PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2014 o 09:59, barth89 napisał:

Ok, dzięki za info :) Czyli po prostu to co podłączone do karty dźwiękowej, to będzie
przez nią przechodzić? :)

Tak i nie. Karta po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników pojawi się w systemie i będzie można z niej korzystać, ale będziesz musiał "pokazać" to systemowi. Czyli albo ustawić nową kartę jako domyślną przy odtwarzaniu i nagrywaniu dźwięku, albo w konkretnym programie wskazać ją jako cel i/lub źródło dźwięku. Dzięki temu jedna karta dźwiękowa może służyć wyłącznie do odtwarzania muzyki i być podłączona pod lepszy zestaw, a zintegrowana odtwarzać jakieś inne dźwięki, na przykład na słuchawki czy gorsze głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 16:42, Narmo napisał:

Tak i nie. Karta po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników pojawi się w systemie i
będzie można z niej korzystać, ale będziesz musiał "pokazać" to systemowi. Czyli albo
ustawić nową kartę jako domyślną przy odtwarzaniu i nagrywaniu dźwięku, albo w konkretnym
programie wskazać ją jako cel i/lub źródło dźwięku.


A czy potrafiłbyś wskazać gdzie w W8 można ustawić kartę dźwiękową jako domyślną, która ma odtwarzać wszystkie dźwięki? :)

No, chyba że po prostu wyłączę jednak tą zintegrowaną i nie będzie problemu (chcę, żeby Xonar odtwarzał wszystko)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania --> Dźwięk
Pojawi się okno z kilkoma zakładkami i na pierwszych dwóch zaznaczasz swoją nową kartę i ustawiasz ją jako domyślną przyciskiem na dole. Niektóre programy będą pewnie wymagały ich ponownego uruchomienia, aby załapać nowe ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 10:29, Narmo napisał:

Panel sterowania --> Dźwięk
Pojawi się okno z kilkoma zakładkami i na pierwszych dwóch zaznaczasz swoją nową kartę
i ustawiasz ją jako domyślną przyciskiem na dole. Niektóre programy będą pewnie wymagały
ich ponownego uruchomienia, aby załapać nowe ustawienia.


Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłby ktoś kartę wifi na USB? Ale taką, na której da się pograć online, bo ten Ralink za dwie dychy co mam to sporadycznie traci połączenie i też nierzadko pakiety gubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 18:36, tomoliop napisał:

Poleciłby ktoś kartę wifi na USB? Ale taką, na której da się pograć online, bo ten Ralink
za dwie dychy co mam to sporadycznie traci połączenie i też nierzadko pakiety gubi.

Ja korzystam czasami z TL-WN722N i nie licząc braku 150 Mbps na moim routerze nie mam zastrzeżeń. Jest też wersja bodajże z D na końcu, która różni się wyłącznie podstawką/przedłużaczem na USB w zestawie.
Ogólnie karta może osiągnąć te 150 Mbps, ale nie na każdym routerze (na Asusie RT-N16 mam tylko 72Mbps, a na jakimś TP-Linku znajomych jest 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik w grach, że z niewielkiej odległości, jakaś postać, budynek w ogóle wszystko jest niskiej jakości i jak się zbliżam do tego to jakość się polepsza, a jak już jestem naprawdę blisko to jakość już jest ok. Można coś z tym zrobić by z daleka model był wysokiej jakości. Bo wkurza mnie to w grach, że idę i tekstury się zmieniają i ja to widzę.

Level of Details (LOD) się to nazywa, mam program nvidia inspector i w nim jest taka opcja, daję wartość ujemną -3.000 ale to nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw najpierw w grach opcję zasięg widzenia, odległość renderowania etc., bo najczęściej silnik gry dopasowuje jakość grafiki. Zmiana w programie zewnętrznym może nie dawać efektu w grze w ogóle jesli grafika nie ma danych do wygenerowania obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim Asus Xonar U7. Wszystko ładnie i pięknie, sterowniki zainstalowane, słuchawki podpięte do przedniego panelu działają, ale gorzej jest z głośnikami.

Moje głośniki to Logitech LS21, które posiadają tylko jednego, małego jacka i kompletnie nie wiem pod co go podpiąć. Zresztą... Jeśli podpinam pod cokolwiek, dźwięku i tak nie ma, ewentualnie buczenie. Działa podpięcie jacka jedynie do przedniego gniazda headphones.

Co powinienem zrobić? Kupić taki adapter? --> http://allegro.pl/adapter-gn-jack-2x-wtyk-rca-cinch-veoz-ve-2640-i3843861818.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem niedawno TV Samsung UE55F6500 i chciałem do niego podłączyć komputer. Mam w kompie wyjście DVI wiec zakupiłem kabel DVI-HDMI. Podłączyłem i obraz był. Teraz problem jest z dźwiękiem. Mam kartę graficzną radeon 7850 i z tego co słyszałem już przez DVI idzie też dźwięk ale nie leciał. Wiec zakupiłem kabel MInijack + chinch (czy jak to się pisze, te dwie końcówki czerwoną i białą). Podłączyłem i dalej nic. Może to trzeba gdzieś ustawić w telewizorze bądź w komputerze jeszcze? Powoli inie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 17:12, barth89 napisał:

Mam mały problem z moim Asus Xonar U7. Wszystko ładnie i pięknie, sterowniki zainstalowane,
słuchawki podpięte do przedniego panelu działają, ale gorzej jest z głośnikami.

Hm, to byłby pierwszy przypadek w mojej karierze gdy porty z przedniego panelu współdziałają z kartą dźwiękową -a co dopiero z dźwiękówką na USB- inna niż zintegrowaną. Jeśli używasz dwóch urządzeń "dźwiękowych" musisz któreś ustawić jako domyślne. Ponieważ wcześniej działały ci słuchawki podpięte do przedniego panelu zakładam, że masz na stanie kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną.

OK, od teraz działam po omacku: jeśli teza z integrą jest słuszna to gdy podepniesz do przedniego gniazda głośnik to też powinien działać. Ale jeśli system ma używać Xonara musisz zmienić w systemie urządzenia, które są wykorzystywane do odtwarzania (i nagrywania przy okazji) na te odpowiadające twojej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, tłumaczę jeszcze raz :)

Wcześniej używałem tylko integry - słuchawki działały, głośniki działały, wszystko było ok.

Teraz kupiłem Xonara U7, podpiąłem go pod USB i ustawiłem jako domyślną kartę dźwiękową. Wsadzona do gniazda "headphones" w przednim panelu Xonara wtyczka słuchawek działa, słuchawki działają.

Problem jest tylko z głośnikami Logitech LS21, które jako wtyczkę też mają małego jacka. Na panelu z tyłu Xonara nic nie działa (tzn. pojawiają się szumy, kiedy wsadzam tam wtyczkę od głośników), działa tylko umieszczenie wtyczki od głośników do przedniego panelu headphones w Xonarze.

Dlatego właśnie chcę kupić adapter z jacka na 2x RCA, żeby umieścić wtyczkę od głośników na panelu z tyłu Xonara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 10:39, barth89 napisał:

Ok, tłumaczę jeszcze raz :)

Wcześniej używałem tylko integry - słuchawki działały, głośniki działały, wszystko było
ok.

Teraz kupiłem Xonara U7, podpiąłem go pod USB i ustawiłem jako domyślną kartę dźwiękową.
Wsadzona do gniazda "headphones" w przednim panelu Xonara wtyczka słuchawek działa, słuchawki
działają.

Problem jest tylko z głośnikami Logitech LS21, które jako wtyczkę też mają małego jacka.
Na panelu z tyłu Xonara nic nie działa (tzn. pojawiają się szumy, kiedy wsadzam tam wtyczkę
od głośników), działa tylko umieszczenie wtyczki od głośników do przedniego panelu headphones
w Xonarze.

Dlatego właśnie chcę kupić adapter z jacka na 2x RCA, żeby umieścić wtyczkę od głośników
na panelu z tyłu Xonara :)

Teoretycznie ten adapter powinien działać. Pozostałe jacki są do podłączenia innych głośników z zestawów typu 5.1/7.1. Ale pewnie w instrukcji będzie napisane co i jak tam podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 11:28, Narmo napisał:

Teoretycznie ten adapter powinien działać. Pozostałe jacki są do podłączenia innych głośników
z zestawów typu 5.1/7.1. Ale pewnie w instrukcji będzie napisane co i jak tam podłączyć.


Owszem, jest. Dla 2.1 pokazuje właśnie, że trzeba wetknąć wtyczki do FrontR i FrontL z tyłu karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!
Niedawno zakupiłem kompa:

- Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
- Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
- Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150
- Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went - (GV-N770OC-2GD)
- ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

Mój problem polega na tym, iż wydaje mi się, że w grach nie działa on tak wydajnie jak powinien. Przykładowo, w grze Batman Arkham City na najwyższych detalach gra przycina się przy dużej ilości przeciwników lub przy efektach typu dym/opary/ogień. W Assasins Creed IV na średnich ustawieniach gra przycina się częściej, przy większej ilość ludzi na ekranie, patrząc na panoramę miast albo przy bitwach morskich.
System Windows 7 Ultimate 64. Wszystkie sterownik uaktualnione do bólu.
Nie powinno tak być, czy po prostu wpadam w paranoję i przeceniam swojego kompa?
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim Batmanie bodajże jest Benchmark, możę go odpalisz, sprawdzisz, spiszesz wyniki i porównasz z innymi osobami posiadającymi GTX770/I5-4670k.

Sam bym oczekiwał od takiego komputera, żeby wszystko chodziło na max detalach ;p
Przy okazji posprawdzaj temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 18:21, nightfaler napisał:

W takim Batmanie bodajże jest Benchmark, możę go odpalisz, sprawdzisz, spiszesz wyniki
i porównasz z innymi osobami posiadającymi GTX770/I5-4670k.

Sam bym oczekiwał od takiego komputera, żeby wszystko chodziło na max detalach ;p
Przy okazji posprawdzaj temperatury.


O właśnie zapomniałem napisać, temperatury wydają się być OK, benchmark w Batmanie mówi, że max ilość klatek 63, minimalna 30, także ślepy zaułek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może powodować ścinki w " Rayman Legends " na moim sprzęcie?
gra to dwuwymiarowa platformowka, która nawet nie rozgrzewa mojego GTXa 780 / max to 38 stopni, przeciętnie 35, po wyjściu na pulpit, więc w grze może być więcej /, gra miejscami przycina, zwalnia, nie często ale jednak / sterowniki z grudnia ub. roku /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję grać w Outlasta, ale za każdym razem, gdy jasność w grze spada do skrajnego poziomu, mój monitor automatycznie się wyłącza. Przypuszczam, że to jedna z opcji oszczędzania energii, ale nie potrafię tego wyłączyć. Mój monitor to LG FullHD M2452.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się