PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2013 o 14:23, LubieWafle napisał:

MYślałęm, że mam Service Pack 1 do Visty zainstalowany... ale problemem jest to, że on
się nie zainstalował! Jest napisane, że instalacja przebiegła pomyślnie (po utworzeniu
punktu przywracania i po przejściu przez formularz instalacji), ale nadal można wybrać
SP1 do instalacji w Windows Update, a system nie wykrywa go zainstalowanego. Co jest?!
Mam oryginalną Vistę 32bit i aktualizuję przez Windows Update. Komputer nie został zrestetowany
samoistnie, tylko była informacja, abym ja sam go ręcznie zrestartował... :/
Co ciekawe, mam 2 razy napisane, że SP1 zainstalowano z powodzeniem.

Ugh... pomogło pobranie SP1 ze strony Microsoftu :| Czemu tak się stało?
W ogóle, po jednym uruchomieniu ponownie, ekran z informacją, że się konfiguruje aktualizacja był na sekundę przykryty takimi rozstrzelonymi paskami. Już wszystko jest ok. Co mogło pójśc nie tak?
Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio pojawiają mi sie blue screeny przy grach - ale nie wszystkich. GW2, NWOnline po kilkunasu minutach od uruchomienia wywala bluescreena.

Dziwne jest to, że przed wakacjami kilka godzin gry w ww tytuły nie powodowało żadnych problemów.

Przy singlach np. CXCOM i Fallout NV tego problemu nie ma.

Może to wina temperatur ? ale chyba C3 bardziej nagrzewa sprzet niż inne gry ...

Mój sprzęt to GTX 660 + PII x4 4GB RAMU zasilacz 600 OCZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blue screeny są objawem z mojego doświadczenia źle kręconego procka jak i przegrzewaniem się jego i uszkodzonej karty graficznej. Polecam ten program Video Card Stability Test, wszystko wychodzi w praniu. Jak walnie bsod''em wtedy to bardzo prawdopodobne, że grafika.
Ewentualna źle zainstalowana aplikacja, polecam dać przywracanie systemu z poziomu trybu awaryjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 23:22, Rebal napisał:

Blue screeny są objawem z mojego doświadczenia źle kręconego procka jak i przegrzewaniem
się jego i uszkodzonej karty graficznej. Polecam ten program Video Card Stability
Test
, wszystko wychodzi w praniu. Jak walnie bsod''em wtedy to bardzo prawdopodobne,
że grafika.
Ewentualna źle zainstalowana aplikacja, polecam dać przywracanie systemu z poziomu trybu
awaryjnego.


Dzięki za odp, karta ma kilka miesięcy wiec mam nadzieję, że jeszt z nią wszystko ok.
Procek z 3,0 podkręciłem do 3,2 wiec niewiele.
Sprawdzałem tempertatury procka i grafiki z testami i wychodzi tak samo wiec przegrzewanie sie chyba odpada.

Sprawdzę ten program i zrobię przywracanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 23:22, Rebal napisał:

Blue screeny są objawem z mojego doświadczenia źle kręconego procka jak i przegrzewaniem
się jego i uszkodzonej karty graficznej. Polecam ten program Video Card Stability
Test
, wszystko wychodzi w praniu. Jak walnie bsod''em wtedy to bardzo prawdopodobne,
że grafika.
Ewentualna źle zainstalowana aplikacja, polecam dać przywracanie systemu z poziomu trybu
awaryjnego.


Kartę przetestowałem tym programem, wszystko ok choć nie wiem jak długo powinienem ją testować - zrobiłem 10 minut.
Przywracanie systemu zrobione.
Problem niestety nadal wystepuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 14:06, barth89 napisał:

Witajcie.

Czy macie jakiś sposób na znikające ikonki programów? Nie chodzi nawet o to, że ich nie
ma, ale znika ich "logo" (zdjęcie).

Być może coś przestawiło Ci opcję folderów "Zawsze pokazuje ikony, nie miniatury". Wtedy zamiast zawartości obrazków zawsze pokazuje tę samą ikonkę obrazka. Jeżeli jest to zaznaczone, wyłącz a problem powinien zniknąć.

Dnia 05.08.2013 o 14:06, barth89 napisał:

BTW inna sprawa - czy u was Win8 też nie pyta się "czy na pewno przenieść XXX do kosza"?

A po co miałby się pytać?
Przecież jeżeli przenosi, to zawsze można z kosza przywrócić plik w oryginalne miejsce, więc nawet pomyłkę można łatwo anulować (również przez edycja - "cofnij usuń"). To dodatkowe zapytanie było w Viście i Win7 wkurzające i powinno występować tylko przy usuwaniu bez użycia kosza lub gdy czegoś do kosza nie da się przenieść (np. z powodu rozmiaru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 17:18, Szymon666 napisał:

Kartę przetestowałem tym programem, wszystko ok choć nie wiem jak długo powinienem ją
testować - zrobiłem 10 minut.
Przywracanie systemu zrobione.
Problem niestety nadal wystepuje :/

Jeżeli chcesz przywrócić stabilność, to przede wszystkim wyłączasz wszelkie podkręcenia. Po drugie sprawdzasz czy nie zaktualizowały/zmieniły Ci się sterowniki, na których wszystko stabilnie działało (chodzi głównie o grafikę).
Po trzecie usuwasz wszystkie tweaki na system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:07, Olamagato napisał:

> Witajcie.
>
> Czy macie jakiś sposób na znikające ikonki programów? Nie chodzi nawet o to, że
ich nie
> ma, ale znika ich "logo" (zdjęcie).
Być może coś przestawiło Ci opcję folderów "Zawsze pokazuje ikony, nie miniatury". Wtedy
zamiast zawartości obrazków zawsze pokazuje tę samą ikonkę obrazka. Jeżeli jest to zaznaczone,
wyłącz a problem powinien zniknąć.


Gdzie szukać tego "zawsze pokazuje ikony, nie miniatury"? W opcjach folderów jakoś tego nie widzę...

Dnia 10.08.2013 o 21:07, Olamagato napisał:

> BTW inna sprawa - czy u was Win8 też nie pyta się "czy na pewno przenieść XXX do
kosza"?
A po co miałby się pytać?
Przecież jeżeli przenosi, to zawsze można z kosza przywrócić plik w oryginalne miejsce,
więc nawet pomyłkę można łatwo anulować (również przez edycja - "cofnij usuń"). To dodatkowe
zapytanie było w Viście i Win7 wkurzające i powinno występować tylko przy usuwaniu bez
użycia kosza lub gdy czegoś do kosza nie da się przenieść (np. z powodu rozmiaru).


Ok, dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 12:38, barth89 napisał:

> > Witajcie.
> >
> > Czy macie jakiś sposób na znikające ikonki programów? Nie chodzi nawet o to,
że
> ich nie
> > ma, ale znika ich "logo" (zdjęcie).


Heh, ja mam ciekawe zjawisko:
otóż, gdy klikam dwa razy LPP na pulpicie, znikają mi wszystkie ikony, a gdy ponownie kliknę dwa razy, wracają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem laptopa Dell Studio 1555, spełnia on w pełni wymagania gier, w które gra. Mój problem polega na tym, że podczas grania co jakiś czas gra spowalnia, trwa to 20-30 sekund i po tym czasie wszystko wraca do nomrmy. Dzieje się to na tyle często, że potrafi poważnie przeszodzić w grze.

Co może powodować takie zachowanie ?
Liczę na waszą pomoc chłopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:07, Olamagato napisał:

Być może coś przestawiło Ci opcję folderów "Zawsze pokazuje ikony, nie miniatury". Wtedy
zamiast zawartości obrazków zawsze pokazuje tę samą ikonkę obrazka. Jeżeli jest to zaznaczone,
wyłącz a problem powinien zniknąć.


Sprawdziłem, opcja ta jest wyłączona, więc chyba to nie to...

Ew. znalazłem taki poradnik: http://www.hotfix.pl/naprawa-wyswietlania-ikon-miniatur-w-windows-xp-vista-7-a259.htm

Nie wiem tylko na ile jest to pewne źródło, nie wiem też, czy zadziała to prawidłowo w Win8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z około 3,5 letnim asusem (model PRO5DAB). Sprawa wygląda następująco:
po odpaleniu matryca nie świeci
dysk pracuje
wentylator od grafy pracuje na pełnych obrotach
pamięci jeszcze nie sprawdzałem (aczkolwiek wątpie by w tym przypadku miały coś do czynienia)
jutro sprawdzę matrycę na innym lapku o ile będę miał możliwość
Stawiam na GPU lub most północny aczkolwiek nie znam się za bardzo na elektronice.
Spotkał się ktoś z podobnym zjawiskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dosyc irytujący problem, niepotrzebnie ruszyłem suwak od regulacji balansu i teraz grają minimalnie głośniej na lewym kanale. Na pewno jest to spowodowane ruszeniem suwaczka, tylko pytanie jak to zresetowac? System to WinXP Professional. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :)

Piszę, bo zastanawiam się nad pewną rzeczą i jestem ciekaw, czy jest to możliwe. Nowy komputer mam od niecałych 2 tyg. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale wczoraj, podczas gry w Assassin''s Creed 3 usłyszałem, że któryś z wentylatorów dosyć hałasuje (nie chodzi o szum, ale o sam dźwięk obrotów, jakby wentylator wpadał w jakieś wibracje) - podejrzewam, że jest to wentylator procesora, bo wyłączenie przyciskiem wentylatorów z przedniego panelu nie poprawiło sprawy. Kiedy wyłączam grę, hałas ustaje, z tym, że kiedy włączam GRIDa 2 to tego hałasu nie ma (procesor jest mniej obciążony?).

Jak mam to rozumieć? Czy wszystko jest ok, czy coś nie gra?

Komputer ten: http://www.morele.net/inventory/info/zxJkAo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z bluescreenami. Kiedy włączę komputer i pochodzi z kilka minut to wyświetla się bluescreen z informacją "apc_index_mismatch". Nawet kiedy włączam byle jaki program to prrawie zawsze jest bluescreen. Mam windows 7 ultimate 64bit. Wcześniej też się pojawiały bluescreeny ale jakoś raz na tydzień albo rzadziej, więc zignorowałem problem. A teraz to cał czas. Nie mogę użyc memtest, bo od razu bluescreen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień dzieją się coraz większe cyrki z kompem a konkretniej chyba z monitorem. Gdy włączam go pierwszy raz danego dnia [ to jest wbrew pozorom dość ważne ] to ... monitor zamiast się włączyć i tak zostać zapala się i gaśnie po paru sekundach [ czasem jest to mniej niż sekunda ] by po chwili już migać na dosłownie pół sekundy. I tak przez długo. Naprawdę długo. Zaczynało się od 5-15 minut ale ostatnio z dnia na dzień jest coraz gorzej, wczoraj było to ok. 60 minut a dziś ponad sporo ponad godzina ... Jest to stary LCD, kwadrat, 17 cali, 6 lat na karku. Mogę śmiało uznać, że nic już z niego nie będzie, nie da się naprawić etc etc? Co prawda na dniach zamawiam nowy sprzęt i monitor także ale chciałbym wiedzieć bo z takim czymś spotykam się pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Użycie procesora podczas przeglądania internetu wynosi powyżej 30% ( wcześniej było to zaledwie kilka) i użycie ramu ponad 50%. Procesów mam 80 ! :(... załączam ss, co i jak. Może wiecie , co z tym fantem zrobić, aby liczba procesów była normalna , bo wydaje mi się, że przez to użycie jest tak duże.
Również, gdy procesor nie był obciążony, to pracował spokojnie z częstotliwością ok 2000Mhz, teraz jest non stop 3000Mhz , tak jak by procesor był pod obciążeniem ( m.i.n podczas grania ).

20130815210145

20130815210149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim komputerem.
Czasami BIOS nie może wykonać power-on self test. Znaczy wykonuje go, tylko, że informuje o błędzie. Jest to jedno piknięcie i się resetuje - czasami zrobi to tak 5-6 razy z rzędu. Czytałem, że 1 piknięcie oznacza problem z odświeżeniem RAM. Jednak zrobiłem test memtestem i nie wykazał żadnych błędów. Wszystkie testy RAM zaliczył bez błędów, więc powinien być sprawny. Oczywiście kość przynajmniej czysto teoretycznie jest obsługiwana przez płytę główną, więc nie jest to problem ze zgodnością.
Czy jest się czego obawiać? Bo komputer mam na gwarancji, więc jak coś to mogę reklamować.
RAM: GOODRAM DDR3 4 GB 1600 MHz
BIOS: AMI.
Płyta: Gigabyte GA-B75M-D3V
A i jeszcze mam problem ze znikaniem obrazu podczas większego obciążenia (np. gra w GW2, czy BF3). Przegrałem sterowniki, testowałem na wszelkie sposoby i nic - wciąż to samo.
Karta graficzna to MSI Radeon HD 7850 2 GB OC.
Zasilacz jest raczej dobry, bo bequiet! L7 530 W, więc to nie sprawa poboru prądu. A powiem przy okazji, że mam 2 takie komputery i na obu występuje ten sam problem. Co ciekawe czasami zdarza się to przy przeglądaniu Internetu (ale bardzo nieregularnie), a praktycznie zawsze wtedy kiedy karta jest pod większym obciążeniem. Wcześniej bywało to raczej rzadko - raz na parę tygodni. Teraz potrafi przerywać kilka razy podczas każdej gry. Głos idzie, gra idzie, tylko obraz czarny.
Z góry dziękuję za podpowiedzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się