PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam taki problem z drukowaniem.
Otóz po formacie dysku jeszcze raz instalowałem Office''a i chyba zainstalowałem jakiś program Office Note, którego nie znałem. Teraz nie mogę drukować bo to się włącza...
Stery są zainstalowane, mam Windowsa 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, przez przypadek brat skasował z komputera, pewne pliki ze zdjęciami i filmami meczów, i chciałbym się zapytać jak można je przywrócić bo wiadomo że te pliki zostają gdzieś tam na dysku, kiedyś tak mi informatyk tłumaczył ale zapomniałem ;] z góry dziękuje za pomoc :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 14:24, Kubson023 napisał:

Mam pytanie, przez przypadek brat skasował z komputera, pewne pliki ze zdjęciami i filmami
meczów, i chciałbym się zapytać jak można je przywrócić bo wiadomo że te pliki zostają
gdzieś tam na dysku, kiedyś tak mi informatyk tłumaczył ale zapomniałem ;] z góry dziękuje
za pomoc :D?

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Programy,Windows,224.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 14:24, Kubson023 napisał:

Mam pytanie, przez przypadek brat skasował z komputera, pewne pliki ze zdjęciami i filmami
meczów, i chciałbym się zapytać jak można je przywrócić bo wiadomo że te pliki zostają
gdzieś tam na dysku, kiedyś tak mi informatyk tłumaczył ale zapomniałem ;] z góry dziękuje
za pomoc :D?

Tylko i wyłącznie polecam ZAR - Zero Asecion Recovery.


Crew

Acrone true image oferuje taką aplikację jak boot magic i oferuje zabezpieczenie dysku albo partycji.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 20:12, Crew_900 napisał:

Jak mogę zabezpieczyć hasłem dysk zewnętrzny ?

Najpopularniejszy jest TrueCrypt. Sam zabezpieczam nim wszystkie laptopy w pracy oraz dyski zewnętrzne i niektóre (nieszyfrowane sprzetowo) pendrive.
Tu masz jeden z tutoriali. Formatowanie można pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się was zapytać o pewną rzecz.

Obok widzicie zapis z HWMonitor podczas gry w Tomb Raider. Zastanawiam się, czy wszystko z temperaturami i pracą wentylatorów jest ok? Gram sobie, a np. wentylator karty graficznej pracuje tylko na 34%? Możliwe, że tak się dzieje? Czy nie powinien się kręcić szybciej, by grafika się tak nie grzała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 13:06, barth89 napisał:

Chciałem się was zapytać o pewną rzecz.

Obok widzicie zapis z HWMonitor podczas gry w Tomb Raider. Zastanawiam się, czy wszystko
z temperaturami i pracą wentylatorów jest ok? Gram sobie, a np. wentylator karty graficznej
pracuje tylko na 34%? Możliwe, że tak się dzieje? Czy nie powinien się kręcić szybciej,
by grafika się tak nie grzała?

Musisz wziąć pod uwagę, że kiedy minimalizujesz grę żeby sprawdzić odczyt, temperatura i obroty błyskawicznie spadają. Natomiast jeżeli te dane faktycznie dotyczą czasu gry, to szczerze mówiąc max temperatura grafiki wynosząca 49 stopni to nic nadzwyczajnego. Przypuszczalnie dlatego wentylator działa na pół gwizdka - i dobrze, nie masz za dużo hałasu.
Jeśli temperatury przekroczą w stresie 80 stopni to wtedy jest czas, żeby się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 13:24, ScaredOfGhosts napisał:

Musisz wziąć pod uwagę, że kiedy minimalizujesz grę żeby sprawdzić odczyt, temperatura
i obroty błyskawicznie spadają. Natomiast jeżeli te dane faktycznie dotyczą czasu gry,
to szczerze mówiąc max temperatura grafiki wynosząca 49 stopni to nic nadzwyczajnego.
Przypuszczalnie dlatego wentylator działa na pół gwizdka - i dobrze, nie masz za dużo
hałasu.
Jeśli temperatury przekroczą w stresie 80 stopni to wtedy jest czas, żeby się przejmować.


No właśnie podczas gry podajże w BioShock Infinite temperatury zaczęły zbliżać się do 80... W tym problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj zdziwił mój komp, chyba karta graficzna:
gram sobie w " Batman Arkham Asylum ", gra czteroletnia, ulepszona poprzez SweetFX - drugie spotkanie ze Strachem na Wróble / sekwencja platformowa /, trochę przycinało podczas walki ze szkieletami, ale apogeum przyszedł pod koniec etapu: wyjście do '' reala '' z halucynacji i nie dość, że sam bohater klatkował to nietoperze zwiastujące zakończenie ważnego etapu również poruszały się w zwolnionym tempie ....
podczas normalnej gry mam może jakieś minimalne ścinki, więc ta sytuacja mocno mnie zdziwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 13:33, barth89 napisał:

No właśnie podczas gry podajże w BioShock Infinite temperatury zaczęły zbliżać się do
80... W tym problem :)


Nie wiem jaką masz kartę, ale zobacz tutaj:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-770-test/strona/20189.html
I czy wcześniej temperatury były niższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 14:09, ScaredOfGhosts napisał:

Nie wiem jaką masz kartę, ale zobacz tutaj:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-770-test/strona/20189.html
I czy wcześniej temperatury były niższe?


W spoczynku był tyakie same, pod obciążeniem tego nie monitorowałem. Czyli zasadniczo ta karta może się do takiej temperatury rozrzewać? Mam MSI 770 TwinFrozr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock Infinite bardzo łatwo potrafi rozgrzać kartę graficzną. Nawet podczas gry w BF3 na najwyższych ustawieniach mam o ok 5 stopni niższe temperatury niż w B:I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 15:02, Narmo napisał:

Bioshock Infinite bardzo łatwo potrafi rozgrzać kartę graficzną. Nawet podczas gry w
BF3 na najwyższych ustawieniach mam o ok 5 stopni niższe temperatury niż w B:I.


Czyli zasadniczo nie ma się czym martwić i ta temperatura karty zależy od gry (tzn. wentylator nie wchodzi na wyższe obroty, dopóki nie ma takiej potrzeby)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się