PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

A przed kupnem próbowałeś zmienić kanał na jakim jest sygnał? Kanały interferują z sąsiednimi, więc czasami warto ustawić samemu optymalny.
W blokach często jest problem, kiedy w każdym mieszkaniu jest router. No chyba, że mieszkasz na odludziu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przywrócił mi fabryczne ustawienia procesora w BIOSie, okazało się, że informatyk w sklepie podbił mi tylko taktowanie a napięcie zostawił standardowe i pewnie stąd bluescreeny / mam nadzieję / mam tylko nadzieję, że gry nie będą chodzić zauważalnie wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką oto mysz po taniości, ze statusem używana-uszkodzona http://steelseries.com/pl/products/games/world-of-warcraft/world-of-warcraft-wireless-mmo-gaming-mouse/
Niestety nie udało mi się dowiedzieć od sprzedawcy jakiego rodzaju jest to uszkodzenie.
Faktem jest, że zarówno mysz jak i stacja dokująca nie wykazują zbytnich reakcji po podłączeniu kabla usb.Czy to jednego, czy drugiego, ewentualnie dziesiątego. Uszkodzony kabel już przerabiałem - to nie to.
Natomiast zamiast jednostajnego światła w myszy jest przerywane "mryganie".
Oczywiście chcąc korzystać z myszy przewodowo mam taki sam skutek. Zero reakcji.

Czy ktoś miał podobny problem? Wiecie co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam windows 7 32 bit (oryginał) AMD phone 555, gtx260 G-force 896 MB, 4 GB ram DDR2. Chcialbym dokupic wiecej pamieci do 8GB i troche lepsza karte graficzna od mojej wszystko uzywane i nie wiem ile by mnie to kosztowalo. Moze ktos mi doradzic co mozna tanio kupic aby poprawic prace komputera bo moja karta graficzna ma 448-bit a wiem ze to odgrywa duzą rolę a patrzec na inne karty mają więcej MB i szybciejsze taktowanie procesora a zależy mi na tym by Battlefield 4 chodził płynnie tylko na średnich ustawieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2013 o 11:02, Rafi19954 napisał:

posiadam windows 7 32 bit (oryginał) /.../

System 32 bitowy nie obsłuży więcej pamięci, niż 4 GB (w zależności od konfiburacji komputera widzi zwykle 3,25 GB). Zatem kupno pamięci pociąga za sobą konieczność zmiany systemu operacyjnego ma 64 bitowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam zamiar kupic 8GB pamięci i systemm 64 bit da to coś i czy sam system 64 bit by pomógł bo wtedy system zużywałby całą pamięć prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy każdym odpaleniu CHROME wyskakuje mi taki komunikat, 3 razy pod rząd(patrz załącznik).
Reinstalacja nie pomaga, jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, gramowicze!

Mój komputer odmawia mi płynnej współpracy. Wszystko ma miejsce przy starcie pulpitu - włączenie jakiegokolwiek programu, typu program Neostrady czy Chrome to niemiłosierna katorga - wszystko się tnie, uruchamia pół minuty, istna nędza i muł.

Co może być tego problemem? Format był strzelony raptem miesiąc temu, ba, nawet 1 GB RAMu ostatnio był dokupiony, a tu takie ceregiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem, ale zacznijmy od podstaw.

Przede wszystkim napisz nam, jaki system posiadasz i jakie podzespoły siedzą w komputerze (miło byłoby zaznaczyć, co dodałeś, a co było w standardzie).

Poza tym, Start -> Uruchom -> MsConfig -> zakładka "uruchamianie".
Byłoby miło, jakbyś wrzucił tutaj zdjęcie wszystkich programów na liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikację komputera [ system + jego wersja, podzespoły], wklej zdjęcie z programu HWMonitor [najlepiej dwa, jedno w stresie i jedno w idlu] żeby był podgląd na napięcia i temperatury.
Warto by tez sprawdzić dysk jakimś benchmarkiem [nawet ten od defragglera się nada + sprawdź jak mocno masz dyski pofragmentowane jeśli to dyski HDD]

Btw jeśli miałeś dysk SSD i go defragmentowałeś np defragglerem to tu możesz mieć odpowiedź [bo dysków SSD sie nie defragmentuje :) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie ww3pl, podaję specyfikację:

Intel Core 2 Duo 2.4 GHz (E6600)
ATI Radeon HD4350 512 MB (DDR2)
2x 1 GB RAM (różne)

To raczej stary komputer, nowinki techniczne się go nie tyczą :D

W stresie, przez co rozumiem włączenie dwóch gier (bardziej zestresowany ten komputer nigdy nie jest :))

EDIT: Dodam, że najgorzej jest zaraz po uruchomieniu, potem nadal są opóźnienia, ale nie aż takie.

20140105121241

20140105121247

20140105121252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... dlaczego przy starcie systemu uruchamia Ci się kalkulator Hexelon?

To raz. Dwa - Avast jest fajnym antywirusem, ale u mnie powodował swojego czasu ogromne opóźnienia.

Trzy - jak bardzo ''różne'' są kości pamięci? Jakbyś miał szczegóły dotyczące obu kości, byłoby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor nieco zgrzany, te 60+ stopni w stresie nie jest zdrowe [tragedii nie ma i raczej to nie to jest problemem, ale warto by go może odkurzyć sprężonym powietrzem]

Również zgadzam się, ze warto by przyjrzeć się Avastowi. Możesz go testowo odinstalować i sprawdzić jak będzie się zachowywał komputer, jeśli te spowolnienia znikną - to masz winowajcę. Hexelon możesz śmiało wywalić z listy startujących programów.

Względnie w ramach profilaktyki defragmentacja dysku + sprawdzanie dysku z auto odzyskiwaniem błędnych sektorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może dysk już niedomaga? Ściągnij HD Tune i zrób test. Na wykresie powinno być widać, czy są jakieś znaczne odstępstwa od normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięć też może powodować problemy, pamiętam, że w czasach, gdy się jeszcze nie bardzo znałem na kompie, miałem dwie różne kości pamięci RAM i były z tym spore problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki problem, powodował go antywirus Norton. Odinstaluj i wtedy zobacz, może tutaj Avast jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 11:46, CreateYourself napisał:

Co może być tego problemem? Format był strzelony raptem miesiąc temu, ba, nawet 1 GB
RAMu ostatnio był dokupiony, a tu takie ceregiele.

Ja takie cuda miałem gdy HDD przełączał się w tryb PIO, może to jest problem? ja bym sprawdził w sterownikach HDD. Na twoim miejscu sprawdził bym tryb pracy HDD w Menedżerze urządzeń (dział Kontrolery IDE ATA/ATAPI)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio taki mały problem otóż komputer zaczął wydawać jakiś dziwny "pomruk", rytmicznie się on nasila i słabnie, przeczyściłem wiatraki w kompie i sprawdziłem czy wszystkie śruby są dokręcone. Komputer delikatnie i rytmicznie drży gdy dotykam obudowy. Dźwięk wydaje się dochodzić gdzieś z okolicy zasilacza/procesora. Wiecie może co może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się