PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2006 o 06:03, Olamagato napisał:

Na ATI zobaczyłbyś komunikat o braku podłączenia
dodatkowego zasilania i nawet nie uruchomiłbyś windy. No ale Nvidia chodzi inaczej. Po prostu
wykaszania się gdy zasilania jest juz naprawdę za mało.


:) wroga propaganda :) nvidia fakt, pozwala odpalic winde, ale jak jest zle to obniza taktowania i wywala okienko o braku zasilania (testowane na gf5900xt i zasilaczu "350W" za 60zl).

ale fakt, na zasilaczach sie nie oszczedza, dodam tylko ze na smród smazonej izolacji tez trzeba wazac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 13:47, gmx napisał:

:) wroga propaganda :) nvidia fakt, pozwala odpalic winde, ale jak jest zle to
obniza taktowania i wywala okienko o braku zasilania

Czasem rzeczywiście tak działa, ale nic nie jest doskonałe. Jeżeli mocy jest wystarczająco dużo aby odpalić grę na najsłabszych ustawieniach graficznych i siłą rzeczy na najniższym poborze prądu, ale jednocześnie za mało jej aby wystarczało na nieco większe obciążenie, to komunikat nie wyskakuje, a karta pracuje z pełnym taktowaniem, tylko losowo pojawiaja się różne efekty specjalne. Inaczej mówiąc praca całego komputera jest niestabilna.
Testowane na GF 6600GT, GF 6800LE i GF 6800GT w różnych kombinacjach taktowań i odblokowań (jeżeli się dawało) na kilku badziewnych zasilaczach.
Taniej jest kupić znacznie mocniejszy zasilacz, albo taki który bez zarzutu spełnia ostre wymagania pracy w wysokim obciążeniu. W końcu te dodatkowe 100 zł to często jest mniej niż 5% ceny całego nowego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 13:37, Nester napisał:

Ja mam taki problem gdy jestem na pulpicie wszystko goOd,ale gdy właczam jakas gre np.Muonline,ET
pogram 10 min i...zawiesza sie komputer.
Zawsze gdy włączę gre-10 min i RESET
POMOCY!!!!!


Komp zawiesza sie tylko na jednej grze czy raczej na wszystkich i czy zawiesza sie już od dłuższego czasu czy powiedzmy od kilku tygodni (tych gorących) , bo jeśli tak to bardzo możliwe że sie najzwyczjniej w świecie przegrzewa sprawdź temperaturę procka (jak możesz to też płyty i karty graficznej)! Odkręć obudowe (podstaw jak masz jakiś wiatrak) sprawdź czy coś się zmieniło(na lepsze), przejrzyj kilka poprzednich stron w tym temacie bo nie jesteś jedyną osobą z takim problemem i może twoj ktoś tu już rozwiązał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukarką :/ A dokladniej z zainstalowaniem sterów do niej, mam HP 3940 i gdy instaluje stery dochodzi moment (sprawdz czy urządzenie jest właczane i podlacz do usb ) no to spoko i teraz niby kaze mi poczekac kilka minut jest pokazane tam jakies przesylanie i zaczyna sie od 400kb/s aż spada do 20 - 30 po jakims czasie, czekam 15 minut i puff pokazany jest taki kabelek z przesylaniem a tam czerwony krzyzyk na środku ;/ pisze ze nie udalo sie i ze mozna podlaczyc pozniej, ale ja podlaczam a i tak nie wykrywa ;/ Jak mysliscie co moze byc problemem ? Wczesniej tak nie mialem, dopiero po reinstalce Wina XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 16:30, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

> Ja mam taki problem gdy jestem na pulpicie wszystko goOd,ale gdy właczam jakas gre np.Muonline,ET

> pogram 10 min i...zawiesza sie komputer.
> Zawsze gdy włączę gre-10 min i RESET
> POMOCY!!!!!

Komp zawiesza sie tylko na jednej grze czy raczej na wszystkich i czy zawiesza sie już od dłuższego
czasu czy powiedzmy od kilku tygodni (tych gorących) , bo jeśli tak to bardzo możliwe że sie
najzwyczjniej w świecie przegrzewa sprawdź temperaturę procka (jak możesz to też płyty i karty
graficznej)! Odkręć obudowe (podstaw jak masz jakiś wiatrak) sprawdź czy coś się zmieniło(na
lepsze), przejrzyj kilka poprzednich stron w tym temacie bo nie jesteś jedyną osobą z takim
problemem i może twoj ktoś tu już rozwiązał!

Od dłuższego czasu mi sie tak robi na wszystkich grach.A z sprawdzeniem tej temperaury to jak??
moje gg: 7960589

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 16:02, RobeN napisał:

Tempa można z łatwością przenieść na inny dysk.
A tu może być rozstrojony instalator windows. Tylko nie bardzo wiem jak do przywrócić do porządku.

Mam prośbe...
czy moglbys powiedziec jak pzreniesc tempa na inny dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy znasz może jakiś dobrze trzymający, termoprzewodzący klej? Muszę przykleić radiator do chipsetu na płycie Asusa. Oryginalne mocowanie puściło i bez wlutowania nowych zaczepów do radiatora by się nie obeszło. Raz mi już przyklejono, ale, jak potem zobaczyłem, klejem była pokryta najwyżej 1/3 chipsetu. Wszystko działało, Oblivon Chodził bezproblemowo po kilka godzin, ale tylko trzy dni i radiator odpadł. Teraz zrobię to sam. Jak mi nie poradzisz, użyję kleju dwuskładnikowego Zalmana (ale on właśnie tak słabo trzymał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 18:29, Dominik84 napisał:

a SP2 zainstalowane masz?


naturalnie że mam, nie wiem co to ma do instalki sterow do drukarki skoro kazde inne działają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 18:52, Widek napisał:

naturalnie że mam, nie wiem co to ma do instalki sterow do drukarki skoro kazde inne działają


hmm... no chodzi o sterowniki usb 2.0 które porawnie działają z SP2 dopiero. Moze drukarka wchodzi w tryb uśpienia, może kabel jest wadliwy, moze masz uszkodzony port usb, a moze cos innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 18:57, Dominik84 napisał:

> naturalnie że mam, nie wiem co to ma do instalki sterow do drukarki skoro kazde inne działają


hmm... no chodzi o sterowniki usb 2.0 które porawnie działają z SP2 dopiero. Moze drukarka
wchodzi w tryb uśpienia, może kabel jest wadliwy, moze masz uszkodzony port usb, a moze cos
innego...


z portem usb na pewno wszystko w porządku, sp2 mam, drukarka nie wchodzi w tryb uspienia, bardzo mozliwe ze to wina kabla ale to bez sensu bo jeszcze 2 miechy temu wszystko bylo spoko, poza tym jak mowilem niby przesylaanie i nagle powoli spada z 400kb/s do tych 20/30 i koniec ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 18:37, KrzysztofMarek napisał:

Jak mi nie poradzisz, użyję kleju dwuskładnikowego Zalmana [...]

Kleju niestety używałem tylko raz i to tylko dla radiatorków do pamięci. Tak więc może znajdzie się ktoś z większymi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel Sterowania/System/Zaawansowane/Zmienne Środowiskowe - i tu w górnym okienku 2 pozycje a poźniej w drugim okienku również 2 pozycje.
Katalog Temp należy samodzielnie utworzyć w miejscu do którego dało się ścieżkę w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 17:04, Nester napisał:

Od dłuższego czasu mi sie tak robi na wszystkich grach.A z sprawdzeniem tej temperaury to
jak??
moje gg: 7960589

Temperature zawsze możesz sprawdzić w biosie ale chyba wygodniej ściągnąć Everest-a albo Speedfan-a ! próbowałeś odkrecić obudowe i przeczyścić wentytatory i radiatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 10:26, Nester napisał:

NIe.Nie próbowałem

NO to odkręć obudowe przeczyść wszystko zostaw otwartą jak masz to postaw jakiś domowy wentylator i sprawdź czy się bedzie zawieszać (możesz przy okazji zptawdzić czy płyta głowna i karta nie są w pidoczny sposób przypalone czy np kondensatory na płycie głównej nie spęcherzyły się?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się