PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Panowie, przy poprzedniej karcie tj. HD 5670 w grach, normalnie miałem ustawione z rozdzielczością 60Hz.
Teraz , na karcie z podpisu mogę tylko ustawić 59,95Hz :) Dlaczego tak się stało ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jaka rozdzielczością konkretnie.
Wszędzie przy każdej masz 59.95 ?
Sprawdź w panelu nvidii przy rozdziałkach.
Nigdzie nie ma 60 ?
W jakich grach ?
Jakie sterowniki bety czy oficjalne whql ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma bad secora i to raczej poważnego ale naszczęście nie padł cały dysk. I tu mam pytanie planuje kupić i uratować ze starego co sie da i ten uszkodzony dysk do tego czasu wyjąć z kompa czy na jedno wyjdzie? nowy dysk planuje kupić za 1 miesiąc do 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 20:30, Pietro87 napisał:

Z jaka rozdzielczością konkretnie.
Wszędzie przy każdej masz 59.95 ?
Sprawdź w panelu nvidii przy rozdziałkach.
Nigdzie nie ma 60 ?
W jakich grach ?
Jakie sterowniki bety czy oficjalne whql ?


No to tak.
Chodzi mi o rozdzielczość 1680x1050.
W panelu nvidii , wszędzie ustawione jest Hz60.
60hz mam w : 640x480/1024x768 , im wyżej , to się zmienia , na 1360x768 do 1440x900 jest już 59,89Hz , a od 1600x900 , czyli do 1680x1050 jest 59x95.
Chodzi mi o grę Battlefield 3.
Sterownik są to chyba najnowsze z nr: 310.90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 23:23, rino1983 napisał:

Ma bad secora i to raczej poważnego ale naszczęście nie padł cały dysk. I tu mam pytanie
planuje kupić i uratować ze starego co sie da i ten uszkodzony dysk do tego czasu wyjąć
z kompa czy na jedno wyjdzie? nowy dysk planuje kupić za 1 miesiąc do 2


Ja bym się śpieszył - dwa lata temu miałem bad sector na dysku systemowym, ledwo kupiłem drugi, zewnętrzny dysk i wszystko zgrałem, dzień później dysk padł - trwało to niecały miesiąc od pierwszego komunikatu systemu, pod koniec już nie wyłączałem kompa na noc, tylko go usypiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wymieniłem sobie lapka i chciałem sprawdzić jego klasyfikację w systemie win 7; jednakże wyskakuje mi takie okienko: "załącznik".

Wiecie jak zaradzić? Stery mam wszystkie poinstalowane. Win 7 Prof. N x64

20130207005054

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caly soft i gry obliczeniozerne poprawnie dzialaja? W device manager nie ma nic na zolto/czerwono? Te wiadomosc masz od razu po rozpoczeciu czy pod koniec? sterowniki od prod. czy normalne i czy najnowsze? Laptop jest wlaczony w trybie bez zadnego oszczedzania energii (tak powinno byc IMO)?

edit: masz wersje N, wiec zainstaluj to, mam nadzieje, ze podziala:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=16546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 01:55, kuba9876543210 napisał:

Caly soft i gry obliczeniozerne poprawnie dzialaja? W device manager nie ma nic na zolto/czerwono?
Te wiadomosc masz od razu po rozpoczeciu czy pod koniec? sterowniki od prod. czy normalne
i czy najnowsze? Laptop jest wlaczony w trybie bez zadnego oszczedzania energii (tak
powinno byc IMO)?

edit: masz wersje N, wiec zainstaluj to, mam nadzieje, ze podziala:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=16546


Woczraj już wygooglowałem to rozwiązanie :) (znaczy się dzisiaj w nocy) ale dzięki za zainteresowanie :) wszystko gra i buczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2013 o 23:47, Bralo napisał:

W panelu nvidii , wszędzie ustawione jest Hz60.


Czyli dobrze zrozumiałem - w panelu nvidii i innych grach oprócz BF3 ten problem nie występuje tak :) ?
Z tego co wiem to raczej wina samego BFa który coś tam namieszał w jakimś patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 14:08, Pietro87 napisał:


> W panelu nvidii , wszędzie ustawione jest Hz60.

Czyli dobrze zrozumiałem - w panelu nvidii i innych grach oprócz BF3 ten problem nie
występuje tak :) ?
Z tego co wiem to raczej wina samego BFa który coś tam namieszał w jakimś patchu.

Jeszcze raz przestukałem panel nvidii i tam gdzie jest opcja z Hz jest 60.
Przed chwila zainsalowałem GTA IV i po włączeniu również ustawiło mi się 1680x1050 59Hz , ale mogłem zmienić na 60Hz , natomiast w BF3 przy takiej rozdzielczości , nie mam możliwości zmian. Ogólnie mi to przeszkadza. Jedynie przy wczytywaniu mapy , mam ekran ucięty , ale to żaden problem. W grze różnic nie ma , chyba , że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłączania komputera z monitorem(telewizorem)za pomocą kabla HDMI- DVI. W sensie, HDMI podłączam do kompa a DVI do monitora. Po takim podłączeniu nie ma obrazu, natomiast gdy podłączę kable odwrotnie(DVI -HDMI)jakość obrazu jest zdecydowanie słaba. Mam aktualnie podłączony ekran z komputerem przez DVI-DVI, ale kabel jest lekko ''zużyty'' i co jakiś czas miga mi ekran(to nie wina karty - problem jest już zdiagnozowany), dlatego z dostępnych kabli chcę spróbować czegoś nowego nie tracąc jakości obrazu. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 16:29, Kirabaxior napisał:

monitorem(telewizorem)


Niezły rebus. Jeśli to telewizor to prawdopodobnie ma jedno gniazdo hdmi dedykowane PC / konsoli, na którym wszystko powinno działać dobrze, jeśli karta ma oba złącza to oczywistym wyborem będzie standardowy kabel HDMI - HDMI, tutaj nie ma co kombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieje mi się takie coś lapie...
Karta ATI 5650 HD Windows 7 ramu 4 giga, wszystko zaktualizowane. Niektórzy już mi tam pisali o podobnych rozwiązaniach na stacjonarnym. Tym razem to się dzieje na lapie... Ktoś wie jak temu zaradzić >?

20130207190229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś oświeci, czy da się zrobić internet w laptopie, mając taki myk jak Livebox na innym kompie. Muszę to pilnie wiedzieć, a jak się da, to jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 19:02, Puszkin napisał:

Dzieje mi się takie coś lapie...
Karta ATI 5650 HD Windows 7 ramu 4 giga, wszystko zaktualizowane. Niektórzy już mi tam
pisali o podobnych rozwiązaniach na stacjonarnym. Tym razem to się dzieje na lapie...
Ktoś wie jak temu zaradzić >?


Temperatury grafiki?
Być może to wina sterowników - przeinstaluj je. Jak nie to cóż:
Unii Europejskiej dziękujemy za dyrektywę RoHS!!!
Dzięki tej dyrektywie nie ma ołowiu w cynie do lutowania i przez to jest do pupy. Kto kiedyś lutował RoHSem to wie dlaczego ;)
Pod wpływem wysokiej temperatury (laptop nie jest w stanie odprowadzić takiej ilości ciepła jak stacjonarka) cyna puszcze elementy nią pospawane co objawia się różnorakimi artefaktami. Na karty ze stacjonarek działa jeszcze tzw. metoda piekarnikowa, ale na laptopy - nie ma jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:08, Budep napisał:

Niech mnie ktoś oświeci, czy da się zrobić internet w laptopie, mając taki myk jak Livebox
na innym kompie. Muszę to pilnie wiedzieć, a jak się da, to jak? :D

Bierzesz płytę od liveboxa, wkładasz ją do napędu, szukasz instrukcji w pliku pdf i postępujesz zgodnie z nią. Nie wiem, jak ten now Livebox, ale stary miał bardzo obszerną i dokładną instrukcję. Uprzedzając pytania - żadnego softu od TP/Orange nie musisz instalować. Wystarczy zazwyczaj wyszukać sieć bezprzewodową Liveboxa, podłączyć sie do niej, wpisać hasło jeżeli sieć jest szyfrowana i wcisnąć przycisk REG jeżeli nie zostało to wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HDMI-HDMI niestety u mnie ma też zdecydowanie gorszą jakość obrazu niż DVI-DVI... o dziwo. Obraz ma ostre krawędzie i wzrok szybko się męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 23:20, Kirabaxior napisał:

Obraz ma ostre krawędzie i wzrok szybko się męczy.


Kombinowałeś z różnymi wejściami - zakładając oczywiście, że masz więcej niż jedno - i grzebałeś w ustawieniach karty graficznej / reinstalowałeś sterowniki? Każda z tych rzeczy może pomóc, sam mam do kompa podłączony monitor i telewizor, na niektórych wyjściach działa źle, na innych w ogóle - dopiero na dedykowanym wszystko jest w porządku.

Pozostaje jeszcze kwestia pogrzebania w opcjach TV, wybór źródła i inne pierdoły - szczególnie w przypadku podłączeń hdmi - hdmi, ale do tego już sam musisz dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 08:11, Puszkin napisał:

stery najnowsze do vaio są z 2010 roku...
a teraz testowałem gre w temperaturze 5+ to samo siędzieje...

Ale zainstaluj stery do karty graficznej ze strony amd.com

Spróbuj, ofc jak stery nie pomogą, odkręcić klapę laptopa z tyłu i wyczyścić wszystkie radiatory sprężonym powietrzem. Być może karta się opamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się