PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam taki problemik, ze nie mogę znaleźć nic poprzez Google w firefoxie, gdyż pisze mi, że " to połączenie jest niezaufane Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego
połączenia z serwerem www.google.pl, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.
Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny
dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się
z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.



Co teraz zrobić?

Jeśli zwykle połączenie z tą witryną przebiega
bez takich problemów, błąd ten może oznaczać, że ktoś próbuje się podszyć pod tę witrynę.
W tej sytuacji nie należy kontynuować. "

mam tak przy każdej próbie znalezienia czegokolwiek w Google lub wejścia bezpośrednio na stronę przeglądarki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku maja wysłałem do pewnej firmy (jak klawisz na klawiaturze) komputer w ramach reklamacji (bardzo częste bluescreeny), wg stronki ze śledzeniem kuriera komp doszedł do nich 8 maja. Niestety, przez cały ten czas (ponad MIESIĄC) dostałem jedynie parę odpowiedzi na zapytania w stylu "Nie możemy znaleźć problemu, szukamy dalej." itp. Czy jest coś co mogę zrobić, czy da się to jakoś ponaglić? PC na pewno jest zepsuty, bluescreeny zaczęły występować już tydzień po rozpoczęciu użytkowania. O dziwo u nich żadne nie występują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny problem - nowy komputer, podłączone dwa monitory przy odpalaniu javy, czasem przeglądarki, czasem po 2 godzinach grania w coś wywalało mi cały system - poszło do serwisu i przez dwa tygodnie nic nie mogli znaleźć, po konsultacji telefonicznej też nic nie znaleźli - ale sami z siebie się nie kontaktowali, żeby wyjaśnić kiedy jeszcze coś się dzieje. W końcu przy zbliżaniu się czasu do końca stwierdzili, że wymienią kartę graficzną i od tego czasu nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że ja czekam już ponad miesiąc, a komputer dalej nie chce się przed panami informatykami otworzyć i pokazać na co jest chory :/ Mam nadzieję, że wpadną na podobny pomysł i po prostu łaskawie wymienią RAM/grafę jeszcze przed wakacjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło w sumie dopiero jak dotarłam telefonicznie do osoby odpowiedzialnej i generalnie po paru naciskach dopiero poszło. Nie masz czasem czasu oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji? U mnie chyba było 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie niby był miesiąc, ale przekonują że nad tym pracują. O ile PC ma super pracować po tym czasie to mogę poczekać jeszcze tydzień, dwa. Potem podejmę kroki (ależ groźnie :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem został nie tyle co rozwiązany ale zdiagnozowany. Okazało się, że w płycie głównej były uszkodzone dwa sloty na pamięć RAM, po jednym z każdego "setu" tudzież koloru. Dwie pamięci było włożone w jeden kolor przez co płyta główna się z nimi kłóciła, do tego okazało się, że jedna pamięć zwyczajnie nie działa, ale to już ciekawostka.

W każdym razie dziękuje użytkownikowi Hummer za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

Proszę o pomoc. Podczas otwierania kolejnej zakładki w firefox powinno się otoworzyć okno z miniaturami zapisanych moich stron. Jednak tak się nie dzieję. Otwiera się wyszukiwarka:

http://websearch.homesearch-hub.info/?r=2013/06/16

Co mogę zrobić aby to zablokować ? Przez 1s widzę moje miniatury a potem przekierowuje mnie na tą wyszukiwarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 20:47, Chester001 napisał:

Dzien dobry

Proszę o pomoc. Podczas otwierania kolejnej zakładki w firefox powinno się otoworzyć
okno z miniaturami zapisanych moich stron. Jednak tak się nie dzieję. Otwiera się wyszukiwarka:

http://websearch.homesearch-hub.info/?r=2013/06/16

Co mogę zrobić aby to zablokować ? Przez 1s widzę moje miniatury a potem przekierowuje
mnie na tą wyszukiwarkę.


Wygląda że zainstalowałeś jakieś rozszerzenie do windowsa które zmienia twoją stronę startową. Zobacz czy w dodaj usun programy nie masz jakiegoś websearch czy coś takiego. Przeskanuj komputer na obecność malwareu np programem spybot - search & destroy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadałem już to pytanie w temacie o windows 7, ale być tutaj będzie większa szansa na odpowiedź :)

Mam mały problem ze swoją 7 (wersja pro z msdn, jeśli ma to jakieś znaczenie). Otóż raz na jakiś podczas wybudzania systemu ze stanu uśpienia okazuje się, że głośność sama się wyciszyła, lub uruchomionych mam kilkanaście lub więcej okienek z kalkulatorem. Dodam że oba te przyciski (tzn. regulacja głośności, jak i kalkulator) posiadam na takim zewnętrznym panelu sterowania obok przycisku włączania laptopa, ale nie mowy o przypadkowym naciśnięciu któregoś z nich. W miarę możliwości na bieżąco skanuję komputer Nortonem IS, miałem również przez jakiś czas avasta. Ostatni format był natomiast jakieś 2 lata temu, ale nie spieszno mi do następnego. Jakieś pomysły, w czym może tkwić problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy podłączaniu pada (logitech dual action) słyszę pisk pc speakera, a pad, klawiatura (ps2) i mysz (usb) przestają działać. CZASAMI uda się prawidłowo podłączyć kontroler, ale bardzo rzadko

jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Otóż jakiś czas temu pojawił się u mnie problem z komputerem stacjonarnym. Ma on już swoje lata (około 5 lat) i rozumiem, że poprostu mógł się zepsuc, jednak chciałbym jeszcze trochę go poużywac. Do rzeczy:

Nie mam obrazu na monitorze. Sprawdzałem, czy może kabel jest zepsuty, jednak podłączyłem go do innego komputera i wszystko działało, co wyklucza również (a przynajmniej tak mi się wydaje) problemy z monitorem. Ktoś nieco bardziej obeznany powiedział, że poluzowała mi się karta graficzna. Rozkręciłem obudowę i przy okazji odczyściłem wnętrze, jednak poluzowanej części nie znalazłem, a obrazu dalej nie było. Nie wiem niestety (jeśli to potrzebne) jaki jest model karty graficznej, jednak jest to jakaś starsza NVidia.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot. Jeśli taki problem wystąpił już na forum, a ja niepotrzebnie pytam, to również serdecznie przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij kartę, przedmuchaj złącze w płycie głównej, włóż kartę graficzną. Odłącz wszystkie zbędne rzeczy (USB, dyski, napędy) i sprawdź, czy w ogóle wstanie. Jak nie, to wyciągnij jeszcze kartę graficzną, potem RAM i uruchamiaj. Za którym razem powinien się pojawić sygnał dźwiękowy z głośniczka. Ilość i długość piknięć może pomóc wskazać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 20:35, Reinicke napisał:

Spróbuje, (ogólnie komputer działa, jak włączam, to normalnie wszystko buczy) jednak
jak wyjmowac te rzeczy żeby nic nie uszkodzic?

Poszukaj na youtubie, serio jak nie jesteś w podstawówce to powinieneś sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przestał działać przedni panel na obudowie pokazujący mi jaka jest temperatura wnętrza, podpięte pod panel były także dwa dodatkowe wentylatory. Teraz nie wiem czy one także przestały działać czy nie, bo jest gorąco i komputer tak czy siak chodzi głośniej niż zwykle. Nie wiem co może być przyczyną tego, że panel przestał działać, ale zanim to się stało otwierałem obudowę i dotykałem kabli bo próbowałem załączyć napęd, co zresztą się udało. Nie wiem czy możliwym było, żebym jakimś sposobem ten panel odłączył, ale na moje laicystyczne oko po wczorajszym przeglądzie podłączenia kabli są ok, aczkolwiek jest ich tam tak wiele, że pewny nie jestem. Czy ktoś wie gdzie może tkwić problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 21:14, Nufiko napisał:

> Dzien dobry
>
> Proszę o pomoc. Podczas otwierania kolejnej zakładki w firefox powinno się otoworzyć

> okno z miniaturami zapisanych moich stron. Jednak tak się nie dzieję. Otwiera się
wyszukiwarka:
>
> http://websearch.homesearch-hub.info/?r=2013/06/16
>
> Co mogę zrobić aby to zablokować ? Przez 1s widzę moje miniatury a potem przekierowuje

> mnie na tą wyszukiwarkę.

Wygląda że zainstalowałeś jakieś rozszerzenie do windowsa które zmienia twoją stronę
startową. Zobacz czy w dodaj usun programy nie masz jakiegoś websearch czy coś takiego.
Przeskanuj komputer na obecność malwareu np programem spybot - search & destroy.


avg, ccleaner oraz search destroy... nic nie dały. Nadal to jest. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menu dodatków lub rozszrzeń w firefoxie - Firefox (lewy górny róg) -> Dodatki - i tam poszukaj czegoś, co jest związane z tym szajsem.
Usuń lub wyłącz.
W dodaj/uduń programy też powinna być pozycja do usunięcia o tej nazwie,


Jak mnie takie zagrywki developerów denerwują!
Niezauważysz podczas instalacji czegoś zaznaczonego i potem marnujesz kilka godzin na usuwanie tego syfu...
Żeby jeszcze tych alternatywnych wyszukiwarek typu Delta, Websearch itp. dało się używać! ALE NIE!
Adwarowy spam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się