aczkolwiek zmarł niejako "śmiercią
naturalną" ot padł w nim kondensator, więc odszedł łagodnie i skończyło się na wymianie
na nowy [mogłem wstawić niby nowy kondensator w tamtą zasilkę, mam ją w domu, może nawet
ją któregoś dnia naprawię].
Aczkolwiek innych zgrzytów nie miewam od ładnych paru lat :)


Ja rok temu oddałem na serwis Razer Imperator ( podwójne kliknięcie ), po ok. miesiącu zwrócili mi kasę ( ok. 250 zł ), trochę wcześniej zakupiłem zastępczo A4TECH Evelation Oscar X740 Extra, po czterech miesiącach mysz przestała działać, oddałem do serwisu a w zastępstwie zakupiłem inny model ale on miał coś nie tak z kółkiem myszki ( samo się przewijało ), oddałem i za 150 zł zakupiłem Razer Abyssus i na razie jest ok, choć myszka jest mała i dosyć skromnie wyposażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 21:34, Pietro87 napisał:

/.../ > No to się nigdy syfu w systemie nie pozbędziesz instalując nowe stery na stare. /.../

Niekoniecznie. Dawniej tak było, ale od dłuższego czasu mozna instalować nowe sterowniki bezpośrednio na stare. Ja już bodaj siódmy, albo nawet ósmy raz instaluje nowe sterowniki nVidii na stare i wszystko chodzi idealnie (pomijając fakt, że w Gothicu 2 nie działają zwoje, ale na starszych sterownikach i z łuku nie mogłem korzystać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejny problem, mam nadzieję że pomożecie,
Miałem kartę radeon 4890 ale się już zużyła i dziś kupiłem nową: Radeona 7850 2 gb od Gigabyte. Załączyłem i wszystko się włączyło tylko nie internet. Podłączenie mam kablem. Cała rodzina na laptopach ma internet, a ja nie. Internet nie włącza się odkąd włożyłem nową kartę graficzną. Format też nie pomógł.
Płyta główna: Gigabyte 970a-ds3

Windows: 8.

Może coś z kartą sieciową? Jednakże nie wiem jak zainstalować nowe sterowniki do niej i jakie. Mógłbym prosić o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 19:41, Sigu napisał:

Czy między instalacją Windowsa 8, a podłączeniem karty graficznej włączałeś komputer?


Wyłączyłem komputer(internet działał) - > zamieniłem karty- >włączyłem komputert (internet nie działał) - > format kompa (internet dalej nie działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn powiem ci tak - móc można owszem. Nvidia np nawet ma do tego specjalną apke [aktualizacje nvidia].
Ale czy to jest takie zdrowe dla systemu - tu już bym polemizował.
Generalnie warto chociaż raz na jakiś czas zrobić czystkę i wrzucając kolejne nowsze sterowniki starych pozbyć się wcześniej w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie będę mógł w takim razie pomóc. Windows 8 czasami podczas instalacji miesza ze sprzętem, ale skoro wszystko działało, to nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość, aby system i jakaś gra czytała , że mam kartę z DirectX 11?, bo do odpalenia Crysis 3 jest właśnie potrzebny DX11. Gdzieś czytałem na angielskim forum, że jest taka możliwość, ale ciężko mi było wszystko wyczytać tak, aby dokładnie się tym pobawić i pozmieniać.
Dzięki?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z myszą R.A.T. 3, a mianowicie, zawiesza się losowo. Kursor staje i żaden przycisk nie działa, laser i wszystkie lampki się w tym czasie palą. Wydaje mi się, że za każdym razem kiedy mysz się zawiesiła, to akurat scrollowałem. Myszkę trzeba wypiąć z USB i wpiąć ponownie, aby zaczęła działać. Próbowałem reinstalować sterowniki, instalować standardowe windowsowe sterowniki do myszy usb, podpinać do innego portu usb i nic. Czasem scrolluję i używam myszy 3h i działa, a czasem zawiesza się co 10 minut. Nie muszę chyba mówić, że problem jest irytujący. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dx11 ma wsteczną kompatybilność z poprzednimi wersjami. Jest wiele gier wymagających DX11 które będą działać na kartach z obsługa dx9/10. Przykład to mój komp i GTX260 w nim zamontowany - taki AC3 działa u mnie mimo wymogu dx11, ot mam mniej efektów cząsteczkowych tu i tam względem karty która obsługuje 11stkę.
Różnica wizualna - dla mnie gołym okiem niemal nie do zauważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kursorem. Gdy przesuwam go skrajnie do boku lewego lub do góry bądź dołu nie wychodzi on "poza ekran" natomiast przesuwając go w lewo znika zupełnie jakby jakaś druga połowa pulpitu znajdowała się z tamtej strony. Denerwujące jest to, że czasem ciężko ten kursor wydobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 16:05, damlon napisał:

Mam problem z myszą R.A.T. 3, a mianowicie, zawiesza się losowo. /.../ Jakieś pomysły?

Jedyny, jaki przychodzi mi do głowy, to wymiana myszki. Miałem (mam zresztą do dzisiaj) mysz Microsoftu (wtedy była najnowocześniejszą myszą dostępną w Polsce!), która po godzinie grania w Diablo 2 zawieszała komputer. Dawno to było i ta mysz, chyba ponad 14 lat temu, kosztowała mnie 200 zł, ale zmuszony byłem odłożyć ją na półkę. Praktycznie nie odważyłem się używać jej do gier, no bo co niby miałbym zrobić, gdyby tak samo zawieszała mi komputer w innych grach? Grać 45 minut i restartować komputer? To już wolałem kupić mysz "gorszą" ale niezawodną...

Dnia 31.01.2013 o 16:05, damlon napisał:


P. S.
O ile pamiętam "rat" to szczur, nie mysz ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się