PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2013 o 14:00, Citkowsky napisał:

Podczas instalacji systemu wyskoczył błąd brak pliku asms.
Co teraz?:P

Teoretycznie oznacza to błąd z napędem CD. Ale skoro odpalasz z pena, to może winny być obraz, źle utworzona instalacja, lub coś podobnego. Ja na netbooku nigdy nie mogłem zainstalować XP z pena i skorzystałem do tego celu z PXE postawionego na wirtualnej maszynie i bootowania z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam klawiaturę Razera - Tarantula - jest z nią taki problem, że nie załącza się równo ze startem PC ta i nie można korzystać z biosa - znalazłem przypadkowo niby rozwiązanie tego problemu: należy pobrać i zainstalować firmware v.2.02 i ma być już ok ale czy to mi czegoś nie pogorszy, nie popsuje?
inna sprawa, czy można jakoś przeczyścić klawiaturę, ewentualnie powyjmować klawisze i tam przeczyścić lub wymienić niektóre klawisze? - klawa ma już ponad 3 lata i niektóre klawisze ciężej chodzą / zwłaszcza strzałki i alt /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do firmwaru - tylko czytając tzw. changelog możesz stwierdzić, czy coś Ci się pogorszy.

Co do klawiszy - pewnie, że można je powyjmować i przedmuchać miejsca, ale należy robić to dość ostrożnie - żeby nie pourywać czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 14:42, lis_23 napisał:

Posiadam klawiaturę Razera - Tarantula - jest z nią taki problem, /.../

Jakieś 8-9 lat temu kolega, który zajmował się na serio komputerami udzielił mi pewnej rady: klawiatura? Kupować przewodową, najtańszą, za 18 zł, a jak tylko cokolwiek niedomaga wywalić i kupić nową. Po paru latach przyznaję Mu rację. Owszem, klawiatura bezprzewodaowa ma swoje zalety (ale bateryjki też kosztują) dodatkowe przyciski maja swoje zalety (zwłaszcza +/- głośność, ale osobiscie nie spotkałem klawiatury pozwalającej wyłaczyć/właczyć komputer, chociaż taki przycisk na klawiaturze jest. Ale nie działa, zarówno na przewodowej, jak na bezprzewodowej. Myszy, to inna para kaloszy, ale skończyło się na tym, ze używam bezprzewodowej Logitecha M515, głównie dlatego, że dostałem w prezencie i rzeczywiście jest niezła, a bateryjki starczają na lata (bo, nieużywane, wyłaczają się). Polecałbym, jeśli to możliwe, mysz przewodową, niezbyt skomplikowaną, podobnie jak klawiaturę i tyle. Tanie, to i nie szkoda wyrzucić jak się zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 19:20, KrzysztofMarek napisał:

> Posiadam klawiaturę Razera - Tarantula - jest z nią taki problem, /.../
Jakieś 8-9 lat temu kolega, który zajmował się na serio komputerami udzielił mi pewnej
rady: klawiatura? Kupować przewodową, najtańszą, za 18 zł, a jak tylko cokolwiek niedomaga
wywalić i kupić nową. Po paru latach przyznaję Mu rację. Owszem, klawiatura bezprzewodaowa
ma swoje zalety (ale bateryjki też kosztują) dodatkowe przyciski maja swoje zalety (zwłaszcza
+/- głośność, ale osobiscie nie spotkałem klawiatury pozwalającej wyłaczyć/właczyć komputer,
chociaż taki przycisk na klawiaturze jest. Ale nie działa, zarówno na przewodowej, jak
na bezprzewodowej.


Do tego trzeba odpalić odpowiednią opcję w BIOS (wake on USB czy coś podobnego).

No i ja wydałem jakieś 5 lat temu sporo na nową klawę, ale ma ona jedną zaletę podświetlane klawisze (przydaje się jak się siedzi nocą), wada podświetlenie ostatnio pomału siada i trzeba się będzie wybrać na giełdę elektroniczną kupić garść diodek za 20 gr/szt i powymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2013 o 19:20, KrzysztofMarek napisał:

Jakieś 8-9 lat temu kolega, który zajmował się na serio komputerami udzielił mi pewnej
rady: klawiatura? Kupować przewodową, najtańszą, za 18 zł, a jak tylko cokolwiek niedomaga
wywalić i kupić nową. Po paru latach przyznaję Mu rację. Owszem, klawiatura bezprzewodaowa
ma swoje zalety ...


No tak ale moja klawiatura Razera to klawiatura przewodowa ;)
raz miałem klawiaturę i mysz bezprzewodową ale to było straszne badziewie - poza tym, klawiatura multimedialna mi jeszcze zaletę pod postacią USB do których mogę podpiąć myszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 19:30, lis_23 napisał:

poza tym,
klawiatura multimedialna mi jeszcze zaletę pod postacią USB do których mogę podpiąć
myszkę.

To, że klawiatura jest multimedialna nie oznacza, że ma wbudowany HUB USB. Są klawiatury multimedialne na PS/2.
Co do firmware. Poszukaj w google, czy po wgraniu pojawiają się jakieś błędy. Jeżeli nie znajdziesz żadnego śladu tego, to można spróbować zaktualizować. Pamiętaj jednak, że prawie każda aktualizacja wiąże się z ryzykiem, że można "zbrickować" urządzenie przez nieudane wgranie oprogramowania (wgra się na przykład do połowy i coś przerwie ten proces, więc nie będzie ani starego, ani nowego softu i klawiatura przestanie działać).
Albo zrób tak, jak radził jeden z przedmówców. Kup klawiaturę za 18 zł na PS/2 i korzystaj jak będzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 19:30, Nufiko napisał:

>/.../> Do tego trzeba odpalić odpowiednią opcję w BIOS (wake on USB czy coś podobnego).

Nie wiedziałem. No cóż, człowiek całe życie się uczy, dziękuję za wskazówkę, chociaż dotąd wszystkie moje płyty główne miały jedno gniazdzo PS 2, do którego właśnie podłączałem klawiaturę a mysz do USB.

Dnia 28.10.2013 o 19:30, Nufiko napisał:

No i ja wydałem jakieś 5 lat temu sporo na nową klawę, ale ma ona jedną zaletę podświetlane
klawisze (przydaje się jak się siedzi nocą), wada podświetlenie ostatnio pomału siada
i trzeba się będzie wybrać na giełdę elektroniczną kupić garść diodek za 20 gr/szt i
powymieniać.

Rozważałem zakup podświetlanej klawiatury, ale ostatecznie wolę małą lampkę na biurko. Może kiedyś zmienię zdanie, ale na razie na to nie wygląda. Etap czytania książek pod kołdrą z latarką mam już dawno za sobą ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam od jakiegoś czasu pewien problem.
Niektóre strony internetowe mi się nie wczytują, allegro przykładowo, nie ważne na której przeglądarce spróbuje.
Mam w domu Liveboxa i podłączone do niego dwa komputery i tylko na moim się ten błąd pojawia.
Wygląda to tak że wpisuję adres, klikam enter, czekam... czekam...i się nie wczytuje.
Co ciekawe jeśli użyję bramki proxy z jakiejś strony to stronka wczytuje się bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem już nieaktualny, znalazłem rozwiązanie. Gdyby kogoś trapił podobny problem tutaj jest rozwiązanie które znalazłem

"więc tak, trzeb wejsc do ustawien internetu i w ustawic zeby uzywal proxy w ten sposób
W3cache.tpnet.pl
port 8080"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 17:10, LastOrder napisał:

Nie mogę się połączyć z routerem w netbooku, nie mam na dole ikonki połączenia sieciowego
.

Włącz/zainstaluj kartę sieciową.
W wypadku WiFi kartę włącza się zazwyczaj kombinacją klawisza Fn i któregoś z F1 do F12 (odpowiednia ikonka będzie nadrukowana tam). Czasami też jest oddzielny przycisk sprzętowy, ale w tym wypadku musisz zapoznać się z instrukcją obsługi swojego netbooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem.

Żonie wymienili lapka z netem przenośnym.
Wcześniej była VISTA i internet od playa i łącząc konsolę lub kompa z tym laptopem poprzez kabel, internet był udostępniany i wszystko działało z automatu wcześniej jedynie udostępniając połączenie internetowe.

Teraz mamy XP i internet orange poprzez program business everywhere i pomimo udostępnienia połączenia na konsoli internetu brak. Z siecią się łączy ale już internetu nie ma.

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kiedy wymieniłem karte graficzna powoli dostaje szału bo, kiedys to bylo co pare tyg a teraz co 2 godz. Dziwnie zawiesza mi się komp i wyskakuą mi paski albo jakis kolor ekranu a jak leci myzka to sie zacina i pozostaje reset pc. Co robić, pomocy :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 22:19, Stian3D napisał:

Witam

Od kiedy wymieniłem karte graficzna powoli dostaje szału bo, kiedys to bylo co pare tyg
a teraz co 2 godz. Dziwnie zawiesza mi się komp i wyskakuą mi paski albo jakis kolor
ekranu a jak leci myzka to sie zacina i pozostaje reset pc. Co robić, pomocy :( ?


Miałam takie coś jakiś czas temu - oddałam kompa do serwisu i nic nie znaleźli. Ale wymienili kartę graficzną i od tego momentu takich problemów już nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 08:48, Sabina_S napisał:

Miałam takie coś jakiś czas temu - oddałam kompa do serwisu i nic nie znaleźli. Ale wymienili
kartę graficzną i od tego momentu takich problemów już nie miałam.


Mówisz, żebym zmienił kartę? co mam z tą zrobić? Bo w sumie nie moge powiedziec ze ona jest uszkodzona bo działa elegancko, ale jednak bo wymiłem na Radeon HD 5670 to na jaką mam teraz wymienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 22:02, Stian3D napisał:

Mówisz, żebym zmienił kartę? co mam z tą zrobić? Bo w sumie nie moge powiedziec ze ona
jest uszkodzona bo działa elegancko, ale jednak bo wymiłem na Radeon HD 5670 to na jaką
mam teraz wymienić ?


ja wymieniłam na dokładnie taką samą - po prostu prawdopodobnie z tym egzemplarzem co miałam wcześniej było coś nie tak. Jeżeli jest nowa to niech Ci wymienią w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być wina karty, szczególnie, że pokazują się "wizualne znaki".
Dobrze by było, żebyś zapuścił furmarka lub OCCT GPU test i powiedział jakie są temperatury.
Ponadto podaj specyfikację komputera, szczególnie ZASILACZA (dokładny model i marka oraz moc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się