PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Warto aktualizować Adobe Flash Player do wersji 12.0.0.43?
pytam, gdyż z Flashem są często problemy / znikający dźwięk, wysypujący się flash, itp. / i nie wiem, czy narażać się na nowszą wersję - choć może być ona przydatna, ale o tym dalej ...

w ub. roku męczyłem Was temperaturą mojej karty graficznej / GTX 570 / ;), od początku grudnia posiadam GTX 780 i nową obudowę z sześcioma wentylatorami, temperatura podczas użytkowania internetu jest niższa / 31 - 34 stopnie c w porównaniu do 38 - 44 na poprzedniej karcie i obudowie z jednym wentylatorem /, wymagające gry, typu " Metro Last Light '' rozgrzewa kartę do ok. 70 stopni ale potem szybko ona spada, " Ryman Legends " to ledwie 35 - 38 stopni i też szybko spada ale gorzej jest z odtwarzaczami video: oglądam na necie jeden serial w najniższej rozdzielczości i na cały ekran i po jednym odcinku / ok. 30 - 40 minut / temperatura grafiki osiąga 46 stopni c i dość wolno spada, pomimo posiłkowania się MSI Afterburner, na dodatek, często przy starcie odcinka wiesza się przeglądarka / Opera w tym przypadku / i na pasku pojawia się okienko AFP, czy konkretny player może aż tak wpływać na grafikę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tu szczególne pytanie sprzętowe - dla posiadaczy klawiatury Razer Marauder.
Mam problem z oświetleniem bocznym, które co prawda da się w opcjach wyłączyć, ale po wyłączeniu komputera zaczyna się znowu świecić. I tylko odłączenie maszynki/klawiatury od zasilania pomaga. To jedyny sposób czy przegapiłem jakąś opcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(nie wiem czy dobry temat)
Miał ktoś problemy z zaszumeiniem kanałów wifi i zna dobre rozwiazanie ? Mieszkam w bloku i 2.4GHz zapchane na maksa przez co mam "lagi" i "freezy" co 6-7 sek...nie wiażne czy 20 bądź 40 Mhz :( A kupno 5Ghz routera to "bardzo nie planowany wydatek".

Adapter to TP-link TL-WN822N.

Any idea ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 17:47, lis_23 napisał:

Warto aktualizować Adobe Flash Player do wersji 12.0.0.43?


Reguła jest taka, że jak ktoś wydaje nowszą wersję oprogramowania, to jest to wersja z poprawionymi niedoróbkami starej wersji + oferuje ona pewien zestaw nowszych rozwiązań, niedostępnych w wersji starszej, które to rozwiązania są pewnie teraz wykorzystywane w różnego rodzaju playerach więc... jak się pewnie domyślasz... aktualizacja nie zaszkodzi / z reguły /, a pewnie pomoże.

Co do temperatury Twojej grafy mimo posiadania zapewne dobrej obudowy... Wiele osób Ci już pisało, że temperatury w granicach 70*C to absolutna NORMA. O ile grafika nie szybuje w granice 80-100*C to je OK. To, że Twoja grafika ma temperatury w granicach 50*C w mniej wymagających grach albo w trakcie oglądania filmów to oznaka że jest ona w pełni zdrowym dzieckiem i nie trzeba iść z nią do lekarza.

Co do przycięć Opery - przeglądarka tak czasem ma, że się przycina - wyczyść dane przeglądarki, cookies, może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2014 o 11:51, Cierpik182 napisał:


Reguła jest taka, że jak ktoś wydaje nowszą wersję oprogramowania, to jest to wersja
z poprawionymi niedoróbkami starej wersji + oferuje ona pewien zestaw nowszych rozwiązań,
niedostępnych w wersji starszej, które to rozwiązania są pewnie teraz wykorzystywane
w różnego rodzaju playerach więc... jak się pewnie domyślasz... aktualizacja nie zaszkodzi
/ z reguły /, a pewnie pomoże.

Nie do końca ;)
2012 rok, aktualizacja AFP, po uruchomieniu przeglądarki dźwięk utrzymywał się przez ok. trzy minuty po czym samoistnie zanikał, i tak bez przerwy po każdym ponownym uruchomieniu przeglądarki
kolejna aktualizacja i ok. 10 zawieszeń się przeglądarki i AFP w ciągu dnia, chyba więc rozumiesz, ze nie śpieszę się do aktualizacji? ;)

Dnia 23.01.2014 o 11:51, Cierpik182 napisał:

Co do temperatury Twojej grafy mimo posiadania zapewne dobrej obudowy... Wiele osób Ci
już pisało, że temperatury w granicach 70*C to absolutna NORMA. O ile grafika nie szybuje
w granice 80-100*C to je OK. To, że Twoja grafika ma temperatury w granicach 50*C w mniej
wymagających grach albo w trakcie oglądania filmów to oznaka że jest ona w pełni zdrowym
dzieckiem i nie trzeba iść z nią do lekarza.

Rozumiem chodzi mi tylko o to, że, moim zdaniem, nie powinno być tak wysokiej temperatury podczas oglądania filmiku w najniższej rozdzielczości, gdyby to było 720p, 1080p to byłoby ok ale specjalnie ustawiam najniższą rozdzielczość a i tak się grzeje.

Dnia 23.01.2014 o 11:51, Cierpik182 napisał:

Co do przycięć Opery - przeglądarka tak czasem ma, że się przycina - wyczyść dane przeglądarki,
cookies, może pomoże.


Nie wiesza mi się Opera tylko AFP w odtwarzaczu wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 17:34, lis_23 napisał:

Nie do końca ;)
2012 rok, aktualizacja AFP, po uruchomieniu przeglądarki dźwięk utrzymywał się przez
ok. trzy minuty po czym samoistnie zanikał, i tak bez przerwy po każdym ponownym uruchomieniu
przeglądarki
kolejna aktualizacja i ok. 10 zawieszeń się przeglądarki i AFP w ciągu dnia, chyba więc
rozumiesz, ze nie śpieszę się do aktualizacji? ;)


To ja powiem tak, ja tylko czekam na moment aż ludzie zarzucą Flasha zupełnie. Dopóki tego nie zrobią aktualizacje są prawie, że koniecznością ze względu na jego popularność. Popularność niesie ze sobą zwiększone wykorzystywanie wykrytych luk zabezpieczeń więc na twoim miejscu nie zastanawiał bym się czy aktualizować tylko aktualizował, a że FP to gówno to już inna sprawa.

Dnia 23.01.2014 o 17:34, lis_23 napisał:

Rozumiem chodzi mi tylko o to, że, moim zdaniem, nie powinno być tak wysokiej temperatury
podczas oglądania filmiku w najniższej rozdzielczości, gdyby to było 720p, 1080p to byłoby
ok ale specjalnie ustawiam najniższą rozdzielczość a i tak się grzeje.


Rozdzielczość filmu ma bardzo niewielkie znaczenie przy odtwarzaniu filmu. Po prostu flash player jest tak napisany że wykorzystuje grafikę trochę mocniej.

Dnia 23.01.2014 o 17:34, lis_23 napisał:

Nie wiesza mi się Opera tylko AFP w odtwarzaczu wideo.


Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to zmiana przeglądarki. Ja u siebie mam zainstalowane 3 przeglądarki + IE i w zależności od tego na której tnie mi się flash to korzystam z innej. Kiedyś przesiadałem się z FF na Chrome i na Operę by teraz wrócić na FF. Nie muszę dodawać, że Flash Player to gówno i korzystam z niego tylko dlatego bo 90% internetu wymaga go do poprawnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2014 o 18:10, Nufiko napisał:


Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to zmiana przeglądarki. Ja u siebie mam zainstalowane
3 przeglądarki + IE i w zależności od tego na której tnie mi się flash to korzystam z
innej. Kiedyś przesiadałem się z FF na Chrome i na Operę by teraz wrócić na FF. Nie muszę
dodawać, że Flash Player to gówno i korzystam z niego tylko dlatego bo 90% internetu
wymaga go do poprawnego działania.


Ja mam cztery zainstalowane przeglądarki, na co dzień używam Firefoxa ale ten konkretny serial można oglądać na tej konkretnej stronie tylko pod warunkiem, że nie jest się nigdzie zalogowanym, więc dla wygody używam Opery .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 18:25, lis_23 napisał:

Ja mam cztery zainstalowane przeglądarki, na co dzień używam Firefoxa ale ten konkretny
serial można oglądać na tej konkretnej stronie tylko pod warunkiem, że nie jest się nigdzie
zalogowanym, więc dla wygody używam Opery .


A próbowałeś trybu prywatnego w FF? Włączasz go poprzez Menu firefoxa -> Nowe konto prywatne. Przeglądarka wtedy nie zapisuje żadnych danych na komputerze no i działa to tak jakbyś nie był nigdzie zalogowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na starsze przygodówki i jak mnie naszło tak szybko zeszło. Chodzi o prerendowane filmiki w tychże grach. Włącza się taka scenka, trwa pare sekund i powoduje zawieszenie gry. Wprawdzie mogę je pomijać (da się grać jeżeli je przewine) ale to takie troche bez sensu. Problem wystąpił w dwóch grach: The Longest Journey i Runaway a road adventure.
Był sobie jeszcze Grim Fandango (wersja zdaje się z GOG), ale ten to ani nie piknął przy próbie uruchomienia.
Trza za to rzec że taka Syberia chodzi elegancko.
Jakieś solucje? Byłbym wdzięczny. System Windows 7 (64 bit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio mój komp. zaczął się przegrzewać. Mój C2D e8400 na rdzeniach ma 44/39 st. a GPU GTX460 aż 66 st. w spoczynku. Sprawdzałem EVERESTEM.
Kiedyś CPU to były wartości 30-34 st. a GPU 38-42 o co chodzi?
Mam wrażenie że zasilacz THERMALTAKE 550W wydmuchuje zbyt ciepłe powietrze. Jakiś RADY???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ostatnio odkurzałeś komputer w środku? Obstawiam że się po prostu radiatory zakurzyły i nie odprowadzają ciepła jak powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest sprawa.

Otóż od jakiegoś czasu mam nowego peceta, mocne bebechy, panoramiczny monitor - to prawdopodobnie ma znaczenie. Chciałem wrócić do pierwszego Stalkera ale i w menu i w grze mam delikatne śnieżenie [?] - chodzi mi o tego typu paski jak tutaj tylko rzecz jasna delikatniejsze.

http://obrazki.elektroda.pl/9213324300_1345037834.jpg

Taki sami problem miałem w Far Cry 3 ale tam wystarczyło włączyć V-sync i problem znikł. Kombinowałem z różnymi opcjami w Stalkerze ale ciągłe było to samo. Macie jakiś pomysł? No bo przecież bawienie się suwakami od gammy i tak dalej to nie jest rozwiązanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 18:36, Nufiko napisał:

A kiedy ostatnio odkurzałeś komputer w środku? Obstawiam że się po prostu radiatory zakurzyły
i nie odprowadzają ciepła jak powinny.


odkurzałem 3 tyodnie temu. :-)
Doszedłem że odpowiada za to proces zwany svchost.exe . Menadżer pokazuje ich aż 12 z czego 6 wyświetla się jako SYSTEM a 4 jako Usługa Lokalna reszta jako Sieciowa . gdy je pozamykam temperatury spadają do normalnych czyli CPU 36/34 st. GPU 35 st.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Mam problem z dzwiękiem.
Posiadam zestaw głośników 5.1 creativa oraz karte muzyczną asus xonar dx, podczas gdy oglądam serial w programie gom player słyszę taki dzwięk jakby to był pogłos z łazienki.

W xonar dx audio center mam ustawione effect na user def - ale jak zmienie na rock czy rap ten "pogłos" nadal istnieje :/ probowałem tez zmienic w gom player ale tam tez jest wszystko ustawione "normalnie"

Jeśli ktos by pytał co sie stało że nagle tak mam odpowiem tak mam teraz bowiem do tej pory miałem podłączone tylko 2 przdnie głośniki i sub. a przedwczoraj dopiero skompletowałem resztę czyli centralnego i 2 tylnie. W ikonce od ustawień audio w win mam ustawiony ze to zestaw 5.1 tak samo w xonar center. Niby wszystko jest dobrze ustawione ale czemu mam ten "pogłos" ??

prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w audio xonar center i udało się... miałem wł tryb opera. Ale dziwnę bo zmieniałem i nic to wcześniej nie dawało :/ Ale tak nagrzebałem że nie mam dzwięku z przednich głośników jest wielka kicha... Czy istnieją porady/filmy w których w łapotologiczny sposób ktoś powie pokaże jak to skonfigurować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 10:09, Chester001 napisał:

Jeśli ktos by pytał co sie stało że nagle tak mam odpowiem tak mam teraz bowiem do tej
pory miałem podłączone tylko 2 przdnie głośniki i sub. a przedwczoraj dopiero skompletowałem
resztę czyli centralnego i 2 tylnie. W ikonce od ustawień audio w win mam ustawiony ze
to zestaw 5.1 tak samo w xonar center. Niby wszystko jest dobrze ustawione ale czemu
mam ten "pogłos" ??

Podobne problemy robił mi kiedyś zintegrowany Realtek: przekazywał on do każdej pary głośników sygnały z dwóch różnych urządzeń audio (systemowych nie rzeczywistych) jednocześnie, zarówno tego ustawionego do Odtwarzania jak i.... Nagrywania. Wystarczyło wyłączyć nasłuchiwanie jednego z nich z obiegu i wszystko wróciło do normy. Musisz wejść w "Zarządzanie ustawieniami audio" i w dziale "Nagrywanie" ręcznie wyłączyć nasłuchiwanie aktualnie aktywowanego urządzenia ("Właściwości"/"Nasłuchiwanie" i odznaczasz checkbox obok "Nasłuchuj tego urządzenia").

Ups, widzę, że nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się