PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Proszę o pomoc. Mam 8 gb ram (2x4) i dokupiłem identyczny zestaw,aby mieć 16. kiedy uzupełniam wszystkie 4 sloty wyskakuje BSOD. W czym tkwi problem? Kości są raczej sprawne, bo kiedy są dwa sloty zajęte,wszystko działa okej. Dlaczego płyta główna nie chce współpracować z pełnym zestawem? Dodam, że po włożeniu 16 gb czasami nawet nie wyświetla się obraz na monitorze. Windows 7 home ultimate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka plyta (model), jakie kosci (model)? Jesli sa dwa rozne zestawy to moga byc problemy (ale teoretycznie powinno dzialac). Ale jesli sa dwa rozne zestawy moze byc tak, ze jeden nie jest obslugiwany przez plyte glowna (szukaj memory compatibility list czy czegos podobnego dla Twojej plyty glownej), czasami sie zdarza.

A moze tylko kwestia ustawien timingow czy napiecia, zadnych danych nie podales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

płyta główna-asus p7p55d-e
kości Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition
Mam więc 2 zestawy 2x4 gb. teraz już jest tak,że kiedy montuje wszystkie kości, ekran się nie włącza, a więc ewidentnie jest jakiś konflikt z płytą główną, pali się na niej czerwona diodka. Ma ktoś pomysł, czemu tak się dzieje? Od razu dodam, że w biosie ustawiłem mapowanie pamięci, a w systemie nie mam limitu pamięci. Nie powinno być przecież problemu. Osobno kości działają sprawnie, kiedy zapełniam tylko 2 sloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 14:32, Essau napisał:

płyta główna-asus p7p55d-e
kości Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition
Mam więc 2 zestawy 2x4 gb. teraz już jest tak,że kiedy montuje wszystkie kości, ekran
się nie włącza, a więc ewidentnie jest jakiś konflikt z płytą główną, pali się na niej
czerwona diodka. Ma ktoś pomysł, czemu tak się dzieje? Od razu dodam, że w biosie ustawiłem
mapowanie pamięci, a w systemie nie mam limitu pamięci. Nie powinno być przecież problemu.
Osobno kości działają sprawnie, kiedy zapełniam tylko 2 sloty

Resetowałeś BIOS? Procesor podkręcany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 14:49, Essau napisał:

procesor nie jest podkręcany, biosa nie resetowałem (jak to zrobić?)


sorry, ze nie doczytalem, ze te co dokupiles pamiec to ten sam zestaw

Wez instrukcje od plyty glownej, jak nie masz to wygooglujesz po modelu
Tam bedzie schemat plyty i oznaczona zworka CMOS
o, 2-26

lista pamieci obslugiwanych jest stara, wiec niewiele nam tu daje niestety

Rozumiem, ze jak spradzalem po 2 kosci, to sprawdzales zamiennie, raz stare, raz nowe, aby wykluczyc ryzyko, ze stare moga byc wadliwe? mozesz sprawdzic te nowe kosci tez memtestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z koścmi jest wszystko okej. spróbowałem wsadzić dwie kości w inne dwa sloty i też komputer nie wystartował-jest to więc problem zepsutego slota? a może aby na nie używanych dotąd slotach wszystko działało,trzeba ustawić ręcznie napięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wyłączyć w BIOSie Dual Channel, oraz sprawdzić jedną kość we wszystkich slotach. Nawet, jeżeli po uruchomieniu już w 2 się nie odpali, to sprawdź trzeci i czwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 16:27, Narmo napisał:

Spróbuj jeszcze wyłączyć w BIOSie Dual Channel, oraz sprawdzić jedną kość we wszystkich
slotach. Nawet, jeżeli po uruchomieniu już w 2 się nie odpali, to sprawdź trzeci i czwarty.


Nie widać takiej opcji w biosie.
Okej,podsumuję tutaj cały problem,aby było wszystko w jednym.
Po dzisiejszym zakupie zestawu 2x4gb identycznego jak do tej pory komputer początkowo widział tylko 12 gb, następnie już nie chciał się uruchomić. Diody na płycie świadczą o tym,że jest jakiś ewidentny problem.
Szukając rozwiązań w internecie widać, że sam problem jest jakby popularny, ale rozwiązań brak. To możliwe, aby któraś szyna była uszkodzona? Wszystkie kości są sprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 16:43, Essau napisał:

Szukając rozwiązań w internecie widać, że sam problem jest jakby popularny, ale rozwiązań
brak. To możliwe, aby któraś szyna była uszkodzona? Wszystkie kości są sprawne.

Możliwe. Pewna seria płyt Gigabyte kiedyś wyszła z uszkodzonym slotem pamięci i z dwóch działał tylko jeden. Ale to było z 5 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał może podobny problem po wpięciu do płyty głównej i podłączeniu do zasilacza i uruchomienia komputera czarny ekran i tak naprawdę po starcie z 5 sek. się wyłącza komputer ?

Bez procka komputer startuje, lecz poza tym, że chodzi to ekran również czysty.

Bios już restartowałem sprawdzałem na różnych zasilaczach różne karty graficzne i nawet sprawdzałem procek na dwóch innych płytach, ale zawsze ten sam efekt raz tylko komputer z tym prockiem ruszył, ale po przełożeniu do odpowiedniej płyty dalej to samo a kiedy przełożyłem do tej, co się uruchomił komp zachowywał się tak samo jak wcześniej czarny ekran i restart itd.

Płyty to antyki, bo
MSI MS - 6712 i ASUS a7v8x

Również mam 3 procki, Athlony i ze wszystkimi tak samo się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 13:41, Essau napisał:

Proszę o pomoc. Mam 8 gb ram (2x4) i dokupiłem identyczny zestaw,aby mieć 16. kiedy uzupełniam
wszystkie 4 sloty wyskakuje BSOD. W czym tkwi problem? Kości są raczej sprawne, bo kiedy
są dwa sloty zajęte,wszystko działa okej. Dlaczego płyta główna nie chce współpracować
z pełnym zestawem? Dodam, że po włożeniu 16 gb czasami nawet nie wyświetla się obraz
na monitorze. Windows 7 home ultimate



możliwe że Twoja płyta główna albo jest nie kompatybilna z RAM-em (częstotliwości taktowania) lub też coś jest powiązane z obsługą RAM-u trójkanałowego. Spróbuj upgardować bios do nowszego/najnowszego i wtedy zobacz efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem, próbuję zainstalować Virtual PC 2004, ale za każdym razem gdy odpalam instalkę to przy naciśnięciu pierwszego "Dalej" wyskakuje mi komunikat Windows "zamknął ten program" w ramach Zapobiegania wykonywaniu danych. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to obejść/naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 18:23, Hubi_Koshi napisał:

Mam taki mały problem, próbuję zainstalować Virtual PC 2004, ale za każdym razem gdy
odpalam instalkę to przy naciśnięciu pierwszego "Dalej" wyskakuje mi komunikat Windows
"zamknął ten program" w ramach Zapobiegania wykonywaniu danych. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić
jak to obejść/naprawić?


W win 7: Prawym na Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu (po prawej stronie link) -> zakładka Zaawansowane -> przycisk Ustawienia w sekcji Wydajność -> Zakładka Zapobieganie wykonywaniu danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 19:02, Nufiko napisał:

W win 7: Prawym na Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu
(po prawej stronie link) -> zakładka Zaawansowane -> przycisk Ustawienia w sekcji
Wydajność -> Zakładka Zapobieganie wykonywaniu danych.

... Okej wyjdę pewnie na idiotę, ale... Nawet wersja 2004 jest dla Windows 7? Bo ja mam XPka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 19:03, Hubi_Koshi napisał:

> W win 7: Prawym na Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia
systemu
> (po prawej stronie link) -> zakładka Zaawansowane -> przycisk Ustawienia w
sekcji
> Wydajność -> Zakładka Zapobieganie wykonywaniu danych.
... Okej wyjdę pewnie na idiotę, ale... Nawet wersja 2004 jest dla Windows 7? Bo ja mam
XPka...


W XP dostajesz się tak samo z pominięceim tego linka po prawej bo od razu otwiera Ci się właściwe okno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 20:00, Nufiko napisał:

W XP dostajesz się tak samo z pominięceim tego linka po prawej bo od razu otwiera Ci
się właściwe okno.

Wiem wiem, problem polega na tym że ja już tego próbowałem, ale bez efektu, dalej mnie wywala z instalacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po co Virtual PC? Jest kilka innych programów oferujących to samo, ale z lepszym wsparciem i większymi możliwościami konfiguracji.
2. Jak już musi być VPC, to dlaczego wersja 2004?
http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-PC,Program,Windows,12248.html
Poza tym z tego co widzę, to wersja 2004 działa na XP, alr tylko w wersji Pro. jeżeli masz Home to nie zainstalujesz i tak czy siak musisz zrobić upgrade do 2007:
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Virtual_PC#Table_of_supported_operating_systems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 21:56, Narmo napisał:

1. Po co Virtual PC? Jest kilka innych programów oferujących to samo, ale z lepszym wsparciem
i większymi możliwościami konfiguracji.
2. Jak już musi być VPC, to dlaczego wersja 2004?
http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-PC,Program,Windows,12248.html

2. 2007 też próbowałem ten sam problem.
1. Są!? Mogę poprosić Nazwy? Będę NAPRAWDĘ wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 21:57, Hubi_Koshi napisał:

1. Są!? Mogę poprosić Nazwy? Będę NAPRAWDĘ wdzięczny.

Ja korzystam z Oracle VM VirtualBox. Mam postawione tam w tej chwili 2 maszyny z XP, jedną z FreeBSD i jedną z CentOS, wszystko pospinane w wirtualne sieci. VMWare oferuje za darmo wersję "beta" edycji Server swojego produktu do wirtualizacji. Albo oferowali, bo z tego co widzę na stronie ta wersje jest już niewspierana. Jest też VMware Player, ale ma pewnie jakieś spore ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się