PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dzieki wielkie za odpowiedz, przydala sie ;) chcialem dodac zalacznik jako .txt, ale sie nie da... wiec screeny. Jak widac na obrazku, grafika naprawde niezle sie nagrzewa (Gigabyte R9 290 OC Windofrce), ale chyba nie do takiego stopnia wy resetowac kompa. Rozszyfrowanie loga CoreTemp troche mi zajelo, ale chyba tez proc (i5 4690k) nie jest nagrzany na tyle, zeby resetowac. W sumie dziwia mnie tak wysokie temperatury i tak. W budzie 3 dodatkowe wentylatory, na procku nieboxowe chlodzenie a na grafie tez niby nienajgorsze rozwiazanie Gigabyte... anyway, co jeszcze moze powodowac reset kompa po ~30 min grania? Zasilacz?

20150131222227

20150131222411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ostatnio była reinstalka systemu i poginęły mi skróty do gier. Oczywiście wchodze do folderów z grą ale w niektórych nie moge znaleźć startera i w konsekwencji uruchomć gry. Jakieś solucje?

Nie zaznaczyłem że chodzi o skróty na dysku systemowym - na pozostałych partycjach gry dalej są zainstalowane ale nie wszędzie są lanczery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w folder gry i w szukaj ustaw na *.exe powinny pojawic sie pliki wykonalne w tym do uruchomienia gry.
A gry do ktory masz skroty to sie uruchamiaja?
Moze profil(a w nim pliki pulpitu i menu start), ktory byl przed reinstalka jest na dysku w odpowiednim folderze(dla systemu) users lub Documents and Settings ? - zalezy jak byla zrobiona byla reinstalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 11:48, Sarinew napisał:

Moze profil(a w nim pliki pulpitu i menu start), ktory byl przed reinstalka jest na dysku
w odpowiednim folderze(dla systemu) users lub Documents and Settings ? - zalezy jak byla
zrobiona byla reinstalka.

Nie ma tego właśnie, wszystko wyczyszczone. Niemniej dzięki, Twój sposób działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie!
Dziwny problem u mnie i liczę na pomoc bo już nie mam pomysłów :(
W firmie miałem readresacje sieci. Z 192.168.X.X przeskoczyłem na 10.0.0.0. (1-25). Mam tam plus minus 10 komputerów, serwer i drukarkę sieciową. Większość komputerów na systemie XP, dwa na win 7 i dwa na win VISTA (bleh). Każdy komputer ładnie pobiera z DHCP, wszędzie jest internet i dostęp do udziałów serwera. Problem mam natomiast z urządzeniem drukującym, a dokładnie z dwoma komputerami posiadającymi win Vista i z widocznością adresu drukarki (10.0.0.12). Reszta komputerów łączy się z drukarką bez problemu, tylko te dwa nieszczęsne w ogóle nie pingują adresu (tylko tego). Bawiłem się zaporą, ESETem, wyłączałem je całkowicie, niestety bez rezultatu.

Ewentualnie spróbuję zmienić adres drukarki, jednakże tą ewentualność pozostawię na sam koniec.

Macie może inne pomysły na rozwiązanie problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z poprzednim problemem sobie poradziłem, pojawił się kolejny problem, tym razem z dźwiękiem. :D

Dokładniej chodzi o dialogi w grach. Wszystko jest w porządku do momentu, gdy odwrócę się plecami do postaci mówiącej, wtedy nie słychać co gada. Dźwięki otoczenia i ogólnie wszystkie inne są.

Ktoś wie, w czym rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz ustawionych głośników 5+1 w ustawieniach dźwięku i możliwe, że po prostu próbuje odgrywać dźwięk na głośnikach których nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozprawiacie o dźwięku i przypomniało mi się, że również mam problem...

Jestem szczęśliwym, prawie 3-letnim posiadaczem Lenovo G770. Jakieś 2 miesiące temu siadło mi wejście audio w panelu bocznym. Wiadomo - gwarancja się kończy, to musi wyjść jakiś kwiatek. Zrobiłem szybki wywiad i opcje są dwie. Albo coś się rozłączyło w samym wejściu, albo cały port "odpadł" od płyty. Dodam, że wejście na mikrofon działa poprawnie, ale nie wiem czy to jest to samo, czy działa niezależnie.

Pytanie następujące: Opłaca mi się to naprawiać, czy lepiej zainwestować w zewnętrzną kartę dźwiękową USB?

Byłem z moim problemem w serwisie, a tam miejscowy szaman komputerowy (oprócz kalumni pod moim adresem o sposobach użytkowania) rzucił we mnie ceną - UWAGA - 90zł za samą diagnostykę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 14:54, ArkStorm napisał:

Jeżeli uksyło Ci się samo gniazdo to może po prostu przelotka USB -> jack ?


Własnie to jest problemem moich rozważań. Jeśli jednak już miałbym się zdecydować na to rozwiązanie, to ile mnie to mniej więcej wyniesie? Jakieś konkretne modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 15:01, Tuchaczevsky napisał:

> Jeżeli uksyło Ci się samo gniazdo to może po prostu przelotka USB -> jack ?


Własnie to jest problemem moich rozważań. Jeśli jednak już miałbym się zdecydować na
to rozwiązanie, to ile mnie to mniej więcej wyniesie? Jakieś konkretne modele?


Mogę Ci podesłać za piwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 15:13, ArkStorm napisał:

Mogę Ci podesłać za piwo ;)


Sprzęt czy "bezinteresowną" chęć niesienia pomocy, czyli poradę w doborze sprzętu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 14:29, Tuchaczevsky napisał:

Byłem z moim problemem w serwisie, a tam miejscowy szaman komputerowy (oprócz kalumni
pod moim adresem o sposobach użytkowania) rzucił we mnie ceną - UWAGA - 90zł za samą
diagnostykę problemu.

Mam nadzieję, że go wyśmiałeś.
A rozwiązania faktycznie masz co najmniej trzy.

1. Karta dźwiękowa pod USB - cena ~100zł zapewne
2. Przejściówka AUX -> USB - cena z 5zł, stąd oferta ArkStorma :P
3. Skombinuj lutownicę i obadaj sprawę na płycie głównej, gniazdo kosztuje pewnie nie wiecej niż 10zł, ale jest ryzyko, że coś innego sie zdupcy, jeśli się nie ma wprawy w lutowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 16:29, Piciambeer napisał:

1. Karta dźwiękowa pod USB - cena ~100zł zapewne
2. Przejściówka AUX -> USB - cena z 5zł, stąd oferta ArkStorma :P
3. Skombinuj lutownicę i obadaj sprawę na płycie głównej, gniazdo kosztuje pewnie nie
wiecej niż 10zł, ale jest ryzyko, że coś innego sie zdupcy, jeśli się nie ma wprawy w
lutowaniu.


Z uwagi na ostatnie zdanie, od razu wykluczyłem tę opcję. W połowie roku planowałem powrót do blaszaka, więc chyba inwestowanie większej ilości pieniędzy nie ma tutaj sensu. Czy w wobec powyższego mógłbym prosić jakieś solidne propozycje do punktu 2? Jeżeli nie chce Ci się wysilać, to wystarczy pierwsza w brzegu, która nie wysiądzie po 2 godzinach.

A co do wspomnianego szamana - oni chyba naprawdę myślą, że w większości przypadków mają do czynienia z debilami. Z racji posiadania resztek ogłady, grzecznie podziękowałem i wyszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 15:15, Tuchaczevsky napisał:

> Mogę Ci podesłać za piwo ;)

Sprzęt czy "bezinteresowną" chęć niesienia pomocy, czyli poradę w doborze sprzętu? :P


Mam w pracy około 20 sztuk takich przelotek, które prędzej czy później zaginą w odmętach nieużywanego sprzętu ;) Uwaga uwaga - nie byle jakie bo firmy SoundBlaster! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 20:25, ArkStorm napisał:

Mam w pracy około 20 sztuk takich przelotek, które prędzej czy później zaginą w odmętach
nieużywanego sprzętu ;) Uwaga uwaga - nie byle jakie bo firmy SoundBlaster! :D


Myślę, że się dogadamy. Jakby co, to skontaktuj się ze mną przez Gramsajt lub mailowo rewelot@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2015 o 02:59, Tuchaczevsky napisał:

Myślę, że się dogadamy. Jakby co, to skontaktuj się ze mną przez Gramsajt lub mailowo
rewelot@wp.pl


Podesłałem @ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi padł mostek północny, ale już jest wymieniany na nówkę, ale przez to jestem bankrutem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się