PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam wrażenie, że coś jest nie tak z moim dyskiem twardym. Jest to 2,5 calówka w laptopie, która bardzo głośno daje znać o swojej pracy przy odpaleniu systemu i do jakichś 5-10 minut po ukazaniu pulpitu (odgłosy jakby w środku laptopa występowało zwarcie, ale podejrzewam, że to tylko głośna praca głowicy). Poniżej zamieszczam trzy screeny z HD Tune - pierwszy został wykonany właśnie podczas tej głośnej pracy, drugi już jak się unormowało, a trzeci to zakładka Health.

Mam nadzieję, że to tylko Windows dość aktywnie korzysta z dysku w tym czasie, ale wolę się upewnić, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia dysku za kilka miesięcy.

EDIT: Uch, ostatni screen nie wyszedł. Nie chcę dodawać kolejnego posta, ani bawić się w hostingi obrazków, wiec tylko dam najważniejsze info:
Start/Stop Count 1597
Power On Hours Count 463
Power Cycle Count 137
Power Off Retract Count 14
Load Cycle Count 13703

20130907045733

20130907050640

20130907050646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie to "spadek" po monitorach CRT (tych z "bańkami" z tyłu), które nie potrafiły utrzymać obrazu i trzeba go było regularnie "rysować" na ekranie od nowa. Częstotliwość tej czynności nazwano właśnie odświeżaniem (60 = obraz rysowany 60 razy na sekundę). Jak była za mała to monitor "migał". W przypadku "płaszczaków" nie ma, więc możesz ustawić dowolną. Co prawda generalnie standardem jest 60, ale człowiek jest w stanie zobaczyć tylko 25 ( i takie odświeżanie masz w "standardowej" telewizji "nie-hd").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od jakiegoś czasu po wpisaniu hasła w google wyskakuje mi " Ads by saveshare " , również tak jest na yt , podczas włączania filmu. Adblocka mam włączonego. Jest to irytujące, jak temu zaradzić ?.

Problem rozwiązany. Sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba problem z monitorem LCD Flatron W2261VP

Od dłuższego czasu potrzebuję okularów by w nim dobrze widzieć, oraz jak patrzę na obraz z góry to śnieży.
Tak powinno być ? A w laptopach które mam normalnie widzę wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2013 o 13:37, Crew_900 napisał:

Mam chyba problem z monitorem LCD Flatron W2261VP

Od dłuższego czasu potrzebuję okularów by w nim dobrze widzieć, oraz jak patrzę na obraz
z góry to śnieży.
Tak powinno być ? A w laptopach które mam normalnie widzę wszystko.


Jakim kablem łączysz monitor z komputerem?
Sprawdź kabel i jego połączenie.
Jeżeli masz inny kabel sprawdź, czy na nim będzie poprawa.

Możesz również wejść w menu monitora i poszukaj suwaka od ostrości, spróbuj się nim pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, zastanawiam się nad pewną rzeczą... włączając niektóre gry (ACIII, War Thunder) komp wchodzi na takie obroty, że mam wrażenie, że coś zaraz z niego wyfrunie.

Grając, dajmy na to, w Tomb Raidera wszystko jest ok, ale kiedy włączam ww. tytułu to naprawdę z obudowy wydobywa się tak straszne brzęczenie, jakby coś o coś tam haczyło (co raczej możliwe nie jest, bo przecież podczas normalnej pracy tego typu odgłosów, nawet cichszych, komputer nie wydaje). Czy to normalka, czy mam się czym przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad użyciem pamięci RAM przez system - po uruchomieniu PC mam ok. 27% użycia pamięci RAM a potem rośnie ono do ok. 35% w ciągu dnia, przy czym po wyłączeniu FF użycie pamięci znowu spada do ok. 27% - czy te 35% to dużo / mało?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 15:49, lis_23 napisał:

> Dopóki masz wolne miejsce to ciesz się.

Wolne miejsce?, tzn?.

Pewnie chodziło o wolną pamięć operacyjną... Czasami jak czytam twoje posty... Ech. Nieważne.
System sam decyduje, ile miejsca przydzielić aplikacji. Nawet, jeżeli dana aplikacja w tej chwili aż tyle nie potrzebuje. System ma więcej dostępnej pamięci, zarezerwuje więcej miejsca. Dlatego te same aplikacje odpalone na identycznych systemach z identycznymi podzespołami, ale różną ilością RAMu będą "zjadały" różne ilości pamięci operacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 16:09, Narmo napisał:

> > Dopóki masz wolne miejsce to ciesz się.
>
> Wolne miejsce?, tzn?.
Pewnie chodziło o wolną pamięć operacyjną... Czasami jak czytam twoje posty... Ech. Nieważne.
System sam decyduje, ile miejsca przydzielić aplikacji. Nawet, jeżeli dana aplikacja
w tej chwili aż tyle nie potrzebuje. System ma więcej dostępnej pamięci, zarezerwuje
więcej miejsca. Dlatego te same aplikacje odpalone na identycznych systemach z identycznymi
podzespołami, ale różną ilością RAMu będą "zjadały" różne ilości pamięci operacyjnej.


Yhy
mam 8 GB, ile z tego może używać sam system i jak ewentualnie zwiększyć ilość pamięci dostępnej dla systemu i czy trzeba to zrobić w moim przypadku?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 16:26, lis_23 napisał:

> > > Dopóki masz wolne miejsce to ciesz się.
> >
> > Wolne miejsce?, tzn?.
> Pewnie chodziło o wolną pamięć operacyjną... Czasami jak czytam twoje posty... Ech.
Nieważne.
> System sam decyduje, ile miejsca przydzielić aplikacji. Nawet, jeżeli dana aplikacja

> w tej chwili aż tyle nie potrzebuje. System ma więcej dostępnej pamięci, zarezerwuje

> więcej miejsca. Dlatego te same aplikacje odpalone na identycznych systemach z identycznymi

> podzespołami, ale różną ilością RAMu będą "zjadały" różne ilości pamięci operacyjnej.


Yhy
mam 8 GB, ile z tego może używać sam system i jak ewentualnie zwiększyć ilość pamięci
dostępnej dla systemu i czy trzeba to zrobić w moim przypadku?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym prośić o pomoc, mianowicie grałem w gta4 po wyłączeniu komputera i po jakimś czasie odpaliłem ponowie, brak dzwięku ku zdziwieniu pokazuje mi się taki komunikat.

Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem dzwięk w systemie ale dalej to samo się, dzieje a przy próbie odpalenia gta4 wyskakuje mi okienko (GTA4 requires a sound card in order to run.). Próbowałem w nardzędzia administracyjne - usługi - windows audio - uruchom efektu nie ma . Patrzyłem w menadzer urządzeń ale tam wydaje się być wszystko wporządku. Jakieś pomysły :/?

20130909220656

20130909220914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 09:43, Kubson023 napisał:

Panowie, halo poradzi ktoś coś?

Szybkie szukanie i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2139207.html (dalsze posty) a także http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-pictures/no-sound-error-1068-dependency-service-failed-to/be5cc914-54b1-4aaf-83a4-43e8b5d31c65 Skoro masz numer błędu, to dobry wujek google zawsze pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 10:07, S1G napisał:

> Panowie, halo poradzi ktoś coś?
Szybkie szukanie i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2139207.html (dalsze posty)
a także http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-pictures/no-sound-error-1068-dependency-service-failed-to/be5cc914-54b1-4aaf-83a4-43e8b5d31c65
Skoro masz numer błędu, to dobry wujek google zawsze pomoże

Teraz jest kolejny problem, bo postanowiłem zrobić formata komputera w celu pozbycia się syfu, i tak się stało że po odpaleniu pc mam wybrać 2 systemy windows7 stary i ten wgrany, jak teraz mogę oby dwa wykasować i zrobić od nowa jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 10:39, Kubson023 napisał:

Teraz jest kolejny problem, bo postanowiłem zrobić formata komputera w celu pozbycia
się syfu, i tak się stało że po odpaleniu pc mam wybrać 2 systemy windows7 stary i ten
wgrany, jak teraz mogę oby dwa wykasować i zrobić od nowa jeden.

To wychodzi na to, że: formata w celu pozbycia się syfu nie zrobiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 10:46, apparition napisał:

> Teraz jest kolejny problem, bo postanowiłem zrobić formata komputera w celu pozbycia

> się syfu, i tak się stało że po odpaleniu pc mam wybrać 2 systemy windows7 stary
i ten
> wgrany, jak teraz mogę oby dwa wykasować i zrobić od nowa jeden.
To wychodzi na to, że: formata w celu pozbycia się syfu nie zrobiłeś?

Chodzi, o to że wczoraj coś w systemie padło z dzwiękiem zrobiłem dziś formata i zrobił, się nagle 2system po odpaleniu komputera, więc nie wiem czy to pomogło ale zrobiłem Start -> Akcesoria -> Uruchom msconfig. W zakładce rozruch skasowałem tamten stary win.. czyli zakładając tego starego win już nie mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie zrobiłeś formata tylko zainstalowałeś dwa systemy na jednym dysku. Jak pojawia się okienko wybioru dysku do instalacji, najpierw musisz kliknąć ''zaawansowane'' i specjalną gumkę, by się sformatowało. Podejrzewam ten błąd u Ciebie, bo sam na początku go zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2013 o 11:45, Kirabaxior napisał:

Wydaje mi się, że nie zrobiłeś formata tylko zainstalowałeś dwa systemy na jednym dysku.
Jak pojawia się okienko wybioru dysku do instalacji, najpierw musisz kliknąć ''zaawansowane''
i specjalną gumkę, by się sformatowało. Podejrzewam ten błąd u Ciebie, bo sam na początku
go zrobiłem.

Być może, zapomniałem bo robiłem na szybko, ale teraz robią się aktualizacje i po ponowym uruchomieniu nie ma już opcji wybierz system tylko po prostu ładuje ten od nowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się