PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2006 o 21:46, mrosi napisał:

/.../

A pamiętasz po jakich Twoich czynnościach zniknęły? Może wystarczy zainstalować NTune? Podaję
link:

http://www.nvidia.pl/object/ntune_5.05.18.00_pl.html



To nie to, bo nie ma na liscie zmiany w ogole... jak z tego kozystac jak to włączam... to praktycznie nic sie nie dzieje.. jakis wykres wydajnosci sie wlacza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co pamiętam, to właśnie po zainstalowaniu NTune i wyłączeniu korzystania z panelu sterowania pojawiają się w ustawieniach NVidii regulacje taktowań.Pozostaje Ci jeszcze spróbować przywracanie systemu (jeśli zniknęły Ci niedawno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 22:07, mrosi napisał:

No OK. Ale właśnie NTune 5 jest przeznaczone dla ForceWare nowszych. Dla starszych było NTune2


No dobra, ale to co dałes nie widze tam opcji przetaktowania i włacza sie tylko w nowym wygladzie graficznym... i nie widze tam nigdzie tego... tylko jakies dostrajanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 22:17, mrosi napisał:

/.../

A wyłączyłeś panel sterowania NVidia? (fotka)


ta.. i mam na nim takie opcje jak ty... a jak wlaczam program to pojawiaja mi sie tylko w nowym wygladzie.

I nie widze tam nic do zwiekszania taktowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 23:11, mrosi napisał:

/.../

Wiesz co, wywaliłem NTune już jakiś czas temu. Zassam jeszcze raz, zainstalują i potem Ci powiem
co i jak


Dobra dzieki za czas, ale juz odkryłem, co i jak... ale i tak syf... to wszystko przez te nowe menu sterownikow... zachciało im sie zmieniac cos co było ładne i czytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problemi. NIedawno mój braciszek ( jak ja go lubie) grzebał mi w Windzie. Powykasowywał :"Zbędne pliki" i teraz trzej królowie mi nie działają... Jak naciskam Ctrl+Alt+Delete to mi wyskakuje ;"Usługa została wyłączona przez Administratora". NIe wiecie co zrobić??

P.S.
Wolałbym bez reinstalla bo zwyczajnie nie mam na to czasu, ochoty itd.

P.P.S.
Loguje sie na koncie z uprawnieniami Administratora

P.P.P.S
jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie to mój komp to AMD Athlon XP 2500+ (Barton) 512 MB ram GF 6600 GT Abit NF7-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 09:36, mrosi napisał:

/.../

A z ciekawości, co zrobiłeś?



W ogole to zonk jest... bo w starym Menu sie nie wyswietla w nowym tez, ale wcisnałem opcje, by w nowym menu pokazało jakies tamdrzewko... ktore pojawiało sie po prawej i ta opcja sie pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprobuj zalozyc nowe konto :) i zobaczy czy na nim dziala Ctrl+Alt+Delete :) jesli tak :) to skopiuj sobie dane z jednego profilu do drugiego a stary pozniej usun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 15:13, stalowyklif napisał:

Mam problem :/
otóż... w niektórych grach (zazwyczaj w konkretnym momencie) mam takie problemy:

- na ekranie są paski (jakby obraz pocięło w poziomie) i komputer się wiesza (kompletnie)
- czasem znika obraz/bądź znowu są paski, ale system działa i po wyjściu z gry ctrl+alt+del
mam po prostu pokaz slajdów, często pojawia się komunikat "VPU recovery", a jak chcę włączyć
grę dostaję informację o braku akceleratora 3d.


Na jakimś innym forum dowiedziałem się, że to wina zasilacza (napięcie na linii 12v wynosi
12A)...
ale czy w takim wypadku takie problemy miałbym tylko w niektórych grach i w konkretnych miejscach?
np. w Gothic3 po zrobieniu zadania w Monterze ze najemnikiem przy wieży, czy w Syberii w trakcie
dialogu z prof. na uniwersytecie. I ZAWSZE w tych samych miejscach mam zwis/błąd.
Miałem też takie problemy z DS2, ale to podobno wina gry :)

Mój sprzęt:
Gigabyte GA-K8NF-9 (bios ver. F2)
AMD Athlon 64 3200+
2 x 512mb PC3200 DDR SDRAM
Sapphire Radeon X600 256mb
HDD 160GB
Creative Sound Blaster X-fi Fatal1ty
DVD-ROM
DVD-RW
FDD
dodatkowe USB

Pod USB podpięte:
mysz, neostrada(sagem fast800), drukarka, tablet

Soft:
Windows XP Pro SP2
Najnowsze sterowniki do płyty głównej
Najnowsze sterowniki do karty graficznej
DirectX 9.0c (najnowszy)
ogólnie na bierząco uaktualniam sterowniki :)

Zaznaczam, że nic nie jest podkręcane, próbowałem z róznymi sterownikami do karty graficznej.
A przez ten problem nie ukończyłem już kilku gierek, nie chcę by było tak samo z G3!

Proszę, pomóżcie! Nie chcę kupić w ciemno nowego zasilacza bazując tylko na jednej opinii.



Wie ktoś czemu tak się dzieje?
cały czas kombinuję czy da się to jakoś naprawić bez wymiany jakiegoś podzespołu :/
zrobiłem nawet update biosu płyty głównej i włożyłem kości pamięci tak by działały w Dual-chanel, a problem występuje nadal :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Tu zamieszczam takiego samego posta jak w moim temacie:/]:

Hejos:(
Mam wielki problem ze sprzętem.
Mianowicie, pewnego dnia próbowałem odpalić kompa, ale ten zawiesił się podczas ładowania Windowsa (po prostu w połowie pojawiania się obrazka z paskiem-wisiał, lub już podczas ładowania). Kiedy jakimś cudem udało się go włączyć, zawiesił się po 5 minutach (albo nawet nie). Po wielu próbach próbowałem przywrócić system, ale jak wiadomo, zawiszał się momentalnie. Postanowiłem przeinstalować winde. Warto zaznaczyć, że komp zawiesił się podczas instalacji, ale w końcu udało się to zrobić i komp działał. No właśnie-działał ale kilka godzin. Poużywałem go, wyłączyłem, a przy próbie włączenia go nazajutrz, znów się wieszał przy ładowaniu! Mój kumpel miał ten sam problem, więc poszliśmy do kolegi serwisanta. Słowa : "Na 99% twardziel". I faktycznie, po podłączeniu go do innego kompa nie widział go, a przy kolejnej próbie zjarał się o_0. No nic, dysk stracony, jadę kupić nowy (skończyła się gwarancja na tamten). Wracam uradowany z 2x większym nowiutkim sprzętem do domu, instaluje windę bez żadnych komplikacji, komputer działa jak należy, szybciutko. Po kilku godz. wyłączam go elegancko i zadowolony ide spać. Dzisiaj włączam pożeracza, wychodzę z pokoju, po chwili wracam z herbatką i co widzę? WISI! To samo, co przedtem.
Co mam zrobić?:(((
Sprawdzałem, czy procek jest przegrzany, czy odstaje od niego cooler, ale wszystko jest tak, jak powinno być :(
Błagam o pomoc, bo wieżcie mi, że szlag może człowieka trafić:(

Pozdrawiam Serdecznie

(załamany)Amph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa na dwa systemy.Na Millenium i XP.Na XP są rodzice a ja na Millenium.Więc mam chyba gorzej.Neostrada sie częściej rozłancza,ogólnie sie komp muli itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos dopiero co kupił płyte Asus M2N-EnForce 570 Ultra i nie instalował nowego Biosu to wystarczy ze zainstaluje z płyty CD dołączonej do płyty głównej w zakładce "Utilities> i wybrac ASUS Update" i zainstaluje program i włancza program AsusUpdate i wybiera Save current BioS to file i zapisuje na pulpicie BIOS [ma jakes 512K] i bym własnie prosił o wysłanie tego do mnie na email TTBoS@wp.pl .moze byc wersja Biosu 0204 i 0305
dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim kompem. Polega on na tym, że gdy próbuję włączyć jakąś grę, komp sam z siebie sie restartuje. Co dziwne, dzieje się tak z każdą grą oprócz Football Manager 2007. Mam Windowsa XP Professional, Service Pack 2. Parametry kompa : AMD Athlon XP 2500+ 1,85 GHz, ATI Radeon 9200 128MB, 768 MB Ram, Dysk Twardy 160Gb+40GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się