PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Dodanie więcej RAM''u ci za dużo nie da bo Windows nie potrafi zbyt dobrze nim rozporządzać. To nie Linux że RAM jest po prostu ''katalogiem'' i możesz sobie nawet do niego grę zainstalować. Windows niestety działa trochę inaczej i bardzo często nawet jeśli ma tonę RAM-u do wykorzystania to zdecyduje się skorzystać z pliku stronicowania zamiast niego. Co jest duuużo wolniejsze. Więc jeśli chcesz przyspieszyć tego typu działania to musiałbyś sobie sprawić dysk SSD a nie czysty RAM (np. ja w laptopie mam 8GB RAM. W tej chwili wykorzystywane jest 2.88GB... i widzę też wielgaśny plik stronicowania mający drugie tyle). Bo wtedy nawet jeśli Windows korzysta z dysku zamiast RAM''u to i tak wydajnościowo jest lepiej niż w przypadku zwykłego HDD.

Ale uprzedzając pytanie - nie sprawi to że gry będą działać zauważalnie lepiej. Może za to pozytywnie wpłynąć na czas ich ładowania i CZASEM na przycinki jeśli są powodowane ładowaniem nowego obszaru w tle itp. Ale średnia liczba klatek na sekundę od tego znacząco nie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo ja nie jasno pisze albo źle mnie zrozumiales albo ja ciebie.
>Na takiego następcę I7 na pewno mnie nie będzie stac

Ale kto mowi, ze masz i7 kupic teraz czy jego nastepce przy premierze. Kup za 3-5-8 lat, a do "przeczekania" masz posiadane obecnie gry, a nim sie "obejrzysz" to cena procesorow spadnie.

Nie znam procesow w tle w win7, ale czy grasz z wlaczonym Firefoxem,skypem, programi monitorujacymi cos tam? Kazdy taki program zajmuje zasoby procesora i przykładowa gra przez 95% czasu działa dobrze, ale przez 5% masz "zacinkę". mozesz poprobowac grac z wylaczonymi takimi programami. Wiecej ramu nie wiem w czym dopomoze, skoro gra nie wykorzysta ich w pelni(nikt nie da na to gwarancji).

Ps. Jak odpowiadasz to nie cytuj calych postow, tylko fragmenty jesli sie do nich odnosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 14:27, Sarinew napisał:


Ale kto mowi, ze masz i7 kupic teraz czy jego nastepce przy premierze. Kup za 3-5-8
lat
, a do "przeczekania" masz posiadane obecnie gry, a nim sie "obejrzysz" to cena
procesorow spadnie.

Wiesz, ja jednak lubię grać w nowości, nie po to kupowałem GTX 780 za 2 tys. zł, żeby grać w starocie
chciałbym na obecnym sprzęcie dociągnąć do października 2015 roku i ewentualnie wtedy wymienić płytę główną, procek, chłodzenie i pamięć, oraz zapewne kartę grafiki.

Dnia 18.05.2014 o 14:27, Sarinew napisał:

Nie znam procesow w tle w win7, ale czy grasz z wlaczonym Firefoxem,skypem, programi
monitorujacymi cos tam? Kazdy taki program zajmuje zasoby procesora i przykładowa gra
przez 95% czasu działa dobrze, ale przez 5% masz "zacinkę". mozesz poprobowac grac
z wylaczonymi takimi programami.


Wyłączam Firefoxa, mam włączony tylko ten program (Steam, Uplay lub Orgins) w którego grę akurat gram (kiedyś włączałem wszystkie trzy przy starcie systemu), nie wiem, co jeszcze mógłbym wyłączyć, na fotce część moich procesów.

W kwestii przycinek to nie jest tak źle: "Batman Arkham Orgins", wszystko na full,TXAA X 4, DX11, Physyx i mam lekkie przycinki podczas szybkiego biegu, głównie w zamkniętych lokacjach, które są o wiele mniejsze niż otwarte miasto ale zapewne ich szczegółowość jest większa, "AC IV Black Flag", lekkie przycinki podczas biegu i bitw morskich, też wszystko na full z Physyx, odpaliłem sobie też dziś "Skyrima'' z większością zainstalowanych przez NMM modów i gra wygląda świetnie i nie zaobserwowałem jeszcze spadków płynności.

20140518155913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 15:59, lis_23 napisał:

nie po to kupowałem GTX 780 żeby grać w starocie

To zrozumiałe, ale z tego co pamietam byłeś poinformowany na forum, ze ów zakup jest mało oplacalny? A teraz jeszcze to jako tako potwierdzasz, to wrecz "tragiczne"? Ze ci sie chce w kompa tyle inwestowac, bo nadążanie za zmiennym "obecnym standardem " czyni z PC studnię bez dna, a sa ludzie, ktorzy na calego kompa chca wydac 2 tys. raz na 4 lata przykładowo. Dziwię, że osobie z ok. 10lat w swiecie gier zalezy jeszcze na "max detalach".

O procesach, Batman, AC4 - Nie znam się, nie wypowiadam sie
Skyrim cos czytalem, ze gra bez jakiejs modyfikacji ma limit do ~4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa HP 620 i od paru dni zaczął dziwnie pracować. Cały czas się przycina, jeśli mam włączoną np. muzykę, to równolegle z przycięciem jest buczenie/bzyczenie/itp. Z tego co zaobserwowałem to jednocześnie z przycięciem następuje dużo większe użycie procesora, które potem wraca do stałego poziomu i znowu się zwiększa itd.; ale nie wiem czym to jest spowodowane. Wiecie co na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jakiś wirus.
Ściągnij i uruchom* Combofixa i wrzuć tutaj potem log (najlepiej na pastebin.com).
Wrzuć też zrzut ekranu programu HD Tune z zakładki Health. Być może dysk twardy dogorywa.
* - najlepiej w trybie awaryjnym przy wyłączonym antywirusie jeśli masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2014 o 19:35, Sarinew napisał:

To zrozumiałe, ale z tego co pamietam byłeś poinformowany na forum, ze ów zakup jest
mało oplacalny? A teraz jeszcze to jako tako potwierdzasz, to wrecz "tragiczne"

Nie powiedziałbym, że nieopłacalny:
1: 3GB VRAM zamiast 1GB VRAM - zauważalna różnica, min. w takich grach, jak zmodowany Skyrim, na GTX 570 były artefakty, itp.
2: TXAA - chyba najlepszy AA jak dla mnie
3: ogólnie gry wyglądają lepiej
4: temperatura karty graficznej: GTX 570 po uruchomieniu systemu już miał 38 stopni a podczas użytkowania kompa, przeglądania neta było 45-50 stopni (zdaję sobie sprawę, że to też wina poprzedniej obudowy), obecnie po starcie systemu mam 29 stopni a podczas normalnej pracy, max 33 stopnie.

Dnia 18.05.2014 o 19:35, Sarinew napisał:

O procesach, Batman, AC4 - Nie znam się, nie wypowiadam sie
Skyrim cos czytalem, ze gra bez jakiejs modyfikacji ma limit do ~4GB.


Był na to mod a później twórcy chyba wycofali się z tego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podkrecanie procesora robiles w starej obudowie, to moze sprobuj jeszcze raz z nową albo poeksperymentuj z "procesami" bo np. Rainmeter w czasie grania nie jest wymagane, a Toolbarupdater.exe zwykle oznacza jakis smieciowy program(ale osiagow to nie poprawi) . Mozesz jeszcze poeksperymentowac z lekką zmiana ustawien graficznych, ale proste rozwiazania nikogo nie satysfakcjonują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 18:34, Sarinew napisał:

Jak podkrecanie procesora robiles w starej obudowie, to moze sprobuj jeszcze raz z nową

>
Procesor miałem podkręcany w tym samym dniu, w którym wymieniałem obudowę, kartę graficzną, zasilacz i dokupywałem chłodzenie do obudowy: po prostu, informatyk wszedł mi do biosu płyty głównej i wybrał jeden z gotowych profili dla procesora, podkręcając jego taktowanie na 4,5, niestety, nie zmienił napięcia - przez pierwsze trzy tygodnie było ok ale później 9dokładnie, 23 grudnia) zaczęły się bluescreeny i znajomy wszedł mi do biosu i przywrócił fabryczne taktowanie procesora. Dodam tylko, że podkręcenie procka coś tam dawało i w AC BF nie zauważyłem wtedy obecnych mikro przycięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
otóż mój komputer odmówił posłuszeństwa, chociaż wiem, że żyje. Przybliżę może troszkę sytuację. Przeglądałem sobie internet, gdy nagle obraz się wyłączył, komputer się zresetował i pozostał już w takim stanie do teraz.
Nie zepsuła się karta graficzna, bowiem monitor nie wyświetla informacji no-signal, ale dioda miga, tak jakbym wprowadził go w stan uśpienia. Sprawdziłem od razu inną grafikę i sytuacja taka sama, dlatego możemy wykluczyć tę opcję. Tradycyjnie sprawdziłem RAMy różnymi kombinacjami - pojedynczo każdą kość w różnych slotach. Nie pomogło. Odpiąłem profilaktycznie dyski, chociaż powątpiewam, że to ich wina. Pozostaje płyta główna i procek. W płycie wyciągnąłem bateryjkę od biosu, oglądnąłem kondensatory i cały pokład płytki, żeby sprawdzić czy nie ma gdzieniegdzie czegoś popalonego. Wszystko wizualnie jest w porządalu.

Pozostaje więc nam procesor. Dodam, że gdy w takim stanie spoczynku chcę wyłączyć komputer przyciskiem power z przodu obudowy, nie jest to możliwe. Tak samo nie działa przycisk reset. Nie mam podpiętego speakera i nie moge znaleźć tego kabelka, wiec nie jestem w stanie odczytac iformacji dźwiękowej.

Wcześniej ustawiałem pamięci an 1600Mhz (płytka daje im standardowo 1333), ale potem zresetowałem ustawienia. Procek był kręcony mnożnikiem na 3.8Ghz i podbijałem mu bardzo leciutko napięcie, ale działał niestabilnie, bo czasem (szczegolnie podczas stressu) wypluwał bsody z kodem błędu swiadczącym o problemie z napięciem. Wydaje mi się że to rowniez argument za awarią proca. Od 2-3 miechów jednak działa na stockowym mnożniku, bo stwierdziłem, że nie będę się z nim pierdolił, zwłaszcza że mam boxowego coolera, który bądź co bądź nie grzeszy wydajnością.

Mój sprzęt to:
Asus M4A87TD Evo
Phenom II 965 BE 3,4Ghz
Kingston DDR3 1333mhz 3x2GB
Gigabyte GTX 460 1GB
Zasilacz OCZ Fatal1ty 550W

Sprzęcik ma około 4 lat. Niestety procek nie posiada gwarancji. Generalnie proszę o pomoc w diagnozie i poradę w sprawie wymiany lub naprawy proca. Czy da sie go jakos naprawić? I jeśli nie, to czy opłaca się kupować nowego na AM3, czy lepiej zmienić pokład na coś od Intela/? Myślałem nad i5 2xxx, bo nie są chyba jakieś drogie, a nie chce wydawać zbyt dużo kasy na sprzęt z racji innych wydatkow z wyzszym priorytetem.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za potencjalne odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli komp "startuje", ale ekran czarny i nie idzie dalej? Mozliwe, ze to procesor, nie wiem jak uszkodzenie plyty glownej lub zasilacza wyglada;). Ewentualnie przyjrzyj sie jeszcze raz dokladniej kondensatorom czy nie sa wybrzuszone.
Naprawic by dzialal bez awaryjnie to ciezko;) mozesz wyjac procesor z plyty, obejrzec, na nozki popatrzec,wlozyc, wciskac "na siłę", moze raz ruszy, ale jak padł procesor na "twardo" to tylko wymiana. Fajnie by bylo jakbys mial do pozyczenia procesor by sie upewnic, a z "nowszymi" (w sensie numerkow;) ) procesorami to pamietaj, ze plyta moze wymagac nowszego biosu by ruszyc na "nowszym" procku, a by to zrobic trzeba miec dzialajacy starszy procek.(wyszlo maslo maslane?)

Ps.Jakos o awarie z powodu "przegrzania" sprzetu najlatwiej? A moze wkrotce kazdy bedzie musial miec "extra" chlodzenie w standardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ostanio o problemie, jaki mam z systemem mianowicie po uruchomieniu, programy same się uruchamiają przy zamykaniu otwierają się, po kilka stron i tak za każdym razem,nie mogę sformatować win7 gdy pokazuje się ekran instalacji komputer się resetuje, i tak za każdym razem. Moje parametry : Intel Core(Tm)2Duo e700 2,53Ghz 2,00gb Win7 64 bitowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 19:54, Kubson023 napisał:

Pisałem ostanio o problemie, jaki mam z systemem mianowicie po uruchomieniu, programy
same się uruchamiają przy zamykaniu otwierają się, po kilka stron i tak za każdym razem,nie
mogę sformatować win7 gdy pokazuje się ekran instalacji komputer się resetuje, i tak
za każdym razem. Moje parametry : Intel Core(Tm)2Duo e700 2,53Ghz 2,00gb Win7 64 bitowy.


Poleciłbym to, co najlepsze w takim wypadku: Combofix. Ponadto zrzut SMARTa HDD (zakładka Health programu HD TUNE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Możliwe żeby to źródło internetu miało wpływ na działanie lapka? Mam do wyboru router siostry albo chrzestnych. Teraz jak łączę się przez ten drugi to problemy całkowicie ustąpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 20:07, Jackal-pl napisał:

> Pisałem ostanio o problemie, jaki mam z systemem mianowicie po uruchomieniu, programy

> same się uruchamiają przy zamykaniu otwierają się, po kilka stron i tak za każdym
razem,nie
> mogę sformatować win7 gdy pokazuje się ekran instalacji komputer się resetuje, i
tak
> za każdym razem. Moje parametry : Intel Core(Tm)2Duo e700 2,53Ghz 2,00gb Win7 64
bitowy.
>

Poleciłbym to, co najlepsze w takim wypadku: Combofix. Ponadto zrzut SMARTa HDD (zakładka
Health programu HD TUNE)

jak już combofix to rozumiem że wirusek jakiś, spróbuję ale może być ciężko z pobraniem i odpaleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 20:16, Diverso napisał:

Zdecydowanie. Możliwe żeby to źródło internetu miało wpływ na działanie lapka? Mam do
wyboru router siostry albo chrzestnych. Teraz jak łączę się przez ten drugi to problemy
całkowicie ustąpiły.


Nie sądzę, by miało to jakikolwiek wpływ.
Jeżeli teraz problem nie występuje na żadnym z routerów, to przyczyną okazały się malware, któe został wychwycone i skasowane przez Combofix.
Ponadto zreinstaluj Antywirusa. Bo widzę, że ESET nie dopilnował wszystkiego.
Jeżeli nie masz licencji na żadnego, możesz spróbować korzystać z innego - dobrym freewarowym AV jest np. AVG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się