PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Po pierwsze była gwarancja... Zawsze masz CO NAJMNIEJ 24 msc.
Po drugie - to zależy od wyników. Wrzuć je tutaj, to Ci coś powiemy, czy warto naprawiać/korzystać itd.
Po trzecie - można spróbować, szczególnie, że nie masz nic do stracenia.
Ale tu Ci niestety nie pomogę. Poszukaj na gugl tutoriali do mhdd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 22:58, Jackal-pl napisał:

Po pierwsze była gwarancja... Zawsze masz CO NAJMNIEJ 24 msc.


Byłem z nim wtedy ( chyba 7 lipiec 2012 r. ) w Komputroniku ale powiedzieli, że tego gwarancja nie obejmuje, czy jakoś tak ...

Dnia 14.03.2014 o 22:58, Jackal-pl napisał:

Po drugie - to zależy od wyników. Wrzuć je tutaj, to Ci coś powiemy, czy warto naprawiać/korzystać
itd.

Jakie wyniki?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 23:33, Jackal-pl napisał:

Oni są niepoważni :) Było trzeba się kłócić :)

Dysk zakupiłem w czerwcu 2010 a bad sector zgłosiłem w lipcu 2012, prawdopodobnie już po gwarancji ;)

Dnia 14.03.2014 o 23:33, Jackal-pl napisał:

Po pierwsze health i wynik na bady :)


Na razie nie mogę go podłączyć, zmieniłem ostatnio 12 - sto letnią listwę na nową, ale z pięcioma gniazdkami, cztery są zajęte ale ładowarka od dysku jest tak duża, że nie wejdzie, dopiero jak zmienię routher / nowy ma mniejszą ładowarkę / to spróbuję go podpiąć i się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z klawiaturą. Wszystkie znaki mi się pozamieniały. Spacja to gwiazdka, gwiazdka to spacja, num lock to backspace, backspace to num lock etc. Jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 14:27, Oloninho napisał:

Witam. Mam problem z klawiaturą. Wszystkie znaki mi się pozamieniały. Spacja to gwiazdka,
gwiazdka to spacja, num lock to backspace, backspace to num lock etc. Jak to naprawić?
Z góry dzięki za pomoc.


Lewy Alt + Shift, jako najszybszy sposób zobaczenia, czy coś zmieniło Ci styl klawiatury. Drugi sposób to zainstalowanie programu zmieniającego działanie klawiszy (używałem, gdy zepsuła mi się litera A) np . taki SharpKeys lub podobny (w google "zamiana niedziałajacego klawisza" "zamiana mapowania klawiszy" itp. jeśli ten program jest zły). Możliwe że masz wirusa- łatwo zauważyć, jeśli w pasku języka nic się nie zmieniło/samo wraca do innego. Zawsze ostatecznie możesz spr. czy działa ci pisanie pod linuksem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2014 o 14:27, Oloninho napisał:

Witam. Mam problem z klawiaturą. Wszystkie znaki mi się pozamieniały. Spacja to gwiazdka,
gwiazdka to spacja, num lock to backspace, backspace to num lock etc. Jak to naprawić?
Z góry dzięki za pomoc.

W Panelu Sterowania są opcje klawiatury, m.im. języka. Powoinieneś mieć Polski (programisty)

PS Gdzieś w tym samym menu jest zaszyty włącznik skrótu do przełączania języków (układów) klawiatury -wspomnainy wyżej LAlt+Shft lub Ctrl+Shift. Nie wiem dokładnie gdzie to jest u ciebie bo nie podałeś specyfikacji systemu (jeśli pod Win 8 to dłuuugo będę ci to tłumaczył;), ale może warto go deaktywować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia językowe i wszystkie inne opcje, które byłem w stanie sprawdzić bez głębszego grzebania w systemie ogarnąłem w pierwszej kolejności. Dopiero kiedy uświadomiłem sobie, że problem tkwi w innym miejscu, zdecydowałem się poradzić na forum. Myślę, że sposób, który opisał Boguslav4 (ze zmianą mapowania klawiszy) byłby w stanie zadziałać, ale nie chciało mi się z tym bawić, więc kupiłem po prostu nową klawiaturę i wszystko jest OK. W każdym razie dzięki za odzew i chęć pomocy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i o rade pytam. Mam problem, niedawno przesiadlem sie z Athlona X2 5400 na Phenoma 955, problem mam taki ze ani windows, ani inne zewnetrzne programy takie jak everest nie pokazuja mi jaki to procesor, po prostu jest napisane "Processor model unknown". Dzieje sie tak na win xp i na win7 i nie bardzo wiem jak to ugryzc, moze ktos ma jakis pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 19:21, TigerXP napisał:

Witam i o rade pytam. Mam problem, niedawno przesiadlem sie z Athlona X2 5400 na Phenoma
955, problem mam taki ze ani windows, ani inne zewnetrzne programy takie jak everest
nie pokazuja mi jaki to procesor, po prostu jest napisane "Processor model unknown".
Dzieje sie tak na win xp i na win7 i nie bardzo wiem jak to ugryzc, moze ktos ma jakis
pomysl.


Pytanie brzmi więc - jaka płyta główna, możliwe że musisz zaktualizować BIOS żeby procesor był poprawnie wykrywany w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2014 o 20:01, ziptofaf napisał:

Pytanie brzmi więc - jaka płyta główna, możliwe że musisz zaktualizować BIOS żeby procesor
był poprawnie wykrywany w systemie.


Gigabyte ga-ma770-ds3 f3, w sumie plyta juz swoje lata ma, wiec pewnie masz racje. Sek w tym ze nie bardzo bym sie chcial w to bawic, bo niezbyt pewnie sie w tym czuje. Ale skoro bedzie trzeba, to sila wyzsza.
Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 20:37, zerohunter napisał:

Windows sam mi ustawia odświeżanie na 75, a monitor maks obsługuje 60, jak to ustawić
raz a dobrze? Cofa się po każdym ponownym uruchomieniu.


Ja bym zaczął od reinstalacji sterowników do karty graficznej. W ten sposób, że usuwasz stare, restart i instalujesz nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z komputerem. Od wczoraj podczas pracy pojawiają się czasami dziwne kreski na ekranie, które po pewnym czasie znikają, ale zaraz pojawiają się nowe. No i podczas grania pojawiają się też jakieś dziwne tekstury przez jakieś 2 tygodnie już. Co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 16:03, Maddogg napisał:

Witam, mam problem z komputerem. Od wczoraj podczas pracy pojawiają się czasami dziwne
kreski na ekranie, które po pewnym czasie znikają, ale zaraz pojawiają się nowe. No i
podczas grania pojawiają się też jakieś dziwne tekstury przez jakieś 2 tygodnie już.
Co się dzieje?


Karta grafiki prawdopodobnie odmawia powoli posłuszeństwa. No cóż, to już relikt przeszłości, także ma prawo.
Może też być taka sytuacja, że się przegrzewa. Ściągnij furmarka i zrób test, powiedz, czy artifakty się pojawiają i jaka jest temp karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 16:07, Jackal-pl napisał:

Karta grafiki prawdopodobnie odmawia powoli posłuszeństwa. No cóż, to już relikt przeszłości,
także ma prawo.
Może też być taka sytuacja, że się przegrzewa. Ściągnij furmarka i zrób test, powiedz,
czy artifakty się pojawiają i jaka jest temp karty.


Tak też zrobiłem. FurMark pracuje w trybie Burn-in test, temp GPU Max 103, ale artefaktów nie ma. To dziwne trochę, bo wczoraj się sypało nawet podczas przeglądania internetu. Karta graficzna to Galaxy Geforce 7900GS 600/800 i odkąd pamiętam się tak grzeje :) To na pewno jej wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 16:47, Maddogg napisał:

> Karta grafiki prawdopodobnie odmawia powoli posłuszeństwa. No cóż, to już relikt
przeszłości,
> także ma prawo.
> Może też być taka sytuacja, że się przegrzewa. Ściągnij furmarka i zrób test, powiedz,

> czy artifakty się pojawiają i jaka jest temp karty.

Tak też zrobiłem. FurMark pracuje w trybie Burn-in test, temp GPU Max 103, ale artefaktów
nie ma. To dziwne trochę, bo wczoraj się sypało nawet podczas przeglądania internetu.
Karta graficzna to Galaxy Geforce 7900GS 600/800 i odkąd pamiętam się tak grzeje :) To
na pewno jej wina?

103 stopnie, o ile to prawda, to tak o 20 stopni za dużo...
Ściągnij radiator, przesmaruj rdzeń na nowo pastą i załóż z powrotem.
To, że nie było artifaktów jest co najmniej dziwne, powinny by się pojawiać :)
Jeszcze podaj markę zasilacza. No i być może jest jeszcze kwestia kabla przesyłowego :P
Jak masz, to zamień najlepiej na parę dni i zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy! Mam koleżankę w Turcji. Ostatnio rząd turecki zablokował m.in. YouTube w Turcji. Czy jest jakaś opcja, aby koleżanka mogła oglądać filmiki na YT? Czy jest jakaś sprawdzona i bezpieczna bramka do tego, ew. metoda? (bezpieczna w sensie bez wirusów i która nie ujawnia zbytnio tego, co kto robi - nie wiem jak tam jest z inwigilacją obywateli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2014 o 21:04, LubieWafle napisał:

Witajcie koledzy! Mam koleżankę w Turcji. Ostatnio rząd turecki zablokował m.in. YouTube
w Turcji. Czy jest jakaś opcja, aby koleżanka mogła oglądać filmiki na YT? Czy jest jakaś
sprawdzona i bezpieczna bramka do tego, ew. metoda? (bezpieczna w sensie bez wirusów
i która nie ujawnia zbytnio tego, co kto robi - nie wiem jak tam jest z inwigilacją obywateli)


Wystarczy ustawić w przeglądarce adres serwera proxy (najlepiej z kraju gdzie nie blokują danej strony). Przykładowa listę masz tu: http://www.google-proxy.net/
Adres ustawia się w opcjach sieciowych przeglądarki, a konkretnie gdzie to zależy od przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z laptopem Hp nx6110. Wczoraj używałem ww. laptopa bez zasilacza, zapomniałem podłączyć i padł mi. Podpiąłem go do zasilacza i dioda która się zawsze świeciła podczas ładownie teraz się nie zapaliła. Zostawiłem go na noc i rano wgl nie chciał się włączyć. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co jest tego przyczyną? Osobiście obstawiam zasilacz.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się