PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problemik ze sterami do karty graficznej, a właściwie do ATi Control Center. Bo wywala mi taki komunikacik : "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x0000135). Kilkinj OK , aby zakończyć aplikację." :/
Kórde specjalnie ściągnąłem dzisiaj nowe stery ze strony ATI na potrzeby FIFy 06 a tu jeszcze większe kłopoty z nimi.
A w ogóle czy można odinstalować tą ATi Control Center(bo to waży jakieś 60 mb) czy będzie działać z samym sterownikiem ekranu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI zawsze daje 2 wersje sterownika z CCC i bez. Ta bez nie ma Control Center :)
Dodatkowo zanim zmienisz stery należy:
1. odinstalować poprzednie
2. odpalić kompa w trybie awaryjnym i
3. za pomocą Driver Cleaner Pro wywalić resztki starych sterów.
4. Później uruchomić komputer w trybie normalnym i
5. zainstalować nowe sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 23:17, RobeN napisał:

ATI zawsze daje 2 wersje sterownika z CCC i bez. Ta bez nie ma Control Center :)
Dodatkowo zanim zmienisz stery należy:
1.
odinstalować poprzednie
2. odpalić kompa w trybie awaryjnym i
3. za pomocą Driver Cleaner Pro wywalić resztki starych
sterów.
4. Później uruchomić komputer w trybie normalnym i
5. zainstalować nowe sterowniki.

Jest jeszcze jeden, jak to nazwałeś, wyjątkowy wyjątek, który mnie sie trafił. Po wykonaniu punktów 1-4 zaczekać, aż komputer sam wykryje kartę, zapyta o poszukanie sterowników w internecie i ściagnie je ze strony Microsoftu i sam zainstaluje. To bodaj wersja Catalyst 5.3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 23:40, KrzysztofMarek napisał:

zapyta o poszukanie sterowników w internecie i ściagnie je ze strony Microsoftu
i sam zainstaluje. To bodaj wersja Catalyst 5.3 :)


Hmmm... Ale kolega chce chyba mieć te najnowsze sterowniki. Wówczas powinien zabronić ściagania z Neciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie ja zassałem najnowsze ze stronki ATI :) Zastosowałem się do twoich rad RobeN, ale i tak coś mu nawala, nie wiem sam może jednak coś mu pozostało ze starych sterów. No to się wkurzyłem i odinstalowałem tego Control Centera - bo i tak chyba to nie jest potrzebne do szczęścia, wystarczy że jest sterownik czyż nie ??? =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 23:52, Velociraptor napisał:

No dokładnie ja zassałem najnowsze ze stronki ATI :) Zastosowałem się do twoich rad RobeN, ale i tak coś mu nawala, nie
wiem sam może jednak coś mu pozostało ze starych sterów. No to się wkurzyłem i odinstalowałem tego Control Centera - bo
i tak chyba to nie jest potrzebne do szczęścia, wystarczy że jest sterownik czyż nie ??? =)

Odinstaluj stare steowniki i na świeżo zainstaluj nowy. Wtedy nie będzie problemu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 23:52, Velociraptor napisał:

No dokładnie ja zassałem najnowsze ze stronki ATI :) Zastosowałem się do twoich rad RobeN, ale i tak coś mu nawala, nie
wiem sam może jednak coś mu pozostało ze starych sterów. No to się wkurzyłem i odinstalowałem tego Control Centera - bo
i tak chyba to nie jest potrzebne do szczęścia, wystarczy że jest sterownik czyż nie ??? =)

Jeśli zrobiłeś dokładnie tak, jak napisał RobeN, to po starych sterownikach śladu nie pozostało i komputer wykrywa gołą kartę i prosi o dyskietkę, CD albo zgodę na ściągnięcie z netu., Jeśli tego nie było, to widocznie jakieś resztki zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zakupłem nowy komputer. I od razu pojawił sie pewien problem, mianowicie na nowym kompie mam dysk sATA, a na starym ATA - niestety wszystkie potrzebne mi dane (min. praca magisterska siostry) zostały na starychj dyskach. Próbowałem podłączyć stare dyski, ale albo wykrywa tylko je, albo wcale. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ale nie koniecznie z samym sprzętem, a bardziej z dostępnością. Poszukuję kontrolele SATA Silicon Image 3124. Ktoś mowie wie ile to kosztuje i kiedy będzie dostępne w Polsce? Bo szukałem chyba w e wszystkich sklepach nigdzie nie ma, a na benchmark.pl bodajże było napisane, że jest dostępne we wszystkich rosyjskich sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 09:05, Gophr napisał:

Witam. Właśnie zakupłem nowy komputer. I od razu pojawił sie pewien problem, mianowicie na nowym kompie mam dysk sATA, a
na starym ATA - niestety wszystkie potrzebne mi dane (min. praca magisterska siostry) zostały na starychj dyskach. Próbowałem
podłączyć stare dyski, ale albo wykrywa tylko je, albo wcale. Będę wdzięczny za pomoc.


Musisz odpowiednio podpiąć te dyski IDE (ATA) ustawiająć odpowiednio zworki na MAster/Slave dla każdego, później ustawić je w BIOSie (wykryć).
Odpowiednio ustawić kolejność BOOT''owania. I powinno działać.

A dalej nie wiem :

Czy Ty chcesz startować z Dysku S-ATA???
Czy zainstalowałeś już system na S-ATA???
Bo Windows XP czasami trudno odpala się na nowym komputerze jeśli go nie przygotowałeś do przesiadki wcześniej (mówię gdybyś chciał odpalić system ze starych dysków).
Dodatkowo gdybyś napisał jakąmasz płytę główną - to ułatwia pomoc przy mówieniu co gdzie jest w BIOSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Potrzebuje byś cię mi doradzili jaki program antivirusowy wybrac?
Mam Nortona 2004 (+ aktualizacje na bierzaco itd...) Ale on za duzo zre Ramu i komp jest powolny przy starcie systemu itd...
Potrzebuje jakis program bardzo dobry który tez pobiera aktualizacje, i nie zre tyle Ramu ci Norton!
chodzi mi oczywiscie o pelne wersje! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[cut]

oto moj (a moze raczej mojego kumpla) problem:

podczas grzebania w kompie jelop jeden dotknal czegos w srodku. oczywiscie wszystko bylo pod napieciem bo komp wlaczony byl. oczywiscie od razu zgasl. odlaczylismy go od sieci i poczekalismy chwile. po ponownym podlaczeniu sam sie wlaczyl i zaczal gadac. jego przemowa brzmiala mniej wiecej "system failed cpu failed(?)".na monitorze nic sie nie pojawialo, a komp wylaczyc mozna bylo tylko poprzez zasilacz. i teraz co robic? a moze raczej czy cos w domowych warunkach mozna zrobic? jego komp to amd3000+@s.939, 2*512 wypasionego ramu jakiegos oraz ATIX850Pro. POMOZCIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2005 o 20:37, RobeN napisał:

To co parzy to hmmm po drugiej stronie procesora???
Czy obok tam gdzie jest układ zasilania???
Jeśli na Prockiem a sam radiator Zimny to może jest źle założony???
A jeśli układ
zasilania, to może nawiew zrobić????

Ta część co parzy znajduję się nad procesorem, czyli karta jest założona wiatrakiem do dołu, a część parząca znajduje się na prockiem i mniej więcej parzy na środku i przy wejsciu kabelka od monitora do złącza AGP. Moja karta to gf fx 5200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli to jest centralnie na prockiem grafy to spróbuj zdjąć wiatrak z radiatorem i dobrze go załóż na powrót z odpowiednią ilością pasty termoprzewodzącej - pamiętaj, że większość tego typu układów jest wklęsła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tylko coś poruszył za bardzo. Należałoby wszystko poprzekładać jeszcze raz a w szególności zdjąć wiatrak z proca, wyjąć proca i wsadzić jeszcze raz. I to samo z RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 20:19, RobeN napisał:

Może tylko coś poruszył za bardzo. Należałoby wszystko poprzekładać jeszcze raz a w szególności zdjąć wiatrak z proca, wyjąć
proca i wsadzić jeszcze raz. I to samo z RAM.


on musnal. po prostu musnal. chcial zobaczyc gdzie mozna wpiac firewire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to albo bardzo pechowo musnął albo był bardzo naelektryzowany i napięcie poszło w płytę.
Bo dosyć trudno jest muśnięciem cokolwiek uszkodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nie tyle problem z komper co z czyszczeniem monitora. Mam monitor LCD i zastanawiam się czym go tu najlepiej wyczyścić. Nie chcę używać jakichś domowych chemikaliów czy zwykłej szmaty, bo mógłbym go zniszczyć. Znacie może jakieś dobre środki do czyszczenia ekranów LCD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się