PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2015 o 17:29, lis_23 napisał:

>
Heh, mnie, AVG Free często przeszkadza w pobieraniu instalek ze stron, np. dobreprogramy,
itp. uznaje je za wirusy i usuwa i muszę szukać ich gdzie indziej . /.../

Nie napisałem tego - ale moje doświadczenie dokładnie zgadza się z Twoim: SpeedFan ze strony "dobre programy" został uznany za zawirusowany, ale ściągnięty z Onetu - już nie. Czxyli to chyba nie błąd antywirusa, tylko "dobre programy" coś pokombinowałay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 19:31, KrzysztofMarek napisał:

Nie napisałem tego - ale moje doświadczenie dokładnie zgadza się z Twoim: SpeedFan ze
strony "dobre programy" został uznany za zawirusowany, ale ściągnięty z Onetu - już nie.
Czxyli to chyba nie błąd antywirusa, tylko "dobre programy" coś pokombinowałay.


dobreprogramy od dawna mają opinię wylęgarni wirusów. Od kiedy przestałem korzystać z tej strony żaden antywir (przez system przewinął mi się Kaspersky, Avira i teraz jest AVG) nie miał zastrzeżeń do pobieranych treści. AVG ma jedynie problemy ze starymi plikami exe (np. Fallout), ale po zignorowaniu nie powtarza alarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 19:51, McFlash napisał:

> /.../ > dobreprogramy od dawna mają opinię wylęgarni wirusów. /.../

Ooo! Dziękuję za ostrzeżenie, bo to potwierdza moje podejrzenie. Teraz mam już pewność ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam laptopa MSI GT70 2OC, ostatnio na stronie producenta pojawiła się aktualizacja firmware z opisem: Support NV BB 2.0.
Czy ktoś może wie co to takiego?
Próbowałem coś znaleźć przez wyszukiwarkę i na stronie producenta, lecz nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 22:46, ArkStorm napisał:

Dysk "B" to nie jest czasami jakiś zasób sieciowy ?


Wygląda na to, że nie. Jest to dysk lokalny i na nim jest postawiony system. Oprócz tej partycji jest jeszcze "C" i "D". "D" jest magazynem danych, a na "C" był dawniej system, ale teraz jest nieużywany, gdyż jakiś czas temu był zainstalowany świeży system na tej nowej partycji "B".
Nie mam za bardzo pomysłu jak temu komunikatowi zaradzić.

20150211184152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to wejdź w panel sterowania >> narzędzia administracyjne >> zarządzanie komputerem >> i z drzewka wybierz >> zarządzanie dyskami. Zrób screena i wstaw i wstaw na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej napisales, "zainstalować pewien katalog na komputerze w firmie" to sadzilem, ze uzywasz jakies komendy by cos zrobic, ale na obrazku i jest blad instalatora-jakiegos programu. i tak moze program-instalator jest za stary i nie radzi sobie z duzymi dyskami lub systemem plikow (fat32/ntfs) ? A inny program jakbys chcial zainstalowac czy nawet wkopiowac plik z C lub D to tez jest blad?
W windowsie jest "przydziałów dysku" dla ntfs- ale czy to o to chodzi, nie wiem, bo nie uzywam.(zakladka przydzial jest w wlasciwosciach dysku c/b/d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 22:31, Sarinew napisał:

/.../


Chodziło o katalog produktów sklepu z instalatora. Instalator jest świeży, gdyż była to właśnie najnowsza wersja dostarczona przez przedstawiciela.
Instalowałem na tym dysku jakieś 2 inne progamy i nie było problemów.
Na 12 komputerów w firmie tylko ten jeden stawia opór.
Jeśli chodzi o przydziały to już wspominałem wcześniej, że nie ma żadnych blokad ustawionych.

Jutro zrobię screen z zarządzania dyskami i wstawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś uruchamiać instalator z prawami administratora? Bez tego czasem system odcina możliwość modyfikacji i tworzenia folderów na dysku systemowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jestem _bardzo_ niezadowolony z temperatur mojego kompa. W spoczynku wszystko jest ok, grafika 30 stopni, procesor 25-29 stopni. Ale juz podczas grania robi sie masakra. Grafika dochodzi do 88 stopni a procesor do 65. Chlodzenie na procku to SilentiumPC Fera 2 z pasta Revolteca. W budzie az 5 wentylatorow: 2 z przodu wdmuchujace powietrze, jeden z tylu wydmuchujacy i dwa na gorze wydmuchujace. Wszystkie 120mm. Buda to Zalman Z3, procesor i5 4690k (bez oc), grafa Gigabyte Radeon R9 290 Windforce. Porzadek w budzie jest, powietrze powinno ladnie przeplywac, ale jest strasznie (IMO) goraco... planowalem w przyszlosci podkrecac proca, ale przy takich temperaturach to chyba odpada. Jakies pomysly czego mozna sprobowac by obnizyc efekt piekarnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiś filtrów przy tych wentylatorach, zwłaszcza wdmuchujących? Wszystkie wentylatory wdmuchujące są na dole a wydmuchujące na górze? Bo jak nie to się może okazać że idzie sobie powietrze od wdmuchującego do wydmuchującego, całkowiecie omijając "gorące" części. Same "kratki" wentylatorów jak mnienam z kurzu wyczyszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 09:26, Nufiko napisał:

Czy próbowałeś uruchamiać instalator z prawami administratora? Bez tego czasem system
odcina możliwość modyfikacji i tworzenia folderów na dysku systemowym.


Jasna sprawa, ale niestety komunikat ten sam.
Niestety dziś nie udało mi się zasiąść do tamtego komputera, bo miałem sporo swoich zajęć, ale jutro na pewno wrzucę screenshot z panelu zarządzania, żeby zobaczyć czy uda się coś komuś z niego wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym albo skopiowal (pendrive,siec itd.) folder z innego kompa (jezeli program nie jest czescia czegos wiekszego typu np. tworzy wazne "sciezki" dla innych programow) - ale jak instalator tylko rozpakowuje pliki i daje wpisy dodaj/usun do zainstalowanych programow, to moze dzialac.
albo zainstalowac na dysku lokalnym/partycji c:/d, a skrot do foldera umiesic na B.
ale to rozwiazania, ktore mozna uznac za tymczasowe.

Dziwne, ze uzyto literki B, predzej spodziewalbym sie c,d,e, - tylko ten komputer tak ma czy reszta tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 20:49, Sarinew napisał:

albo zainstalowac na dysku lokalnym/partycji c:/d, a skrot do foldera umiesic na B.
ale to rozwiazania, ktore mozna uznac za tymczasowe.


Tylko, że instalator nawet nie daje możliwości wyboru partycji, na której chciałbym katalog zainstalować, gdyż od razu po uruchomieniu wyskakuje ten komunikat z brakiem miejca na dysku systemowym.

Dnia 12.02.2015 o 20:49, Sarinew napisał:

Dziwne, ze uzyto literki B, predzej spodziewalbym sie c,d,e, - tylko ten komputer tak
ma czy reszta tez?


Na tym komputerze był wcześniej pierwszy system zainstalowany standardowo na dysku C, a później pewna osoba zainstalowała nowy system na partycji B, nie usuwając poprzedniego.
Czyli na kompie jest niużywany stary system na partycji C oraz nowy na partycji B, który jest ciągle w użytku.

Tylko ten jeden komputer opiera się tej instalacji, reszta poszła gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz odpalic system z C (jezeli menu wybierania nadal jest lub je odbudowac specjalnym poleceniem-zalozenie system na C jest poprawnie dzialajacy) to bym odpalil system na C, sprobowal zainstalowac program, a jesli sie uda potem uzywac systemu z B.
Dla mnie zalatuje jakby instalator nie lubił takich sytuacji, czyli systemowy dysk nie jest na C, takie moje odczucie.
a moze jest cos wiecej, ale nie mam nic dodania wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zdjęcie z zarządzania dyskami.


@Sarinew
Stary system na C niestety nie jest możliwy do uruchomienia.
Też mi się wydaje, że instalator może być zautomatyzowany co do litery dysku i jeśli nie jest to C, to pojawia się problem. Ale na razie to tylko domysły.

20150213142636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 14:26, sirufok napisał:

Wklejam zdjęcie z zarządzania dyskami.

Przedziwna konstrukcja zaiste.

Szczerze mówiąc to ja bym usunąl wszystko z C, scalił partycje, odbudował MBR i boot.ini. Ale to na dysku domowym, skoro to dysk w firmie to zależy od tego co na tych partycjach jest. Z drugiej strony jeśli możesz wystartować płytę instalacyjną windy to w System Recovery Options masz Startup Repair. No i tu mógłbyś np. probować odbudować partycję C jako startową. Ale, na początek zrobiłbym backup tego dysku, tak dla pewności. Bo zawsze może coś pójść nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 15:50, Terrorite napisał:

Przedziwna konstrukcja zaiste.


Równie nietypowa była osoba, która ten bajzel tu zostawiła, ale mniejsza o to.

Dnia 13.02.2015 o 15:50, Terrorite napisał:

Szczerze mówiąc to ja bym usunąl wszystko z C, scalił partycje, odbudował MBR i boot.ini.
Ale to na dysku domowym, skoro to dysk w firmie to zależy od tego co na tych partycjach
jest. Z drugiej strony jeśli możesz wystartować płytę instalacyjną windy to w System
Recovery Options masz Startup Repair. No i tu mógłbyś np. probować odbudować partycję
C jako startową. Ale, na początek zrobiłbym backup tego dysku, tak dla pewności. Bo
zawsze może coś pójść nie tak.


Dysk C jest w sumie zbędny na ten moment, bo jest w ogóle nieużywany. Z tego co widzę to nawet nie ma na nim zbytniego bałaganu, gdyż jest to praktycznie czysty system jedynie z podstawowymi programami, tylko z jakiegoś powodu porzucony na rzecz tego drugiego na B. Tak więc nie widzę raczej przeszkód, aby się go po prostu pozbyć i spróbować pierwszej opcji przez Ciebie przedstawionej.
Rozumiem, że wystarczą do tego umiejętności przeciętnego użytkownika? ;)
Ze scaleniem nie będzie problemu, ale to odbudowywanie to należy wykonać z płytki systemowej czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 16:25, sirufok napisał:

Rozumiem, że wystarczą do tego umiejętności przeciętnego użytkownika? ;)
Ze scaleniem nie będzie problemu, ale to odbudowywanie to należy wykonać z płytki systemowej
czy jakoś inaczej?

No najprościej przez System Recovery->Startup Repair, w innym wypadku w System Recovery masz też dostęp do konsoli i wtedy trzeba wpisywac różne takie magiczne bootrec /fixmbr, /fixboot czy tam bcedit /create {ntldr} cośtamcośtam, ale tak dla pewności jeszcze wstrzymaj się przez chwilę, może ktoś z tu bywających ma prostsze albo lepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp ma dwa tygodnie, takze kurzu brak ;) filtry sa przed przednimi wentylami i pod zasilaczem. Ale znalazlem (prawdopodobnie) przyczyne problemu. Po pierwsze, jeden wentyl z przodu obudowy sie nie kreci. Nie wiem dlaczego, moze chinskie kable (kto wymyslil, by wentyl byl na MOLEX -.-) znowu sie poluzowaly... wymienie na dniach na jakis normalny wentylatorek. Po drugie, chlodzenie karty wypycha powietrze na bok (czyli prosto w sciane obudowy) zamiast na dol... i podejrzewam, ze wlasnie to powoduje taki wzrost temperatury. Dzis caly dzien buda stoi otwarta i podczas obciazenia (Battlefield 4) proc jest chlodniejszy o 15 stopni a grafika o cale 3... czyli przydalby sie na bok wentylator wyciagajacy powietrze, ale niestety miejsca na niego nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się