PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dzień dobry. Nie bardzo wiem co się dzieje. Podejrzewam, że problem dotyczy karty graficznej. W trakcie gry w Battlefield 3 raczony jestem takimi o to widokami. Zazwyczaj pojawiają się po kilkunastu minutach gry. Do tej pory było ok. Maksymalna temperatura karty graficznej to 68 stopni w trakcie gry w ową grę. Co ciekawe, nie zanotowałem problemu w innych grach. Czy ktoś jest w stanie określić/zgadnąć co się dzieje?

20130725173354

20130725173405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na windows 7 nie ważne są uprawnienia administratora, domyślnie aplikacje są uruchamiane bez nich, jak uruchamiasz cmd poprzez szukajkę z menu start to zanim wciśniesz enter/klikniesz w znalezione, wybierz z menu kontekstowego Uruchom jako administrator (patrz obrazek) i wtedy zadziała.

20130725174019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 17:09, Rebal napisał:

Wygląda mi na to jak byś się bezwiednie pobawił harmonogramem zadań.
Są też wirusy co wyłączają kompa ale kto wie może są takie co nastawiają harmonogram
tak aby złośliwie załączać maszynę.


Byc moze ,kto wie jakie wirusy sie czajom w moim komputerze od 2007 bez formata .To bardzo niezlosliwe bo tylko 10 minutowe ale i bardzo upierdliwe .

Dnia 25.07.2013 o 17:09, Rebal napisał:

Czemu zwyczajnie nie odłączysz wtyczki z kontaktu ?


Mam kilka sprzetow podlaczanych do tego gniazdka poza tym nie jestem juz mlody zeby codziennie rano schylac sie po kontakt . I na koniec to tylko chowanie glowy w piasek przed problemem .

Nie mozna jakos pogrzebac w biosie ??


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:13, Rebal napisał:

Harmonogram to nie kwestia sprzętowa tylko windowsowa.

Aczkolwiek w biosie może być nie jaki wake on LAN. Nie wiem jakiego masz biosa, kompa.
Masz sieć domową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:24, Rebal napisał:

> Harmonogram to nie kwestia sprzętowa tylko windowsowa.
>
Aczkolwiek w biosie może być nie jaki wake on LAN. Nie wiem jakiego masz biosa, kompa.
Masz sieć domową ?


Mnie sie pytasz ,bo jak tak to odpisz na mojego posta a nie na swojego ...
Siec domowa znaczy wifi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za trzeciego posta ale znalazłem chyba problem.
Dokładnie w Power management w biosie jest opcja resune by alarm gdzie można sobie ustawić godzinę, minutę wstawania. Zwykle jest na disabled ale pewnie sobie przestawiłeś albo masz z biosem.
Daj na disabled tą opcje albo load default bios, podejrzewam że samoistnie mogło się tak zdarzyć bo jak jest słaba bateria to bios różnie reaguje.

Zdaj raport czy się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:35, Rebal napisał:

Dokładnie w Power management w biosie jest opcja resune by alarm gdzie można sobie ustawić
godzinę, minutę wstawania. Zwykle jest na disabled ale pewnie sobie przestawiłeś albo
masz z biosem.
Daj na disabled tą opcje albo load default bios, podejrzewam że samoistnie mogło
się tak zdarzyć bo jak jest słaba bateria to bios różnie reaguje.

Zdaj raport czy się udało.


Czlowieku ja sie nie znam na biosie nic a nic . Zrobilbym to ale nie chce niczego zepsuc . Poszukam na goglach ,dzienki za trop bo niczego nie znalazlem oprocz teorii ze pewnie rodzina wkrada mi sie do pokoju i wlancza sprzet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiedzie na granie na komputerze z telewizorem zamiast monitora ? Mam na GPU wolne złącza Display Port i HDMI, które wybrać do podłączenia ? Da się wyżyć przy graniu samym padem (wiem, że shootery odpadają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:38, LastOrder napisał:

Czlowieku ja sie nie znam na biosie nic a nic . Zrobilbym to ale nie chce niczego zepsuc
. Poszukam na goglach ,dzienki za trop bo niczego nie znalazlem oprocz teorii ze pewnie
rodzina wkrada mi sie do pokoju i wlancza sprzet :P


W googlach tez znajdziesz bios i co wtedy.

Napisze ci jak wejść do biosu:

Zwykle podczas uruchamiania komputera naciskasz cały czas "DELETE" puki nie pokażde się niebieski ekran z opcjami CMOS, Power Management, Set Password i itd. Wchodzisz enterem do Power Management i zobaczysz tam opcje m. in. resume by alarm czy jakoś tak i następnie wybierasz enterem opcją "disabled".

Jak się nie połapiesz to może pocykam fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:42, Skayfer napisał:

Co powiedzie na granie na komputerze z telewizorem zamiast monitora ? Mam na GPU wolne
złącza Display Port i HDMI, które wybrać do podłączenia ? Da się wyżyć przy graniu samym
padem (wiem, że shootery odpadają).


Jak nowy telewizor to możesz grać we wszystko no i oczywiście HDMI, jak masz radeona to jeszcze w sterach czeka cię zabawa z wycentrowaniem obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 20:47, Rebal napisał:

Zwykle podczas uruchamiania komputera naciskasz cały czas "DELETE" puki nie pokażde się
niebieski ekran z opcjami CMOS, Power Management, Set Password i itd. Wchodzisz enterem
do Power Management i zobaczysz tam opcje m. in. resume by alarm czy jakoś tak i następnie
wybierasz enterem opcją "disabled".

Jak się nie połapiesz to może pocykam fotki.


Nie no spoko do biosu to potrafie wejsc ale zawsze na tym konczylem moje proby . Zapisze sobie na karteczce i zrobie tak jak mowiles ,jak sie uda a komp bedzie jeszcze dzialal to odpisze czy o to chodzilo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jednej osobie z rodziny zepsul sie komputer, juz leciwy wiec nie chcialo mi sie sprawdzic co jest grane, ze wzgledu na to, ze moj ma calkiem inne wejscia,itd.
Oddalem komputer do jakiegos idioty-majstra ktory nic z nim przez kilka miesiecy nie zrobil.
Wywnioskowal, ze plyta głowna jest zepsuta. Tez tak stawialem wiec chce ją wymienić.
Jaką moge zastosować plyte zamienna ewentualnie, bo na allegro jest tylko jedna i troche cena wysoka .
GIGABYTE GA-945GCMX-S2

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi bsod o komunikacie, który jak dotąd nigdy się nie zdarzał: "A clock interrupt was not received on a secondary processor ". Komputer ma 3 lata, nic nie było kręcone. Bios również aktualny. Czy wie ktoś, co może być przyczyną i jak temu zaradzić?
I5, 16 gb ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 17:06, Essau napisał:

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi bsod o komunikacie, który jak dotąd nigdy się nie zdarzał:
"A clock interrupt was not received on a secondary processor ". Komputer ma 3 lata, nic
nie było kręcone. Bios również aktualny. Czy wie ktoś, co może być przyczyną i jak temu
zaradzić?

Wygląda to tak jakby psuła się płyta główna. Otwórz pudło i przypatrz się kondensatorom czy nie mają wybrzuszonego denka. Jeżeli tak, to sprawa jest oczywista.
Jeżeli nie, to trzeba szukać dalej, ale nadal problemem może być uszkodzona płyta główna. Jest to tym bardziej prawdopodobne jeżeli była ona tanią konstrukcją. Takie zwykle zaczynają mieć problemy kiedy mija rok od utraty gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 21:19, KrzysztofMarek napisał:

Ale też nie pomogło. Już po wpisaniu net stop spooler wywaliło (piszę z pamięci) bład
5. odmowa dostępu.

Spróbuj uruchomić cmd jako administrator (PPM i wybór z menu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 19:48, Olamagato napisał:

Wygląda to tak jakby psuła się płyta główna.


A może to być kwestia napięć na płycie głównej? Może zmienić częstotliwość? Płyta nie była swego czasu byle jaka, bo Asus P7P55D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 19:52, Olamagato napisał:

> /.../ > Spróbuj uruchomić cmd jako administrator (PPM i wybór z menu)


Ja to dopiero w poniedziałek bedę cokolwiek robił, bo jutro rano wyjeżdżam. Na komputerze żony jestem administratorem. Ponadto, u zony zepsuł się również program id Olympusa - niby działa, ale zdjęć z aparatu żony nie chciał ściągnąć - musiałem to zrobić na drugim komputerze.
W poniedziałek napiszę, co mi wyszło, na razie, to widzę, że chyba tylko kompletna reinstalacja pomoże. Zrobiłem kopie zapasowe dokumentów i zdjąć żony, pocztę ma również na drugim komputerze, to sobie książkę adresową przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Radeonem 7870 XT od Sapphire. Wczoraj po uśpieniu komputer nie wyświetlił obrazu na monitorze (podpiętym pod DVI), przepiąłem go do TV na HDMi i magicznie wyświetlił obraz. Dzisiaj ani na jednym ani na drugim obrazu nie wyświetla. Macie jakieś pomysły, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się