PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2005 o 20:23, Sivy20 napisał:

>>PILNE DO ROBENA<<

Komp simiga, przez tydzien sie nie wysypal czyli jest dobrze. Ale jak dodalem te stare
RAMy i w biosie zmienilem na [128] tam gdzie bylo [64] w AGP to sie nie chcial wlaczyc wyskakiwalo na ekranie "uruchom
w trybie awaryjnym "... itd klikalem na "uruchon system teraz" i po chwili wyskakiwal niebieski ekran nie wiem ococho ??
Te stare RAMy juz nie posmigaj czy cos w biosie jeszcze mozna sie pobawic ??Jak cos to jestm na gg.



przetestuj osobno kazda z kosci pamieci "Windows Memory Diagnostic" (wykonuje on serie zapisow i odczytow do pamieci i porownuje czy odczytal to co zapisal) http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp
wypal sobie plytke cdr z tym programem, wloz do napedu cd i uruchom kompa (to jest plytka bootowalna)
w ten sposob bedziesz wiedzial czy ktoras z nich jest zepsuta (failed) czy tez nie (pass)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać system przestawił się na to, że jako cache dla AGP jest 64MB RAM => znam to z autopsji ale przeważnie działo się w odwrotną stronę (nie dało się zmniejszyć...) - spróbuj odpalić kompa raz w Awaryjnym Trybie a może przestawi się na powrót. Swoją drogą 64 a 128 dla Twojego komputera to nie duża różnica. Więc nawet gdyby, to nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy powodem falowania obrazu na monitorze może być przegrzewanie się karty graficznej(mam GF 2mx 400 64mb z samym radioatorem, tak była skonstruowana nie było na niej wiatraczka, ale przy dotknięciu radioatora jest gorący), czy raczej jest to wina monitora(który ma już około 5 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 22:21, Cheed napisał:

Czy powodem falowania obrazu na monitorze może być przegrzewanie się karty graficznej(mam GF 2mx 400 64mb z samym radioatorem,
tak była skonstruowana nie było na niej wiatraczka, ale przy dotknięciu radioatora jest gorący), czy raczej jest to wina
monitora(który ma już około 5 lat)

M€j 15" monitor CRT, który już leży w piwnicy na wypadek kataklizmu, po 5 latach zaczął lekko falować, niezależnie od rodzaju karty (GFMX, Radeo8500, Radeon 9800Pro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 22:21, Cheed napisał:

Czy powodem falowania obrazu na monitorze może być przegrzewanie się karty graficznej(mam GF 2mx 400 64mb z samym radioatorem,
tak była skonstruowana nie było na niej wiatraczka, ale przy dotknięciu radioatora jest gorący), czy raczej jest to wina
monitora(który ma już około 5 lat)


karty raczej nie, prędzej monitora, przyczyną falowania może być to, że monitor pracuje przez dłuższy czas na rozdzielczości większej niż standardowa, u mnie na 17 calowym monitorze gdy gram na rozdzielczości maksymalnej czyli 1280x960 tak się dzieje po jakiejś godzinie i muszę zmniejszać wtedy rozdzielczość.
innym powodem może być jeśli koło monitora dosyć blisko są ustawione jakieś urządzenia elektryczne (np. lampka) tylko że wtedy dochodzą jeszcze przebarwienia.
zdarzało mi się czasem, że jak ktoś w domu, w sąsiednim pokoju włączył suszarkę do włosów to wtedy obraz na monitorze też falował i to dosyć mocno.
a tak wogóle to obraz Ci faluje cały czas czy tylko czasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 22:16, RobeN napisał:

Widać system przestawił się na to, że jako cache dla AGP jest 64MB RAM => znam to z autopsji ale przeważnie działo się
w odwrotną stronę (nie dało się zmniejszyć...) - spróbuj odpalić kompa raz w Awaryjnym Trybie a może przestawi się na powrót.
Swoją drogą 64 a 128 dla Twojego komputera to nie duża różnica. Więc nawet gdyby, to nie szkodzi.



Stare RAMy szkodza bardzo szkodza :D Jak mialem tylko stara kosc to komp sie uruchomil w trybie awaryjnym pozniej dodalem nowa kosc i bylo git prze 5min bo sie znowy wysypal.Jak bym chcial dokupic RAMu to jakie bys mi polecil,ja mam teraz pod 266MHz ale pisales ze to mozna zwiekszyc do 400MHz ?? Moge dorwac 512 RAM Kingstona za 160zl ale nie wiem czy beda smigac z pelna wydajnosca ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było naprawdę Git to musisz dokupić identyczne jak masz, bo historia może się powtórzyć...

Tym bardziej, że nie możesz zmienićnapięcia dla RAM i masz zawsze 2.5V. Tylko PC2100 czyli 266MHz RAM i część PC2700 333MHz chodziło na takich napięciach. Dlatego RAM PC3200 400MHz jest raczej niemożliwy do brania pod uwagę.

Musisz poszukać starych kości takich jak już masz czyli PC2100 Nanya CL 2.5-3-3-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 01:14, cinus` napisał:

a tak wogóle to obraz Ci faluje cały czas czy tylko czasami?

Faluje czasami, przeważnie przy dłuższej kilkugodzinnej pracy przy nim, chociaż zdarza się że zaczyna falować po godzinie, jednak bardzo rzadko. Lampka stoi w odległości około 40-50cm od monitora, natomiast bardzo blisko ustawione są głośniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 15:17, Cheed napisał:

> a tak wogóle to obraz Ci faluje cały czas czy tylko czasami?
Faluje czasami, przeważnie przy dłuższej kilkugodzinnej
pracy przy nim, chociaż zdarza się że zaczyna falować po godzinie, jednak bardzo rzadko. Lampka stoi w odległości około
40-50cm od monitora, natomiast bardzo blisko ustawione są głośniki...


lampka może być ustawiona jak jest, ale głośniki to spróbuj trochę oddalić, kiedyś miałem bardzo blisko monitora ustawione dosyć spore głośniki od wieży, po kilku dniach obraz zaczął mi falować i doszły do tego przebarwienia, odstawiłem i po kilku dniach wszystko wróciło do normy. teraz przy monitorze mam zwykłe głośniki od komputera i nie zauważyłem żadnego falowania. ogólnie głośniki do komputera nie powinny mieć wpływu na monitor, niemniej spróbuj je odsunąć na jakiś czas, jesli to nie pomoże to może oznaczać, że monitor zaczyna powoli siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem
Mój kompek to:
Ati Readon 9200se:(Intel Pentium 4 2.7GHz 512ram-u Winda XP
Mój problem jest taki:
Włączam jakąś fajną gierkę wszystko śmiga a po 15min. Komp zatrzymuje się wiatraki cichną i ledwo co się kręci.
Obraz jest nieruchomy wszystkie kombinacje typu crtl+alt+del są bez użyteczne bo komputer na nic nie reaguje
Z góry THX za pomoc!
Pozdro 4 ALL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz??? Coś się przegrzewa???

Ściągnij i włącz Prime95 na Torture Test na godzinę - jeśli się zawiesi to znaczy, że problem z zasiłką lub/i prockiem.
Jeśli nie, to odpal np. 3D Mark 2001 i zobacz

Przy okazji warto byłoby za pomocą np. SpeedFana (ostatnia zakładka) monitorować napięcia +12V i +5V a może i napięcia na sam procek. Jeśli mocno skaczą (szczególnie przy włączaniu gier/3D Marków to oznacza, że zasiłka dogorywa.

W sumie dużo testów przed Tobą może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 16:02, RobeN napisał:

Zasilacz??? Coś się przegrzewa???

Ściągnij i włącz Prime95 na Torture Test na godzinę - jeśli się zawiesi to znaczy, że
problem z zasiłką lub/i prockiem.
Jeśli nie, to odpal np. 3D Mark 2001 i zobacz

Przy okazji warto byłoby za pomocą np.
SpeedFana (ostatnia zakładka) monitorować napięcia +12V i +5V a może i napięcia na sam procek. Jeśli mocno skaczą (szczególnie
przy włączaniu gier/3D Marków to oznacza, że zasiłka dogorywa.

W sumie dużo testów przed Tobą może być...


A z kąd tego Prima ściagnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 16:03, TacticalOps napisał:

A z kąd tego Prima ściagnąć??


Wpisz w góoglach Prime95 +download a na pewno znajdziesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 16:10, TacticalOps napisał:

Dobra już ściągnołem tylko jestem zielony w tego rodzaju program co trzeba zrobić aby ruszył test?


Powiedziałem... Odpal go i z menu u góry wybierz:

Options => Torture test i tam "In-Place Large FFT''s"

Przy okazji warto byłoby monitorować temperaturę procka (Również SpeedFan) a także te napięcia o których napisałem.

http://www.almico.com/speedfan427.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 16:14, RobeN napisał:

> Dobra już ściągnołem tylko jestem zielony w tego rodzaju program co trzeba zrobić aby ruszył test?

Powiedziałem...
Odpal go i z menu u góry wybierz:

Options => Torture test i tam "In-Place Large FFT''s"

Przy okazji warto byłoby monitorować
temperaturę procka (Również SpeedFan) a także te napięcia o których napisałem.

http://www.almico.com/speedfan427.exe



Speed Fanem jush robiłem tylko Temp2 mam za dużą tylko nie wiem coto za pod zespół to Temp2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 16:16, TacticalOps napisał:

Speed Fanem jush robiłem tylko Temp2 mam za dużą tylko nie wiem coto za pod
zespół to Temp2


SpeedFan daje 3 temperatury bez opisu. Jedna to procek, druga "chipset" a trzecia najczęśćiej jest niczym (ale tłumaczyć mi się nie chce).

Gdy włączysz Prime to zobaczysz, że 1 temperatura będzie rosła całkiem szybko - to jest temperatura procka. Poza tym przeważnie w spoczynku Temperatura procka jest wyższa od chipsetu. (Chipset powinien mieć coś koło 20kilku stopni, gdy procek na pewno ponad 35)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się