PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ok to jeszcze jedno pytanie. Poruszałem tą kwestię w wątku WI ndows 8, ale niestety to co mi doradzono nie załatwiło problemu. W jaki sposób mogę przeprowadzić czystą instalację Windowsa 8.1. Windowsa 8 nabyłem drogą updatu z Windows 7. Płytką którą wypaliłem z Windows 8 pozwala na czystą instalacje, natomiast płytka z Windows 8.1 (uzyskana w zaproponowany w w/w wątku sposób) pozwala tylko na "pseudo-reinstalację" czyili uruchamia się jedynie z poziomu windowsa, pozostawia folder windows.old itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 11:47, Marcin08 napisał:

Ok to jeszcze jedno pytanie. Poruszałem tą kwestię w wątku WI ndows 8, ale niestety to
co mi doradzono nie załatwiło problemu. W jaki sposób mogę przeprowadzić czystą instalację
Windowsa 8.1. Windowsa 8 nabyłem drogą updatu z Windows 7. Płytką którą wypaliłem z Windows
8 pozwala na czystą instalacje, natomiast płytka z Windows 8.1 (uzyskana w zaproponowany
w w/w wątku sposób) pozwala tylko na "pseudo-reinstalację" czyili uruchamia się jedynie
z poziomu windowsa, pozostawia folder windows.old itd.


Forma instalacji nie ma znaczenia.

Znaczenie ma licencja na system.

Jak masz kod aktywacyjny na daną wersję systemu, to możesz pobrać obraz ISO systemu z internetu, zainstalować i aktywować swoim kodem.

Ale system, który chcesz pobrać musi być identyczny do tego, na jaki masz kod licencyjny, np. masz licenję na WIN8 HP X64, to taki obraz systemu musisz zainstalować.


Co do instalacji systemu z pod systemu, to też tak można i nic w tym złego.

Jak pisałeś utworzy się WIN.OLD i parę innych folderów, ale to nie jest żaden problem.

Można niepotrzebne foldery usunąć z partycji systemowej i pozostaną tylko te podstawowe:

WINDOWS/Program Filesx86/Program Files/Użytkownicy.

Reszty się pozbywasz robiąc "czyszczenie partycji systemowej".

Na fotkach od lewej do prawej masz opisane, co trzeba zrobić, aby pozbyć się niepotrzebnych folderów.

20150502123513

20150502123516

20150502123519

20150502123522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem i rozumiem ;) Chodzi mi o sytuację, kiedy muszę zrobić kompletny "remont" systemu o którym była mowa w poprzednich postach czyli format całego dysku, poprzydzielanie nowych partycji i dopiero instalacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 13:31, Marcin08 napisał:

To ja wiem i rozumiem ;) Chodzi mi o sytuację, kiedy muszę zrobić kompletny "remont"
systemu o którym była mowa w poprzednich postach czyli format całego dysku, poprzydzielanie
nowych partycji i dopiero instalacja...


No to w czym problem ?

Kopiujesz potrzebne pliki na dysk zewnętrzny/duży pendrive.

Zerujesz dysk wewnętrzny programem MHDD - działa w DOS.

Jak masz nośnik z systemem, instalujesz system i w czasie, gdy kreator instalacji systemu prosi o wybór partycji, dzielisz dysk na np. :

"C" - partycja systemowa 50GB i będzie tam tylko system + sterowniki.

"D" - partycja z pozostałej części dysku, która będzie przechowywać wszystkie inne programy, gry, filmy, muzykę, itd.


Jeżeli nie masz nośnika z systemem, pobierasz ISO systemu, dla którego masz wykupioną licencję, tworzysz bootowalny pendrive w programie RUFUS i instalujesz system.


Jak nie posiadasz klucza do systemu, możesz skorzystać z darmowego systemu WIN10 Insider Preview dostępnego jako ISO na stronie MS.

System jest w trakcie tworzenia i ma status rozwojowy.

Tutaj jest wersja Polska WIN10 kompilacja 10074:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

Zalecam wersję X64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za post pod postem, ale zapomniałem dodać fotkę :P

Tak sobie można lądnie podzielić dysk, lub jak u mnie, kupić malutki SSD tylko na system i średni HDD na magazyn :)

20150502150041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może to nie jest odpowiedni temat, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu, w razie czego proszę o link albo przeniesienie w odpowiedni wątek.
Mianowicie, chciałbym kupić nowy komputer, ale nie stacjonarny ale laptop. Mam prawie trzy koła budżetu, a ostatni raz jak pytałem na forum powiedziano mi że właśnie za tyle można kupić coś już w miarę mniej więcej.
I teraz pytanie, jakie mógłbym mieć laptopy do wyboru? Popatrzyłem trochę na internet, i znalazłem Y580 - z GTX-em 660 na pokładzie, co by mi bardzo odpowiadało. A coś w miarę innego, porównywalnego za tą cenę? Z gory dziękuję za porady : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedni temat, szukałem na szukajce, ale nie znalazłem, mogłem źle szukać. Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy trzeszczący utwór MP3 to wina głośników czy karty dźwiękowej na płycie głównej?
Od kiedy przesiadłem się z Asrocka na Gigabyte odczuwam pogorszenie się dźwięku w muzyce na PC.
Dodam, że ten sam utwór puszczony z pendrive na zestawie audio brzmi już normalnie i nie trzeszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być wina dźwiękówki na płycie, portu do którego wpięte są głośniki, kabla od głośników, kabla leżącego obok kabla od głośników, zasilacza, samych głośników a także sterowników od karty dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 17:07, lis_23 napisał:

Zastanawiam się, czy trzeszczący utwór MP3 to wina głośników czy karty dźwiękowej na
płycie głównej? /.../

Jeśli Twój monitor ma wejście HDMI, a karta graficzna wyjście HDMI to podłącz PC z monitorem tym kablem. Tylko wtedy będziesz musiał wyjście słuchawkowe monitora podłączyć do głośników. I uważaj z kablem HDMI, bo czasem potrzebny jest taki z mniejszą końcówką z jednej strony. Bo tak jest, ze audio masz z płyty głównej, albo z karty graficznej, nigdy z obu razem. I wtedy będziesz już wiedział, co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 17:31, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli Twój monitor ma wejście HDMI, a karta graficzna wyjście HDMI to podłącz PC z monitorem
tym kablem. Tylko wtedy będziesz musiał wyjście słuchawkowe monitora podłączyć do głośników.
I uważaj z kablem HDMI, bo czasem potrzebny jest taki z mniejszą końcówką z jednej strony.
Bo tak jest, ze audio masz z płyty głównej, albo z karty graficznej, nigdy z obu razem.
I wtedy będziesz już wiedział, co jest grane.

Oczywiście, że ma, nawet dwa, ale nie mam obecnie wolnego kabelka HDMI.
Po co podłączać wyjście słuchawkowe monitora do głośników?
Trzeszczenie występuje w jednym utworze:

https://www.youtube.com/watch?v=Zhm7ouCa1NI

ogólnie w testach piszą, że płyta ma bardzo dobrej jakości zintegrowany dźwięk, jednak ja od początku słyszę gorzej niż na asrocku ( dodam, że słyszę tylko jednym uchem ) ale nie wydaje mi się, żeby to była wina płyty głównej, może głośników Geniusa, które liczą już sobie pięć lat? A może oprogramowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 17:47, lis_23 napisał:

> Po co podłączać wyjście słuchawkowe monitora do głośników?

Bo inaczej dźwięk, który zostaje przekazywany kablem HDMI do monitora puści je jedynie na głośniki monitora, a inne wyłączy. Głośniczki monitora są słabiutkie i mogą Ci nie wystarczyć. Dźwięk, który normalnie idzie z zielonego wyjścia płyty głównej też zostanie wyłączony, więc jeśli zechcesz cokolwiek słyszeć, to masz (zakładając, że używasz kabla HDMI) dwa wyjścia: włączyć sobie słuchawki do gniazda słuchawkowego w monitorze, alebo sygnał z tego gniazdka puścić na głośniki ze wzmacniaczem.

Dnia 06.05.2015 o 17:47, lis_23 napisał:

Trzeszczenie występuje w jednym utworze: /.../

Jeśli trzeszczenie występuje tylko w jednym utworze, no to ja się poddaję. U mnie, bezpośrednio youtube brzmi czysto (inna sprawa, ze jestem na pierwszym stopniu umuzykalnienie: rozróżniam, kiedy grają, a kiedy nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, oprócz tego trzeszczenia mam takie wrażenie, że dźwięk jest potraktowany jakimś wspomagaczem, ulepszaczem ( głos ) jak sourand na starej wierzy i jest on taki jakiś zbyt przestrzenny. Może ten zintegrowany system audio jest za mocny na moje głośniki? Dodam jeszcze, że w głośnikach mam pokrętło tune, które od początku mam przekręcone na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Winne są, chyba, głośniki.
Puściłem sobie ten utwór na słuchawkach podłączonych do wyjścia słuchawkowego w głośnikach - trzeszczy.
Podłączyłem słuchawki do wyjścia w obudowie, różnica jest spora, także w głośności i jest znacznie czyściej, choć też nie idealnie ale znacznie lepiej.
N głośniki mocno działa ruter bezprzewodowy, który daje sporo zakłóceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam ostatnio taki... w sumie nie wiem czy to problem czy tylko ja wpadam w paranoję.
W każdym bądź razie z komputera wydobywa się taki trochę nierówny odgłos tarcio/stukania. Kilka razy na sekundę słychać takie lekkie potarcia/stuknięcia, potem jakby ucichają na chwilę, a potem od nowa. Myślałem że to wiatrak na procesorze i go wymieniłem, ale odgłos pozostał.
To faktycznie problem czy tylko ja jestem nadwrażliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 10:42, Hubi_Koshi napisał:

Witam
Mam ostatnio taki... w sumie nie wiem czy to problem czy tylko ja wpadam w paranoję.
W każdym bądź razie z komputera wydobywa się taki trochę nierówny odgłos tarcio/stukania.
Kilka razy na sekundę słychać takie lekkie potarcia/stuknięcia, potem jakby ucichają
na chwilę, a potem od nowa. Myślałem że to wiatrak na procesorze i go wymieniłem, ale
odgłos pozostał.
To faktycznie problem czy tylko ja jestem nadwrażliwy?



Musisz zatrzymywać po kolei wszystkie wentylatory i eliminować je, jako problem.

Jeżeli nie będzie to żaden z wentylatorów, może się okazać, że dysk HDD zaczyna się psuć i trzeba zrobić kopię danych na inny dysk.

Może zrób tak:

Jak usłyszysz te stukania, otwórz bok obudowy i odłącz od zasilania dysk HDD i się przysłuchuj.

Jak stukanie zniknie, to masz winnego.

Dysk można odłączyć od zasilania w czasie pracy komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 11:06, leven napisał:

Jak usłyszysz te stukania, otwórz bok obudowy i odłącz od zasilania dysk HDD i się przysłuchuj.

Jak stukanie zniknie, to masz winnego.

Dysk można odłączyć od zasilania w czasie pracy komputera.

Sprawdzałem dyski i to chyba jednak nie one są winne.
Takie pytanie, przy testach czasami ręcznie rozkręcałem wiatrak na procesorze. Po prostu dotykałem łopatki palcem i rozkręcałem go. Gdy się kręcił słyszałem właśnie takie właśnie stukanie. Ale gdy jest chłodny po nocy to tego nie ma lub jest bardzo ciche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 11:17, Hubi_Koshi napisał:

Sprawdzałem dyski i to chyba jednak nie one są winne.
Takie pytanie, przy testach czasami ręcznie rozkręcałem wiatrak na procesorze. Po prostu
dotykałem łopatki palcem i rozkręcałem go. Gdy się kręcił słyszałem właśnie takie właśnie
stukanie. Ale gdy jest chłodny po nocy to tego nie ma lub jest bardzo ciche.


Chyba to nie dyski, czy na pewno nie dyski ?

Jak wentylator/radiator jest ciepły, smar w łożysku wentylatora robi się rzadszy i wtedy może być słyszalne stukanie - jak jest wytarte.

Stukanie, czy terkotanie może wydawać tez zasilacz - rdzenie w dławikach, itp.

To też sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 14:29, leven napisał:

Chyba to nie dyski, czy na pewno nie dyski ?

Na pewno nie dyski
Okej przysłuchałem się tym razem uważnie i sytuacja wygląda tak. Jestem niemal pewien że odgłos pochodzi z wiatraka na procesorze. Co jest dziwne bo w sumie dwa razy już go wymieniałem.
Dźwięk to takie lekkie tarcie, jakby z łożyska. Dźwięk jest bardzo cichy, zazwyczaj cichszy niż ogólna praca komputera ale odrobinę nierówny czasem trochę głośniejszy, czasem trochę cichszy przechodzący w takie niemal leciutkie stukanie. Czy mam po prostu pecha do wentylatorów? Ogólnie kupowałem tańsze Akasa i Titan w okolicach 25-35 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się