PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2014 o 16:40, BartexooN napisał:

Problem z obudową. Zalman Z11 - Posiada ono 2 USB 2.0 i 2 USB 3.0. USB 2.0 działają bez
zarzutów, natomiast USB 3.0 nie działają w ogóle. Nie chce mi się ciągle odwracać obudowy
do dostępu płyty głównej. Potrzebuje często dostępu szybkiego do USB 3.0. Co może być
przyczyną? Okablowanie niby w porządku. A manadżer zadań pojawia się wejście 3.0,a BIOS
ma włączoną funkcję USB 3.0


Podaj jeszcze model płyty głównej będzie łatwiej ustalić przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 19:25, BartexooN napisał:

> Podaj jeszcze model płyty głównej będzie łatwiej ustalić przyczynę.
Gigabyte GA-G1-SNIPER 5


Czy okablowanie z obudowy wpiąłeś do właściwych slotów w płycie głównej oznaczinych w instrukcji F_USB30_1/2 (oznaczone w instrukcji na obrazku nr 12)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawdopodobnie zdechł mi windows na laptopie, problem leży w tym, że miałem tam hasło i po podpięciu dysku do stacjonarki komputer w ogóle nie chce pokazać mi partycji z laptopa.
Da się to jakość obejść? Czy z systemem typu live cd dam radę zgrać dane z dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są w zasadzie 2 możliwości:
1) dysk był szyfrowany i Windows "widzi" go jako nieznaną partycję, wtedy trzeba ci tego programu szyfrującego
2) to hasło to do biosu/konta w Windowsie, w takim przypadku sprawdź jeszcze raz połączenia ale może się okazać że dysk "kaput". Są firmy które pomagają odzyskać dane z uszkodzonych dysków, ale mniej niż 4 cyfry na rachunku nie zobaczysz, i to bez gwarancji że cokolwiek uda się odzyskać (to usługa kierowana bardziej pod firmy niż osoby prywatne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może tutaj znajdę odp na moje pytanie mianowicie zauważyłem, że gdy odpalam stare już gry gta san andreas czy Half Life 1 , hidden dangerous deluxe wszystkie są orginalne. Chodzi o to że po uruchomieniu pogram z 5min po czym się one wyłanczają i pokazuje komunikat o błędzie i wysłać raport, w hidden dangerous deluxe podczas gry nie ma wgl dzwięku nie wiem czemu, trochę to dziwne bo jeszcze rok temu grałem w te gry wymienione i było wszystko super działały jak trzeba ostatnio takie rzeczy się robią, formatowałem system i nic dalej tak samo.

Moje parametry :
Porcesor Intel Core2Duo
2,53GHz
2,00GB
Win7 64 bitowy
Karta Nvidia Geforce 8600GT

Czy problem leży gdzieś w sprzęcie? bo komputer to już z 8 lat ma ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina niesprawnej karty graficnej.
Ściągnij OCCT, załącz graphic test i kontroluj temperaturę.
Napisz ile tam tego wyszło (po około 5min).

PS Jaki masz zasilacz?
Pokaż też zakładkę Health dla Twojego dysku twardego - program HD Tune.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 11:31, Jackal-pl napisał:

Może to być wina niesprawnej karty graficnej.
Ściągnij OCCT, załącz graphic test i kontroluj temperaturę.
Napisz ile tam tego wyszło (po około 5min).

PS Jaki masz zasilacz?
Pokaż też zakładkę Health dla Twojego dysku twardego - program HD Tune.


Temp 51 stopni .
Zasilacz SilentLine q400w
Ac NNPUT: 230V
Max Power - 400 W

Jeżeli chodzi o kartę to jakiś rok temu była sytuacja że się spalila, bo monotonnie się komputer resetował dałem do naprawy ale cudu nie obiecywali też, czy to może być przyczyną?.

Ile kosztowała by nowa karta pod moje parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 11:08, S1G napisał:

Są w zasadzie 2 możliwości:
1) dysk był szyfrowany i Windows "widzi" go jako nieznaną partycję, wtedy trzeba ci tego
programu szyfrującego
2) to hasło to do biosu/konta w Windowsie, w takim przypadku sprawdź jeszcze raz połączenia
ale może się okazać że dysk "kaput". Są firmy które pomagają odzyskać dane z uszkodzonych
dysków, ale mniej niż 4 cyfry na rachunku nie zobaczysz, i to bez gwarancji że cokolwiek
uda się odzyskać (to usługa kierowana bardziej pod firmy niż osoby prywatne).


Hasło jest Windowsowe, nie używałem żadnego programu szyfrującego. Mój komputer w stacjonarce nie widzi dysku, mimo, że przyznaje mu kolejną literę, poza partycją recovery, a potem dostaje małpiego rozumu. Natomiast panel administracyjny widzi dysk, ale jako nie sformatowany.
Spróbuję jeszcze z jakimś recovery dyskiem przeskanować i zobaczyć co z tego wyniknie, a potem jakąś dystrybucją linuksa na pendrive, żeby się dyskiem sieciowym podpiąć i zgrać co się da.

W sumie jesteś drugą osobą, która mówi mi, że to może być zdechły dysk. Tylko, czy dałoby się przenieść partycję recovery? Zgrywałem kopię na płyty, ale to było ze 4 lata temu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temp51 w stresie to bardzo mało.
Natomiast przyczyną MOŻE być kiepskiej jakości zasilacz.
Masz jakiegoś znajomego, który ma MARKOWY zasilacz?
Jeżeli tak to poproś go o to, by Ci go pożyczył na chwilę.
Wina karty może być jak najbardziej, w końcu swoje lata ma.
Jaka karta?
Żadna, nie opłaca się w ten sprzęt wsadzać ani złotówki. Dzisiejszy najtańszy procesor i karta za ~400-500 PLN jest lepsza, niż 4-ro letni high-endowy sprzęt.
Jeżeli zamierzasz w najbliższym czasie kupić nowego pieca, to zakupiłbym kartę nową, dobrą, wydajną, koniecznie Radeona (GTXy Nvidii mają niestety kłopot z dwurdzeniowymi procesorami). I wtedy za miasiąc, dwa przełożyłbyś sobie tego potworka do nowego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bios widzi dysk? Mhdd pozwala na kopie posektorowa, potrzebny jest drugi dysk i wiedza jak to uzywac;) (bo czy przed naprawianiem dysku (czy "sprawdzaniem" czy dysk dziala ) zwykle zaleca sie zrobic kopie)
Do naprawy mbr/tablicy partycji chyba tez sie nada(jezeli to w tym problem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 16:57, Sarinew napisał:

A bios widzi dysk? Mhdd pozwala na kopie posektorowa, potrzebny jest drugi dysk i wiedza
jak to uzywac;) (bo czy przed naprawianiem dysku (czy "sprawdzaniem" czy dysk dziala
) zwykle zaleca sie zrobic kopie)
Do naprawy mbr/tablicy partycji chyba tez sie nada(jezeli to w tym problem)


Sprawdzę jak dojadę do domu, problem leży w tym, że windows ładuje jakieś pliki, a potem wywala blue screen i od początku.
Oby okazało się, że dysk jest żywy, tylko padł mu właśnie mbr i uda się odkręcić, bo jak nie to będę musiał kupować nowy dysk. Pytanie tylko, co wtedy z windowsem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 16:57, Sarinew napisał:

A bios widzi dysk? Mhdd pozwala na kopie posektorowa, potrzebny jest drugi dysk i wiedza
jak to uzywac;) (bo czy przed naprawianiem dysku (czy "sprawdzaniem" czy dysk dziala
) zwykle zaleca sie zrobic kopie)
Do naprawy mbr/tablicy partycji chyba tez sie nada(jezeli to w tym problem)


Dobra, bios stacjonarki widzi dysk. HD Tune podaje, że jest bez bad sectorów, tyle tylko, że niby jest pusty. Czyli po prostu partycja się wysypała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. Dysk pod Kubuntu jest widoczny i widzę pliki, teraz muszę tylko zrzucić z niego dane, a potem postawić windowsa. Co dziwne, użyłem płyty ratunkowej z cd-action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*moglem pomylic programy i lepiej do tego zadania moze sie nadac Testdisk.
konsola odzyskiwania windowsa tez ma komendy na naprawe tablicy? Ale juz pewniej to juz testdisk po zrobieniu kopii danych. A system to zalezy co sie posypalo-moze wstanie po naprawie tablicy, moze trzeba bedzie go "naprawic" uzywajac plytki bez utraty ustawien*bo instalator powinnien wykryc starego windowsa i zaleci naprawe- tak bywa przy XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, na dysku, na którym mam gry zainstalowane lepiej zachować coś wolnego miejsca czy można go całego zapchać i gry będą śmigać tak samo jakby było wolne miejsce jakieś? Coś kojarzę, że należy z 10 GB miejsca wolnego zostawić co najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu przydało by się takowy zdefragmentować, a to wymaga miejsca. No chyba że chodzi o dysk SSD, "beztalerzowych" się nie defragmentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się