PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2006 o 20:24, pendejo napisał:

> A64 ma odblokowane mnozniki tylko w dol , AM2 pewnie tez

e to nie wiedzialem dzieki teraz bede musial sie zastanowic nad lepszym prockiem


A po co ? krec przez FSB

ja mam 9x280 czyli z 3000+ 3900+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2006 o 20:32, libero85 napisał:

A po co ? krec przez FSB

ja mam 9x280 czyli z 3000+ 3900+


i jakie masz chlodzenia i jakie ramy bo ponoc od ramow tez zalezy to na ile mozna fsb powiekszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 20:34, pendejo napisał:


> A po co ? krec przez FSB
>
> ja mam 9x280 czyli z 3000+ 3900+

i jakie masz chlodzenia i jakie ramy bo ponoc od ramow tez zalezy to na ile mozna fsb powiekszyc



Chlodzenie boxowe (do wymiany) ramy DDR 433 Patriot , narazie wsio jest testowo , i pewnie nie do konca dobrze skonfigurowane , ale pracujemy nad tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2006 o 20:39, libero85 napisał:

Chlodzenie boxowe (do wymiany) ramy DDR 433 Patriot , narazie wsio jest testowo , i pewnie
nie do konca dobrze skonfigurowane , ale pracujemy nad tym :D


dobra ostatnie pytanie jakie masz chlodzenie ktore ci to wszystko ogarnia bo wlasnie kupuje nowego kompa i chce miec wszystko w miare pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej na płytę... Spróbuj wszystko wyciągnąć, oprócz procka. Włącz. Zaskoczy, to wyłącz, wsadź jedną kość ramu. I tak dalej. Jeśli nie zaskoczy za pierwszym razem, to wiadomo, co padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:04, Arclight napisał:

Raczej na płytę... Spróbuj wszystko wyciągnąć, oprócz procka. Włącz. Zaskoczy, to wyłącz, wsadź
jedną kość ramu. I tak dalej. Jeśli nie zaskoczy za pierwszym razem, to wiadomo, co padło.

nie zaskakuje gówno ... Echh, jakie jest prawdopodobieństwo że z płytą poszedł proc i cała reszta (2xHDD,2xDVD,Karta graf.& muz.,tuner, RAM) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:42, Evil Khan napisał:

nie zaskakuje gówno ... Echh, jakie jest prawdopodobieństwo że z płytą poszedł proc i cała
reszta (2xHDD,2xDVD,Karta graf.& muz.,tuner, RAM) ?

Stara zasiłka się spaliła - płyta nie działa ? Niedobrze, pójść mogło wszystko [widocznie zasilacz nie miał zabezpieczeń] - kiedyś czytałem o wypadkach kiedy to zasilacz pociągnął za sobą wszystko i z kompa obudowa została. Musisz po prostu po kolei testować wszystkie podzespoły.
Jeśli przy uruchamianiu płyta nie wydaje żadnych dźwięków [określona liczba ''pisków'' oznacza czego brakuje] to poszła płyta - ale sprawdzić musisz u kumpla albo w serwisie.
P.S. Co to za zasiłka była ta padnięta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 23:24, Clegan napisał:

> nie zaskakuje gówno ... Echh, jakie jest prawdopodobieństwo że z płytą poszedł proc i
cała
> reszta (2xHDD,2xDVD,Karta graf.& muz.,tuner, RAM) ?
Stara zasiłka się spaliła - płyta nie działa ? Niedobrze, pójść mogło wszystko [widocznie zasilacz
nie miał zabezpieczeń] - kiedyś czytałem o wypadkach kiedy to zasilacz pociągnął za sobą wszystko
i z kompa obudowa została. Musisz po prostu po kolei testować wszystkie podzespoły.
Jeśli przy uruchamianiu płyta nie wydaje żadnych dźwięków [określona liczba ''pisków'' oznacza
czego brakuje] to poszła płyta - ale sprawdzić musisz u kumpla albo w serwisie.

Mam nadzieję że jednak nie - grafikę mam 1-mc i 2 dyski pełne danych - szkoda by było

Dnia 06.11.2006 o 23:24, Clegan napisał:

P.S. Co to za zasiłka była ta padnięta ?

Tracer 400W niby PCF miał...
Może sama płyta poszła...
Kupiłem teraz ModeCom 500W Fell2 - ale bez zmian widocznie płyta się posypała - kurrrr...czaki...
Zły jestem jak nie wiem :(
Ale z drugiej strony to dobra okazja by przejść na PCI-E i AM2 - co polecacie w rozsądnych granicach cenowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 23:30, Evil Khan napisał:

Mam nadzieję że jednak nie - grafikę mam 1-mc i 2 dyski pełne danych - szkoda by było

Zostaje Ci modlitwa.

Dnia 06.11.2006 o 23:30, Evil Khan napisał:

> P.S. Co to za zasiłka była ta padnięta ?
Tracer 400W niby PCF miał...

Wyrób zasilaczopodobny.

Dnia 06.11.2006 o 23:30, Evil Khan napisał:

Kupiłem teraz ModeCom 500W Fell2 - ale bez zmian widocznie płyta się posypała - kurrrr...czaki...

Wybierałeś na chybił trafił że akurat tą zasiłkę - ile dałeś ?

Dnia 06.11.2006 o 23:30, Evil Khan napisał:

Ale z drugiej strony to dobra okazja by przejść na PCI-E i AM2 - co polecacie w rozsądnych
granicach cenowych ?

Czyli ile [rozsądne granice cenowe to różne rzeczy może oznaczać ;) ]. Bo jak nowy komp to zdecydowanie lepiej c2d kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 00:12, Clegan napisał:

> Kupiłem teraz ModeCom 500W Fell2 - ale bez zmian widocznie płyta się posypała - kurrrr...czaki...
Wybierałeś na chybił trafił że akurat tą zasiłkę - ile dałeś ?

Dałem 138 zł - poczytałem o nim - kilka osób mi polecało itp. - rozważałem Chifteca 400W za 160-180 zł

Dnia 07.11.2006 o 00:12, Clegan napisał:

> Ale z drugiej strony to dobra okazja by przejść na PCI-E i AM2 - co polecacie w rozsądnych
> granicach cenowych ?
Czyli ile [rozsądne granice cenowe to różne rzeczy może oznaczać ;) ]. Bo jak nowy komp to
zdecydowanie lepiej c2d kupić.

Jako Fan-Boy AMD jestem nie reformowalny i pozostaję przy swoim. Teraz pojawiły się dylematy, skoro płyta AGP, soket S754 padła to:
- czy przejść na AM2 i PCI-E ?
- Czy przy założeniu że agp (7600gs) działa i Ram (2x512 400) też - pozostać przy AGP i 754 ?

Wymiana całego kompa to wydatek rzędu 2000 zł - procek, 1gbRam, grafika pci-e 7900gs itp....
Najpierw muszę oszacować straty i sprawdzić co działa a co nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę pytań - ostatnio nie zgłębiałem tematu więc pytam:
Czy płyty z obługą DDR2 sa wstecznie kompatybilne i współpracują z DDR ?
Czy znaczna jest różnica między Athlon64 a wersją X2 ?
Czy AMD Athlon 64 3500+ Orleans s.AM2 BOX są dość dobre czy mają jakąś niechlubną cechę ?
Czy brać go za 360zł
http://www.allegro.pl/item138210898_amd_athlon_64_3500_s_am2_box_gwar_36_mies_fv_pa.html
czy dołożyć 200zł do:
http://www.allegro.pl/item138657359_procesor_amd_athlon_64_x2_3600_dual_core_box_am2_.html
??
Z góry dziekuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 00:48, Evil Khan napisał:

I jeszcze parę pytań - ostatnio nie zgłębiałem tematu więc pytam:
Czy płyty z obługą DDR2 sa wstecznie kompatybilne i współpracują z DDR ?


Watpie, bo DDR i DDR2 maja inna ilosc stykow. Wiec pamieci DDR nie wlozyszdo slotu DDR2. Chyba ze plyta ma gniazda na oba rodzaje. Ale to chyba rzadkosc

Dnia 07.11.2006 o 00:48, Evil Khan napisał:

Czy znaczna jest różnica między Athlon64 a wersją X2 ?


X2 to dwurdzeniowiec. Jednak z tego co jest napisane w necie - niewiele gier na tym korzysta. Aczkowliek codzinne uzywanie kompa staje sie szybsze. Zawsze to 2 "procki" do obciazenia a nie jeden :P

Dnia 07.11.2006 o 00:48, Evil Khan napisał:

Czy AMD Athlon 64 3500+ Orleans s.AM2 BOX są dość dobre czy mają jakąś niechlubną cechę ?
Czy brać go za 360zł


Ja nie narzekam, zadnych problemow z nim nie mam. Do tego na kilku forach polecaja go m.in fraz czy IDG.

Co do AM2 - tu masz caly artykul na ten temat:

http://www.frazpc.pl/artykuly/465/Podstawka/AM2/Nowe/znaczy/lepsze

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 00:51, Evil Khan napisał:

PS: Jaka jest przewaga socketu AM2 nad 939 ?

Podstawowa przewaga jest taka, że AM2 jest produkowane. Niedawno AMD ogłosił zaprzestanie tworzenia i wspierania podstawki 939. Co do jakości do są na podobnym poziomie, a w niektórych przypadkach 939 jest nawet wydajniajsze (sprawdzona konstrukcja=lepsze mobo).
Do tego AM2 współpracuje z DDR2 (z DDR - nie), a 939 - DDR (brak współpracy z DDR2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 00:51, Evil Khan napisał:

PS: Jaka jest przewaga socketu AM2 nad 939 ?



Jezeli nie chcesz wydawac kasy za wiele to staraj sie wymieniac jak naj mniej , AM2 jak wychodzilo nie bylo przyszlosciowe , wiec nie jest tym bardziej teraz , w dodatku wladujesz kase i co ? I tak zaraz bedzie AM3 , PCI-E 2.0 , nowe grafy od niewidi.

Wiec albo Intel C2D albo najtaniej u amd po staremu :) oczywiscie jak wszystko poza mobo zyje, jak nie , to nie ma co sie w 939 czy 754 pchac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 19:23, mrosi napisał:

OK. W porzo. Tyle tylko, że mnie nie chodzi o to, że mam gdzieś robotę gościa, który pozbierał
to wszystko do kupy żeby innym pokazać. Odwalił kupę dobrej roboty i chwalić go za to. Ale
mnie osobiście bardziej przekonuje coś, co ma już wypracowaną markę. A Tagana 430W U22 kupiłem
bo tyle naczytałem się nim, że wiedziałem, że nie kupuję w ciemno. Co do ceny. Osobiście wolałbym
poczekać i dołożyć i kupić markowy droższy (pamiętaj, że dobra marka=jakość). Tym bardziej
jeśli ktoś ma na przykład 7600 lub lepiej na pokładzie.



Wiesz ja mam Radka 9700 a to głodomory energii są potworne - każdy kto miał lub ma 9500/9700/9800 może to potwierdzić. Obecnie mam Fortrona - zasilacz nieco starszej konstrukcji, ale nadal jary i bardzo solidny. Jak już pisałem - buja bardzo ładnie, bez problemów i czknięć.

Nie chodzi mi o to, że Tagan jest zły - nie jest. Ale wydaje mi się, że każdy powinien kupować wg potrzeb. A jeżeli wystarczy Fortron, albo MOdeCom, albo TopPower - nie ma sensu dopłacać do Tagana, chyba, że mocno Ci na tym zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem o wypadkach kiedy to zasilacz pociągnął za sobą wszystko

Dnia 06.11.2006 o 23:24, Clegan napisał:

i z kompa obudowa



Mi Megabajt spalił HDD, płytę główną, proca i sound Blastera. Ram i grafika ocalała.

A Tracer to podobny shit jak Megabajt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 00:40, Evil Khan napisał:

Jako Fan-Boy AMD jestem nie reformowalny i pozostaję przy swoim. Teraz pojawiły się dylematy,
skoro płyta AGP, soket S754 padła to:
- czy przejść na AM2 i PCI-E ?
- Czy przy założeniu że agp (7600gs) działa i Ram (2x512 400) też - pozostać przy AGP i 754
?

Asrock Dual Sata pod 939 - ma złącze PCI-E i AGP, do tego procek x2; ale najpierw sprawdź co padło bo jak się okaże że gpu czy ram to ta rada jest nieaktualna. Czemu ? Ram teraz jest b.drogi; do tej płyty podepniesz nowsze karty [a 7600 szkoda wyrzucać].

C2d jest i tak lepszy, ale nie moja kasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ELLO :-)
Mam taki problem z kompem że po wymianie zasilacza (musiałem rozłożyc całego kompa żeby dostac się do jednej cholernej wtyczki) napędy nie działają mi całkiem dobrze tj. mają takie opóźnienia i ślimaczą się ciągle (np. jak przegrywam sobie jakąś płytkę to normalnie przegrywała się w 3 min a teraz pół godziny muszę czekac).
Nie wiem o co chodzi wymieniałem już taśmy na całkowicie nowe i nic to nie dało.
Może wiecie co zrobic w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się