PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2006 o 19:23, Mumin napisał:

Panowie, poszukuję detektywa który mi znajdzie zaginione procesy ;-) Sprawa wygląda tak: mam
uruchomionych ileś-tam aplikacji działających w tle (pierwszy screen), aż tu nagle okazuje
się ni stąd ni z owąd, że część z nich po prostu... się zamknęła (drugi screen - to nic, że
robiony wcześniej, po prostu ten po lewej jest po restarcie kompa) i nijak nie mogę dojść przyczyny...

kliknij na te strzałki dwa razy
ja czsami tak miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 19:23, Mumin napisał:

Panowie, poszukuję detektywa który mi znajdzie zaginione procesy ;-) Sprawa wygląda tak: mam
uruchomionych ileś-tam aplikacji działających w tle (pierwszy screen), aż tu nagle okazuje
się ni stąd ni z owąd, że część z nich po prostu... się zamknęła (drugi screen - to nic, że
robiony wcześniej, po prostu ten po lewej jest po restarcie kompa) i nijak nie mogę dojść przyczyny...


mnie też tak się czasem zdarza, ale w menarżerze zadań wszystko jest zawsze normalnie (sprawdź sobie - zakładka procesy :P );

acha widzę że uzywasz programiku do zwalniania ramu? (1 screen 1 ikonka od lewej; węź go wywal, one w rzeczywistości zwalniają ale cały system (opróżniają ci ram i przezucają to co da radę do swapfile, a z tamdąd wszystko się wolniej perzecież ładuje, bo to z dysku!). Win xp sam auto,matycznie zwalnia sobie ram, więc nie daj się oszukiwać i to wywal. juzż na ten temat wiele "przeryłem", i się nie opłaca - w win98 miało to jeszcze sens - w xp NIE!

oto mój pasek:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie konfiguracji sieci LAN.
Otóż mam kompa stacjonarnego i laptopa. Stacjonarny jest podłączony do sieci osiedlowej z internetem i TCP/IP jest konfigurowane automatycznie (adresy 192.168.1.x, maska 255.255.255.0). Kupiłem sobie kabel sieciowy scrossowany, żeby połączyć laptopa ze stacjonarnym, ręcznie skonfigurowałem TCP/IP w ten sposób: IP 10.0.0.2 i 10.0.0.3, maska 255.255.255.0, brama 10.0.0.1). I mam pytanie - czy można ustawić kompa w ten sposób, żeby nie trzeba było za każdym razem od nowa wpisywać tych ustawień, gdy podłączę laptopa? Znalazłem zakładkę Konfiguracja alternatywna - czy tu mam to wpisać? Czy konfiguracja połączenia laptop-desktop jest odpowiednia, czy lepiej wybrać inne adresy (te znalazłem jako przykładowe w wikipedii - działają)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

windows po prostu chowa nieużywane ikonki, kliknij na te 2 strzałki to sie pojawią znowu. poszukaj w konfiguracji paska, tam gdzieś powinno sie ustawiać które zawsze widać, które zawsze schowane a które na automacie jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 21:59, sig. napisał:

windows po prostu chowa nieużywane ikonki, kliknij na te 2 strzałki to sie pojawią znowu. poszukaj
w konfiguracji paska, tam gdzieś powinno sie ustawiać które zawsze widać, które zawsze schowane
a które na automacie jak teraz


szczerze też o tym myślałem - ale on może mieć coś co mnie się przydarza czasem (niech sam sprecyzuje czy chodzi o strzałki czy to co ja opisuję) - nie zawsze wszystkie ikonki sa na pasku, "strzałeczek" nie ma a w procesach widnieje np. taki Norto Gost; po restarcie kompa czasem jest - czasemk nie, i bądź tu mądry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 21:59, sig. napisał:

windows po prostu chowa nieużywane ikonki, kliknij na te 2 strzałki to sie pojawią znowu. poszukaj
w konfiguracji paska, tam gdzieś powinno sie ustawiać które zawsze widać, które zawsze schowane
a które na automacie jak teraz

Eeeej... Bez przesady - aż taki głupi to ja nie jestem ;D Jak się przyjrzysz strzałeczkom na screenach to zobaczysz, że są rozwinięte - specjalnie na potrzeby zrobienia tychże screenów :P

Martimat -> nie przyjrzałem się liście procesów, ale wydaje mi się, że tych aplikacji tam nie ma. A na pewno przestaje mi działać rolka w myszce (tzn. nie przewija mi niczego) gdy zniknie mi ikonka z paska - czyli coś jednak jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to to -trzeba by przy twoim kompie siąść i zobaczyć co tam siedzi; u mnie nawet jak ikonek nie ma (a jest ich dużo jak widać... ) to wszystko działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 23:14, Martimat napisał:

to to -trzeba by przy twoim kompie siąść i zobaczyć co tam siedzi; u mnie nawet jak ikonek
nie ma (a jest ich dużo jak widać... ) to wszystko działa jak należy.

No przecież siedzę ;-)
Dobra, żartuję oczywiście. A poważnie to skanowałem cały dysk anty-virem (Kaspersky) oraz anty-spyware''em (AdAware) i żadnych rezultatów. Poza tym zdarza się to nieregularnie i niezbyt często, więc nie wygląda na robotę jakiegoś wirusa czy innego badziewia.
Dziwne to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odłączasz stacjonarnego od sieci i do tej samej sieciówki podłączasz laptopa? Jeśli tak, to na stacjonarnym niestety za każdym razem będziesz musiał zmieniać konfigurację ręcznie (na laptopie wystarczy raz wszystko ustawić i ustawienia powinny być zapamiętane), chyba, że znajdziesz gdzieś w necie programik, który zrobi to za Ciebie automatycznie (z tą konfiguracją alternatywną nie ryzykowałbym - jak zobaczą, że coś majstrujesz, to mogą Cię odpiąć od sieci). Drugie wyjście to zakup drugiej sieciówki do stacjonarnego i ustawienia na niej konfiguracji do połączenia z laptopem (ale trzeba wtedy wyłączyć w Windowsie "połączenie mostowe", chyba, że chcesz, by laptop był widoczny w osiedlówce).
Tak przy okazji, maska 255.255.255.0 dla adresu 10.x.x.x jest błędna (chyba, że zastosowałeś ją celowo, by np. zdezorientować ewentualnego intruza ;)), powinno być 255.0.0.0 (klasa A). Inne adresy dostępne do użytku prywatnego to 172.16.x.x - 172.31.x.x z maską 255.255.0.0 (B) oraz klasa C - 192.168.x.x z maską 255.255.255.0. Poza tym, jeśli spinasz laptopa ze stacjonarnym i oprócz tego nie masz żadnych innych połączeń jednocześnie (np. do tej sieci osiedlowej), to nie ma sensu ustawiania bramy domyślnej, zwłaszcza, jeśli nie masz urządzenia o takim adresie w sieci (pakiety "latające" pod ten adres będą tylko generować ruch niepotrzebnie obciążający sieć). Ogólnie, to wygląda na to, że Wikipedia to bardzo "wiarygodne" źródło informacji :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Bramy na początku też nie wpisywałem, ale wtedy kompy się nie widziały. Pół godziny zastanawiałem się o co chodzi. Jak wpisałem, to od razu zaczęły się widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się, to nie brama jest potrzebna, tylko wyłączenie/zmiana ustawień firewalla. Wszystko jest w porządku nawet bez bramy. Dzięki Blackhand za poprawienie mojej konfiguracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 21:43, olbin napisał:

Evil czy tylko występuje to w necie?

generalnie wywala mi taki komunikat i być może przy okazji rozłacza się neo - pomaga tylko restart kompa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 22:05, Evil Khan napisał:

> Evil czy tylko występuje to w necie?
>
generalnie wywala mi taki komunikat i być może przy okazji rozłacza się neo - pomaga tylko
restart kompa :(


Miałem podobnie, u mnie winna była uszkodzona kość pamięci RAM. Wszystko pięknie startowało, ale do czasu. Dopiero wymiana kości pomogła (mam 2x256) - były na gwarancji :) Sprawdź pamięć RAM, może to o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 22:09, olbin napisał:

Miałem podobnie, u mnie winna była uszkodzona kość pamięci RAM. Wszystko pięknie startowało,
ale do czasu. Dopiero wymiana kości pomogła (mam 2x256) - były na gwarancji :) Sprawdź pamięć
RAM, może to o to chodzi?


Jak mi się jedna koś uszkodziła, to robiło reset bez ostrzeżenia. I w większości przypadków tak się dzieje. Z czymś takim to się jeszcze nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz u mnie nie robiło resetu, tylko pojawiał sie dokładnie taki komunikat jak u Evila. Stwierdziłem że to kość pamięci dopiero przy reinstalu windowsa. Na dwóch kościach nie chciał się zainstalować, wyciągnąłem jedną też nie chciał dopiero na samej drugiej poszło. W serwisie też się zdiwili, ale wyszło im to samo - u mnie była walnięta kość RAMu i to jak perfidnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 22:29, olbin napisał:

Widzisz u mnie nie robiło resetu, tylko pojawiał sie dokładnie taki komunikat jak u Evila.
Stwierdziłem że to kość pamięci dopiero przy reinstalu windowsa. Na dwóch kościach nie chciał
się zainstalować, wyciągnąłem jedną też nie chciał dopiero na samej drugiej poszło. W serwisie
też się zdiwili, ale wyszło im to samo - u mnie była walnięta kość RAMu i to jak perfidnie!


Ale gwarancja uratowała Ci tyłek? ;P Mi też... Bo na nową kostkę kasy nie miałem. Jeśli u Ciebie pojawiało się dokładnie to samo, co u Evila, to mozemy by pewni wadliwej kości. Pytanie tylko: której? Myślę, że Evil sam musi sobie na nie odpowiedziec. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się