PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2014 o 22:14, Assurubalit napisał:

Postanowiłem przenieść stary system na nowy HDD.
System z WIndows 7.

Sklonowałem partycję z Windowsem oraz tą ukrytą. Jednak mi jej nie bootuje. Jakiś pomysł
jak mogę naprawić bootowanie albo zrobić nowe?

Zastanawia mnie czy może to wynikać z podpięcia nowego HDD pod inną wtyczkę na płycie
głównej.



Jeżeli całkowicie sformatowałeś dysk, to nie ma czego naprawiać.
Jednak jeżeli skasowałeś follder Boota, to: http://www.sevenforums.com/general-discussion/17521-how-fix-mbr-through-command-prompt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem dzisiaj Adobe Flash Playera i po tej aktualizacji nie mogłem streamów oglądać, bo podobno nie jest zainstalowany(dobre sobie). No to zainstalowałem jeszcze raz i teraz streamy mi się w ogóle nie wczytują...co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2014 o 00:13, Jackal-pl napisał:

Jeżeli całkowicie sformatowałeś dysk, to nie ma czego naprawiać.
Jednak jeżeli skasowałeś follder Boota, to: http://www.sevenforums.com/general-discussion/17521-how-fix-mbr-through-command-prompt.html


Sformatowałem?

Mam nowy HDD, na który sklonowałem partycję Windowsa i ona nie chce zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 09:49, Assurubalit napisał:


> Jeżeli całkowicie sformatowałeś dysk, to nie ma czego naprawiać.
> Jednak jeżeli skasowałeś follder Boota, to: http://www.sevenforums.com/general-discussion/17521-how-fix-mbr-through-command-prompt.html


Sformatowałem?

Mam nowy HDD, na który sklonowałem partycję Windowsa i ona nie chce zaskoczyć.

Czym sformatowałeś i czy ustawiłeś lagę bootowania na odpowiednią partycję?
Jeżeli masz płytę z systemem to uruchom z niej kompa, dostań się do trybu poleceń i wydaj 2 komendy:
fixmbr
fixboot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 09:55, Narmo napisał:

Czym sformatowałeś i czy ustawiłeś lagę bootowania na odpowiednią partycję?
Jeżeli masz płytę z systemem to uruchom z niej kompa, dostań się do trybu poleceń i wydaj
2 komendy:
fixmbr
fixboot

Formatowałem ten nowy dysk ostatnio chyba Acronisem, albo instalatorem Windows 7.
Tak czy siak - formatowanie GPT, a nie MBR.
co do ustawień bootowania nic nie robiłem. Liczyłem, że gdy sklonuję partycję systemową wraz z tymi systemowymi 100/122 MB to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrałem i zainstalowałem Jav ( była do czegoś potrzebna ) i wszystko chodziło dobrze. Dziś wracam z pracy, włączam kompa i strony bardzo długo się ładują, nie wczytują obrazków lub nie ładują się wcale. Czy to może być wina owej Javy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kartę od aparatu Kodak, chce zgrać fotki z kart podpinam go do komputera i pokazuje mi się żeby sformatować, ale jak chce formatować to pokazuje się komunikat że ta akcja spowoduje usunięcie całej zawartośći, to jak ja mam to zgrać bez formata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy i jak niebezpieczne dla komputera są braki prądu? Co może się stać jeśli sprzęt zostanie natychmiastowo odcięty od elektryczności? Czy może nowsze maszyny są jakoś zabezpieczone przed tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 22:37, Orion napisał:

Mam pytanie. Czy i jak niebezpieczne dla komputera są braki prądu? Co może się stać jeśli
sprzęt zostanie natychmiastowo odcięty od elektryczności? Czy może nowsze maszyny są
jakoś zabezpieczone przed tym?


Nagłe odcinanie prądu nie jest jakoś specjalnie groźne dla samego sprzętu, w zasadzie tak działa przycisk reset, odcina zasilanie od poszczególnych elementów i uruchamia je na nowo. Problemem jest to, że jeśli były wykonywane jakieś operacje na dysku to mogą ulec uszkodzeniu dane. No i częstym zanikom prądu w sieci mogą towarzyszyć przepięcia, które mogą spalić bezpieczniki w zasilaczach (markowych) co wiąże się z ich wymianą. Niemarkowy zasilacz może przy większym przepięciu pociągnąć ze sobą resztę sprzętu.
Można się przed tym zabezpieczyć inwestując w UPSa, który da Ci przy zaniku napięcia kilka minut na zakończenie pracy i wyłączenie standardowo komputera, lub jeśli jest to chwilowe zapobiegnie wyłączeniu się sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 22:37, Orion napisał:

Mam pytanie. Czy i jak niebezpieczne dla komputera są braki prądu? Co może się stać jeśli
sprzęt zostanie natychmiastowo odcięty od elektryczności? Czy może nowsze maszyny są
jakoś zabezpieczone przed tym?


Hmmm....
Dyski SSD potrafią po czymś takim umrzeć. Szansa bardzo niska i w zasadzie zerowa w modelach profesjonalnych (które o własnym zasilaniu potrafią pracować dość długo by przejść w stan spoczynku).
Dyskom HDD nic nie grozi poza oczywiście możliwością utraty danych. Co oczywiście może być katastrofalne jeśli pracowałeś nad czymś istotnym ale raczej nie dojdzie do fizycznego uszkodzenia samego dysku (teoretycznie możliwe - normalnie w przypadku wyłączenia dysku ten wraca do określonej pozycji, w przypadku czegoś takiego może nie zdążyć itd... tym niemniej szanse są naprawdę mikroskopijne).
Dalej - reszta podzespołów raczej nie może ucierpieć z samego faktu utraty zasilania.

O ile oczywiście to o czym mówimy to tylko to - w końcu zazwyczaj do tego problemu prowadzi zwarcie/zbyt wysokie napięcie/strzelające korki. Które powiązane są ze zjawiskiem zgoła odmiennym od samego zaniku zasilania (choć też do niego potem prowadzą) a mianowicie zbyt wysokim napięciem. To z kolei potrafi spopielać komputery na skwarki. Tutaj podstawową osłoną jest zasilacz - modele niskiej jakości potrafią spalić wszystkie podłączone do nich części. Lepsze jakościowo (które zazwyczaj są oznakowane jako 80Plus - ciężko bowiem o wysoką sprawność bez kompletu filtrów) zasadniczo giną same, szansa na rozprzestrzenienie się takiej anomalii na inne podzespoły jest odpowiednio niższa. Najnowsze płyty główne (głównie te z wyższej półki cenowej a nie chłam za 150 zł) potrafią wykryć problemy z niestabilnym napięciem i awaryjnie wyłączyć komputer ale nie liczyłbym na to nadmiernie.

Jeśli więc cierpisz na tego rodzaju problemy to:
- kup dobrą jakościowo listwę antyprzepięciową. Nie jakiś śmieciowy przedłużacz.
- w przypadku gdy utrata danych brzmi jak paskudna perspektywa - zainwestuj w UPS-a. Najprostsze sensowne modele (np. Ever Duo II za ok. 250-280 zł) raczej nie podtrzymają kompa na dłużej niż 30 sekund ale nawet to może uratować twój komputer.
- zainwestuj w dobry zasilacz. Lepiej stracić 300-400 zł w momencie skoku napięcia bo spali się zasilacz (a jest spora szansa że zakwalifikuje się to pod gwarancję) aniżeli kilka tysięcy bo chciałeś przyoszczędzić więc przepuścił np. 30V na linię 12V spopielając procesor, płytę i kartę graficzną. Dodajmy - w przypadku normalnych PC-tów sensowne da się znaleźć już w cenie 140-250 zł, kwoty 300+ są zarezerwowane właśnie dla osób które potrzebują takiego bufora bezpieczeństwa (albo takich którzy wsadzają po 3 karty graficzne :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 00:12, Piciambeer napisał:

Czy RAM jest zżerany do oporu, aż komputer nie wyrabia, a to wszystko zjada proces svchost.exe?
Czy to co podesłałeś to jest zaraz po starcie systemu?


Komputer wyrabia, ale niektórych aplikacji co są na javie nie uruchomię bo krzyczą, ze za mało pamięci...
Nie mam tego procesu oO
Praktycznie po starcie może komputer chodzi około 10 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 00:15, Isildur napisał:

Komputer wyrabia, ale niektórych aplikacji co są na javie nie uruchomię bo krzyczą, ze
za mało pamięci...

Brzmi jakbyś bawił się w wirtualki. Może jakiś VirtualMachine ci się uruchamia wraz z systemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 00:20, Piciambeer napisał:

Brzmi jakbyś bawił się w wirtualki. Może jakiś VirtualMachine ci się uruchamia wraz z
systemem?


Nie mam wirtualki ;/
Masz na screenach wszystkie moje procesy, może dojdziesz do tego co to może być, bo ja już mam ochotę przeinstalować system...

20141118002203

20141118002208

20141118002221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie mam pomysłu. Albo jakiś paskudny robak, albo windows focha szczelił zaczął za dużo wrzucać do pamięci podręcznej.

Spróbuj CCleanerem wyczyścić cache, powyłączać usługi i niepotrzebne programy z autostartu... Ostatecznie ''naprawić system Windows'' - chyba ustawienia i pliki powinny zostać wtedy zachowane.

Powodzenia! :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 00:41, Piciambeer napisał:

Powodzenia! :X


No nic dzięki za pomoc, mam nadzieję, że te zabiegi pomogą a jak nie to jutro walne formata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ósemka regularnie zaczęła rzucać mi blue screenami, i nie mam zielonego pojęcia co się dzieje.

Link do minidump''ow i loga z scf :



Co było do tej pory zrobione :

- scf /scannow coś rzuciło do loga ale nie potrafię tego czytać
- memtest wzorowy 8h, 0 błędów
- chkdsk wszystko ok
- test HDtune wszystko w porządku
- przywracanie systemu nic nie dało
- autonaprawa systemu przy uruchamianiu jak wyżej

I nie mam dalej pomysłu co można by zrobić, a przed formatem zapieram się nogami i rekami, jak ktoś ma jakieś pomysły HELP ME :-)
Sprzęt jak by to było pomocne w podpisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się