PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, wczoraj wieczorem normalnie jak zwykle wyłączyłem komputer, dzisiaj rano komp nie reagował na przycisk power, i cały był jakby pozbawiony zasilania. Stwierdziłem że albo poszła płyta albo zasilacz. Wymieniłem zasilacz na jakiś OCZ 500W z poprzedniego kompa i wszystko działa, cała reszta kompa jest zdrowa. No i właśnie pytanie: czy to możliwe żeby przez noc zasilacz sam z siebie padł? Burzy ani żadnego spięcia nie było. Proszę o porady, gwarancja skończyła się rok temu, "spalony" zasilacz to BeQuiet 730W Pure Power.

Spoiler

Może go rozkręcić?



Pytanie numer dwa: czy 500W OCZ może być podpięty pod: i5 3570K, GTX670, 16GB ram? Na razie nie ma żadnych problemów chociaż gry trochę przycinają (poprzednio bez ścin chodziło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh no dobra to jadziem:
Płyta główna: MSI Z87-G45
Procek: i5 4670k
Ram: 2x8GB 1666 Corsair
Zasilacz: OCZ 650W ZS series
Grafika: Gigabyte GTX 760

Problem: wywalanie się "display driver error" i post code 99, A2 oraz D7 (dodam że system widzi bez problemu klawiaturę i mysz). System wstaje i działa mimo błędów. Mam lekkie WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2015 o 10:45, Accid napisał:

Co serwis może zrobić, aby obniżyć temperaturę moich bebechów? Poza sprzątaniem mechanicznym.

Wymienić pastę, wymienić chłodzenie, dołożyć dodatkowe wentylatory do obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2015 o 00:44, Wahgaroth napisał:

No i właśnie pytanie: czy to
możliwe żeby przez noc zasilacz sam z siebie padł? Burzy ani żadnego spięcia nie było.

>/.../
W życiu padły mi dwa zasilacze. Jeden - tak jak twój, skończył żywot nagle, bez wcześniejszych objawów. Drugi - zaczął restartować komputer zaraz po starcie, potem chodził godzinami i tak było z dwa tygodnie, restarty zaczęły się powtarzać coraz częściej, aż w końcu padł i już kolejnego restartu nie było.
W obydwu przypadkach nic innego nie padło z zasilaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien kłopot. Mianowicie, miałem bardzo już zanieczyszczony system, komputer chodził ociężale więc zdecydowałem się na reinstalacje systemu. Co mnie zaskoczyło, zauważłem, że dalej system jest ospały. Po sprawdzeniu okazuje się, że poziom fragmentacji na dysku C jest ta poziomie 50%, a po przeprowadzeniu defragmentacji spada do około 45%. Czy czeka mnie ponowne stawianie systemu czy można przeprowadzić inne czynności, które poziom fragmentacji zmniejszą (najlepiej do 0%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 20:35, Marcin08 napisał:

Mam pewien kłopot. Mianowicie, miałem bardzo już zanieczyszczony system, komputer chodził
ociężale więc zdecydowałem się na reinstalacje systemu. Co mnie zaskoczyło, zauważłem,
że dalej system jest ospały. Po sprawdzeniu okazuje się, że poziom fragmentacji na dysku
C jest ta poziomie 50%, a po przeprowadzeniu defragmentacji spada do około 45%. Czy czeka
mnie ponowne stawianie systemu czy można przeprowadzić inne czynności, które poziom fragmentacji
zmniejszą (najlepiej do 0%)


Może dysk umiera ?

Wykonaj benchmark w HD-Tune i daj fotkę na forum do wglądu.

Daj fotkę z SMART dysku z HD-Tune.

Wyczyść system i rejestr systemowy CCleanerem i jeszcze raz zdefragmentuj partycję systemową.

HD-Tune: http://www.hdtune.com/

CCleaner: https://www.piriform.com/ccleaner/download/portable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o taką fotkę chodzi.

Z ccleaner korzystam, także defragmentację przeprowadzam po wyczyszczeniu rejestru i systemu.

@mrosi Dysk HDD. Dysk ma jakieś 3 lata, system ponownie zainstalowany dwa tygodnie temu.

20150430120037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 12:00, Marcin08 napisał:

@mrosi Dysk HDD. Dysk ma jakieś 3 lata, system ponownie zainstalowany dwa tygodnie temu.


Wyraźnie widać spadek wydajności dysku po nawet krótkim obciążeniu.
Wejdź jeszcze w zakładkę "Error" i zrób test, nawet podstawowy, a potem wklej zrzut razem ze zrzutem z zakładki "Health".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 12:10, mrosi napisał:

> @mrosi Dysk HDD. Dysk ma jakieś 3 lata, system ponownie zainstalowany dwa tygodnie
temu.

Wyraźnie widać spadek wydajności dysku po nawet krótkim obciążeniu.
Wejdź jeszcze w zakładkę "Error" i zrób test, nawet podstawowy, a potem wklej zrzut razem
ze zrzutem z zakładki "Health".



Więc tak, w Error nic nie pokazało, wszystko na zielono. A to zrzut z Health''a

20150430151606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wygląda na to, że dysk jesy w porządku. Osobiście poleciłbym Ci niski format dysky i ponowną instalację systemu. Nieki format (niektórzy mówią, że nie istnieje takie coś ;) ) czyści wszystko na dysku - tablice alokacji, rejestry i co tam jeszcze. Czasem po kilku instalacjach systemu coś pozostaje i potrafi nieźle "świnić", nawet na świeżo postawionym systemie. Jeszcze jedna rzecz. W trakcie instalacji świeżego systemu, jeśli nie masz możliwosci przeprowadzenia niskiego formatu (do tego potrzebny jest drugi komputer, program i adapter do podłączania dysków), to może spróbuj usunąć w instalatorze całkowicie partycje i na nowo je utwirzyć, jednak o innych wielkościach niż poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 15:26, mrosi napisał:

/.../

Wygląda na to, że dysk jesy w porządku. Osobiście poleciłbym Ci niski format dysky i
ponowną instalację systemu. Nieki format (niektórzy mówią, że nie istnieje takie coś
;) ) czyści wszystko na dysku - tablice alokacji, rejestry i co tam jeszcze. Czasem po
kilku instalacjach systemu coś pozostaje i potrafi nieźle "świnić", nawet na świeżo postawionym
systemie. Jeszcze jedna rzecz. W trakcie instalacji świeżego systemu, jeśli nie masz
możliwosci przeprowadzenia niskiego formatu (do tego potrzebny jest drugi komputer, program
i adapter do podłączania dysków), to może spróbuj usunąć w instalatorze całkowicie partycje
i na nowo je utwirzyć, jednak o innych wielkościach niż poprzednio.



oj to cięższa sprawa. Generalnie jak instalowałem teraz system zrobiłem czystą instalacje, tj. w trakcie instalacji sformatowałem partycje C na niej instalowałem system. Ze zmianą jej wielkości może być kłopot, bo na innych partcjach mamdane których nie mogę usunąć. A ta niska instalacja to na czym dokładnie polega, bo z czymś takim pierwszy raz się spotykam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To kompletne czyszczenie dysku. Obawiam się, że nie unikniesz tego, a przynajmniej reinstalacji systemu ze zmianą pasrtycji. To może pomóc. Nie masz dysku zewnętrznego, żeby przekopiować dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 15:32, Marcin08 napisał:

oj to cięższa sprawa. Generalnie jak instalowałem teraz system zrobiłem czystą instalacje,
tj. w trakcie instalacji sformatowałem partycje C na niej instalowałem system. Ze zmianą
jej wielkości może być kłopot, bo na innych partcjach mamdane których nie mogę usunąć.
A ta niska instalacja to na czym dokładnie polega, bo z czymś takim pierwszy raz się
spotykam?


Jak się zdecydujesz na całkowite wyczyszczenie dysku, zainteresuj się MHDD: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy to normalne, zeby taktowanie pamieci GPU wygladalo jak na ponizszym obrazku? Jedyne co robie, to przegladam siec poprzez Chrome, film poprzez VLC. Wczoraj przeskanowane antywirem, spybotem, comboFIXem i Malwarebytes. Wywalilem wszystko co wyskoczylo w w/w programach (a duzo tego nie bylo) a GPU dalej wariuje. Rdzen od czasu do czasu tez skoczy w gore. Sterowniki w wersji BETA.

20150501141822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czemu znowu uważasz że >wariuje<? U mnie w tej chwili włączone jest kilka stron internetowych - taktowanie GPU na poziomie 501 MHz a pamięci na 1500. Pewnie mógłbyś sobie ręcznie poobniżać zegary jeśli ci się chce ale to że same pamięci chodzą na pełnej mocy akurat nie przeszkadza.

Skądinąd - akurat podczas oglądania filmów to temperatury i taktowania będą skakać w górę - takie 1080p + 60 fps to granica możliwości podkręconego i7-4790K, już od dawna to GPU zajmuje się odtwarzaniem materiału wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 14:18, Ichvander napisał:

Witam,

czy to normalne, zeby taktowanie pamieci GPU wygladalo jak na ponizszym obrazku? Jedyne
co robie, to przegladam siec poprzez Chrome, film poprzez VLC. Wczoraj przeskanowane
antywirem, spybotem, comboFIXem i Malwarebytes. Wywalilem wszystko co wyskoczylo w w/w
programach (a duzo tego nie bylo) a GPU dalej wariuje. Rdzen od czasu do czasu tez skoczy
w gore. Sterowniki w wersji BETA.


Pokaż GPU-Z z zakładki "sensors" gdy komputer jest w IDLE - tylko pulpit.

Pokaż GPU-Z z zakładki "sensors" gdy masz uruchomiony Chrome i gdy oglądasz film.

Zobaczymy użycie GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2015 o 15:34, mrosi napisał:

/.../

To kompletne czyszczenie dysku. Obawiam się, że nie unikniesz tego, a przynajmniej reinstalacji
systemu ze zmianą pasrtycji. To może pomóc. Nie masz dysku zewnętrznego, żeby przekopiować
dane?


W sumie nie mam, który by pomieścił te wszystkie GB ale to nie problem. CHciałem raczej oszczędzić sobie zachodu z kombinowaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Obawiam się, że nie unikniesz porządnego przeczyszczenia dysku. Windows pozostawia śmieci po sobie przy reistalacji. Zwłaszcza, jeśli były to wcześniej różne systemy Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się