PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wymieniłem płytę główną, kartę graficzną i 1 kość RAM (2gb) na nowe.
Musiałem formatować dysk. W międzyczasie okazało się, że serwisant zostawił u mnie swój procek, a mój leży u niego... Ale mniejsza. Mam nową kartę graficzną, GTX 750 2gb.
Mam kilka problemów:
1) do nowej płyty głównej nie było płytki ze sterownikami; jak je zdobyć i jaka jest procedura ich instalacji po formacie? Płyta główna to Gigabyte 945GCMX-S2 (swoją drogą, czy jest odpowiednia do Windowsa Visty 32bit, tej karty graficznej powyżej, 4 gb ram ?)

2) nowa karta graficzna ywmaga SP1 do Windowsa, który się przez Update ściąga... ale wiecie czemu mi muli kursor jak nim ruszam? Jest bardzo ociężały, czy to wina słabego procesora czy niezainstalowanych sterowników do płyty głównej i GPU ? Jak przełączam okna to też nie jest zbyt sprawnie, a jak wyłączam okno to nawet czarna przestrzeń się na ułamek sekundy pojawia...

3) widziałem w ustawieniach komputera, że Vista czeka na rejestrację... system mam oczywiście oryginalny, w wersji OEM; czy zmiana płyty głównej powoduje to, że muszę kupić nowego Windowsa... :/

4) komputer włącza się dłużej niż przedtem, co może być winne temu?

Obecnie pracuję bez sterowników do chipsetu i GPU na natywnej rozdziałce 22" monitora, czyli 16:10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 22:14, Manigoldo napisał:

1) do nowej płyty głównej nie było płytki ze sterownikami; jak je zdobyć i jaka jest
procedura ich instalacji po formacie? Płyta główna to Gigabyte 945GCMX-S2 (swoją drogą,
czy jest odpowiednia do Windowsa Visty 32bit, tej karty graficznej powyżej, 4 gb ram
?)


http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945gcmx-s2_66/download/

Najpierw chipset, potem kolejność dowolna. Czy jest odpowiednia - to stara płytka ale złącza pasują więc ruszyć ruszy. Choć GPU pewnie wykrzesa nie więcej niż z 30% swojej prawdziwej mocy.

Dnia 12.04.2015 o 22:14, Manigoldo napisał:

Jest bardzo ociężały, czy to wina słabego
procesora czy niezainstalowanych sterowników do płyty głównej i GPU ?

Brak sterowników do GPU.

Dnia 12.04.2015 o 22:14, Manigoldo napisał:

3) widziałem w ustawieniach komputera, że Vista czeka na rejestrację... system mam oczywiście
oryginalny, w wersji OEM; czy zmiana płyty głównej powoduje to, że muszę kupić nowego
Windowsa... :/

Dokładnie tak - dopiero od Windowsa 8 wersja OEM jest przypisana do użytkownika a nie płyty głównej. Legalnie nie masz prawa zainstalować tego na innym komputerze a tym właśnie się stał w momencie zmiany płyty.

Dnia 12.04.2015 o 22:14, Manigoldo napisał:

4) komputer włącza się dłużej niż przedtem, co może być winne temu?

Brak sterowników, konieczność ściągnięcia i zainstalowania ton aktualizacji a w najgorszym wypadku może nawet padający dysk twardy. Ot, to stary PC, nie wymagaj od niego cudów.

Dnia 12.04.2015 o 22:14, Manigoldo napisał:

Obecnie pracuję bez sterowników do chipsetu i GPU na natywnej rozdziałce 22" monitora,
czyli 16:10

Tak skadinąd - 1600x1200 to 5:4 a nie 16:10. 16:10 to 1680x1050 - jestem przekonany że wcześniej mówiłeś że masz 1600x1200 więc wspominam o tym tak przy okazji ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 22:50, ziptofaf napisał:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945gcmx-s2_66/download/
Najpierw chipset, potem kolejność dowolna. Czy jest odpowiednia - to stara płytka ale
złącza pasują więc ruszyć ruszy. Choć GPU pewnie wykrzesa nie więcej niż z 30% swojej
prawdziwej mocy.

Dzięki! :D A co sądzisz o tym? http://www.instalki.pl/sterowniki/download/Plyty_glowne/Gigabyte/Gigabyte_GA-945GCMX-S2.html tutaj mam niby wszystko.
Co do GPU to rozumiem... ale poprzednio miałem GTX 260 , więc pewnie moc będzie porównywalna, co? :P Ta realna, mam na myśli.

Dnia 12.04.2015 o 22:50, ziptofaf napisał:

Dokładnie tak - dopiero od Windowsa 8 wersja OEM jest przypisana do użytkownika a nie
płyty głównej. Legalnie nie masz prawa zainstalować tego na innym komputerze a tym właśnie
się stał w momencie zmiany płyty.

A nie da się zresetować jakoś klucza dzwoniąc do Microsoftu? Dużo ludzi tak chyba robiło.

Dnia 12.04.2015 o 22:50, ziptofaf napisał:

Brak sterowników, konieczność ściągnięcia i zainstalowania ton aktualizacji a w najgorszym
wypadku może nawet padający dysk twardy. Ot, to stary PC, nie wymagaj od niego cudów.

Ale jak się w końcu włącza, to chyba dobry objaw? Chodzi mi zwłaszcza o to, czy np. spieprzony HDD i dajmy na to jeszcze płyta główna mogłyby jakoś oddziaływać na GPU.

Dnia 12.04.2015 o 22:50, ziptofaf napisał:

Tak skadinąd - 1600x1200 to 5:4 a nie 16:10. 16:10 to 1680x1050 - jestem przekonany że
wcześniej mówiłeś że masz 1600x1200 więc wspominam o tym tak przy okazji ;P

Mam 1680x1050 , ale upraszczam. :P Masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 22:58, Manigoldo napisał:

Nie uznaję pobierania sterowników do płyty głównej z jakiejkolwiek witryny innej niż ta producenta. Bądź czasem w drodze wyjątku (np. brak możliwości połączenia się z internetem) z płyty DVD dołączonej do płyty głównej. Z prostego powodu - wersja oprogramowania. Jeśli gdzieś będzie najnowsze to właśnie u producenta. A kto wie, może w jakiejś starszej wersji były jakieś paskudne bugi.

Dnia 12.04.2015 o 22:58, Manigoldo napisał:

Co do GPU to rozumiem... ale poprzednio miałem GTX 260 , więc pewnie moc będzie porównywalna,
co? :P Ta realna, mam na myśli.

Albo i nieco wyższa. Zależy od procesora. Jeśli to jakiś Core 2 Duo E6300 to w sumie na jedno wyjdzie, przy Q6600 wzwyż potencjalnie mogłoby być odrobinę szybciej.

Dnia 12.04.2015 o 22:58, Manigoldo napisał:

A nie da się zresetować jakoś klucza dzwoniąc do Microsoftu? Dużo ludzi tak chyba robiło.

Wchodzimy tutaj w szarą strefę prawną. Zgodnie z licencją >legalnie< tego zrobić bowiem nie możesz i musiałbyś wciskać kit o tym że tylko przeinstalowujesz system (i nie zmieniałeś części) i internet ci nie działa.

Dnia 12.04.2015 o 22:58, Manigoldo napisał:

Ale jak się w końcu włącza, to chyba dobry objaw? Chodzi mi zwłaszcza o to, czy np. spieprzony
HDD i dajmy na to jeszcze płyta główna mogłyby jakoś oddziaływać na GPU.

A na to odpowiedziałem w drugim wątku, GPU od uszkodzonego HDD się nie zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam irytujący problem z przycinaniem filmów na YT (przeglądarka chrome). W internecie widnieją tylko porady dotyczące wyłączania wtyczek/ich aktualizacji, co mi w żaden sposób nie pomaga. Na innych przeglądarkach jest okej, ale nie ukrywam, że wolę chrome. Musi być jakieś proste rozwiązanie. Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem z gta 5

wkładam płytę do napędu słyszę jak płyta się obraca obraca.... obraca, po kilkudziesięciu sekundach uchiacha.. i nic się dalej nie dzieje. Zobaczyłem to samo z płytą 2. Co robić ?
DVD kupione rok temu, włożyłem od razu inną płytę z gazety odczytało natychmiast
mój napęd to TSSTcorp CDDVDW SH-224db scsi sdrom device (jest to samsung)

proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim sprawdź czy inne płyty są poprawnie odczytywane. Dopiero wówczas będziesz miał pewność, że padł napęd.

BTW, mało kto o tym wie, że choć to nie zostało przez nikogo udowodnione, to z biegiem czasu producenci zmieniają skład chemiczny tworzyw używanych do produkcji płyt CD/DVD. Dlaczego o tym piszę? Napędy, dla których producent nie przewidział wsparcia polegającego na publikowaniu nowych firmware, po pewnym czasie (z reguły trwa to około dwóch lat), zaczynają mieć problemy z odczytem nowych nośników. Skutek? Konieczność zakupu nowego napędu. Resztę można dopowiedzieć sobie samemu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 18:46, mrosi napisał:

/.../

Przede wszystkim sprawdź czy inne płyty są poprawnie odczytywane. Dopiero wówczas będziesz
miał pewność, że padł napęd.

BTW, mało kto o tym wie, że choć to nie zostało przez nikogo udowodnione, to z biegiem
czasu producenci zmieniają skład chemiczny tworzyw używanych do produkcji płyt CD/DVD.
Dlaczego o tym piszę? Napędy, dla których producent nie przewidział wsparcia polegającego
na publikowaniu nowych firmware, po pewnym czasie (z reguły trwa to około dwóch lat),
zaczynają mieć problemy z odczytem nowych nośników. Skutek? Konieczność zakupu nowego
napędu. Resztę można dopowiedzieć sobie samemu... ;)


Wiesz co mrosi, okazało się po długiej batalii że winę ponosi kabel sata. Kupiłem nowy dvd i okazało się, że problem jest ten sam, w odmętach pudeł znalazłem inne sata i działa... jutro zobaczę na starym dvd z nowym sata czy problem bedzie ten sam czy padł i sata i dvd.

Ale co do GTA 5 mam dziś pecha... przynajmniej wiem jedno: gta u mnie będzie śmigać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pamiętaj, że jeśli kupiłeś na odległość (przez telefon czy Internet), możesz zwrócić towar w ciągfu 14 dni od daty otrzymania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 19:04, mrosi napisał:

/.../

Pamiętaj, że jeśli kupiłeś na odległość (przez telefon czy Internet), możesz zwrócić
towar w ciągfu 14 dni od daty otrzymania. :)

Co Ty. poleciałem do pierwszego komputerowego i kupiłem DVD. No nic. mam nowy DVD. +30s do szybkości instalowania : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podejdź do sklepu, może przyjmą spowrotem. Często sklepy stacjonarne w ramach dobregj współpracy z klientami tak robią. No chyba, że już się zdążyłeś przyzwyczaić. A tak chyba właśnie jest jak widzę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ileś tam miesięcy temu pisałem w tym wątku odnośnie problemu z miejscem na dysku gdzie mam zainstalowany system. Problem został rozwiązany jak widać...na chwilę, pomimo całkowitego wyłączenia przywracania systemu, opcji hibernacji, skanowaniu CCleanerem oraz sprawdzaniu SpaceSniiferem i WinDiRStatPortable, nie jestem w stanie stwierdzić co znów spowodowało zniknięcie ponad 60GB!

Dla przypomnienia, mój dysk SDD ma pojemność 125GB, programy wykazują, że zajęte jest 49GB, więc co do licha stało się z resztą? Nie martwiłbym się tym, gdyby nie to, że wolnego miejsca zostało jedynie 9GB.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Moja mama ma tableta - i oczywiście konto google.
Wszystko ładnie pięknie ale jest mały problem nie pamiętam jakie hasło jej ustawiłem.
Na tablecie jest zalogowana ale jak chciałem z komputera się zalogować na jej konto google to nie mogę bo nie znam hasła. Próbowałem znaleźć jakieś opcje u niej na koncie ale nic. Absolutnie nic nie ma o haśle. Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz wlaczone pokazywanie plików systemowych? (trzeba odznaczyc ukryj chronione pliki systemu w wlasciwosciach widoku) ? wtedy pokaza sie systemowe foldery i pliki moze w nich cos jest.
Jak zobaczysz, ze miejsca znow ubylo to uruchom wyszukiwanie plikow z ustawieniem od "wczoraj" i zmodyfikowany, moze cos sie znajdzie.(ale wszystko musi byc ustawione na pokazuj ukryte i systemowe, bo jeszcze je pominie)
To co robiles poprzednio teraz nie dalo efektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Włączyłem aby mi pokazał i nic dodatkowego nie znalazł. Spróbowałem jeszcze kompresji plików, ale odzyskał jedynie 5GB. Przeleciałem jeszcze programem "Malwarebytes Anti-Malwawe" sporo brudu znalazł, ale usunięcie nie poprawiło stanu.

Za nic nie mam pojęcia co się dzieje. Nie ściągam podejrzanych plików, nie wchodzę na strony 18+, tylko wchodzę stale na te same strony i głównie sobie gram. Antywirus "Avast" też nic nie wykrył.

Także używam Gimpa do kolorowania swoich prac, ale CCleaner raczej by wyczyścił coś.

Jeszcze się okaże, że będę musiał strzelić format dysku, jeżeli będzie dzień, gdzie będę miał poniżej 5GB wolnego miejsca.

A poprzednio po prostu zmniejszyłem opcje przywracania systemu, teraz mam go całkowicie wyłączonego i wyczyszczonego, a pomimo tego miejsce dalej znika. I to chyba za każdym uruchomieniem komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z rozmiarem foldera Documents and Settings czy samego windowsa? a moze pamiec wirtualna rosnie?
Moze sprawdz ile wazy folder temp od Gimpa - w jego ustawieniach znajdziesz dokladna sciezke.(albo foldery tymczasowe innych programow tez)
Jak masz dostep do linuxa (czy innego systemu) uruchamianego z plyty/pendrive to moze zobaczysz cos wiecej?(zakladam, ze cos jest ukryte, moze wystarczy podlaczyc dysk do innego kompa jako drugi dysk, ale nie jestem pewny efektu)
Jak maleje przy kazdym uruchomieniu to sprawdzilbym szukaj i zmodyfikowane, raz mialem przypadek, ze aktualizacja javy czy czegos byla w konflikcie z dodatkiem od antywirusa i zapisywal cos ciagle w logu, ze zapychal prawie cala partycje, bo 1 plik schowany gdzies tam mial bardzo duzy rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 10:24, Chester001 napisał:

/.../
Absolutnie nic nie ma o haśle. Co robić ?

Ściągnij program SIW. Starsza wersja jest darmowa dla użytkowników domowych. Ten program nie pokaże Ci całego hasła, ale jego początek (4 znaki) i może sobie przypomnisz resztę.
P.S.
Oczywiście ściągnij na tablet Mamy (i na swój komputer też, ciekawy program)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się