PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2014 o 01:40, EylembertTigg napisał:

> /.../ > A skąd może być też przykry zapach przy włączaniu komputera, od kurzu? Czy też może pasta
jakaś lewa?

A kto u Ciebie w domu używa odkurzacza? Po pewnym czasie odkurzacz zaczyna... no puszcza z tyłu powietrze nieco smrodliwe. Trzeba wtedy wymienić dodatkowy filtr, taki niezależny od tego, w którym zbiera się kurz i trzeba to robić w miarę regularnie. Zwykle w pudełku na 5 toreb jest taki dodatkowy filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, choć wyczułem nutę sarkazmu :)
Komputer przez ten czas, odkąd zaczęło nieco śmierdolić, był kilka razy dogłębnie czyszczony, łącznie z wiatrakami. Z lenistwa jednak nie zdejmowałem coolera z procka, więc tam może znajdować się problem ( stary, przypalony kurz ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
tym razem piszę w imieniu koleżanki. Ma laptopa Asusa X550V i dosyć spory problem z dźwiękiem. Czasem dźwięk nie działa po włączeniu komputera, a więc o słuchaniu muzyki albo oglądaniu filmu do YT można zapomnieć. Jeśli uruchomi się ponownie, zaczyna śmigać. Czy to możliwe żeby płyta główna zaczęła się już chrzanić? Komputer jest dosyć nowy, nawet nie wiem czy ma rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam kłopot ze sterownikami.
Najlepiej byłoby je odinstalować i zainstalować na nowo. Odpowiednie sterowniki można pobrać ze strony producenta.

Jest też możliwość taka, że w drajwery ingeruje jakiś inny program, np. jakiś malware. Z jakiego AV korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 30.07.2014 o 22:08, Jackal-pl napisał:

Jest też możliwość taka, że w drajwery ingeruje jakiś inny program, np. jakiś malware.
Z jakiego AV korzysta?

Też na to wpadłem, niby przeskanowała kompa i coś znalazło, ale problem pozostał. Używa AVG. Polecić jej przeskanowanie Combofixem, a w razie czego przeinstalowanie sterowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 23:30, Rick napisał:

Też na to wpadłem, niby przeskanowała kompa i coś znalazło, ale problem pozostał. Używa
AVG. Polecić jej przeskanowanie Combofixem, a w razie czego przeinstalowanie sterowników?

Tak bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 20:28, gracek4444 napisał:

test1
ziptofaf co sadzisz?


Na razie widzę nienormalnie niskie napięcia na linii 12V (poprawne powinny być w granicach do 5% odchyłu czyli np. jeśli jest +12V to powinno być 11.60-12.20 a nie 4.54 bo tto nienormalne)i to trzeba będzie zaraz sprawdzić. Ale skoro CPU wytrzymuje test z OCCT przez 10 minut nie przekraczając 70C to znaczy że tu problemu nie ma.

Proponuję przejść do testu nr 2 - Linpack (zaznacz tylko Use all logical cores: http://puu.sh/aAujw/a4bd583d3c.png). Ten test nieco mniej obciąża CPU, za to żre 90% pamięci RAM.
Jeśli i ten test się uda - przechodzisz do GPU: 3D (przynajmniej 15-20 minut). Wywalenie się na nim prawdopodobnie będzie oznaczać problem z niedociśniętym kablem zasilającym GPU LUB zbyt niskie napięcia LUB jakąś wadę fabryczną karty.

Jeśli jednak i ten przejdzie bez błędów to pozostaje Power Supply.


EDIT

O, czyli mamy problem z zasileniem karty. Proponuję otworzyć obudowę i upewnić się że obie wtyczki zasilające są wsadzone do niej (i że obie są 8-pinowe). Warto by było je też docisnąć. Jeśli masz możliwość to zrób też zdjęcia tego jak wygląda obudowa od środka u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dzisiaj odebrałem komputer w którym wymieniłem kartę graficzną. Podłączyłem monitor kablem hdmi i obraz teraz jest zupełnie inny niż przedtem. Wcześniej nie podłączałem starej grafiki kablem hdmi. Obraz jest lekko rozmyty ale czytelny. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 20:50, Misiek357 napisał:

Witam,
Dzisiaj odebrałem komputer w którym wymieniłem kartę graficzną. Podłączyłem monitor kablem
hdmi i obraz teraz jest zupełnie inny niż przedtem. Wcześniej nie podłączałem starej
grafiki kablem hdmi. Obraz jest lekko rozmyty ale czytelny. Bardzo proszę o pomoc.


Jakbyś jeszcze napisał jaka to grafika to by nieco pomogło. Jeśli przypadkiem masz Radeona to w panelu sterowania karty upewnij się że opcje skalowania masz na 0%, możesz też sobie zmienić parametry kolorów, kontrastu itp:
http://puu.sh/aAv0t/142e66425d.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 20:54, ziptofaf napisał:

> Witam,
> Dzisiaj odebrałem komputer w którym wymieniłem kartę graficzną. Podłączyłem monitor
kablem
> hdmi i obraz teraz jest zupełnie inny niż przedtem. Wcześniej nie podłączałem starej

> grafiki kablem hdmi. Obraz jest lekko rozmyty ale czytelny. Bardzo proszę o pomoc.


Jakbyś jeszcze napisał jaka to grafika to by nieco pomogło. Jeśli przypadkiem masz Radeona
to w panelu sterowania karty upewnij się że opcje skalowania masz na 0%, możesz też sobie
zmienić parametry kolorów, kontrastu itp:
http://puu.sh/aAv0t/142e66425d.jpg

No tak zapomniałem.. Gtx 770 od gigabyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 21:00, Misiek357 napisał:

No tak zapomniałem.. Gtx 770 od gigabyte


Z GeForcem to ci za bardzo nie pomogę bo go nie mam - radzę jednak zerknąć w dwa miejsca:
- Po pierwsze, same ustawienia monitora. Możliwe że przełącza się w tryb TV albo coś podobnego gdy podłączasz go przez HDMI. Tutaj sporo zależy od samego ekranu i jego opcji.
- Po drugie, panel sterowania Nvidii. Pewnie też ma jakieś opcje dotyczące ekranów cyfrowych i HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Jeśli masz możliwość to zrób też zdjęcia tego jak wygląda obudowa od środka

Dnia 01.08.2014 o 20:49, ziptofaf napisał:

u ciebie.

zaraz postaram sie dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 21:20, gracek4444 napisał:

zdjecie3


Hmmm... na oko jest ok. Tym niemniej - odłącz na chwilę zasilanie od kompa, dociśnij te kable które idą do karty graficznej, samą kartę też lekko dociśnij do slotu PCI-E. Jak już będziesz mógł włączyć kompa to zacznij od aktualizacji sterowników do niej do najnowszej dostępnej wersji:
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Bo na razie wiadomo tyle że komp wyłącza się w sekundę po tym jak zmuszasz kartę do pracy na wysokich obrotach. W sumie aż dziwne że w jakiejś grze działałby przez całe 10 minut jeśli są problemy z napięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie aż dziwne że w jakiejś grze działałby przez całe 10 minut

Dnia 01.08.2014 o 21:24, ziptofaf napisał:

jeśli są problemy z napięciem.

assasina4 w ultra odpalilem i sie wylaczyl gdzies po 10 minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 21:31, gracek4444 napisał:

W sumie aż dziwne że w jakiejś grze działałby przez całe 10 minut
> jeśli są problemy z napięciem.
assasina4 w ultra odpalilem i sie wylaczyl gdzies po 10 minutach


A, widzę jeden defekt:
http://puu.sh/aAyd4/5f94223969.jpg
Na zasilaczu - dociśnij te wiązki kabli bo jedna wygląda na niezbyt dopchniętą do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się