PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z temperaturą CPU. Przy normalnym użytkowaniu (internet, muzyka) temperatura wynosi na obu core od 41-63, natomiast przy grach (na chwilę odpaliłem) była 72. Jest to procesor Dual Core e5200. Wiem że te temperatury przewyższają normy. Moje pytanie dotyczy pasty termoprzewodzącej. Czy ona traci właściwości swoje, po kilku latach w opakowaniu? Wczoraj chciałem oczyścić wentylator z CPU, i zapomniałem że on jest od razu złączony z radiatorem, więc odłączyłem go od CPU. Za późno już było, aby zakupić jakąś nową tubkę, więc użyłem to co miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 05:52, KrzysztofMarek napisał:

Drukarka drukuje poprawnie. Jeśli tekst zapisany w Wordzie otworzę w WordPadzie, to drukuje normalnie

Tzn. Sterownik drukarki jest ok. Problem leży w MS Office

Dnia 21.07.2013 o 05:52, KrzysztofMarek napisał:

jesli jeśli róbuję wydrukować z Worda, albo Excela, to wychodzi pusta kartka, chociaż ciepła.

To chyba trafiłeś na problem wynalazczości w M$. Chodzi o to, że ich Office wykorzystuje nieudokumentowane funkcje systemu i zwykle to daje przewagę temu pakietowi, ale nierzadko wszystko się pierniczy.
Podejrzewam, że problemem mogą być specyficznie źle ustawione parametry drukowania, które pod Wordem i Excelem są indywidualne (tzn. preferencje ze sterownika i ustawienia globalne są olewane).
Możesz spróbować dwóch sposobów. Najpierw krótszy:
- Wywal automatyczne ładowanie office z autostartu i zrestartuj system.
- Ustaw w sterowniku domyślny sposób drukowania i zrób stronę testową.
- Odpal Worda i na zupełnie pustym dokumencie wpisz kilka bohomazów oraz ustaw parametry drukarki wewnątrz Worda. Nie zapomnij o wybraniu właściwego podajnika. Wydrukuj i zatwierdź. To samo zrób w Excelu.
Pamiętaj, że parametry drukowania mogą być zapisane wewnątrz dokumentów docx i xlsx, co jest dość wredne i może być przyczyną Twoich problemów.
Dlatego na nowych Office''ach od 2007 zawsze ustawiam pełną zgodność z ODF i zapisuję, albo jako pliki typu open format, albo jako stare doc/xls.

Rozszerzenia, które na każdym kroku M$ próbuje na siłę do wszystkiego wciskać tylko mnie wnerwiają. (gdzie się nie wtrącili tam spieprzyli - mało, dużo lub wszystko ;)
Może po Viście wyłożą się teraz na Metro aka Modern UI... ;D

Dnia 21.07.2013 o 05:52, KrzysztofMarek napisał:

To jest bodaj Windows Liwe, ale jeszcze sprawdzę. Na pewno może wykorzystać Outlooka,
który jest w pakiecie Office.

A to tak. Pytanie tylko co używała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z Windows 7 64-bit. Aplikacje zawieszają się podczas wczytywania i nie mogę zabić ich procesów, a sam komputer wyłącza się bardzo długo, wręcz podejrzewam, że zawiesza się podczas tej czynności i muszę ręcznie go resetować. Dodatkowo gdy np. zabijam proces explorera i próbuję go na nowo uruchomić, stosowny proces pojawia się na liście, ale okienka nie wracają na swoje miejsce, jak gdybym w ogóle nie uruchamiał tej aplikacji.

System jest świeżo postawiony, ale do tej pory udało mi się uruchomić niektóre gry i aplikacje bez żadnych problemów. Problem występuje zarówno przy aplikacjach 32, jak i 64-bitowych.

EDIT: W safe mode z siecią wszystko wydaje się działać w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że klęka ci dysk. Posłuchaj jak działa. Skoro czysty system i wszystko działa wolno to pewnie twardziej jest już u schyłku swojego żywotu bo wirus chyba się nie przyplątał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, pisałem już jakiś czas temu ale nie udzielono mi pomocy.

Mam dysk 3 TB ale system widzi max 2.2 TB

moja płyta główna to Asus P7P55D-LE i wyczytałem, że po prsotu mój bios nie obsługuje takiej pojemności, więc znalazłem aktualizację biosu 2101 która " Fix RAID HDD size issue." i "*Note: Update Intel(R) Rapid Storage Technology Driver to v10.5.0.1026 to support full HDD capacity. (The downloaded file has contained the driver.)"

Więc zainstalowałem tego biosa i nadal system nie widzi pełnego dysku i muszę używać programu Asus Disc Unlocker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 22:10, Rebal napisał:

Czuję, że klęka ci dysk. Posłuchaj jak działa. Skoro czysty system i wszystko działa
wolno to pewnie twardziej jest już u schyłku swojego żywotu bo wirus chyba się nie przyplątał.

Wow, dobrze, że już zdążyłem rozwiązać ten problem, bo bym się nieźle zdenerwował, gdybym przeczytał to wcześniej. Okazało się bowiem, że problem był banalny - zrąbana instalacja DeamonTools. Usunąłem z autostartu, a jak to nie pomogło to odinstalowałem i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 13:50, Olamagato napisał:

>/.../> - Odpal Worda i na zupełnie pustym dokumencie wpisz kilka bohomazów oraz ustaw parametry
drukarki wewnątrz Worda.

Nie pomogło. Dostałem też inną radę:
wyszukaj -> cmd
net stop spooler
net start spooler
Ale też nie pomogło. Już po wpisaniu net stop spooler wywaliło (piszę z pamięci) bład 5. odmowa dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 21:19, KrzysztofMarek napisał:

Nie pomogło. Dostałem też inną radę:
wyszukaj -> cmd
net stop spooler
net start spooler
Ale też nie pomogło. Już po wpisaniu net stop spooler wywaliło (piszę z pamięci) bład
5. odmowa dostępu.


Uruchom cmd jako administrator wtedy powinno zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem ostatnio w Terrarię, a potem w CoJ: Gunslinger. Zauważyłem, że w tym drugim grafika się nieco pogorszyła, np. cienie i modele postaci. To jest wina Terrarii i jej grafiki 2D (że coś w sterownikach namieszała), czy karty graficznej?? Czy w ogóle Terraria może coś uszkodzić w grafice, sterownikach? Nie wiem, czy oddać kompa do naprawy, czy robić formata (jeśli coś ze sterami jest nie tak przez Terrarię)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 23:27, LubieWafle napisał:

Grałem ostatnio w Terrarię, a potem w CoJ: Gunslinger. Zauważyłem, że w tym drugim grafika
się nieco pogorszyła, np. cienie i modele postaci. To jest wina Terrarii i jej grafiki
2D (że coś w sterownikach namieszała), czy karty graficznej?? Czy w ogóle Terraria może
coś uszkodzić w grafice, sterownikach? Nie wiem, czy oddać kompa do naprawy, czy robić
formata (jeśli coś ze sterami jest nie tak przez Terrarię)...

Nie mogę edytować, a mi połowę posta wcięło... ostatnio też głośniki (od Creative) zaczęły mi "skrzykać" co jakiś czas. Już kiedyś to robiły przez przepływy prądu w moim mieszkaniu, jednak ostatnio jakoś częściej to się pojawiało. Czy to też wina Terrarii i dużej ilości prostych dźwięków np. uderzania w skałę? Jest możliwe, że coś się uszkodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 22:11, Nufiko napisał:

> /.../> Uruchom cmd jako administrator wtedy powinno zaskoczyć.

Powinno, ale nie zaskakuje. To znaczy cmd owszem, ale dalej już nie. Ja na komputerze żony jestem administratorem.
Chyba nie będę miał innego wyjścia, jak całkowita reinstalacja systemu i wgrywanie wszystkich aplikacji od nowa, bo to chyba coś z systemem się stało: również program id Olympusa nie działa prawidłowo. Pokazuje zdjęcia już zgrane na komputer, ale nie chce ściągnąć zdjąć z aparatu - musiałem skorzystać z drugiego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno krótkie pytanie - mam sterego Liveboxa (tego stojącego, w kształcie półotwartej książki), który działa bez problemu (zawsze przez ethernet). Niebawem powinien dotrzeć do mnie nowy komp i zastanawiam się, czy by był w nim dostęp do internetu, wystarczy że podepnę kabel ethernet i będzie wszystko działało jak w starym?

Nie będzie potrzebna żadna konfiguracja, zmiana ustawień etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ustawiłeś dodatkowych zabezpieczeń typu filtrowanie MAC (które ma sens tylko przy łączu bezprzewodowym), tudzież włączyłeś DHCP to router sam wyśle do komputera wszystko co będzie potrzebne do połączenia się z netem. Generalnie o ile nie "przekombinowałeś" przy instalacji będzie działać, bo są fabrycznie tak ustawiane żeby użytkownik jak najmniej robił przy podpinaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 13:07, S1G napisał:

Jak nie ustawiłeś dodatkowych zabezpieczeń typu filtrowanie MAC (które ma sens tylko
przy łączu bezprzewodowym), tudzież włączyłeś DHCP to router sam wyśle do komputera wszystko
co będzie potrzebne do połączenia się z netem. Generalnie o ile nie "przekombinowałeś"
przy instalacji będzie działać, bo są fabrycznie tak ustawiane żeby użytkownik jak najmniej
robił przy podpinaniu.


Podczas pierwszego uruchamiania te kilka lat temu jakieś problemy z działaniem były, ale generalnie nic szczególnego nie zmieniałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2013 o 13:50, Olamagato napisał:

>/.../ > To chyba trafiłeś na problem wynalazczości w M$. /.../

Wiesz, już raz Ci odpisałem, że Twoje rady nie pomogły. Ale sprawa jest chyba jeszcze gorsza, niż można było sądzić. Żona przysłała mi kilka tłumaczeń do wydrukowania, bo ja też mam drukarkę i Office, tylko jeszcze starszy, bo 2003. No i wydrukowałem, ale tego, co przysłała żona, nie mogę usunąć. To znaczy, ze jej maila usunąłem, ale zapisałem załaczniki i zapisanych załaczników nie mogę skasować. Gorzej, bo komputer przestał mnie słuchać i tylko twardy reset pomógł i teraz odbudowuje się Raid 1. Chyba czas na reinstalację wszystkiego... :-(
P.S.
Teraz , w trakcie odbudowy Raid 1, usunąłem zapisane załaczniki.
Znowu przestaję cokolwiek rozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym ze mój komputer codziennie o pólnocy samoistnie sie wlącza.To znaczy nie wchodzi do samego Windowsa ale pojawaia sie ekran jakby z Biosu ,pochodzi 10 minut i sie wylącza . Wyglada no to ze to jakis sytemowy alarm czy budzik . Co by moglo pomóc w wylączeniu tego bo wygląda ze w grzebaniu w panelu sterowania niewiele pomoze . Nie dosc ze jestem posądzany o nocne granie to nieraz musze wstawac bo bydle nie daje mi spac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na to jak byś się bezwiednie pobawił harmonogramem zadań.
Są też wirusy co wyłączają kompa ale kto wie może są takie co nastawiają harmonogram tak aby złośliwie załączać maszynę.
Czemu zwyczajnie nie odłączysz wtyczki z kontaktu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się