PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2013 o 20:43, White_Eagle napisał:

> http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2MX/#support_CPU
> Lista procesorów pasujących do tej płyty i obok minimalna wersja BIOSu.

Zamontowałem nowy procesor czyli: Intel Pentium Dual-Core E6500 2x2.93 GHz. Ale nadal
nie działa mimo aktualizacji biosu. Kolega który wybierał dla mnie ten procesor twierdził
że pasuje do płyty głównej. Mój stary procesor to Intel Pentium 4 3,06 GHz. Nie wiem
co mam robić.

To, że jest na taką samą podstawkę nie oznacza, że będzie pasować. Wyżej masz podaną pełną listę procesorów. Nowsze mogą być stworzone w innej technologii, wykorzystywać inne napięcia itp., więc będą niekompatybilne. Nic z procesorem na tej płycie nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 20:53, Narmo napisał:

To, że jest na taką samą podstawkę nie oznacza, że będzie pasować. Wyżej masz podaną
pełną listę procesorów. Nowsze mogą być stworzone w innej technologii, wykorzystywać
inne napięcia itp., więc będą niekompatybilne. Nic z procesorem na tej płycie nie zrobisz.


Wychodzi na to że muszę kupić nową płytę główną. Ile kosztuje taka która będzie pasować pod ten procesor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pewien problem. Otóż grając w Just Cause 2 non stop po około 5 minutach rozgrywski gra się wyłączą z komunikatem że program przestał działać... Sprawdzałem temperatury, nic się nie nagrzewa. Inne tytuły działają ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taką obudowę http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-regnum-l50-pure-czarna-91-514836.html
I od pewnego czasu jeden z wentylatorów nie działa poprawnie. Niby wszystko jest dobrze podłączone, zresztą na początku działał jak marzenia, dopiero teraz zaczął coś odwalać. Tylny kręci się normalnie, przedni też, problemy sa z górnym. Jak włączam komputer to ma tylko lekkie podrygi, jakbym próbował uruchomić kosiarkę. Zazwyczaj się rozkrecał, więc zbagatelizowałem problem. Teraz jednak albo się nie rozkręca, wręcz przeciwnie - staje, albo w ogóle się nie rozrusza. Jak próbują dłonią rozkrecić łopatki (wiecie, jak w śmigle samolotu :P) to tez przez chwilę się kręci a potem staje. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Co może być przyczyną?
Awaria drobnej części zasilacza, zepsuty kabelek, skorodowany wtyk... Jeśli masz inne wolne wtyki, lub po prostu rozdzielacz zasilania innego wentylatora, który chodzi bez przeszkód, to tam podłacz wentylator. Jak nie pomoże, zmień wentylator na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 14:41, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ Co może być przyczyną?
Awaria drobnej części zasilacza, zepsuty kabelek, skorodowany wtyk... Jeśli masz inne
wolne wtyki, lub po prostu rozdzielacz zasilania innego wentylatora, który chodzi bez
przeszkód, to tam podłacz wentylator. Jak nie pomoże, zmień wentylator na nowy.

No pięknie, komputer nawet roku nie ma... No nic, dzięki. Sprawdzę i znowu sie odezwę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to napisac, więc napisze po chłopsku, mam nadzieję, że zrozumiecie. Ten wiatraczek ma wtyczkę z trzeba otworami, ale na płycie głównej mam jeszcze miejsce podpisane FAN, tyle że z czterema drucikami. Mogę włożyć tą wtyczkę z trzeba otworami w gniazko z czterema, czy to już będzie ingerencja w prawo naturalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 19:28, Rick napisał:

Nie wiem, jak to napisac, więc napisze po chłopsku, mam nadzieję, że zrozumiecie. Ten
wiatraczek ma wtyczkę z trzeba otworami, ale na płycie głównej mam jeszcze miejsce podpisane
FAN, tyle że z czterema drucikami. Mogę włożyć tą wtyczkę z trzeba otworami w gniazko
z czterema, czy to już będzie ingerencja w prawo naturalne?

Na ślepo nie odpowiem, ale zobacz tutaj:
http://www.pcformat.pl/Cicha-praca,a,1564

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Możesz. Będzie działał.
Co do samego problemu. Mnie to wygląda albo na walnięty wentylator, albo na niedostateczne zasilanie płyty głównej. Masz podpięte wszystkie wtyczki zasilające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam szybkie pytanie i sądze, że odpowiedź specjalisty nie zajmie dłużej niż minutę.
Czy długie piknięcie oraz dwa krótkie w Award Biosie świadczą jedynie o o błędzie bądź uszkodzonej karcie graficznej, czy mogą też wskazywać na uszkodzenie płyty głównej, tudzież slotu karty w płycie bądź nawet procesora?

Załączam linka do tabelki z dźwiękowymi sygnalami błędów:
http://www.komputerswiat.pl/media/698943/syg-tab.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 19:49, mrosi napisał:

/.../

Możesz. Będzie działał.
Co do samego problemu. Mnie to wygląda albo na walnięty wentylator, albo na niedostateczne
zasilanie płyty głównej. Masz podpięte wszystkie wtyczki zasilające?

No własnie tak sądzę, jeszcze wszystko sprawdzałem. W ogóle jest możliwe żeby komputer działał przez prawie rok, jak zasilenie nie do końca hula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Możliwe jest bardzo wiele rzeczy. Nawt takich, o których ludziom się nie śniło, że tak można... ;)
Jeśli w Twoim przypadku zasilanie jest OK, to wentyl. Działał przez rok, zatem całkiem prawdopodobne, że padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 19:49, mrosi napisał:

/.../ Mnie to wygląda albo na walnięty wentylator, albo na niedostateczne
zasilanie płyty głównej. /.../

Niekoniecznie. Miałem podobny problem i walnięty był zasilacz (Chieftec, tylko nie pamietam modelu, ale albo 650, albo 620W). Wentylator był i jest z boku obudowy, podłączony bezpośrednio do zasilacza, nie do płyty. Wymiana zasilacza (na gwarancji) załatwiła sprawę (przynajmniej, jak dotąd, a to już ponad trzy lata). Co ciekawe, to tylko ten jeden jedyny wentylator chodził, jak chciał (a jak nie chciał, to nie chodził). Zresztą nie wziąłem drugiego Chiefteca (one chyba obliczone są na 5 lat pracy) tylko dopłaciłem do Anteca, 650W. Chodzi bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 21:30, DuuDFat napisał:

Witam. Mam szybkie pytanie i sądze, że odpowiedź specjalisty nie zajmie dłużej niż minutę.
Czy długie piknięcie oraz dwa krótkie w Award Biosie świadczą jedynie o o błędzie bądź
uszkodzonej karcie graficznej, czy mogą też wskazywać na uszkodzenie płyty głównej, tudzież
slotu karty w płycie bądź nawet procesora?

Załączam linka do tabelki z dźwiękowymi sygnalami błędów:
http://www.komputerswiat.pl/media/698943/syg-tab.jpg


Naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak karta siadła, to wysypało mi milion znaczków "$" na ekranie, weszło do Windowsa w 640x480, sprawdziłem w awaryjnym i nie rozpoznało karty, pożycz kartę od kolegi czy coś. Napisz coś więcej, bo tak z piknięciem to dużo nie wiadomo.

I tak na szybko przegrzebane:
1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak
1 długi 3 krótkie - błąd sygnalizujący problem z kartą graficzną lub jej brak

Wyjmij kartę i wsadź w inny slot, o ile możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni po włączeniu komputera i siedzeniu na nim pokazuje mi się komunikat " System windows wykrył problem z dyskiem twardym. Natychmiast wykonaj kopie zapasowe plików, aby zapobiec utracie informacji, a następnie skontaktuj się z producentem komputera w celu ustalenia, czy konieczna jest naprawa bądź wymiana dysku. Czyli to już koniec dysku? i jaki prawdopodobny koszt mnie czeka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 21:05, Kubson023 napisał:

Czyli to już koniec dysku?

SMART dysku zgłasza jakieś błędy. Może to nic poważnego, może coś bardzo poważnego. Tak czy siak lepiej już zbierać na nowy dysk

Dnia 13.06.2013 o 21:05, Kubson023 napisał:

i jaki prawdopodobny koszt mnie czeka .

http://www.ceneo.pl/Dyski_twarde;017P1-49930P3-49934-49935-262096P6-18292.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 14:47, Hummer napisał:

Mnie jak karta siadła, to wysypało mi milion znaczków "$" na ekranie, weszło do Windowsa
w 640x480, sprawdziłem w awaryjnym i nie rozpoznało karty, pożycz kartę od kolegi czy
coś. Napisz coś więcej, bo tak z piknięciem to dużo nie wiadomo.

I tak na szybko przegrzebane:
1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak
1 długi 3 krótkie - błąd sygnalizujący problem z kartą graficzną lub jej brak

Wyjmij kartę i wsadź w inny slot, o ile możesz.


Dzięki za odpowiedź ;)
W tym rzecz, żę grafika jeszcze jakieś 2 tygodnie temu chodziła, a z kolei płyta główna wraz z procesorem została wzięta od znajomego i jest w nieznanym stanie. Niestety płyta jest dosyć słabej jakośc więc nie ma dwóch slotów pci-ei, bo teoretycznie cały komputer ma być zastępczy, więc starałem pozbierać się części za darmo.

Tak więc prosto mówiąc:
- Karta Grafiki powinna działać bezproblemowo.
- Płyta Główna wraz z Procesorem mogą nie działać, tyle że to ona pokazuje komunikat o błędzie karty, która załóżmy, że działa

Nie mam zamiaru przekładać części z własnego PC to tego, bo zawsze coś może pójść nie tak i będzie po karcie. Być może jestem zbyt ostrożny, ale jednak na swój wydałem z własnej kieszeni parę tysięcy, więc staram się dbać o niego jak tylko jestem w stanie.

Ktoś ma jakieś inne rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 00:09, DuuDFat napisał:

Ktoś ma jakieś inne rozwiązanie?


Jak nic innego to pozostaje serwis. Próbowałeś wyjąć i wsadzić kartę jeszcze raz? Bawiłeś się w jakieś OC? Zasilacz jakiś dobry, czy no-name 500w/100zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 01:18, Hummer napisał:

Jak nic innego to pozostaje serwis. Próbowałeś wyjąć i wsadzić kartę jeszcze raz? Bawiłeś
się w jakieś OC? Zasilacz jakiś dobry, czy no-name 500w/100zł?


Serwis to dobry pomysł gdyby nie wyniósł blisko nieskończoności mnożnika ceny komputera. Jest on naprawdę kiepski gdyż całą jego ideą było złożenie go z części rozdanych od znajomych bądź ze śmietnika. Komputer ma służyć jedynie jako chwilowy sprzęt obsługi internetu dla znajomego który aktualnie jest w potwornej sytuacji materialnej. Być może podam specyfikację komputera, bo z własnego doświadczenia wiem, że płyta główna może być niekompatybilna z procesorem mimo właściwego socketu, bądź nawet z kartą graficzną (rzadko się zdarza, ale jednak, być może w tym tkwi problem).

Zasilacz: Modecom Feel 350W (nie noname ale doskonale wiem, że króluje na czarnej liście zasilaczy)
Płyta główna: Asus A8NE - FM/S
Procesor: Dokładnie nie pamiętam, ale pewno AMD Athlon 2,2GHz czy coś koło tego (z pewnością kompatybilny z płytą główną ponieważ wiele lat temu był kupiony w jednym PC)
Karta graficzna: Radeon x550 512MB (dodaję zdjęcie w załączniku gdyż różnie to bywa z modelami kart)
Pamięci: DDR Adata chipset ADD9608A8A-5CG (nic więcej na pamięci nie znalazłem, ale za to w internecie: http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=440248) oraz druga kość DDR PC2700 SDRAM 32Mx64 256MB DDR DIMM z logiem przypominającym słowo "PTA" bądź "ATA"

Co ciekawe, przeczytałem teraz na przedstawionej powyżej stronie, iż jedna z tych pamięci ma 1GB, druga zaś z tego co napisałem 256MB. Jakim sposobem (przy innej płycie głównej oraz procesorze) po zainstalowanym windowsie pokazuje mi łączną pojemność pamięci 1GB? pamięć 256MB jest uszkodzona?

20130614025955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się